Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martinka1981
24. okt 2012

@manof ok nesuri to teraz,prave mi dorazil od kamošky čo objednavala od teba,ale ešte by sme chceli a aj dalšie kamošky sa ozvali 😉
takže keby nahodou si zas robil hromadnu objednavku hod info 😉
dakujem.

vlnka81
24. okt 2012

@manof vdaka za info, prave dnes nam doslo D z UK takze sa bude kvapkat jedna radost 😀 a tie davky pre dospeleho 10 kvap a pre dojciacu 16 kvap je potrebne davat kazdy den? a len pocas zimneho obdobia?

vlnka81
24. okt 2012

@manof tak aspon ma co RUVZ robit, treba sa jednoznacne podakovat miisterstvu zdravotnictva ze pomohlo schvalit takuto direktivu ☹ hlavne ze v liekoch a na popise liekoch moze byt napisane kadeco. brrr.

Minule som si opat prezerala tu uzasnu stranku vpl.sk - o ockovani a neviem tam nijako najst ostro sledovany antivakcinacny zoznam nebezpecnych osob - minule ho tam mali. bol tam totiz aj jeden europoslanec samozrejme som si nezapamatala meno a rada by som sa s nim alebo minimalne s jeho asistentom kontaktovala. vsak ak funguje ako slovenski europoslanci aj tak nema co robit 😀 😀

vlnka81
24. okt 2012

@petot ja mam KS Bionect - vtyraba talianska farma firma 50ml za 9,27eur -
0,2% sodna sol kyseliny hyaluronovej
2% koloidne striebro,
oxid kremicity, porezny kaolin a n-butan ako hnaci plyn
velkosti castic neuvadzaju 😀
tak ak sa to odvazim strieknut do hrdla tak dam vediet 😀

gubcikova
24. okt 2012

ahojte.dlho som tu nebola.za týždeň som zažila srandy od našej pediatričky....1,v januári by sme mali ísť na očkovanie s malým.hneď som oznámila,že my očkovať nebudeme a ona hneď na mňa,ale viete že mi budete musieť papiere podpísať 😀

2,dcérka je už od 27.9 chorá(odkedy je v škôlke)tak je doma.mali sme homeopatické atb,potom klasika atb,homeopatika ne detox tela po atb,a teraz máme len kvapky a tie ked nezaberú tak zase homeopatické atb.dcérka mala streptokokov,stafylokokov a pneumokok.tých dvoch sme sa zbavili no pneumokok ostal.a dnes dr.že ak nezaberú kvapky uvažujte nad očkovaním.och ten humor 😔

prevenar
24. okt 2012

@gubcikova podavaj malej C vit ..rob prevenciu , aby si nemala co liecit . ATB ti totalne doriadia dieta .

zaockujteajslnko
24. okt 2012

@vlnka81
tu je ten zoznam nepriatelov pana mudr. liptaka, asi ich mieni eliminovat utopenim vo vode alebo neviem 😀

5_liptak_ockovanie_VLD_2010.pdf

Všeobecní lekári musia poznať aktuálnu antivakcinačnú
problematiku:
Anita Petek, Viera Scheibner http://www.auria.sk/blog/ockovanie-zmysel-ci-ne...
1#comment-10
Poslanec EP Wolfgang Wodarg - http://www.wodarg.de/english/index.html
Ing. Valentino Vranič http://rizikaockovania.sk/index.html
Ing. Marián Fillo http://ockovanie.webnode.sk/
Poslankyňa Mušková(HZDS), strana SaS – zrušenie povinného očkovania u
detí...
Prim.I.Neurologickej kliniky FN Ba MUDr. Štofko, gynekológ MUDr. Hrabčák,
spánková medicína a pediatria MUDr.Kubovčáková...

simca06022011
24. okt 2012

MOzem sa opytat, tie swanson D3 kvapky su nejake lepsie ako ine? Pravidelne si objednavam z iherb.com doplnky a tam tuto znacku nevidim...

