Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kuriatko21
1. nov 2012

@zaockujteajslnko taká malá otázka...my osobne sme z trnavského kraja...bývame ale tak nejako na jeho hranici, čiže pediatričku máme už v BA kraji...ak nás nahlási, tak na ktorý úrad?

zaockujteajslnko
1. nov 2012

@babi1
co sa tyka ockovania tak su tam len 2 typy lekarov..........naivny hlupak, alebo skorumpovany od hlavy a po paty.......

ani jeden z nich ziadne sviecky za obete svojich cinov nezapali, naivny hlupak ziadne obete nevidi, a ten sebecky blb toho to nezuajima, ten je niekde uz na dovolenke za to ockovnie ked tvoje dieta bude umierat na rakovinu z ockovania....

zaockujteajslnko
1. nov 2012

@kuriatko21
pediatricka hlasi udanie na miestne prislusny RUVZ, cize tam kam podla uzemneho clenenia ona patri...... to ma aj logiku ved ten ruvz u nej vykonava kontroly kam podla uzemia spada......

kuriatko21
1. nov 2012

@zaockujteajslnko ok, Ďakujem, áno je to logické... len sa príliš často stretávam s tým, že čo je pre mňa logické, je v reále úplne inak...

mamkabeika
1. nov 2012

@manof Zdravím 🙂
Mňa by veľmi zaujímal tetanus, záškrt a spomínaný čierny kašeľ, v tom ešte nemám jasno.

prevenar
1. nov 2012

@kuriatko21 ..na kobercek pojdete do blavy ,, yiiipiii 🙂

prevenar
1. nov 2012

@mamkabeika ahoj 🙂 nerozmyslala si nad niecim takym , ze si nieco dopredu precitat kym zacnes klast otazky ? 🙂 ..totizto tato otazka je tu zodpovedna snad na kazdej desiatej strane. ^^ precitaj si poslednych 300 stran a budes vediet odpoved zhruba na 98% vsetkych tvojich moznych otazok ohladom ockovania. ..len taky napad .

teda manof urcite rad odpovie po milionprvy krat na to iste , za co ho mame vsetci radi 😵

netrep21
1. nov 2012

@prevenar mamkabeika asi reagovala na manofovu otazku, o com by mal byt dalsi clanok vo Vitalite.

prevenar
2. nov 2012

@netrep21
@mamkabeika

aha 🙂 necital som do zadu , .. je to mozne 😀

hlavackova
2. nov 2012

@petah82 Co uz len nevymyslia!?
Predvcerom som videla cast dokumentu na STV o virusoch a bakteriach prenasanych kliestami, spozornela som hlavne ked spomenuli, ze prave vyvijaju vakcinu 3. generacie, ktora by nechranila pred samotnymi ochoreniami, ktorych povodcov klieste prenasaju, ale vlastne bude branit kliestom aby sa prisavali na cloveka. Uz ani neviem ci sa smiat, ci plakat...prislo mi to akoby nas chceli geneticky modifikovat ako kukuricu proti tej husenici 😲

manof
2. nov 2012

@prevenar
@katrenka111
cca 300 - 400 mg na kg telesnej váhy pri chorobe.

manof
2. nov 2012

@dyba
No tak to si rovno pochystaj 347 €.
Na RÚVZ ani nemá zmysel vôbec chodiť, pozvánku môžeš ignorovať.
Tvoja účasť na výške pokuty absolútne nič nezmení.
Je mi ľúto, ale tak to na RÚVZ TT chodí.

manof
2. nov 2012

@mamkabeika
OK. Tak bude čierny kašeľ.

irenkask
2. nov 2012

@babi1 Včera som ti už nenapísala lebo som išla spať, ale máš úplnú pravdu. Moja staršia dcéra bola tehotná vtedy keď Simonka bola v Blave na onkológii a otec jej dieťaťa mi dal jednu knihu od Rosinského lebo to je jeho strýko. Predstav si, že on ho vôbec neuznáva. Dcére sa narodil chlapček, ktorého musela dať očkovať napriek tomu čo videli že sa stalo s malinkou . Nesmela mu v ničom protirečiť a odporovať a pritom jeho mama je zdravotná sestra išiel ma šľak trafiť. Malý bol tak hyperaktívny že ho nik nedokázal ani prebaliť ani ustrážiť. Dcéra aby to zvládala vrátila sa k drogám ktoré brala pred tehotenstvom o čom som ja len tušila, lebo to zapierala , ale ja som videla že má veľké zrenice. Ja som potom bola rok na PN pred invalidným a Katka mi naznačovala že sa u nich deje s ňou čosi hrozné v Blave bývali na kramároch. Aj som jej volala ale zdvihla sem tam ako že nič, ja som cítila že tam potrebujem ísť no nemohla som. Vlani v októbri volal jej priateľ že ušla a malého trojročného chlapčeka môjho vnúčika mu nechala doma. Pre posraté zákony v tomto štáte musíš sedieť na riti a čakať ale asi by som neurobila nič, lebo to tajila. Na SMS neodpisovala aby s tým prestala, lebo jej priateľ potom našiel dôkazy aj s materiálom. Potom 7.. januára poslala správu sms že či môžem prísť do blavy lebo sa nevládze o seba postarať. Mali sme rozsekaný byt uprostred prerábky ani si čo obliecť a 15. januára tohto roku sme išli vo fujavici za ňou už zomierala mala zaliate srdce , pľúca, ženské veci vodou a činnosť srdca tak 15% , povedali nám, že nechápu že ešte žije že už mala byť mŕtva ale že ju čosi musí držať pri živote . Žije doteraz má psychickú chorobu a má ísť na operáciu srdca. Tým som chcela povedať, že komu niet rady tomu niet pomoci . Nám ešte v takejto situácii jej darebnosť a hlúposť skomplikovala život. Mala si vidieť v nemocnici jej nechceli dať ani psychiatričku tak sa pretvarovala a oni to nepovažovali za potrebné. Nefunguje u nás nič a prd sme na toto pripravení ako sa všade vyhlasuje.

