Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tynushqa
17. sep 2009

lucrezia
prave si mi dala dobry podnet na tu nespavost po ockovani, ktoru pani na jedne prednaske ako som uz pisala spominala, hovorila ze sa mame zamysliet a spomenut si ako to bolo pred a po ockovani, a normalne som ostala v soku! mala my spala do 6 tyzdna celu noc, po ockovani sa mi zacala budit, nehovorim ze to je 100% z toho ale nieco to do seba ma...

denduska
17. sep 2009

sasulec, nemas zac 😉
erika, ved vies ze budem 😉
patrac, ja robim ARO. S ockovanim teda nic moc nemam, nastastie.

hanam
17. sep 2009

Dalsia vec...prepacte ze nepisem suvisle vsetky svoje prispevky ale kvoli praci odbieham 😉 ...su bezdomovci, ktori prenasaju choroby aj vo velkych mestach, kde sa sice uz ludia nestretavaju s drevenym zachodom ako este niekde na dedinach (u nas na SK sa bohuzial sa este aj takto zije) ale bohuzial bezdomovca mozno stretnut v autobuse a elektricke, kde mozete stratnut aj drogovo zavisleho. V rizikovych oblastiach ako na vychode SK sa mozete stretnut s obcanmi, ktori ziju v chatrciach, kde je hygiena minimalna a o nemenovanom sidlisku ani o hygiene nehovorim. Aj takyto clovek cestuje. Sedi na sedadle vlaku, drzi sa tyce v autobuse, kasle, kycha...potom prichylujeme taktiez utecencov, ktori su dlhe mesiace na ceste z krajiny do krajiny...teda je tu migracia...ja neviem mozno aj s tychto dovodov ludia s ockovanim nechcu prestat. Je vela dovodou preco ano a tiez preco nie-ale kto to rozluskne k spokojnosti vsetkych... toho by som chcela poznat. Ja mam strach ockovat aj neockovat, tak poradte...a strach budem mat asi tak ci tak takze fakt zatial neviem a verte, ze ma to trapi ☹

tynushqa
17. sep 2009

Ja si myslim, ze je lepsie dostat chorobu prirodzene a nejako sa z toho vysekat, ako umelo si ju davat do tela spolu s dalsimi hnusnymi vecami.

sasulec
17. sep 2009

tak ja neviem,citala som ten link.. nema to zarucene ze je to tym ockovanim..a co bude dalej..co vsetko jej dieta caka..
viem teraz sa do mna pustite..
ale to je to iste ako keby porovnam svoju,kt na stastie nema horucky,dokonca ani zvysenu teplotu po ockovani a kamaradkin je pravy opak..kazde dieta je ine a inak to znasa..ved nie sme klony.. prepacte za moju opovazlivost 😒

martinka1981
17. sep 2009

Čo sa tyka tej spominanej brožurky,tak tie treba aby dobre vystrašili ludi a všetci povinne očkovali 😖 . By ma zaujimalo či ti autori to vydali z vlastneho presvedčenia(o potrebe očkovania) alebo pre peniaze 🙄 ......

Hanam- zober si take FR ako piše Erika,maju tam kopec prisťahovalcov a určite aj bezdomovcov a očkovanie tam nieje povinne!!!
Patrac-Ginepra dostala predvolanie,ale nepisala ako dopadla.

erikasadek
17. sep 2009

martinka, prave som to chcela, napsiat..hanam... prid tu do praiza sem..
a skus ist len jedne den metrom alebo autobusom a chodit po urcitych stvrtiach.; kde su taky , bezdomovci, ktorych by si ani na sloevsku nestretla..;
jeden druhemu , vsi hlada v hlave a to nehovorim o turistoch alebo utencencoch..;
ktory ziju v takych podmienkach , ako nasi cigani..
a vidis ziadna, velka propagacia.. tu nie je.
v zime je zvyseny vyskyt osypok alebo kiahni.. nic viac nic menej..

