Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pastuska
16. sep 2009

Petot, veď práve..a ja hlúpa, som na to proste na to nemyslela predtým, našťastie, malý zatiaľ nemá žiadne následky, ak nerátam alergiu na bkm...aj tak som proti pitiu kravského mlieka - takže to mi až tak nevadí...som rada, že si pomohol, informácie som využila, ďakujem.

tynushqa
16. sep 2009

Ahojte,
chcela by som sa opytat co obnasa odmietnutie bohuzial aj 3tej davky hexavakciny.
Dakujem

vanish1
16. sep 2009

tynushga, aj my sme odmietli tretiu hexu a MMR

ma76
16. sep 2009

tynushga,aj my 3.Hexa a MMR

ma76
16. sep 2009

tynushga maš odo mna IP

deborah1
16. sep 2009

Ahojte,trochu vás tu čítam a pozerám,povedzte mi,ako to vlastne je,keď sa tie vakcíny pestujú na tých zvieracích orgánoch a pod. a obsahujú všelijaké látky /neviem ako to dobre vyjadriť 😅 /,to sa pri očkovaní dostane do tela človeka-do krvi?,a potom čo je "s tým" ďalej?Ostane to v krvi alebo sa to vyplaví? 😕Alebo čo sa s tým v tele deje? 😕

deborah1
16. sep 2009

Patrac,prečo myslíš,že sa očkovaním udržujú stále niektoré choroby?Ja som verila tomu,že práve vďaka očkovaniu mnohé choroby vymizli.Vlastne som vždy bola za očkovanie..a teraz som z toho jeleň 🙄

patrac
17. sep 2009

@deborah1: to nikto nevie co sa deje v tele, akurat vieme co to sposobuje (alergie, nervove poruchy, nespavost, hyperaktivne deti, diabetes, autizmus, atd...)
Preco si to myslim? Tak zo vsetkych nakazenych deti Pertussisom je 66% ockovanych, tak mi napada iba jedno logicke vysvetlenie, ze sa nakazili prave vakcinou, nasiel som viacero vypovedi rodicov, ktori tvrdia ze sa u ich deti Pertussis objavil prave po vakcine DTP, precitaj si napr,. tento pribeh: http://rizikaockovania.sk/sved/brana.html

zuzana581
17. sep 2009

TYNUSHQA ja som si pozrela to video čo si tam dala a môj názor je, že tá pani rozpráva iba o tom aké škodlivé látky obsahuje očkovanie, ale aké škodlivé látky obsahuje napríklad obyčajný paralen, alebo iné lieky ktoré si ty aj svojim deťom bežne dávaš. Ako sú vypestované krásne jahody, pomaranče a podobné veci, keď vydržia aj treskúce zimy. Prevoz z dalekých krajín atď a takto by sa dalo pokračovať donekonečna. Vieš aké nežiaduce účinky môže mať pre tvoje dieťa iba napríklad opalovací krém ak naňho dostane alergiu. A posledná otázka: Čo ak niekedy tvoje dieťa pôjde opatrovať do afriky detičky, lebo proste bude chcieť byť misionárka a tam ochorie napríklad na rubeolu, alebo proste ochorie inde a na niečo iné. Povieš si potom, že to najmenej čo si mohla pre ňu urobiť bolo dať ju zaočkovať. Alergie a podobné pliagy, ktoré su teraz rozšírené majú vela príčin. Vyfuky aut, freony...... nekonečne vela príčin. Dnes už choroby ako čierny kašel, záškrt, rubeola... nepoznáme. Zmizli, lebo sa začalo proti nim očkovať. Kedysi na ne ludia zomierali. A nezomieralo ich málo. Tolko môj názor. Chcela som ti odpísať na tú tému, čo si založila, ale zamkli ju.

ma76
17. sep 2009

Ahojte,tak a už je to tu.Prišiel mi list s Regionalneho uradu verejneho zdravotnictva a idem na ustne pojednavanie s dôvodu neočkovania...ale sa poponahlali...v maji sme odmietli 3. Hexa 29.9 mama pojednavanie tak sa musim priprait.Dufam že to zvladnem.Ma niekto skusenost ako to prebieha?Bol tam už niekto?Dakujem

patrac
17. sep 2009

zuzana581: strasne dobre som sa pobavil na tvojom prispevku. Hlavne na tej misionarke v Afrike a na tvrdeni ze nepozname cierny kasel a nemalo ludi zomrelo na rubeolu cize po slovensky ruzienku (co je najmiernejsie detske infekcne ochorenie na ktore NIKTO NIKDY NEZOMREL... ale OK je to tvoj nazor.

pastuska
17. sep 2009

Zuzanka, ak ochorieš na rubeolu alebo osýpky, máš prirodzenú doživotnú imunitu...rubeola je veľmi mierna choroba, na ktorú sa nezomiera...... sama som príkladom, ešte žijem.

