Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

xlucia
26. okt 2012

@manof jeden ma 4 roky /17kg/, druhy ma 6 rokov /23kg/, pisem aj vahu, neviem ci to treba. pre mna daj davkovanie to co je vyssie. ak pre viac kvapiek pre tehotnu, rataj to, ak je viac kvapiek bezne, rataj to. predpokladam te v tehu sa to zvysuje, takze rataj, ako keby som tehu bola.
dufam ze som ta nedomotala

nae
26. okt 2012

@katus193 Ešte ma napadlo - tvoj maličký má 4 mesiace. Predpokladám, že pokiaľ niekam jazdíte MHD, máš ho v hlbokom kočíku, teraz aj vo fusaku. Asi ho nevyberáš von v metre či v obchode, kde by ti ho niekto priamo mohol okašľať. Neviem, do akej miery mávate návštevy doma, či chodíte do detského kolektívu, kde by riziko prenosu hrozilo viac.
Inak prenášačmi sú vačšinou dospelí, ktorým už účinky očkovania dávno vyprchali, a može sa to prejavovať ako jemné pokašliavanie, nemusí to byť vyslovene "chrchlanie".
Chápem tvoje obavy, aj ja ich mám, náš malý tiež zatiaľ nie je očkovaný. Nákaza može byť ale akákoľvek, može dostať aj obyčajnú nádchu, hnačky či zvracanie (teraz na jeseň toho bude) apod. Ver si ako mamička, že robíš pre dieťa intuitívne to najlepšie. Strach o dieťa budeš mať vždy, či bude malé alebo veľké, ale netreba sa tomu poddávať a stále na to myslieť, tým si nepomožeš.

manof
26. okt 2012

@katrenka111 toto je zrejme tá správna knižka pre Teba, ak sa bojíš detských chorôb:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...

nae
26. okt 2012

@dommonvoj Nie každý emigrant musí byť nakazený, toto mi zaváňa xenofóbiou 🙂
Aj ja som vlastne emigrant v ČR 🙂 A už mám dosť rokov na to, že ma žiadne očkovanie aplikované v detstve neochráni. Ani očkovanie proti tetanu nemám. Mám sa ísť obesiť, aby som zachovala "kolektívnu imunitu"? 😉
p.s. myslím, že detské pieskovisko je v porovnaní s MHD či detskými centrami takmer sterilné miesto.

manof
26. okt 2012

@xlucia menšiemu môžeš 4 kvapky, väčšiemu aj 5 denne. Tehotným ženám sa odporúča 10 kvapiek denne, to by si mala takých 19 denne. Dajme tomu, že vitamíny dorazia koncom novembra. To máme do konca apríla 5 mesiacov = 150 dní. Kvapiek v jednom by malo byť 1020, povedzme, že sem-tam Ti ujde ruka, takže reálne minieš 20 denne, nech sa to ľahšie počíta. To máš 51 dní na fľaštičku, takže do konca sezóny Ti treba 3 ks.

xlucia
26. okt 2012

@manof v poriadku. tak vezmem tri kusy.

prevenar
26. okt 2012

@dommonvoj ..pozri, kludne sa daj zaockovat, ked si budes s detmi pichat heroin , nech sa nam nenakazite tetanom , to by nikto nechcel . tak vela poriadnych "trippov" ti zelam, tebe ...aj tvojej rodinke.

tetanus je tak obrovsky problem ,ze na slovensku sa nakazia dvaja ludia v priebehu kazdych DESAT rokov. , co je hotova pandemia ! vsetci su vzdy nad 70 rokov .. clovek v produktivnom veku, toboz dieta sa nenakazi, lebo ma tolko kysliku v krvi ,ze to tetanove bakterie nepreziju ..

...ale je sloboda viery, takze mozes verit comu len chces , v com ti samozrejme drzim palce. zbohom.

mata1976
26. okt 2012

neda mi nereagovat, sem-tam tu nakuknem a co-to precitam no mam jednu zasadnu otazku - myslite, ze keby to ockovanie bolo take zivotu nebezpecne, pediatri by ticho sedeli a nadalej ockovali tie nevinne stvorenia ☹ ???

prevenar
26. okt 2012

@mata1976 ano.

tean
26. okt 2012

@mata1976
problem je v tom, ze 99% pediatrov sa o ockovanie vobec nezaujima a nema skoro ziadne vedomosti o ockovani.
Schvalne sa spytaj tvojho pediatra, z coho pozostavaju jednotlive vakciny a nech ti popise vplyv tychto latok na detsky organizmus. Ak pride s nejakymi perlickami, tak nech ich aj podpori studiami.
Odpovede na tvoje otazky nech ti da okamzite a nie ze si ich pojde cez vikend nastudovat.

baraeda
26. okt 2012

nesouhlasím od té doby co mi dítě naočkovali vadnou hexou... 😠 😠 😠

mimi
26. okt 2012

@mata1976 tak ako pise tean, nastuduj si nieco o vakcinach a potom sa zacni pytat lekarky, budes velmi prekvapena ako malo vedia o vakcinach, mam s tym osobnu skusenost, nevedeli nic o zlozeni, nieto este o neziaducich ucinkoch 😉

jarabica123
26. okt 2012

@simcab Ahoj, ano my sme na tom rovnako ako vy, dostali sme prvu davku a uz druhu nedame, uz som rozhodnuta🙂 Tak vela stastia

prevenar
26. okt 2012

@baraeda nevdacnica ^^ ..nie ze by si sa tesila ,ze sa stat postara o zdravie tvojho dietata ,,a este k tomu uplne zadarmo. jaj ^^

tean
26. okt 2012

@mata1976
este dodam, ze tiez mam pediatra, ktory tvrdi ze za 30 rokov jeho praxe nemal jediny vazny neziaduci ucinok po ockovani.
Jedna mamina ked tvrdila, ze jej dieta zostalo autisticke po ockovani (ocividne pozorovala zmeny v psychike dietata) tak jej to nebolo uznane ako NU po ockovani. Mamina bola oznacena za slepu, ze si to mala vsimnut skorej.
Podotykam, ze mala toho isteho pediatra.

katus193
26. okt 2012

@nae s akou sodou ? nestaci obycajny vit. C ? a mozem to podavat 4mesacnemu babu?

katus193
26. okt 2012

@nae myslim ze my nemame skoro ziadne riziko nakazenia, zijeme v krasnej lyziarskej oblasti, neda sa tu okrem toh nic robit, nikde ist ☹ takze moj dennodenny program spociva len v tom, ze bud sme doma alebo ideme na prechadzku do lesa,ziaden autobus, ziadne obchody, ziadne centra ani ziadne deti, dokonca ani ludia, vzdy sme sami, jedine moj mm by mohol nieco doniest, alebo jedine nakazit sa u detskeho lekara, ale aj to ked ideme tak ja s malym cakam vonku a ked sme na rade mm ma zavola.Este so zabudla, ze malemi davam od tretieho tyzdna probiotika biogaju

tara
26. okt 2012

@mata1976 je im jedno koho ockuju, kedy a cim. je im to urcite jedno, tomu ver. mne povedala lekarka, ze je to tiez proti jej voli, ale ze co ma robit? nemoze sa vzopriet, lebo by skoncila. aha, takze radsej ohrozovat deti. tak byt pani doktorkou, zacnem sa pozerat po inej profesii. mne by svedomie nedovolilo robit nieco, o com viem, ze moze cloveka poskodit a duplom malinke dieta.

tara
26. okt 2012

@mata1976 jaj a este taka vec, ja ked som sa opytala lekarky, ci vie co obsahuje hexa, tak mi povedala, ze je to predsa cisty fyziologicky roztok a nejake virusy a bakterie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅 tak to to neznie velmi nebezpecne, ze? skutocnost je vsak trosku tvrdsia.

tara
26. okt 2012

@dommonvoj tetanus na pieskovisku? to asi nemyslis vazne! odporucam ti nastudovat si problematiku, resp. nieco viac o tetanuse a verim, ze zmenis nazor. mas pravdu, ze tetanove bakterie su vsade, to je pravda. ale aj keby si sa teraz ty sama napichala tymito bakteriami, tak ho nedostanes. a preco? dozvies sa, ked budes viac studovat 😉

tara
26. okt 2012

@katrenka111 krasne ochorenia, ktore keby dieta dostalo, tak sa krasne vylieci. ja sama som prekonala rubeolu aj mumps. uplne v pohode do 1,5tyzdna bolo po chorobe. a vysledok? dozivotna imunita, co mi potvrdili aj testy na protilatky, ked som bola tehotna. takze absolutne sa neobavaj. dietatu to len prospeje, keby ich nahodou chytil. podla mojho nazoru, jedna sa o jednu z najzbytocnejsich vakcin. a este jeden priklad, vezmi si take kiahne. su chvalabohu medzi nepovinnymi ockovaniami. deti ich dostavaju bezne.....

katrenka111
26. okt 2012

@tara no dufajme, ked pojdem s malým dokine do poradne tak sa opýtam že nechcem dat ockovanie som zvedava co mi povie...už teraz mám strach...

tean
26. okt 2012
tara
26. okt 2012

@simcab ano, moja znama to tak urobila. jej maly dostal prvu davku hexy, po neziaducich ucuinkoch uz nedala ziadnu. lekarka ju strasila, ze to nie je dobre prerusit, ale rozum a logika zvitazili, pretoze neziaduce ucinky prevysovali prinos. takze vobec sa neboj. a len nechapem, preto Vam naockovali druhu davku prevenaru a hexu nie. ved ked sa raz neda, ze je napr. mala chora a pod., tak nemali dat ani prevenar.

zaockujteajslnko
26. okt 2012

@tara
chudatko moje mudr............... ona je obet systemu, RUVZ ju terorizuje............udavat nic nemusi, a ani nemoze......keby chcela obhaji si to aj pred najvyssim sudom, ale RUVZ JE BOH, oni su nad sudy, oni su nad zakon, oni su nad akukolvek armadu sveta, dokonca sa mi zda ze su na urovni Baracka Obamu....

majusqwa
26. okt 2012

@zaockujteajslnko slnko, a ty si mi ani neodpisal, ci mozem pouzit par viet z tvojho prispevku pre kravu jarabu... :( tak som pouzila O🙂 dufam, ze ti to nevadi. na tie vypisane vakciny len pozerali, ze oni nevedeli, ze ich tolko existuje... :D

mimi
26. okt 2012

@katrenka111 neboj sa, urcite nie si prva a ani posledna, co odmieta ockovanie. Nasa dr. mi vravela, ze v jej ambulancii je nas pol na pol, takze nic noveho pod slnkom 😉

tara
26. okt 2012

@katrenka111 predtym si toho co najviac nastuduj, aby si sa nedostala do stavu, ze sa vystrasis. cim viac vies, tym menej sa bojis. mna chcela lekarka vystrasit ciernym kaslom. ze ci viem, ake je to hrozne ochorenie a ako moze babatko umriet. pokracovala, ze ona mala minuly rok cierny kasel a aj jej dcera, ze to bolo hrozne, dva tyzdne cierne hlieny a samy kasel. na to som jej kludne povedala, ze ako je to mozne, ked bola ockovana???? ostala ticho, odvtedy ma uz nikdy nepresviedcala. a na prehliadke v 18m mi len povedala, ze sa ma ockovat MMR, ze ci dame 😅 spustila som na nu argumenty a na to mi len povedala, ze by sme mali ist spolu na kavu. 😀

tara
26. okt 2012

@mimi pol na pol? to je dobra statistika....pekny pomer.

mimi
26. okt 2012

@tara tak, tak. Hadam svita na lepsie casy 😀 😉