l81
2. nov 2012

@zaockujteajslnko podla mna suhlasi-neinformovany a naivny rodic.

desszi
2. nov 2012

@hlavackova a to nevedia, ze si staci dat zopar tabliet B-komplexu pred pobytom v prirode a kliestom clovek "smrdi"? To bola len basnicka otazka. Mmmm to je asi velmi lacne a neznie to tak vedecky ako "vakcina 3.generacie" 😝

katrenka111
2. nov 2012

@manof a len tak preventivne kolko asi???

katrenka111
2. nov 2012

@hlavackova to je chore....

irenkask
2. nov 2012

Prosím pekne poraďte ak múžete tomuto človeku čo mu poškodili dieťa očkovaním hľadá normálneho pediatra. Ja takého veru nepoznám. https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlasim-s-ockovanim-ako-postupovat/ Ďakujem za neho a každú radu.

pectore
2. nov 2012

@manof len tak pre info..vzhladom na to ze som si presla prispevky..."a narazila som na hlasky tipu: urazená "veď-vieš-kto".ˇ.... niekomu inemu rupli nervy a nie mne...prevenar 2 niesom.... 😀 (teda ak sa to tyka mna )...aby ste boli v obraze...

pectore
2. nov 2012

@irenkask ked uz siris paniku aspon citaj poriadne...pretoze dotycny pan zami79 nema dieta poskodene vakcinou ale v rodine sa vyskytol autizmus...ZEVRAJ PO PRVOM OCKOVANI... on ma 3 mesacne dievcatko ktore nechce vystavit tomuto POTENCIONALNEMU nebezpecenstvu .... NIE ze mu poskodili dieta ockovanim a hlada pomoc... 😉

monky978
2. nov 2012

"veď vieš kto" čítaj poriadne:

...no mame v rodine autistu ktory bol uplne normalny az do prveho ockovania po ktorom sa mu nahle prejavilo toto zakerne ochorenie...

ale na teba ťažko niečím reagovať... radšej tvoje príspevky preskakujem "veď vieš kto"!!!!

heimdalls
2. nov 2012

Nazdar všetci, chcel by som Vás poprosiť aký vitamím D dávate svojim detičkám ako doplnok...ďakujem

pectore
2. nov 2012

@monky978 maju v rodine... neznamena ze pan ma poskodene dieta ockovanim a preto hlada pomoc...on hlada pomoc nie preto ze ma poskodene dieta ale preto ze nechce dat svoje zdrave ockovat!

monky978
2. nov 2012

sorry, už som si klepla po prstoch a nereagujem 😉 nech sa to tu zas nezamotáva viete s kým...

vlnka81
2. nov 2012

@heimdalls popytaj sa @manof, on objednava z USA, cisty D v olivovom oleji od swansona. vyjde ta to na 10euro. ja som objednavala z UK a to vyjde na cca 12 libier. inac chutovo je ovela lepsi ako ten kt nam pre bejby predpisala pediatricka. maly sa po nom oblizuje 😀

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hlavackova
2. nov 2012

@desszi nevedela som ani ja a je to uzitocna informacia, dakujem. Keby to vedeli, usetrili by furu penazi, ktore by mohli vyuzit na nieco zmysluplnejsie. Nevidela som to cele, ale ta reportaz bola z virologickeho ustavu SAV a skutocne spolupracuju na vyvoji vakcín "proti kliestom".

martina1703
2. nov 2012

niekto sa tu o nieco zaujima ,pozera prispevky chce sa nieco dozvediet ale taketo sproste urazky odradia uplne kazdeho,clovek neklesne tym ze neodpise nejakemu zevraj notorickemu klamarovi ale tym ze uraza a niekoho nazyva debilom,chorym mozgom atd.krasne,v takomto pripade treba riesit tu stipku hanby ☹ Super ste tu ozaj niektori velmi inteligentni 😉

vlnka81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz