Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
28. okt 2012

Kto si chce zdvihnúť adrenalín, ranná porcia bludov: http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/predsednic...

hajanka
28. okt 2012

Moj dnesny ranny ulovok:

"Chudatko moj maly xxxxx vcera sme boli na ockovani dostal rovno 3 vcelicky a este jednu navypitie tak plackal :( DETI SI MUSIA TOLKO VYTRPIET KED ICH NEBOLIA BRUSKA A MAJU KOLIKU TAK POTOM OCKOVANIA KAZDE 2 MESIACE A ESTE K TOMU KED IM IDU ZUBKY NO STRASNE"

😠 😠 😠 😲 😲
dava Vam to niekomu zmysel???????
lebo mne sa dviha tlak 😠 😠 😠 😠

prevenar
28. okt 2012

@hajanka ..dava , ludstvo vymrie ^^ 😲

prevenar
28. okt 2012

@petot " Je mi veľmi ľúto, že Maroško zomrel iba trojmesačný. Je to veľká tragédia a chápem matku, že hľadá vinníka. Akúkoľvek súvislosť jeho ochorenia a úmrtia s očkovaním však jednoznačne odmietam. " - jedno slovo : obesit .

l81
28. okt 2012

Ja by som mala pre doc. MUDr. Zuzanu Krištúfkovù, PhD. napad, ako dokazat neskodnost ockovania: nech da nejake dietatko z rodiny-najlepsie vlastne vnuca, ak ma(to by bolo najdoverihodnejsie) zaockovat BCG vakcinou a 3 mesiace na to Infarixom Hexa zo stahovanej sarze+ Prevevenar, alebo Synflorix + Rotarix.

irenkask
28. okt 2012

@l81 To som ja viackrát už navrhovala, lebo naozajstní vedci aj v minulosti odskúšali všetko na sebe najprv a na svojej rodine. My vieme jedno, že by sa to dalo využiť ako zbraň na vyhubenie a nerozmnožovanie populácie ktorá je neschopná a nepohodlná teda regulácia populácie. Čo oni skúšajú a praktizujú na našich deťoch bez mihnutia oka či je to morálne a mravné. Pokým niečo vymôžete na ústavnom súde tak skapete od vyčerpania s čím oni rátajú. A čo sa týka ústavy tak v poslednej dobe mi to pripadá, že tak asi na vytretie otvorov by sa dala použiť vo väčšine prípadov a kauzách.
Napríklad zvláštne to zákonodarstvo keď za to že kopnete policajta 10 rokov natvrdo, ale zavraždíte dieťa alebo opilec prejde nadmernou rýchlosťou 2roky podmienka a podobne. Toto slovensko riadny kontajner plný konkrementov a politických kreatúr.

manof
28. okt 2012

Výskum ukazuje, že očkovanie proti chrípke nezabraňuje úmrtiam starších ľudí
http://www.slobodavockovani.sk/news/vyskum-ukaz...

strociatka
28. okt 2012

@petot ja si to idem dat k ranajkam, malej idu zuby, v noci nespala, na striedacku s MM na rukach a kava mi nezabera, idem si teda dvihnut tlak inym sposobom, nastastie mojej mladsej dcery sa zatial ihla nedotkla a ani nedotkne 😉

l81
28. okt 2012

@manof ako som uz pisala pred tym, protichripkova vakcina mi cca pred 5 rokmi skoro zabila babku. A bratranec mal ako NU stratu cuchu. Samozrejme vsetko `len nahoda` -ako vzdy.

nae
28. okt 2012

@l81 Ešte by som k tomu dala ekvivalentnú dávku aj samotnej pani Krištúfkovej, nech je vačšia sranda.

irenkask
28. okt 2012

@l81 To mala moja mamina po chrípkovej vakcíne úplnú stratu čuchu a chronický zápal nosových a prínosových dutín a chronické bolesti hlavy. Zaberali jej jedine homeopatiká , dovtedy fičala na brufenoch a potom nepotrebovala ani jeden keď som sa začala ja tak som aj maminu liečila homeopatikami. Predsa všetko je samá náhoda dostala by všetko tak či tak no nie, ako rýchlo sa dá všetko zdôvodniť jednou vetou a ide sa dalej.

aduskatt
28. okt 2012

no, tak adrenalin dvihnuty.............mozem ist vybijat nervy aspon vysavanim....................

@manof dovolila som si do mojho komentu pridat link na slobodu, dufam, ze nevadi

manof
28. okt 2012

@aduskatt nevadí, práve naopak.
Linkuj o dušu spasenú. 🙂

zaockujteajslnko
28. okt 2012

@ifkael
mne ten vykvet vyhrazok z RUVZ neprisiel ani len doporucene (prisiel zene na jej adresu) oni su taki idoiti tam ze ani netusia kto vlastne kde byva 😀.........Vtipne bolo ze vlastne ani nebol adresnovany nikomu - osobne, iba adrese, nechapem vlastne ako to posta dorucila bez adresata.. Cize de fakto ja ziaden takyto list doruceny ani nemam, neexistuje o tom ziaden zaznam nikde.

zaockujteajslnko
28. okt 2012

najvtipnejsie je ze prisiel teda zene, ktora NIC neodmietla, ziadne ockovanie.......tak jej RUVZ vypisuje kravinky..... to je tragikomicke najviac.... a mne ktory som odmietol ockovacie latky (ziadne ockovanie) tak to ani len nedorucili na adresu kde mali 😀........proste uplne naopak 😀 ale asi im to vadit nebude, zaiste s adocitam ze vsetko v sulade so zakonom 😀

aduskatt
28. okt 2012

@manof som musela, lebo ma tak najeduvala, ze az🙂

lady511
28. okt 2012

ahojte viem že je to asi odveci troška otázka k tomu čo píšete ale moja mala ma íst na psoeldne očkovanie prevenarom..teraz ma sopliky a aj zvyšenu teplotu taks a to bude posuvat ale neviem či ju amm vobec dat očkovat,,ked bola ta kauza s tými nebezpečnými vakcínami,,ako ste na tom mamičky?po tom čo sa to uverejnilo ste odmietli naike očkovanie?viem že doktor nam určite povie že to nieje nebezpečne ale určite strach amm,,,alebo nemam mat?

zaockujteajslnko
28. okt 2012

@lady511
ak si odpravis ockovanim dieta, bude to len tvoja chyba a vsetci pani lekari sa ti akurat tak schuti zasmeju ako pani Krisfufkova v tom clanocku, vsetkym co ich deti skoncili po ockovaniach vlemi zle.........schuti sa im smeje....

tak sa rozhodni sama, ale aky to bude pocit dobrovolne popravit svoje dieta injekciou to si ja osobne dost dobre ani neviem predstavit...

billam
28. okt 2012

My mame ist v novembri na povinne preockovanie...deti maju 5,5roka.

lady511
28. okt 2012

@zaockujteajslnko odpravit dietat to su vyrazi 😖
zatial všetky očkovania dopadli velmi dobre žiadna reakcia ani teplota takže prečo by to teraz malo nastat?
ja neviem či to bola pravda alebo nie s tou kauzou,,lebo viem že vela detičiek na to reagovalo,,viem že su kadejake nasledky z toho ale to hned po očkovaní možu byt niake nasledky aj rok po očkovaní?

lady511
28. okt 2012

@billam ahoj aj my to mame v novembri takže idete?ja neviem akosa rozhodnut zatial žiadnu zlu reakciu na to nemala ale viem že čo nieje može byt..ja fakt nneviem 😒

billam
28. okt 2012

@lady511 tiež sme nemali žiadne komplikacie, určite pojdeme na ockovanie...

ssisska
28. okt 2012

Ja som vzdy mala stastie len na takzvane chudobne obvodne doktorky ,ktore sa len stale stazovali na nizky mizerny plat.Mala som skusenost s prvou ked som potrebovala od nej suhlas na korekcnu plasticku operaciu samozrejme som si ju musela financovat z vlastneho vrecka,mala som 20r. a nasetrenych nemalo penazi.Zacala robit sceny ako psychopatka ,ze kde som take peniaze nabrala a ze ona co ma mesacny plat si take peniaze nevie ani dohromady predstavit.No nechapala som a to povolenie mi dala s odretymi usami ,ako keby som jej nieco zle urobila,uplne mi to vycitala naozaj mala cudne chovanie.Potom pri inej obvodnej lekarke som mala skusenost ,ze sa ma neustale pytala na moj sukromny zivot,a pytala sa ma niekedy naozaj sproste otazky,na dverach mala vyveseny oznam ,ze za poplatok 5eur maju pacienti prednost a nemusia cakat.Ta nabrala 40 az 50 ludi na jeden den len ,aby zarobila co najviac penazi aj na ukor kvality vysetrenia pre svojich pacientov.

lady511
28. okt 2012

@billam dakujem myslela osm že som len ja vadna že chcem zaočkovat svoje dieta,,,odhovorit sa už nedam aj ked vo mne tkveli pochybnosti pretože každy chce pre svoje detičky to najlepšie,, 😉
ale ked mi tu niekto píše že si chcem odpravit dietat to je už len za rozum,,,kto chce vedome uškodit svojmu dietatu?naozaj len človek bez chrbtovej kosti!!!

aduskatt
28. okt 2012

@lady511 nasledky mozu byt od par hodin po niekolko tyzdnov po ockovani..............

gubcikova
28. okt 2012

@aduskatt
@lady511 a ako u nás môžu miznúť a znovu sa objavovať 2roky

lady511
28. okt 2012

@aduskatt tak mi sme po očkovaní asi 2mesiace,,myslím že je to na rozhodnutí každej matky akos a rozhodne takisto nesudim kto enchce dat nech svoje dieta nedáva očkovat,,ale nech mi tu nikto nepíše že chcem odpravit svoje dieta 😠 to je už na hlavu postavene alebo som zla matka pretože nehccem dat zaočkovat svoje dieta?

aduskatt
28. okt 2012

@lady511 ja som tvoje rozhodnutie nijak nekomentovala, len som vecne odpovedala na tvoju otazku ohladne doby objavenia sa nez ucinkov...... do debaty o tom, kto je aka matka sa zatiahnut nenecham, lebo sa to tu zasa zvrhne a miesto uzitocnych informacii sa tu budem zasa prehrnat desiatkami stran nicnehovoriacich osocovani......je to uplne na tebe a tvojom svedomi a rozhodnuti.nastuduj si, co je pristupne a ak sa rozhodnes na zaklade toho ockovat, je to tvoja slobodna vola a rozhodnutie......

billam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz