Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jonas17
27. okt 2012

@zaockujteajslnko povinné prejdenie sa vlakom 😀 😀 😀 ja sa tu váľam 😀 😀 😀 😀

jonas17
27. okt 2012

@kolostrum vieš čo? musím sa
@zaockujteajslnko zastať...dobre, nevystupuje vždy s hochnesom, ale každý ma dajaký prejav, treba si zvyknúť...ale neznášam tie reči lekárov, predpokladám, že aj ty si, "to že si prečítaš niekolko článkov na internete z teba robí lekára, pričom vieš OOOOOO slušne povedané"...lekári sú strašne citliví na svoje povolanie, ja čítam túto stránku dva roky a ani raz som nemala pocit, že niekto sa tu pasuje za lekára...zase , povedzme si pravdu, lekári sú tiež len ľudia, ktorí majú nejakú školu, nie sú nejaké nadpozemské bytosti, ktoré majú zvláštny dar...to je ako ked nám za komúny na jazykovej "výberovej " škole vtlkali do hláv, že nie sme obyčajná základná škola...to asi toto vtlkajú študentom na medicíne...

prevenar
27. okt 2012

@domique

1) odkial vies ,ze existuju aj nezavisle od ockovania , ked ockuju plosne ? pozrela si si nejake studie kt. sa tykaju len NEOCKOVANYCH deti ?
2) ..cize podla tejto logiky , tym padom vlastne staci vyhlasit ,ze nic z tychto prejavov nebolo sposobene ockovanim ? cize 0 poskodeni za 30 rokov ?? TO AKO SERIOZNE ?!!! toto su tie "data" a "informacie" na zaklade kt. chces ockovat tvoje dieta ?
3) precitala si si niekedy nejaky pribalovy letak k vakcine ? sekcia : vedlajsie ucinky . je zaujimave si precitat co si mysli samotny VYROBCA o vlastnom vyrobku.

- pozri , ked tuzis po ockovani, nie je problem , ja nemam zivnost na presviedcanie, kludne si mozes robit co uznas za vhodne ..a v tom ti drzim palce 🙂 paa

kolostrum
27. okt 2012

@jonas17 no lekári - iste mimo degenerovaných výnimiek - ktorých je žial dost maju, resp. by mali mat určitý nadhlad.... a knihy ako doba jedová... a podobné, berú ako vieš ako ericha danikena.... dufam že vieš čo tým myslím.... ludia maju radi jednoduché odpovede, ale problém je že nič nie je tak jednoduché ako na prvý pohlad posobí.... tak ako očkovanie on označuje za hlavnu, jedinu príčnu rakoviny, autizmu, cukrovky... vyjadril sa že takto farmaceutické firmy robia z ludí chronických pacientov.... mne z toho vychádza že ak nebude očkovaniie podla neho ludia sa dožiju 100vky a možno ich zrazí auto....

kolostrum
27. okt 2012

@jonas17 a ak budeš stát pri umierajucich detoch, dospelých, ver tomu že ta to zdeformuje, a možno až potom uvidíš a pochopíš že lekár nie je boh, že su isté hranice, ked sa dá pomoct.... a kedy nie.

kolostrum
27. okt 2012

ako @irenkask zatrpknutá osoba čo som si tu od nej o lekároch prečítal... na fašistov v bielom plášti nezabudnem

cawes
27. okt 2012

@sorciera24 ok tak nechaj tak, vidim ze sa na tuto temu rozumne neda podebatovat.

domique
27. okt 2012

@prevenar Pretoze na svete existuje aj velke mnozstvo neockovanych deti. A choroby sa im nevyhybaju....Ty keby si bol lekar a nemal by si dokazy, tvrdil by si aj tak rodicom ze ich diata to ma uuuurcite z ockovania???? Aj keby ti rodicia poznali pribalovy letak naspamat, ako by dokelu mohli dokazat ze to sposobila prave vakcina.

l81
27. okt 2012

@kolostrum mna by zaujimalo, ci mate deti. Ak ano, malo vase dieta zavazne neziaduce ucinky ako nasledok ockovania, bolo vazne ohrozene zdravie, alebo dokonca zivot vasho dietata? Lebo nasich deti-teda väcsiny z nas , co tu prispievame ano. Takze tvrdit, ze NU, ktore utrpeli , v ziadnom pripade nemozu byt dosledkom ockovania je dost odvazne, az drze

prevenar
27. okt 2012

@kolostrum

jo, slnko je riadny exot, to je oficialne potvrdeny fakt , takze nic nove, alebo prevratne 🙂

na druhej strane tych predavacov tu ma rad malo kto z roznych dovodov . zatial nevysiel zakon (ani vyhlaska 🙂 ) aby niekto musel mat niekoho rad . zial , ked sa clovek citi oklamany systemom , ktory mu nieco tvrdi a zaroven ho nuti do medicinskeho zakroku po ktorom par hodin , alebo dni ti prestane chodit dieta , prestane rozpravat, dostane ekzem ..alebo aj zomrie .. ked sa to stane tak potom mili predavac len pozera do zeme a tvari sa ,ze to MUSELA byt nahoda. vzdy je to "nahoda" tak potom cloveku veru napadaju slova ako fasizmus a pod .. vidis, tebe sa to nelubi , zivot vie byt riadna AAAAA slusne povedane. ^^ mne sa zas nelubi kadeco ine, akurat ty za svoj nazor nedostanes pokutu ..