zaockujteajslnko
24. okt 2012

@manof
pravdepodobne jeden alebo aj viac vit.D zoberiem aj ja.... ale neviem presne ktory to je a kolko to vyjde eurobubakov...

zaockujteajslnko
24. okt 2012

@alikaa
no co ti mam napisat, nas pribeh:
.....nova pediatricka......... samozrejme padla jej otazka o ockovani, nas potomok ziadne ockovanie nema... samozrejme nasledovala "debata" kde nas "ona nebude presviedcat len povie co si mysli".........nakoniec z toho vysvitlo ze nad uda na tlacivku (lebo vraj udavat musi - bez udania zakona podla coho) a ze nam potomok umrie minimalne na tetanus ktory dostane z akejkolvek zeme.......... moj argument ze za 10 rokov neumrelo na tetanus jedine dieta... jej odpoved ze to pretoze boli vsetky deti zaokcoavne, hoci jej kydy nespochybnil ani fakt ze ockvoanie nefunguje na 100% cize urcite vsetky deti neboli chranene proti tetanu a ajtak neumrelo jedine dieta, dokonca ani jediny clovek v produktivnom veku (ktori ockovani urcite viac ako 30-50% nie su)......

udajne na ruvz nas vypocuju, my si povieme svoje, slepice na ruvz si povedi svoje a bude pokoj.......... teda dostaneme pokutu a bude pokoj.....

proste nova pediatra, nove klamstva, nove udania, nove natlakove akcie.........aj ked je to lepsie ako s tou minulou lebo tato je aspon vekom mladsia a nie uz taka rigidna... ale vysledok ten isty......

neockujete = udam vas = dostanete pokutu ako si zasluzite...... co sama povedala...

tak kurnik, aku pediatru mam kde najst co nie je skorumpovana farmafirmami?

manof
24. okt 2012

@vlnka81 to je denná dávka v zimnom období, ale ak nejaký deň zabudneš, tak žiadna panika - môžeš dať ďalší deň dvojnásobnú dávku

zaockujteajslnko
24. okt 2012

tato pediatricka otvorene priznala ze ockovavnie je biznis!..... ale ze udajne co biznis nie je?!?.... no tak dakujem pekne aby sa moje dieta "liecilo" na zaklade biznisu a nie toho co je pre dieta dobre.......... lebo vsak vsetko je biznis....... tak co si navyberam.....

proste som sklamany, mat dieta = POVINNOST vydat ho na chemicke pokusy a ohrozenia zivota a zdravia a este zakon tuto trestnu cinnost kryje!!!!!!!!!!!!!!!! fakt hnus.............................. vystrielat by sa to tam trochu zislo, co na to povedat.....

sirinka
24. okt 2012

@zaockujteajslnko vsak sa popytaj manofa

manof
24. okt 2012

@martinka1981 ako vravím, ak sa nazbierajú objednávky na 40 ks, tak to pôjde. Menej ks sa už asi až tak neoplatí.

prevenar
24. okt 2012

@sorciera24 samozrejme ..ved preco by to neodmietli ..^^

manof
24. okt 2012

@zaockujteajslnko no aspoň bola úprimná. Tak ale RÚVZ u tej novej aspoň nepokutuje, to je slušná výhoda, nie?

zaockujteajslnko
24. okt 2012

@manof
udajne sa pokutovanie riadi podla trvaleho bydliska dietata nie podla toho kde je lekarka..........co je podla mna stupidita ale asi si zase len a len vymysla...........ved napr. ak je lekarka z kosic, a dieta byva trvalo akoze v bratislave, rodic je trvalym bydliskom zo zvolena, tak hadam priestupok nebude prejednavat RUVZ bratislava 😀............logicke je zeby to malo prejednavat Kosice alebo Zvolen....

podla mna priestupok prejednava to RUVZ kde dana pediatricka podla uzemnej posobnosti patri, alebo potom tam kde patri "pachatel" priestupku podla trvaleho bydliska, nie tam kde patri dieta...............dieta ziaden priestupok nespachalo 😀

jarabica123
24. okt 2012

@manof Aj ja by som sa k tej objednavke pripojila a este sa chcem spytat, ja mam 5 messcnu dcerku a od kedy jej mozem podavat ten vit.D z objednavky?? Este davame Vigantol

l81
24. okt 2012

@zaockujteajslnko -Nenechajme sa odradit a ockujme!-hehe, tak toto je uplne najviac 🙂

zaockujteajslnko
24. okt 2012

@l81
to znie podobne ako nacisti alebo rovno Pol-Pot "Nenechajme sa odradit a vrazdime!"

jankaham
24. okt 2012

@jarabica123 @manof, Ahojte, len som tu tak zabudila a mam jednu otazocku: o aky vit D ide?, aky je ozdiel od vigantolu Comu ma prispiet?
Myslienky o zdobrovolneni ockovania su mi sympaticke. Syna sme tiez odmietli ockovat a uz pol roka ocakavam postu...ale nemam chut ani cas sa prevrtavat tymito strankami 1576 🙂

xlucia
24. okt 2012

@manof pripajam sa k objednavke. kolko stoji jedno balenie?

zaockujteajslnko
24. okt 2012

@l81
ze kto je tu potom sekta, ze? 😀......... velky Guru Liptak doporucuje svojim Mudr. oveckam ockovat za kazdu cenu......óóóóóóóM 😀

zaockujteajslnko
24. okt 2012

@jankaham
no zarucene ta teda mudr. neudala na ruvz........lebo oni teda kazde udanie ako statny urad musia spracovat do 30-60 dni...... a ak teda su 1/2 roka ticho, ziadne udanie este nedostali.......ale ocakavaj ze kedze RUVZ robi udajne kontroly u kazdej pediatricky kazdy jeden rok, ze teda najneskor behom dalsieho 1/2 roka alebo par mesiacov k tomu ti nejake tie dristy z RUVZ pridu........ co je stale malo na premlcanie..... a akonahle zacne ruvz vo veci konat tak premlcacia doba zanika.....

alikaa
24. okt 2012

@zaockujteajslnko tak vela stastia. Ja mam tip na dr. co neudava odmietacov. Planujem s nim ist pokecat osobne a potom sa asi s velkou radostou s nasou pediatrickou rozlucim 🙂

jansab24
24. okt 2012

@manof asi som prehliadla,: poprosím veľkosť balenia(?ml) a koľko stojí jedno balenie toho vit.D3? aká je dávka pre 5 ročné a pre 9 ročné dieťa v zimných mesiacoch? ďakujem. 🙂

zaockujteajslnko
24. okt 2012

@alikaa
no kedze kazda pediatra ma zisk z ockovania ktory tvori iste aspon 30% zisku celej ambulancie tak predpokladam ze nebude existovat jedina mudr. co ta neuda.............tvrdit ti moze co len chce, ale vies neudanim ta ona pride o zisk + hrozi jej pokuta z RUVZ + posranie si vztahov s ludmi na RUVZ cize vacsi dohlad a menej podvodov a viac pokut z RUVZ..........myslis ze to pre teba neudanim bude riskovat?!?!?

a co ziska neudanim ta?............ nejake tiche rebelstvo? 😀

pd900bo
autor
24. okt 2012

@zaockujteajslnko prosim ta po kolkych mesiacoch alebo rokoch je uz premlcacia doba? moja mala ma uz 21 mes. a ziadna posta este neprisla.. nie ze by mi to vadilo, ale zase aby som sa netesila predcasne..

zaockujteajslnko
24. okt 2012

@pd900bo
no premlcanie by malo byt 24 mesiacov od poslednej doby kedy malo byt dieta ockovane, ale tu neplati ziaden zakon v SR cize nerataj velmi ze to bude premlcane.......mozno az tak po 3 rokoch do toho uz radsej nikto nezacne rypat.... dovtedy mozes asi ratat stale so vsetkym..... ale asi ta pediatra tiez asi neudala, alebo sa jej to zatial podarilo drzat v tajnosti.....