Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tara
24. okt 2012

@zaockujteajslnko ano ockuju sa uz aj 2mes deti, nas tiez takto lekarka predvolala, maly mal vtedy len 10tyzdnov. vtedy sme prvy krat odmietli. 😉

hlavackova
24. okt 2012

@manof a "charitativne" organizacie ako Magna, UNICEF atd. dookola skemraju o peniaze na ockovanie deti v rozvojovych krajinach - na "zachranu zivotov"...krmia nas fotkami tych malych podvyzivenych chorych nestastničkov, ktory nemaju vodu ani len na pitie, nieto este na zakladnu hygienu...ved pre dietko v takom stave, aj dospeleho, moze byt podanie takej vakciny uz len "rana z milosti" a uvedomeli obcania vyspelych krajin im este veselo prispievaju na tento masaker a maju dobry pocit z toho na aky slachetny a dobrocinny akt prispeli. Na vracanie...

manof
24. okt 2012

@hlavackova
Mohol by spôsobiť prebytok vápnika (hyperkalcémiu), čo je kontraindikáciou pre vitamín D.

manof
24. okt 2012
hlavackova
24. okt 2012

@manof Aha, dakujem za upozornenie, dame pozor. A aka je teda zmysluplna davka Ccka pre 3-4 rocne dieta v pripade infekcie, aby mala aj nejaky efekt?

lias
24. okt 2012

@manof alebo kto viete poradiť. Aká dávka (IU) vitamínu D sa dáva cca 7 mesačnému, 5 ročnému dieťaťu a koľko by mal dostať dospelý denne? A objednávali ste si niekto aj z tejto stránky http://www.swanson.sk/ ???

manof
24. okt 2012

@hlavackova
Povedzme 400 mg na kilogram telesnej váhy, ak ide o askorbát sodný. Čístý vitC v tomto množstve asi do dieťaťa nenatlačíš...

manof
24. okt 2012

@lias
7 mesačnému také 2 kvapky
5 ročnému povedzme 4 kvapky
Dospelý pokojne aj 10 kvapiek
Tehotné 10 kvapiek
Dojčiace 16 kvapiek

Ja som objednával z www.swansonvitamins.com, ale ak chceš menší počet kusov, viac sa oplatí z:
http://www.healthmonthly.co.uk/swanson_ultra_vi...

manof
24. okt 2012

Tak toto je slušný kúsok:
http://spravy.pravda.sk/briti-su-v-soku-ceska-f...

Nie že by ma to nejako prekvapilo po tom, čo viem už pekných pár mesiacov, že ŠÚKL v podstate VÔBEC NIJAK NETESTUJE VAKCÍNY.

amulienka
24. okt 2012

Česká televize - MUDr. Eleková o očkovaní
kto chce nech si to zada do youtube, ma to 5 minut. presne o com je tychto 1575 stran 🙂

vlnka81
24. okt 2012

@manof
@lias
ja som objednala swanson D3 vitamin z UK (link, kt ti dal manof) dve flasticky ma vysli asi na 23 libier {nie euro!} aj s postovnym do belgicka. teda je to drahsie ako cena ktoru ponuka manof ked objednava z USA. Manof nechystas si kupit licenciu odswansonu a predavat to na SK? zaujemcov by si asi nasiel aj v tejto skupine dost 😀
a este ma zaujima ake davkovanie toho vitaminu D pre 4 mesacne bejby, vdaka

vlnka81
24. okt 2012

@manof
este teda poopravujem moju otazku o vitamine D3 od swanson. ak dojcim a mam 4 mesacne bejby tak staci ak ja zoberiem 16 kvapiek denne alebo mam davat aj bejbimu nejake mnozstvo ? ak ano ake? vdaka

manof
24. okt 2012

@vlnka81
cca do pol roka 1 kvapku
cca od pol roka 2 kvapky

manof
24. okt 2012

@vlnka81
To nie je úplne isté, či to stačí.
Tých 16 kvapiek pre dojčiacu bolo myslené skôr tak, že ona sama nebude mať problém so stratou vápnika zo zubov a kostí za účelom tvorby mlieka. Ale či to je dosť na to, aby sa dostalo dostatok vitD dojčenému dieťaťu, tak to veru neviem.
Ono ale snáď nie je zas taký problém kvapnúť bábu do úst jednu kvapku vitD, nie?