jonas17
27. okt 2012

@kolostrum ja som dávno pochopila, že lekár nie je Boh, hoci som si to neraz priala, aby nahradil Boha a urobil zázrak...len Bohu nechýba skromnosť, pokora ...žiaľ, mnohým lekárom , s ktorými som prišla do kontaktu, hej....nevravím, že nie sú výnimky, ja dokonca k lekárovi stále pôjdem, ak to bude potrebné, ale už ich počúvam a vyberám si, akú ich radu použijem, nevykonávam slepo ich nariadenia...vieš, čo mňa zaráža? že automechanik, postupne ako prichádzajú na trh nové autá, učí sa opravovať novšie a novšie modely...dnešné len prezutie je úplne iné, ako ked skončil učňovku pred 25 rokmi. a lekári, ( hovorím len o tých, s ktorými som prišla do kontaktu) akoby zaspali v deň svojej promocie...ked detská lekárka dnes nevie nič o kojení, nosení, prvých príkrmoch, mám na mysli nové veci v tejto oblasti, tak aká je to detská lekárka? rizika očkovania? nie sú žiadne ! šak preboha, aj konzumácia jedla môže mať vedľajšie účinky, nie očkovanie...tak prečo to nepriznať?

kolostrum
27. okt 2012

@l81 a kto to tvrdí?????? všimol som si že ktokolvek sa tu objaví... v momente sa spustí osobný utok.... mám deti, chvalabohu nemaju následky po očkovaní.... . podla horeuvedených chápem aké je to jednoduché nájst vinníka choroby dietata.....

sofia2008
27. okt 2012

nechapem, preco tu chodia ludia, co nezdielaju nas nazor..staci, nech si len citaju diskusiu a nemusia tu zbytocne prispievat a zasa tu rozputavat nejake zbytocne vymeny nazorov..

kolostrum
27. okt 2012

@jonas17 čo ti bráni zmenit lekára???????????? v čom je problém. áno lekár može vyradit pacienta z evidencie- to na margo info čo tu prebehlo... zákon 578 o z.s to umožnuje.. aj lekár má svoje práva... ak niekto na mna tlačí očkovat, ja nechcem... jednoducho zmením lekára... v čom je problém???????

prevenar
27. okt 2012

@domique "Pretoze na svete existuje aj velke mnozstvo neockovanych deti. A choroby sa im nevyhybaju.. " URCITE ???!!!!!! daj link na nejaku studiu , rad si precitam . moze byt aj po anglicky ,alebo nemecky. dik .

- ty si moj posledny prispevok asi nepochopila, tak skusim este raz: - je mi totalne jedno co si myslis, rob , alebo nerob co len chces, ziadnym sposobom sa ma to netyka . kludne ockuj svoje deti 2x do roka vsetkym co existuje. drzim palce . paa

kolostrum
27. okt 2012

@sofia2008 je príklad človeka ktorý má problém s opačným názorom
@sofia2008 jednoducho sa ma priamo dotýkajú paušalizované nadávky, označoanie lekárov ako fašisti.... inač tuším porušuje nejaký kodex.... a všimol som si že dost často sa tu oponenti mažu..... dufam že ma to nečaká...

l81
27. okt 2012

@kolostrum ja na vas neutocim, slusne som sa opytala. Nemusite pisat milion otaznikov, staci jeden, pochopim, ze je to otazka 🙄 Tak budte rad ze nemate a velmi, velmi vam prajem, aby sa to jedneho krasneho dna nezmenilo a vam sa nezacali pomaly otvarat oci. Tu nejde o hladanie vinnika, skuste sa prejst po detskom onkologickom oddeleni v BA a opytat sa mamiciek deti, ktore tam pred nedavnom pribudli,kedy a ako sa to cele spustilo. Tie pribehy sa budu zhodovat. Nahoda?

prevenar
27. okt 2012

@kolostrum

1) ze nemas vymenit za akeho ...
2) ze dostanes pokutu do 320e za tvoje prava garantovane ustavou a medzinarodnym pravom.
3) ze ta vlacia po pojednavaniach ako vraha ,hraju sa na bohov na tvoj ucet a ked sa nieco stane , tak uz je to "tvoj" problem ..
4) a dalsi problem je NAZVE tejto temy a to je " Nesúhlas s povinným očkovaním " cize s ktorymi ockovaniami nesuhlasis ? chces nejake odmietnut a nievies ako ? ..alebo si si len pomylil temu.