ziadna epidemie sa uz roku nekonaju.; a ludi avela v mojom okoli davaju ockovat na podnet lekarov az po 3 roku a i to len tu povinnu
pentavac.. a prezili.. 😉

nevidim v skolkacha ani v skolach ziadne epidemie.;takze treba prestat.. naozaj..a co taky new york..????

ja neveim take metropole mali a vzdy budu mat taky problem a prezivame v pohode..
METRE ked som tak sa modlim niekedy.. ale inak aj napriek neockovaniu , nedostali sme;. 😉

kazdy kto tu len raz pouzil metro ti potvrdi moj eslova... 😉

takze dalsi a, tema a sprav ktora neobstoji.. 😉

dokonca aj lekarsky personal sa buri voci ockovaniu mali to povinne, kvoli povolaniu ako aj , lekarnici aich deti..
skoncilo.. spravilo to tolko procesov a, zlych zdravotnych problemov ze sa skoncilo nutenie.. 😉

dokonca na chripku teraz A..... tak , vakcina je teraz v skusobnej dobe, a ak prejde testami na ludoch .. tak od oktobra s azacne ockovat.;ale zdravotni personal , dobrovolne.. bol stoho velky poplask.. tv.. nechcu vsetci su proti.. 😉

lucrezia
17. sep 2009

erika, dobre pises, potrebujem si to citat stale dookola, aby som presvedcila samu seba, ze konam spravne.
nie je to lahké, ustáť také tlaky ako sa tu na nás vyvíjajú....

a presne to ma vždy napadne, že veď ani v Rakusku, ani v Nemecku nie je ockovanie povinné a nikdy som nezachytila v správach, ze by tam deti masovo umierali, alebo ze by sa vyskytovali nejake epidemie a cudzincov je tam urcite viac ako u nas

mne dokina povedala, ze na internete sa písu BLUDY, ze ona si to obcas cita 😵

skoda ze sa pan doktor odmlcal, aj ja by som mala pár otázok...

hanam
17. sep 2009

no aj ja by som mala par otazok 😉

hanam
17. sep 2009

hlavne preto by sa mi pacilo to skonzultovat aj s lekarmi lebo vsade citam, ze za zrusenie ockovania sa vacsinou hlasia lekari alternativnej mediciny. Zaujimal by ma nazor lekarov najma pediatrov a odbornych lekarov klasickej mediciny, ktori maju viac rokov odbornej praxe.

martinka1981
17. sep 2009

Hanam myslim že žiadny lekar ti otvorene nepovie že očkovanie je blbosť 😒 asi by mali z toho aj problemy....

petot
17. sep 2009

lucrezia: Ohľadom hep.B, presne toto skúmali nedávno na úrazovke v Prahe. Za 3 roky mali vyše 100 detí poranených pohodenou ihlou v pieskovisku, ale ANI JEDEN prenos hepatitídy alebo AIDS.

Takže ako argument plošného očkovania všetkých nemluvniat je to veľmi, veľmi slabé.

petot
17. sep 2009

hanam: Je plno vírusov, ktoré môžu spôsobiť poškodenie plodu, a na väčšinu z nich nie sú vakcíny. Samotné očkovanie obsahuje živý vírus.

Preto najlepšie, čo môže budúca mamička urobiť, je podporovať svoju imunitu. Iba toto je skutočné východisko, a nie vakcíny (ako sa nám obchodníci so strachom snažia nahovoriť).

petot
17. sep 2009

bronky: Niečo iné ako hrôzostrašné historky nemáš? Ja by som tiež nejaké mal, stačí pozrieť oficiálnu štatistiku úmrtí na očkovanie VAERS, tam je hororov viac ako dosť.

Zaiste, povinné očkovanie má svoje dôvody. Vyše miliardy SKK ročne, to je dosť pádny argument.

Veď ak je očkovanie také vynikajúce, tak si urobí reklamu aj samé a môže byť kľudne dobrovoľné, nie? Veď má tak málo vedľajších účinkov, a tak skvele chráni pred ochoreniami, no kto by to nechcel? Načo to zastrašovanie v reklamách, od úradníkov, od takzvaných odborníkov..

Ja som zase čítal o tom, ako v Afrike pri príchode vakcinátorov do dediny, všetko, čo malo nohy, utekalo skryť sa do pralesa. Rodičia schovávali svoje deti, aj keď ich do očkovania nútili pod hrozbou polície.

Afričania potrebujú riešenie pre svoj hlad, smäd a špinu. Ale na týchto veciach sa ťažšie zarába, než na vakcínach, ktoré im nakúpi UNICEF,
najväčší zákazník farmakopriemyslu na tejto planéte. My sa potom
poskladáme na modré gombíky...

petot
17. sep 2009

bronky: Čo keby si namiesto strašenia radšej prispela nejakou vedeckou štúdiou, ktorá by potvrdzovala dlhodobú klinickú účinnosť niektorej vakcíny? Už dávno niečo také hľadám a zatiaľ neúspešne...

petot
17. sep 2009

senja: Jednoducho, vľúdne a s úsmevom odmietnuť. Ak je lekárka psychicky v poriadku, tak musí rešpektovať Tvoje rozhodnutie ako pacienta, resp. zákonného zástupcu.

petot
17. sep 2009

sasulec: Aj keby ockovanie chranilo pred ochorenim (k comu som zatial nevidel dokazy), tak vakcina MMR pozostava zo zivych virusov, a nikdy nevies, ci nemozu poskodit srdce.

Dalsia vec je, ze vakcina posuva ochorenie do veku po puberte, kedy je 20x vyssie riziko komplikacii. To uz som cital aj od doktorky, ktora bola inac za ockovanie. Takze ak to nachytat, tak radsej v detstve.

Moj osobny nazor je, ze tychto chorob (osypky-mumps-rubeola-kiahne) sa netreba bat, kedze vitamin C na ne funguje spolahlivo, ale toto je "experimentalna" liecba a zial, ziadny lekar by Ta v nej nepodporil.

petot
17. sep 2009

erikasadek: "mne to tak pripada pan doktor , ze slovnsko si mysli ze je pupok svet a a ze ostani su uplne padnuti na hlavu ze prestali ockovat.."

Ano, presne tak som to citil aj ja, len som to nikdy tak pekne nesformuloval!! 🙂

petot
17. sep 2009

hanam: Nakazit by Ta mohli tuberkulozou, za predpokladu, ze by si s tymi bezdomovcami bola v uzavretom priestore viackrat po aspon 5 hodin. Ak si zaockovana, tak riziko nakazy je VACSIE ako keby si nebola.

Dalej by Ta mohli nakazit ciernym kaslom, a je v zasade jedno ci si ockovana alebo nie (nezda sa, ze by ta vakcina ktovieako fungovala, a uz vobec nie po 5 a viac rokoch od ockovania).

hanam
17. sep 2009

petot tu ochranu pred ciernym kaslom mi posli ak niekde nieco o tom mas...inak ja si robim dost zaznamov a hladam na nete veci za a proti...tak aby som sa spravne rozhodla...uz som mala rozhovor aj s lekarkou...diskutovali sme ...nenutila do nicoho...uvidime...potrebujem viac informacii...vsetci ich potrebujeme...a aj viac odbornikov, ktori sa vyjadria...imunolog, virolog, pediater a vlastne kazdeho kto od zaciatku s vakcinou prisiel do styku, samozrejme aj oblast klinickych studii by ma zaujimala...

erikasadek
17. sep 2009

petot dakujem; len pisem rychlo a blbo.. 😀

inac k tomu ze k vakcinacii sa hlasia len alternativny , lekari..
mozno na slovensku av cechach..

pretoze moj alekarka je uznavana, komorov a je proti , systemu a sama mi potvrdila, ked som jej rozpravala moje podozrenie, na pata ze , ma naznaky autizmu, alebo ze po ockovani s azmenil uplne az prestal rozpravat..

odpoved bola ja vam verim....

knihkupectvach najdes vela, publikacii, kde je podpisany profesor.. neviem est eco.; to znamena, velka kapacita, niekde na neakej univerzite,ktori sa neboji vydat a napisat knihu , kde presne vysvetli, preco, terajsie ockovanie, nie je dobre system ako sa to robi masovo...
nie samotne ockovanie,
a takychto je ich vela.. takze aj normalni lekari a je ich stal eviac a viac , kricia a biju na poplach..
len neako k nam to neprichadza..
nastala neaka bariera. hranica.. tu mame cisto a nic nemoze k nam prist.. a vsetci okolo robite strasnu . chybu..
prave som si uvedomila; z enepoznam v mojom okoli , niaku mamicku ktore dieta je alergik a o moj syn..
ja jedina som dala ockovat..
maju neockovane zdrave deti.. od 1 az 4 rokov skoro nikdy chore, bez atb.. doteraz
a bez astiem. a alergii..
,ie nadarmo moja lekarka mi povedala, dali ste ockovat na TBC? chyba, to spustilo joshovu alergiu..
takze lekari su, a maju vela skusenosti.. ale neako na slovensku kazdy sa boji...
ako za komunizmu.. povies svoj nazor a si zo strany hned prec..
proste s amusi zmenit generacia.. inac si to neviem vysvetlit...
je to ako za cias sovietsky zvaz na vecne casy.. nas priatel...
😖
vynalez ockovanie je uzasna vec.. ale je to zneuzite a podla mna, chudak , profesor , pasteur.. s ateraz otaca , v truhle, ked vidi co sa teraz deje.. ☹

erikasadek
17. sep 2009

hanam , mal aby si vediet na cierny kasel super funguje, homeopatia..
vlastne takto sa stala slavnou.. v minulom storoci.. ked bola epidemi a aako jedina, dala potrebnu liecbu... 😉
to len na okraj...

to ze vitamin C je vyborna vec na osypky si najdes pokial hovoris anglicky na strankach lekarskych ako fakt... ale hacik, je to lacna liecba. a pre farmaceuticky priemysel , nevhodne treba zarobit.. 😉

je to teoria, lekarska 20 rokov stara.. 😉

vanish1
17. sep 2009

Bronky, ja zas poznám príbeh ľudí, ktorí dali svoje 3 mesačné dieťa zaočkovať Infanrixom hexa a dieťa dostalo čierny kašeľ.... tiež si to doteraz vyčítajú......Prečo sme ho dali zaočkovať...

vanish1
17. sep 2009

senja, veď tak som to myslela, že očkujú pod dohľadom, lebo je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že bude mať nejakú reakciu, ale tú vakcínu aj tak dostane.....

hanam, ale chorobu by si liečila, až keď by si ju dostala (čo sa nemusí stať) a vakcínu dostaneš 100%

erika, ďakujem za tvoje názory, aspoň máme pohľad aj iných odborníkov, nie len tých slovenských

sasulec, pozri hl. tretí príspevok
príspevok č. 6 http://video.markiza.sk/archiv-tv-marki ... viny/31536
príspevok č. 9 http://video.markiza.sk/archiv-tv-marki ... 1458%C2%A0
príspevok č. 9 http://video.markiza.sk/archiv-tv-marki ... viny/31997

petot
17. sep 2009

hanam: Pozri http://rizikaockovania.sk/zdroje.html#mozTocId4...

Su tam hned 4 studie o ucinnosti pertussis vakciny. Najdlhsia z nich trvala 17 mesiacov! Treba tiez rozlisovat, ci sa v studiach hodnoti len hladina protilatok, alebo skutocny vyskyt ochoreni, a ci je ta studia dvojita zaslepena, placebom kontrolovana. Takychto studii je ako safranu. Vacsinou sa konci pri hladine protilatok, ale to skutocne nie je dokaz ochrany pred ochorenim.

Je pozoruhodne, ze v jednej z tych studii, cca 20 deti z 10000 malo velmi vazne nasledky ockovania, a 4 nakoniec zomreli, ale autori studie pohotovo vyhlasili, ze to urcite s ockovanim nesuvisi!

V epidemii na jar 2009 na vychodnom Slovensku, vacsina z 37 deti bolo ockovanych.
V roku 2008, 66% pripadov cierneho kasla na Slovensku bolo urcite ockovanych a dalsich 10% pravdepodobne tiez, ale davnejsie.

vanish1
17. sep 2009

oprava, to dieťa, ktoré som spomínala vyššie, že dostalo čierny kašeľ bolo zaočkované DTP vakcínou

no, ešte vám musím napísať, čo je v tej brožúre...

"V minulosti-hlavne pred érou očkovania boli infekčné choroby najväčším "zabijakom" ľudskej populácie. Stačí spomenúť epidémie moru 🤐 , cholery, pravých kiahní.....

"Čo by znamelano zníženie zaočkovanosti populácie? Pre zjednodušenie vysvetlenia môžeme použiť opis prípadu nafúknutej lopty, ktorú držíme pod vodou. Ak znížime silu, ktorou loptu pod vodou držíme, okamžite spod vody vyskočí" 😀

"Zdá sa nám, že v súčasnej dobe by nám nemalo byť nič nariaďované a definované ako povinné? Ale veď aj školská dochádzaka je predsa povinná a nie je to kvôli tomu, že chceme týmto trápiť deti, alebo ich dávame do škôl, lebo rodičia sú v práci. Je to kvôli tomu, aby sa zabezpečilo jednotlivcovi a aj celej spoločnosti to, čo je považované za vhodné a správne-teda vzdelanie na patričnej úrovni pre každého z nás. Aj v niektorých iných krajinách je očkovanie vedené ako povinné očkovanie, resp. povinnosť byť zaočkovaný platí v mnohých štátoch sveta-len je zaistená rôznou formou"

"Hoci dieťa pri narodení má rozvinutý imunitný systém, je jeho systém "naivný" - prázdny.............Očkovanie teda musíme zaistiť deťom čo najskôr po narodení-v prvých mesiacoch ich života. Už viac ako polstoročné výsledky jasne ukazujú, že malé deti znášajú očkovanie veľmi dobre (moja poznámka: riadna blbosť) a ich ochrana je takmer 100%"

"Dnešné vakcíny sú však už vyrábané inými technológiami a takéto vedľajšie reakcie (neurologické následky) sa nevyskytujú". O dve strany ďalej je napísané: "Kto nemôže byť očkovaný (Infanrix hexa)-Deti, ktoré mali postihnutý mozog alebo nervový systém v období do 7 dní po očkovaní DTaP."

"Pretože očkovanie je ochrana, ktorá sa podáva zdravým jedincom, sú všetky vedľajšie a nežiaduce reakcie veľmi dôsledne a úzkostlivo sledované, hlásené a vyhodnocované (moja poznámka: toto bolo asi myslené ako vtip). Na starosti u nás to má Úrad ver. zdravotníctva ako aj ŠÚKL, ktorý takéto prípady hlási do centra VAERS. Tam sa s definitívnou platnosťou zhodnotí, či daná reakcia je z očkovacej látky, alebo len v náhodnej zhode s jej podaním, a či išlo o správne podanie. Samozrejme, nasledujú závery a opatrenia"

"V USA zomrie každoročne 350 ľudí z dôvodu nehody, ktorá sa im stane pri sprchovaní, alebo kúpaní vo vani. Ročne v USA zomrie 200 ľudí, pretože vdýchnu tuhú stravu do dýchacích ciest (do priedušnice). Pritom si asi len málokto dokáže povedať, že sú to nebezpečné činnosti. A to nerobíme porovnanie s počtom úmrtí detí po autohaváriách, cestou do školy, či pri plávaní. Pri porovnaní s týmito údajmi nám vyjde, že vakcíny sú bezpečné - bezpečnejšie než čokoľvek iné."
"Strach z vakcín je nepochopiteľný, odborne nepodložený a častokrát bezdôvodný." Očkovanie nezaťažuje organizmus malých detí, ak by dieťa dostalo celý očkovací program naraz, nezaťažil by viac ako jednu desaťtisícinu kapacity imunitného systému"
"Očkovanie proti osýpkam nemôže viesť k poškodeniu mozgu, nezvyšuje výskyt detskej cukrovky, nevedie k autizmu, thiomersal nie je toxický"

Jedna pozitívna veta: " Je pravdou, že imunita, ktorú získame prirodzeným prekonaním infekcie je častokrát lepšia (silnejšia), ako imunitná odpoveď, ktorú získame vďaka očkovaniu."

Neutíšiteľný krik trvajúci viac ako 3 hodiny a kŕče sú bez následkov. 🙄

Pri hexe je uvedené, že proti niektorým z týchto ochorení je možné očkovať aj izolovane, každé ochorenie v samostatnej vakcíne. "Dostupná je aj samostatná poliovakcína a poliovakcína v kombinácii so zložkami proti iným ochoreniam (napríklad DTP, DT atď"

"Očkovacia látka MMR sa nesmie podávať deťom s poruchou imunity..... Platí to pre vrodené imunodeficitné stavy a aj pre získané (onkologické ochorenia, podávanie kortikoidov)"

Ešte Špániková napísala, že pred očkovaním je nutné upozorniť lekára ak sa za posledných 24 hodín vyskytlo u dieťaťa napr. že dieťa zle spalo, trpí nechutenstvom, zvracalo, malo hnačku, malo zvýšenú teplotu až horúčku, podniklo dlhšiu cestu (viac ako 4 hodiny), bolo v kontakte s chorým dieťaťom......"

Vydal Wyeth......................

natashkaa
17. sep 2009

Ok takze. Vcera sme mali podstupit hexu. Kedze manzel bol na sluzobke a ja taka tlchuba niesom nedostavila som sa. Najblizsie pojdeme obaja a snad to on nacne. Priam sa za to nenavidim ked som dopustila aby mojmu synovi v 6t pichli TBC. Dva krat mu to hnisalo, teraz to ma este stale brutalne cervene a najhorsie je to ze asi od mesiaca sa u neho prejavil kasel. Proste nema ani teploty ani sople len sem tam dostane mensi zachvat kaslu. Myslite, ze to moze byt z toho? nenavidim sa za to ak to skonci astmou alebo bronchytidami pojdem im vakcinu otrieskat o hlavu.
Dalej len taka poznamka keby bola tak neuveritelna moznost pandemii, masovych umrti a podobne preco sa povinne neockuje v kazdej krajine? Je to chore takto ublizovat bezbrannym detom je mi z toho na grc. Ze maju pravo byt ockovane????!!!!!!!!!????? Prosim?????? a taktoez maju pravo na zivot bez DMO, epilepsie, autizmu a podobne. Ako ja matka mozem take nieco dopustit? ved s tym by som nedokazala zit. A ked som sa teraz docitala, ze v Anglicku sa neockuje uz 100rokov??? to co je? akoze nechcem byt drza ale toto mi uz pride ako za vojnovych cias kedy niektory mali pravo zit normalne a ini koncili ako kripli pardon za vyraz.

sasulec
17. sep 2009

vanish co to bolo ani jedno mi nejde otvorit,nieco s ockovanim? 😒

hanam
17. sep 2009

vanish nemozes mi to poslat do IP ten dokument 😉