manof
24. okt 2012

Pôvodné otázky časopisu Mamina k právnej stránke očkovania + odpovede na ne:
http://www.slobodavockovani.sk/news/povodne-ota...

hanca82
24. okt 2012

V Taliansku už po tých od holandskej firmy sťahujú chrípkové vakcíny aj od Novartisu, všetkých 5 typov, ale ministerstvo uisťuje, že DO DNA budú k dispozícii nové
😠

tean
24. okt 2012

@mamaveronika
no ved prave, ak ma 2 mesiace, znamena to ze zacal treti mesiac a vtedy je to podla kalendara.

tara
24. okt 2012

@manof je to 40mg na kilogram vahy.

tara
24. okt 2012

@hlavackova je to 40mg na kilogram vahy.

renatka100
24. okt 2012

@lias objednavala som 2 x kazde postovne okolo 50 usd. Zalezi na vahe

renatka100
24. okt 2012

@lias a este do 150 eur sa neplati clo iba dph. Rataju to aj s dopravou tak pozor.

didulka85
24. okt 2012

@manof ja by som chcela vediet, co SUKL vlastne robi.

tean
24. okt 2012

@didulka85
SUKL preklada papiere z jednej kopy na druhu.
Ktore podklady im dodaju, tie presunu na druhu kopu.
Vlastne zistovania ziadne , ved vyrobcovia liekov odvadzaju poctivu pracu

alikaa
24. okt 2012

@zaockujteajslnko ja viem, ze nemusim nic podpisovat, mne skor islo o informaciu, ci sa nejako novelizoval zakon, lebo som nic nepostrehla. Kedze dr. mi tvrdila, ze to nahlasovanie im neprikazuje len to Nariadenie UVZ, ale je to aj v samotnom zakone. Ale ocividne si vymyslala.
@anitab O tom Nariadeni viem, ved to som mala so sebou vytlacene u dr., som jej to ukazovala, ze ci mysli toto, ked hovorila, ze maju prikaz nahlasovat. A tvrdila mi, ze nie, ze sa novelizoval zakon. Uz viem, ze klamala.
@petot Asi ti nic neuslo, len si nasa dr. vymyslala. Asi ju zmenime, nech sa nemusime natahovat s uradmi.

simca06022011
24. okt 2012

Možno by niekoho zaujalo: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1206-mudr-el...
Zdiela to moj kamarat - chirurg ako "povinne citanie" 🙂)

martinka1981
24. okt 2012

@manof zdravim,možem sa ešte prihlasiť a objednať D vit.?
Dakujem.

manof
24. okt 2012

@didulka85 ŠÚKL pravdepodobne len pečiatkuje papiere a spravuje databázu medikamentov.

manof
24. okt 2012

@tara
@hlavackova 40 mg na kg môže byť leda tak na prevenciu, nie na liečbu. Na liečbu treba 10x viac, niekedy aj 50x viac.

manof
24. okt 2012

@martinka1981 čisto teoreticky môžeš, ale museli by sa mi nazbierať objednávky na ďalších 40 ks, čo neviem, či sa ešte tento rok podarí

manof
24. okt 2012

@vlnka81 inak by si neverila, aký je s oficiálnym predajom výživových doplnkov problém. Každú chvíľu RÚVZ na krku, že na obale nesmie byť také tvrdenie ani onaké tvrdenie... Hrôza. Jeden môj známy dováža oficiálne nejaké výživové doplnky a posledný rok to je nočná mora - odkedy platí v EÚ tá idiotská direktíva.