sofia2008
27. okt 2012

inac ohladom ockovania proti chripke /co som si nedavno spomenula, ked som citala, ze v Nemecku stahuju vakciny/ - ja osobne som bola po cely zivot veelmi malo chorlava, anginu a chripku som mala 1x v zivote /este ako dieta/, vzdy som nadavala, ked boli chripkove prazdniny a ja som nikdy neochorela..ale k veci..neviem co ma napadlo, dat sa ako 24r zaockovat proti chripke, viem, ze ma lekarka presviedcala, tak ja hlupa som sa dala, no to, co sa dialo dalsi tyzden bolo nieco hrozne, ja som dostala take horucky, nevstala som 6 dni z postele, skoncila som na pohotovosti, boleli ma klby, mala som 40tky horucky / nidky v zivote som nelala teplotu vyssiu ako 38,5/, nakoniec som skoncila u obvodnej a ta mi co povedala??????????? ze mam slaby imunitny system a mala by som sa kazdy rok ockovat proti chripke...no co dodat...

kolostrum
27. okt 2012

@prevenar a s tým problém nemáš že tu niekto kšeftuje s vit. D a a rozpráva o zázračonom vit. C? práve na tejto téme???

sofia2008
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jonas17
27. okt 2012

@kolostrum vieš prečo? lebo je to ako z kaluže do blata...na valale proste slabý výber, na pár dedín jeden, môžeš si vybrať, akurát, kde je menej cigánov, menší smrad v čakárni ( som hnusná, ale je to tak) a hlavne, táto naša, aj ked stojí za nič, nás nezahlásila na RUVZ za neočkovanie, našťastie, dcéra nie je chorá a je jedno, kto ju odváži...mňa naserie aj to, ked k nej prídem, že či nedá skúmavku na moč, tak ma odkáže na gastro, ked oni chcú moč, nech dajú aj skúmavku...v poriadku, keby vypýtala za to peniaze, ale ten prístup...

kolostrum
27. okt 2012

a ak niekto napíše sám že je hlúpy @sofia2008 potom máš právo písat že lekári su fašisti

domique
27. okt 2012

@prevenar Vies co, asi sa naozaj nechapeme. Ja neockujem svoje deti vsetkym co je v ponuke 😉 Ja len upozornujem na problem. A podla mna je ooobrovsky problem ze takmer nikdy nie su dokazy, ze ockovanie nie co niekomu sposobilo
Mnohi tu na tejto stranke pisete, ze prave Vase deti mali neziaduce ucinky z ockovani. Uznali vam lekari ze to bolo naozaj z ockovania????

irenkask
27. okt 2012

Nemusíš čítať moje príspevky nestojím o tvoj názor a to čo som napísala za tým si stojím na 1000% a všade poviem len to isté. Ty akýsi mudrc premúdrelý nemáš na to aby si mňa posudzoval .
Až vytrhneš zo spárov smrti toľkých ľudí ako ja, tak si otváraj ústa. Až zažiješ ako ti umiera polročná vnučka po povinnom očkovaní pre stádo debilov a budeš vidieť ako sa plní detská onkológia deťmi, ktoré majú na plieckach po povinnom očkovaní zahnisané krátery a umierajú na leukémiu, neuroblastómy, záhadné rakoviny v mozgu a bude to tvoj najbližší potom ti hádam zapne v tej nabiflenej kotrbe. Keď ti mama zošalie lebo musí byť zavretá na izbe osem hodín s mŕtvolou lebo lekári vraj nemali čas urobiť obhliadku a o dva mesiace nato zomrie, lebo po dvoch týždňoch hnačky, vracania a neprijímania tekutín a potravy po predchádzajúcom šoku to vraj nieje dôvod na hospitalizáciu.
Alebo ti bude zomierať 30 ročná dcéra ktorej zlyhalo úplne srdce a na chodbe budú chľastať víno sestričky, voziť sa na invalidných vozíkoch a fotiť sa bleskom o polnoci, keď na izbách sú umierajúci ľudia.........
Tak to asi o niečom svedčí dobre prehnitom. NIKDY NA NICH NEZABUDNEM a budem varovať pred nimi všetkých súdnych ľudí aby im neverili. Nebudem tu okecávať ale nie všetci a pod. keď normálneho som nestretla.
Vážim si ľudí čo hovoria pravdu a priamo bez omáčiek takí ľudia niečo zmenia . Vážim si
@prevenar aj@ zaockujteajslnko nakoľko vedia označiť všetko trefne a presne.
Aby si toto pochopil na to musíš dospieť niekomu sa podarí aj v tridsiatke a niekomu ani pred smrťou v osemdesiatke záleží aký je mravný a morálny .
Ináč ak by si chcel urobiť dobrý skutok čo keby si mojej vnučke nejako pomohol miesto toho kádrovania .Čakám na tvoje ponuky.

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jonas17
27. okt 2012

@kolostrum no s tým kšeftovaním si prehnal...o čo si lepší ako slnko...ty by si bol ochotný takto "kšeftovať"? za vatikánsku menu, vo svojom voľnom čase, miesto venovaniu sa žene a deťom baliť vitamíny...môj muž nie a to je z tých lepších...

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kolostrum
27. okt 2012

@jonas17 to s predajom vit. bola reakcia na tému že som mimo témy, ale dobre....
@prevenar prosím???? zdochni do rána mrzák? to sú čo za reči..
@irenkask takže ste sa tu našli.... prekný večer?

kolostrum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz