Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
28. okt 2012

@xlucia 😔

hajanka
28. okt 2012

@prevenar by si neveril ako ma hreje 😔

prevenar
28. okt 2012

@hajanka ..poznam 😔

nika5431
28. okt 2012

zdravím, nás by malo teraz čakať prvé očkovanie, ale som plne rozhodnutá odmietnuť... prečitala som si aj zopar knih ktore môžem odporučiť : Doba jedova 1, Doba jedova 2. Mam okolo seba ludi, ktori ockovali deticky a potom mali velmi vazne problemy....ja nedovolim aby moja mala princezna ..mala uz od malicke v sebe Hlinik, ortuť, niekoľko toxinov, cudzie geeny, a množstvo skodlivych látok ! Som silne veriaca a preto si myslím, že ak ma mať moje dieťa nejaku chorobu ...tak mi nepomože ani ..milioon očkovaní. Celá farmacia je biznis..!! nič iné...a podľa mna su vakciny zarukou do buducnosti a boli chori ludia...pretože ockovania su take silne že velmi oslabuju imunitu a na cloveka sa rychlo vsetko nalepi.....len pri prvym ockovani na 3 mesace...sa vpichuje do jednej nôžky 6 vakcín a do druhej nôžky 13..ved to je doslova jedovatá bomba!! V inych krajinách je to prísne zakazane..a samozrejme u nas je to povinne. v zakone ma byt odmietnutie ockovania zpokutovane, ale kedže bolo už mnoho prípadov. kde deti po očkovni zomreli alebo sa stali postihnutými, retardovanými autistami,....atd. vsetko to visí vo vzduchu a nikto tu pokuta vraj zaplatiť nežiada. tak uvidíme...

filipb
28. okt 2012

Mamičky, ja som vyklepaná jak "sobie hovno" ☹ Do dnešného dňa som chcela dať synčeka očkovať aj druhou dávkou, ale po prečítaní a prezretí nejakých príspevkov som si to 100%ne rozmyslela.

https://vimeo.com/40119480

Nechcem mať choré dieťatko. Sú tu také mamičky, čo svoje dieťatko tiež nedali zaočkovať?? Ak áno, ako sú na tom po zdravotnej stránke detičky neočkované? A čo socializácia? Do MŠ zoberú v pohode? A odborný lekári???

Ďakujem za každý názor

gabika783
28. okt 2012

@nika5431 hm ako si to myslela, že nikto tu pokutu nežiada platiť?.. v mojom okolí sú 2 maminky ktorým tá pokuta prišla, že ju majú platiť. 😒

gabika783
28. okt 2012

@katka0905 aj ja som išla do pôrodnice s nesúhlasom, a tiež prvá veta hoc komu NEOČKUJEME!!! dokonca som striehla ako sup aj keď som išla na WC, lebo som počula dosť veľa príbehov ako očkovali v neprítomnosti matky. 😠

nika5431
28. okt 2012

@gabika783 ja mam tiež v okolí žienky čo neočkovali ešte vôbec im nič neprišlo a ..to za celý rok ...tak neviem teda ako to bude alebo podla coho to je..

katarinka81
28. okt 2012

@kbeata @prevenar Plodnú debatu som mylsela skor v tom zmysle, že vždy ked sa tu vyskytne protistrana, dávajú ludia do pléna mnohé štatistiky a dokonca aj niektoré linky, ktoré som predtým nezachytila, hoci to sledujem už asi rok a čítam to každý večer. To žeby sme presvedčili jeho neverím ale možno by to pomohlo rozhodnúť sa iným. Len keby nebolo okolo toho toľko urážlivého balastu, čo možno niekoho potom odrádza.

kukina79
28. okt 2012

@filipb ahojky,my sme teraz oslavili rocik a sme uplne neockovany a po zdravotnej stranke sme uplne zdravy...3x klop nemali sme doteraz ziadnu teplotu,ziadne prechladnutie,ziadne sopliky,ziaden kasel a to sa detskym kolektivom vobec nevyhybame a chodime kade tade so synom...dufam, ze pri tom aj ostaneme 😉 co sa tyka skolky,tak ma to moc netrapi, my ju budeme riesit pravdepodobne v Rakusku,takze tam nas nikto nebude buzerovat za ockovanie a tu na SK ti nemaju pravo odmietnut zobrat dieta nezaockovane do skolky.

gabika783
28. okt 2012

@nika5431 no veď toto... lebo sme vôbec neočkovali, aj mi panika z RUVZ volala ale nič mi neprišlo. 🙂 tak by ani nemuselo.

filipb
28. okt 2012

@kukina79 Zo zákona na to nemajú právo, ale väčšinou vraj dávajú stanovisko, že sú "plný". Šimonko má iba 4 mesiace, ešte máme kopu času... Bojím sa... Neviem čo robiť...

gabika783
28. okt 2012

náš sused má 4 roky.. nie je vôbec očkovaný a chodí si veselo do škôlky. Nezdá sa mi, že by to niekoho zaujímalo či je očkovaný alebo nie. 🙂)

gabika783
28. okt 2012

@filipb ale čoby... veď kto sa ťa na to bude pýtať... ?.. budeš sa tváriť, že ste očkovaný a čo v škôlke stejne sú choré všetky decká... očkované-neočkované.... jáááj tak jedno. 🙂))

nika5431
28. okt 2012

@gabika783 ja mám strach čo mi na to povie náš lekár asi to bude dosť ostrá výmena názorov....a sama som zvedavá ako čo, lebo zas tu u nás budem vyčnievať z radu -- podľa niektorých co neockovali viem, ze to okolie kritizovalo....Tak aj ja tiež verím že mi nič nedôjde 🙂

dankakk
28. okt 2012

@billam bcg vakcina sa uz povinne neockuje, takze ti ňou nik dieta bez tvojho vedomia nezaockuje... Ja mám dieta neockovane, nema ani bcg. V porodnici som odmietla uz pri prijati. A ďalej som to omielala každej sestre ktora mi prišla do cesty - prave preto, že som vedela, že zvyknú deti zaočkovať aj ked si mamicka odbehne na wc. Tiez som to pripomenula detskej lekarke pri každej vizite. Pri odchode som im musela podpisat, ze maly nebol na moju ziadost ockovany a ze tak urobim do 6 tyzdnov.Maly sa narodil vyhadzany na tvaricke (čo som pravdepodobne podporila jedenim paradajok vo veľkom množstve-babske rady), napichali ho kortikoidmi( na čo som súhlas nedala, ani si ho nik nepytal!) a pri prepustani mi dr povedala, že by ho aj tak teraz neockovala kvôli tej tvaricke 😠 ... Maly má 1,5 roka. Od narodenia sa nijako neobmedzujeme v styku s inými ľudmi. Ako polročny bol na baby plavani. Myslím, že má dobrú imunitu, mal dvakrát soplik a šiestu chorobu. To je všetko (klopklop). Myslím, že ockovanie je o viere. Bud veris alebo nie. No a my neverime, po tom všetkom čo sme si o tom nastudovali.. O očkovaní čítam uz roky. A som rada, že som sa o to nezačala zaujímať az po nejakých NU ako mnoho mamičiek na tomto fóre...

kukina79
28. okt 2012

ahojte vospolok, obcas sem nakuknem co noveho,ale poslednu dobu som nemala cas,syn presiel na duracelovy rezim,takze nestiham moc citat. chcem sa poradit,urcite ste to tu spatne pisali,ale nemam zial vela casu to tu cele preluskat spatne ☹ dosiel na psa mraz a nasa dr. co nam rok odsuvala ockovanie na poslednej poradni min.tyzdne chcela odo mna,aby som jej podpisala to lajstro ohladne neockovania.ja som jej ho samozrejme nepodpisala,ale povedala, ze jej donesiem vlastne (asi som bola moc iniciativna 🙄 ).Lenze moj mm mi povedal, ze jej nemam nic nosit a nech proste hram mrtveho chrobaka az do dalsej poradne (pokial nas teda nebude medzi tym kvoli tomu urgovat).Co mi poradite doniest vlastne,alebo to nechat tak? A este chcela,aby sme to obaja podpisali,ale myslim, ze ste sa tu o tom bavili a je lepsie,ked len jeden to podpise.dakujem za akukolvek radu ako sa v tejto situacii zachovat 🙂

hajanka
28. okt 2012

@nika5431 suhlasim!
iba ta trosku opravim: ".len pri prvym ockovani na 3 mesace...sa vpichuje do jednej nôžky 6 vakcín a do druhej nôžky 13.."
nie 6 a 13 vakcin, ale virusov, toxinov bakterialneho povodu a antigenov

to pokutovanie sa lisi od v zavyslosti roznych RUVZ, zavysi aj od samotnych lekarov, uradov a uradniko (ako sa vyspia)

katarinka81
28. okt 2012

@filipb Ak je škôlka jediný zádrhel čo ťa na celej veci trápi, tak to rovno hoď za hlavu. Ak nemáš iniciatívneho pediatra ktorý by to do tlačiva priamo napísal tak takúto informáciu nemajú prečo mať. Na druhej strane ani dieťa s cukrovkou alebo dieťa závislé na liekoch do škôlky nevezmú, kedze mu lieky podávať nesmú

kukina79
28. okt 2012

@filipb moze byt,ze sa najdu taketo skolky,ale myslim, ze to vela ludi v tej skolke nazaujima a lekarka podla mna nema co na papiere do skolky pisat, ci je ockovany,alebo nie.ma tam dat len,ci je zdravotne sposobily,alebo nie. zial nemam v okoli nikoho,kto by tuto dilemi so skolkou riesil, kedze vsetky deticky mojich znamych su zial ockovane 😅, etse mate 3 roky casu do skolky a mozno sa dovtedy lady pohnu k slobodnej volbe... 😉

petot
28. okt 2012

@kukina79 Lekár si to má zapísať do záznamu a tým to hasne. Žiadne lajstrá nepodpisuj ani nerieš. http://rizikaockovania.sk/dok/Letak_iniciativa_...

hajanka
28. okt 2012

@nika5431 preco vymena nazorov, poviem, mila pani doktorka, toto je moje rozhodnutie, nepotrebujem o tom diskutovat, uz som sa rozhodla 🙂 s usmevom na tvari 🙂 takto by som to teraz riesila ja

gabika783
28. okt 2012

@kukina79 ja by som jej nič nenosila - ani nepodpisovala... a troška by som klamala... a keby sa pýtala, že čo s tým papierom, že si sa poradila s právnikom.. a nič jej nebudeš nosiť ani podpisovať. Taká autorita by mohla na doktorku zabrať.. lebo niektorý doktori trpia chronickou chorobou - zvanou JA SOM NAJMÚDREJŠÍ- mám predsa na to školy. 😀 😀 😀

kbeata
28. okt 2012

@katarinka81 si myslim,ze ak niekomu co sem zavita, Skutocne zalezi sa nieco dozvediet o ockovani,chorobach...,tak nebude staviat do popredia v prvom rade svoje ego 😀 ,vyselektuje si niektore prenho nezaujimave prispevky,alebo pripomienky,a potom sa urcite dopatra,na com mu najviac zalezi sa dozvediet 😉
ale pre niektorych to je asi tazka veda 😀

kbeata
28. okt 2012

@nika5431 mozes sa na okolie vykaslat,ti ta nezivia,ani ta rano neobuvaju 😀 😀 😀
tusim tak sa to hovori???

kukina79
28. okt 2012

@petot dakujem, asi vytlacim a posuniem dalej nasej dr. mame v podstate dobry vztah a nikdy nas do ockovania nehnala a mala pochopenie a teda este ma,dokonca medzi 4 ocami pripustila,ze by bolo lepsie keby ockovanie bolo na dobrovolnej bazy,ale mam pocit, ze pred jej setrickou si nedovoli v tomto zmysle hovorit o tom (aspon tento pocit som ja nadobudla).len nerozumeiem odkial ti doktori beru ten vymysel, ze ich hygienici budu pokutovat 50 000 etse v Sk korunak mi to hovorila , ked nenahlasia...to im kde taketo blbosti vtlkaju do hlavy?!

kukina79
28. okt 2012

@gabika783 troska ma zaskocila tym a bola som len ja s malym a mm nemohol ostat a som nevedela v tej rychlosti reagovat 🙄 mm vie tak pekne diplomaticky niekoho poslat do prdele a este sa mu ten dotycny za to podakuje 😝 😀 ,tak ho mavam na poradnach vzdy so sebou,len akurat tentokrat nemohol...

nika5431
28. okt 2012

@kbeata ved presne tak 🙂 čistá pravda 🙂
@hajanka ...no však dufam, že to takouto cestou pojde 🙂

petot
28. okt 2012

@kukina79 Na školeniach.

gabika783
28. okt 2012

@kukina79 my máme dobrú doktorku.... dokonca si dala u právničky vypracovať nejaký papier.. (to mi spomínala kamoška lebo my sme už dlho - chvalabohu neboli u doktorky) kde sa pojednáva aké sú a nie sú jej kompetencie vyplývajúce zo zákona.. a s tým bude vyháňať individua ako tetky z RUVZ a ukecaných dílerov, lebo, že vraj jej už ide na nervy.. ten tlak a strašenie ktorý na ňu vyvíjajú a teraz má vnúčika.. a ten tiež nie je očkovaný. 🙂))