vanish1
17. sep 2009

zuzana, že vraj nepoznáme čierny kašeľ....no asi nesleduješ štatistiky. Tá pani rozpráva o očkovaní, pretože tá prednáška je o škodlivosti očkovania a lieky a očkovanie sú dve rozne veci. Lieky berie človek, ktorý je chorý (existuje aj iná prevencia), zatiaľ čo očkovanie sa vpravuje do zdravého dieťaťa. Čiže podľa tvojho názoru to berieš asi tak: načo riešiť očkovanie, veď všetko okolo nás je škodlivé... 😒 Očkovaním sa daná choroba udržiava v populácii, viď čierny kašeľ napríklad.

patrac
17. sep 2009

@ma76: tak to si asi prva, urcite daj vediet ako to prebiehalo a hlavne dopadlo 🙂 , ak by si potrebovala konzultaciu s profickou, skus sa obratit na pani Ivu Vransku (02/43428363) z Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania, urcite ti rada poradi ako na tych byrokratov 😉

erikasadek
17. sep 2009

odkaz pre zuzanu, ak by niekto chcel ist robit misiu do afriky ainych rozvojovych krajin vezd ze bez ockovacieho kalendara a urcitych specifickych , ockovani dotycneho dotycnu , do krajiny ani nepustia.. 😉

akze aj ked do dospelosti nebude ockovany a clovek a v zdravy to prezije ako miliony ludi, ktori niesu ockovani, tak sa da ockovat..

priklad ja.. mam v sebo toho viav ako treba;. 😀

okrem anthraxu, a eboly mam 😀 v sebe asi vsetko.. ako ockovanie.. 😀 😠

vanish1
17. sep 2009

ma76, napíš do Iniciatívy, možno by bol p. Vranič ochotný tam s tebou ísť.

lucrezia
17. sep 2009

zdravím vospolok,
tak dnes som volala dokine, ze chcem odlozit ockovanie a to uz vazne na mna vystupila.....vraj si mam uvedomit, ako ohrozujem svoje dieta.....ze co ak dostane cierny kasel, lebo teraz je rozsirený.....ze nie je dovod neockovat......ze akurat mali kontrolu ockovania......ze bude mat problemy ona aj ja......ze bolava nozicka, alebo teplota su uple zriedkave komplikacie, lebo tato vakcina je bezpecna.....a ze vazne komplikacia sa vyskytne v 1 z milion ockovanych............
no, citila som sa ako blazon a asocial dokopy 😒 😒 😒

patrac
17. sep 2009

@lucrezia: mala si sa jej opytat ake uz ona moze mat z toho problemi?? to by ma naozaj zajimalo... zamyslime sa nad tym, preco nas mudrovia takto do toho tlacia? za A/ maju pehnany strah o nase deti a to az taky, ze su ochotny nam klamat do oci? alebo za B/ maju z toho iny prospeh... napr. financny?

jaroe
17. sep 2009

lucrezia, presne tak som sa citila aj ja, dobre si to vystihla 😀 Hlavne preto, ze som jej nevedela resp. sa bala nejako dorazne argumentovat, tak som urcite vyzerala ako hlupana, co ani nevie, co vlastne chce a hazarduje so zdravim dietata.

hanam
17. sep 2009

nuz ja sa iba rozhodujem co s ockovanim...ale k tej rubeole musim povedat, ze hoci ma sice mierny priebeh ale je nebezpecna pre tehotne. Moze sposobit plodu velke defekty. Moja mama to mala a ja mam vadu oka ☹

lucrezia
17. sep 2009

jaroe, no ja som mala par argumentov na jazyku, ale bola som ticho, lebo som nechcela byt drzá....v pár veciach si totižto sama protirečila.......hlavne som mala na jazyku, ze od koho by dostala ten cierny kasel, ked sme vsetci zaockovaní.......
a spomenula som aj hep.B, ze to nie je detská choroba....a ona ze tio je dobre, ze sa ockuje, ze dieta sa moze hrat na ihrisku a pichne sa ihlou od narkomana 😨 alebo ze v dopravnych prostriedkoch, v autobuse 😲 😲 😲 😲 😲 (hep. B v autobuse?) , no bola som radsej ticho, nechcela som sa hádat.....
budeme sa rozpravat este osobne a urcite si na mna pripraví lepsie veci, teraz ju toho moc nenapadlo....uz sa tesííííím 😖 😖 😖

erikasadek
17. sep 2009

hanam, je mi ta luto.. ale pre tehotn,e je vela veci nebezpecnych a nie je na nich ockovanie..
a ja nevidim dovod preco ja mam riskovat , moje dieta.. len kvoli tehotnym, ako argument..
tak to tu kde nie je povinnne ockovanie, by uz boli vsetky tehotne, na pokraji strachu a teroru a neviem coho vsetkeho.. a tu je tych chorob naozaj vela.. ci osypky, ci ine, kedz eje tu cely svet.. 😉

takze ako argument to u mna uz neobstoji...

hanam
17. sep 2009

no ale potom su predsa zeny, ktore vykonavaju povolanie kde prichadzaju do kontaktu s chorymi ludmi a ked chcu byt tehotne a mat niekedy deti tiez sa musia nejako branit, no a kedze jedinou moznostou dnes je ockovanie su ockovane aj preto aby v buducnosti neboli ohrozene ich deti. Ja neviem je to vsetko velmi zlozite. ☹

senja
17. sep 2009

holky, jdu se vam vyplakat na rameni.
Maleho za mesic ceka prvni ockovani ve 3 mesicich a dnes jsem se o tom bavila s nasi doktorkou. Ja sama jsem mela velmi silnou reakci, a tak nemam ani polovinu povinneho ockovani.
Tak nase MUDra maleho poslala na krevni obraz, aby se zjistilo, zda ma nejaky nabeh na alergii (jako ja) a chce nas pak poslat do Motola na ockovani pod dohledem nebo udela odklad. Argumentuje to tim, ze driv - za mne - ty vakciny byly jine a reakci mel skoro kazdej ☹ Jenze me ockovali slabsimi vakcinami ve 12ti letech, coz neni zas tak davno. Mam ji to rict?
Byli jsme na krvi dnes a at sestricka mrnouskovi zdimala nejdriv jeden prstik a pak druhy jak to jen slo (maly u toho plakal a ja s nim), nestacila vyzdimat dost, takze jdeme na to muceni znova pristi tyden 😢
Rikam si, ze 2 dny pred odberem se snad zacnu prejidat cokoladou, aby maly mel v krvi nejake alergeny 😖

vanish1
17. sep 2009

my sme boli min. týždeň s malou u lekárky, lebo strašne, ale strašne kašľala v noci (normálne sa mi dusila) 😖, vraj jej nič nie je (bola som rada, lebo čím menej atb tak lepšie), ale išiel víkend, tak som radšej kvôli pokoju v duši šla. Dcéra kašle doteraz 😨 , menej, ale dosť....
Ale chcela som napísať, že keď sme odchádzali z ambulancie (už nemáme kontraidikáciu očkovania, keďže sme dobrali lieky na imunitu a malá už nemá poruchu imunity), tak ma lekárka zastavila, že má pre mňa niečo špeciálne odložené a dala mi takú väčšiu brožúru, vraj je to nové a mám si to prečítať. Tak som jej povedala ok... Doma pozerám, že autorom je Dluholucký, Šimurka a Urbančíková (to hovorí za všetko). Nechýbajú tam obrázky chorôb (niektoré mi pripadajú až komické, napr. rubeola - dieťa má na chrbte vyrážky... 😅 ) , citujem: " A tak pri očkovaní, ak dôjde k zníženiu zaočkovanosti detskej populácie, postupne môžu prepuknúť epidémie záškrtu, osýpok, čierneho kašľa, hepatitídy. S desiatkami tisíc chorých, stovkami mŕtvych. V tom lepšom prípade......"
" U nás je povinné očkovanie u detí presne v zmysle deklarácie UNICEF: "Dieťa má právo byť chránené pred infenkčnými chorobami očkovaním". Znamená to, že nikto (ani rodič) mu toto právo nemôže odoprieť" 😝

Keď budem mať čas, napíšem viac, niektoré perly stoja za to.

lucrezia
17. sep 2009

hanam, ano, je to zlozite
a nalzlozitejsie je rozhodnut sa.......tej rubeoly by som sa aj ja v tehotenstve bála, ale na druhej strane, nestačí sa zaočkovať povedzme v puberte, alebo az v dospelosti, napr. v takom 18 roku?

erika a ake ockovania su odporucane vo FR? Vy to tam mate tusim odporucané ak sa nemýlim?
A kdesi som citala, ze vo FR vypustili z hexy hep.B, lebo vraj sa pediatri proti tomu burili, je to tak?

vanish1
17. sep 2009

senja 😲 určite ak si mala reakcie ty, dá sa to čakať aj u malého, očkovanie pod dohľadom je dobrá blbosť, tým ti vlastne dávajú najavo, že malý nato bude určite reagovať zle, tak musíš byť pod dohľadom 😖

vanish1
17. sep 2009

lucrezia, myslím, že erika spomínala, že tam je povinný len pentavac

hanam
17. sep 2009

hepatitida B sa da vraj prenasat aj slinami, ked pobozkas babo a mas ju...znamy ked sa vratil zo zahranicia ani svoju dceru pre istotu nepobozkal ☹

bronky
17. sep 2009

Ahojte, som lekar a preto viem co obnasa povinne ockovanie....treba si uvedomit jedno: POVINNE OCKOVANIE NIE JE POVINNYM LEN TAK ZO SRANDY, A ministerstvo, poistovne by nevyhadzovalo peniaze na preplacanie zbytocnosti...studie a vysledky nepustia.
Treba si uvedomit ako zijeme na slovensku v afrike by mamicky za ockovanie dali zivot... a my ho tu mame zadarmo a aj tak ho odmietame.
Mam pripad jednej pacientky...rodicia jej odopreli povinne ockovanie...dostalo cierny kasel ... zadusilo sa.... a????
rodicia si to vycitaju do teraz? Preco sme sa nedali zaockovat????