Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
29. okt 2012

@zaockujteajslnko Nemáš pravdu. Autizmus v plnom rozsahu je tak typické a tak neprehliadnuteľné ochorenie, že nie je možné si ho nevšimnúť. V USA je už 1 dieťa zo 110 autista, a to znamená sociálne úplne odpísaný človek. To tu nikdy nebolo, veď by polovica populácie musela byť v ústavnej starostlivosti!

karkulka1
29. okt 2012

@zaockujteajslnko
uz som to tu niekolkokrat spominala, a zopakujem to zas. Nevyjadruj sa prosim k autizmu, lebo o nom nevies nic relevantne. Pre mna ako rodica autistickeho dietata su tvoje reci na tuto problematiku trapne a mimo, jednoducho od veci.
Vyjadruj sa radsej k tomu, k comu mas skutocne co povedat (a myslim si, ze je toho dost).
A autizmus neries, resp. nie takymto sposobom, ako to robis teraz. Usetris cas sebe a aj tym, co budu taketo tvoje prispevky citat. 😎
A vagny, moze byt autizmus iba pre toho, kto nema takto postihnute dieta (alebo ineho clena sirsej rodiny) a o tomto postihnuti vie akurat velikanske nic.

stastnamamulka
29. okt 2012

@brumka111 na ktorej stranke,som ti pridala ten link?teda na akom cisle strany?ked sa rozpametam o com bol,rada ti odpisem 😉 😅

petot
29. okt 2012

@petah82 Ináč, dodatočne, keď som si pozrel záznam, som si tú slušnosť aj vyčítal. Vyzerá to, že pri takejto diskusii platia iné pravidlá a kto je slušný, nedostane sa k slovu. Spoliehal som sa na moderátorku, že sa postará o vyváženosť diskusie, a to bola chyba.

miliharmi
29. okt 2012

Pan Sedláček z Rozalia a prof. Prymula v aktuální besedě o povinném očkování.

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2754167

zaockujteajslnko
29. okt 2012

@karkulka1
ja by som si tebou taky isty nebol.... to ma akoze od narodenia? lebo autizmus sam o sebe je vagny pojem, pouzivany sirokym sposobom

zaockujteajslnko
29. okt 2012

@petot
potom vyzeras ako zakriknuty hippisak... cize podivin, cize nedoveryhodny....... tento svet stoji na tom ze cim si vacsi magor, a cim mas vacsiu a drzejsiu hubu tak tym mas vacsiu pravdu....

preco? pretoze clovek co ma pravdu a vie ze to za co bojuje ma skutocnu cenu nebude pokorny a zakriknuty ale naopak pekne nasraty a utocny.....

moderatorka je akurat tak slepicka co je z pana profesora alebo docenta "hotova", boze vzdy mi je z tych zenskych tam zle, ocividne vela toho nevedia pochopit....

miliharmi
29. okt 2012

Ještě jeden odkaz, co říkáte na tohle.
http://www.amft.cz/ifda2008-2/21-vit.pps#259,1,Je

zaockujteajslnko
29. okt 2012

@liviadanova
vidim ze "pectore" sa angazuje v kazdom fore a diskusii kde sa spomina "ockovanie" 😀

halienka
29. okt 2012

@petot Ďakujem ti moc 🙂

@manof muž pred chvíľou dorazil aj s balíčkom z pošty, všetko prišlo v poriadku a celé, ďakujem moc 😵 😵 😵

zaockujteajslnko
29. okt 2012

tak sa zda ze pani umelkyna pectore je naozaj zaplatena aby vykonavala propagandisticku cinnost na internete pre spolocnosot GSK alebo Pfizer alebo dokonca pre obe naraz 🙂 Koncom mesiaca asi dava "dokazy" niekam kolko kravin popisala po nete a za to jej asi pride honorar 😀

kbeata
29. okt 2012

@maroubrabeach ja som dostala 99+15 s.trovy,hexa 33,prrevenar 33,mmr 33 euro 😒

domique
29. okt 2012

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/infanr...
Nasla som teraz na nete len toto. Mate nejaky iny pribalovy letak?

gabika783
29. okt 2012

@nika5431 Ďakujem

gabika783
29. okt 2012

@petot ja zase nesúhlasím s tebou.. lebo sú rôzne formy autizmu a niektorý po dovŕšení dospelosti sú celkom schopní sa začleniť a nie sú sociálne odpísaný (Však keby si to tu prečítal nejaký rodič autistu by ti to hneď vytmavil 😀 Takže netreba zabúdať, že nie každý s nálepkou chorý je odpísaný. 😉

brumka111
29. okt 2012

@petot vitamin C musi ist do sody? ja to 8 mesacnej dcerke robim tak, ze do striekacky nasypem cca 2 zarovnane odmerky C-ka z Dmka a dolejem trochu vody do 2 ml striekacky. Je to zle takto?

prevenar
29. okt 2012

@dazdovka je nas "vela" tak na tomto fore 🙂 ..v ramci ovcokrajiny je nas tak 1% ? (maximalne) ..a to uz nie je zas tak vela ^^ . je pravda ,ze cisla rastu z roka na rok, ale stale je to v globale malicko, preto sme prehliadany. ..a tak to este nejaku dobu bude.

prevenar
29. okt 2012

@zaockujteajslnko mozno by si ju nemusel menovat ^^ ..vies co sa vravi o certovi .. LOL 🤐

kbeata
29. okt 2012

@karkulka1 nevsimaj si ho,ja jeho sproste prispevky preskakujem...

kaja73
29. okt 2012

@gabika783 myslim ze petot pise o ludoch s plne rozvinutym autizmom-pise v "plnom rozsahu"-tak ja to tak chapem 😉 a v tom priadne ma uplnu prvadu.
Ty hovoris o aspergeroch-jedine ti sa vedia zaclenit do spolocnsti.
Ine druhy autizmu-teda ludia ci uz vysoko,stredne alebo nizko funkcny autisti- asi tazko.
Ti vedia fungovat len v specialnych podmienkach a socialne su na tom ozaj velmi zle.

zaockujteajslnko
29. okt 2012

@miliharmi
ten cesky hygienik musi byt asi idiot, ved si protireci, ked teda prezentuje take neksutocne vysledky ockovania, preco sa ma(me) bat neockovanych?......... proste idiot, alebo inych ma za idiotov..... tak ci onak je to manipulator

zaockujteajslnko
29. okt 2012

@kaja73
no to je pekne rozdelenie, ale co odlisuje vlastne cloveka s mentalnym postihnutim od autistu?..... ja viem nemam klast tazke otazky 😀 ....niekto si povedal "toto je autista s tazkym postihnutim"......"toto je aspik"..........."toto je vysokofunkcny autista" (ktory ale ani neexistuje), toto je len autisticka crta..........a co je to vlastne autizmus?.......krucispagat, triada..... zase vsteko vagne a plava to na vode 😀 ....ale hlavne ze autistov pribuda........to sa da dokonca scitat uplne presne 🙂

autizmus je podla teba mentalne ochorenie - (dusevna choroba) alebo povaha (dusevna porucha)?

fra
29. okt 2012

@zaockujteajslnko ak nemaš jasne v tom, čo je to autizmus, prečítaj si jednu skvelú knihu a hned budeš celkom v obraze a možeš diskutovať ... myslím, že by ju mali čítať všetci pedagogovia aj všetci ľudia čo sa niekedy možu stretnuť s autistickym dieťaťom
M. Martinková: Chlapec, ktorý myslí v obrazoch
http://www.martinus.sk/?uItem=31734

prevenar
29. okt 2012

@netrep21 tak to je dobre zradlo 😀

petot
30. okt 2012

@miliharmi Klasicka propaganda. Radsej neukazuje umrtnost, pretoze ta vypoveda o skutocnej zavaznosti ochorenia, a radsej neukazuje dlhsie obdobie pred ockovanim. Jeho graf zaskrtu kazdopadne pekne ukazuje, ze ide predovsetkym o socioekonomicku chorobu. To je aj dovod, preco sa vyskytol po rozpade Sovietskeho zvazu http://rizikaockovania.sk/spravy/reflexia_stv_f...

petot
30. okt 2012

@gabika783 Ja viem, ale vyskyt, ktory som uvadzal, sa uz tyka tazkej formy autizmu podla DSM IV. Lahsie formy su este castejsie.

petot
30. okt 2012

@brumka111 Nemusí, je to kvôli zníženiu kyslosti.

petot
30. okt 2012

@brumka111 Pre dieta moze byt menej neprijemne Ccko neutralizovane sodou nez kyselina askorbova. Preto sa to robi. 1 diel sody a cca 3 diely kyseliny askorbovej v malej troche vody. Sumi to, nezlakni sa 🙂