Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
28. nov 2008

už končím 😉

erikasadek
28. nov 2008

mozes samozrejme mozes, len ten tetanus diphteria je povinne, v 3 mesiaci, ostatne, mozes kedy chces, len lekar automaticky , kazdy mesiac je prehliadka, ti da recept, aby si mohla na buduce doniest vakcinu, na ockovanie, ak nechces, tak sa presuva na dlhsie,

tu su destke lekarske zaznamy s rodicmi, takze vsade kde ides, vsetci vedia, ake ma choroby naco je ockovany naco nie, kedy bol v nemocnici, aku ma krvnu skupinu, vaha vyska, vsetko, do 18 rokov, ju ma kazde dieta, pri sebe, a vzdy ked ides niekde k lekarovy, aj na dovolenku treba mat zo sebou...

erikasadek
28. nov 2008

este som chcela napisat k tomu biostimu, jeho zakladna latka funkcna je na baze glycoproteinov ktore su stiahnute s bakteri, ( klebisiella pneumoniae) ktora je zodpovedna za plucne infekcie, a takymto sposobom boli stimulovane obranne schopnosti ,organizmu..; bolo to pre deti od 1 roka... naozaj super vec kazdy lekar si to daval kazdy rok, aby neboli chory, bralo sa to hlavne v jary, aby sa nadobudla imunita , na rok...

erikasadek
29. nov 2008

ahojte dobre ranko, tak dufam, ze ste sa dobre vyspali, a ste pripravene, na diskusiu, pokojnu...... 😵

didusa.risulo
29. nov 2008

ahoj erika som pripravena kludne diskutovat 😉

erikasadek
29. nov 2008

ahoj didusa, dobre ranko... 😉

didusa.risulo
29. nov 2008

co robis?ja som davala do poriadku kuchynu, a budem utierat prach ked mi maly zaspi,idem postavit polievku

erikasadek
29. nov 2008

http://www.radio-canada.ca/nouvelles/societe/20...

asi zbytocne to tu davam, pretoze je to v v fr. je to canadska stranka, , nie je takato na fr strankach, tu sa rozprava, ze 5000 rodociv v USA, ma teraz sudne konanie, teraz neviem ci uz skoncilo, je to s jula,
no ide o to, ze ich deti sa stali autistami, no a jedena spojitiost, je ich vakcina, tvrdia a , ze v tejto vakcine je , vysoke mnozstvo ortuti;...

je tam prispevok jedneho pediatra, montrealu, ktory pize, ze deti , imigrantov, ktore boli preockovane, maju tiez tento problem, je to velmi podozrive, a nahana to strach..

ak by vyhrali tento spor,a sudny proces, tak by to malao, planetarne, nasledky...

teraz , ja by som bola rada, ci ste niektora, z vas o tomto spore poculi, viac...

jarka007
29. nov 2008

Rano.
Erika tento spor je aj v USA. Tusim niekdy na jesen tohto roku dokonca rodicia jedneho dievcatka vyhrali proces a tym padom by mali byt logicky za to odskodneni aj ostatni. A Jim Carey ma takto postihnuteho syna (len neviem ci je jeho vlastny) a viem, ze protestoval proti tomuto ockovaniu.
V googli sa da prelozit hocijaka rec. Este som to necitala, chcela som Ti hned napisat.

jarka007
29. nov 2008

Teraz som si to precitala, je to dost stare, 11.6.2007.
Som si ista, ze to ti rodicia ako som spominala vyhrali, ale neviem presne tu stranku. Skusim vyhladat. Mozno ked dat Jim Carey a autizmus, alebo nejak tak som sa tam dostala.

erikasadek
29. nov 2008

ahoj jarak, , tak to som rada, ze to vyhrali, nasla som toho viac, len je to trochga starsie, no nahana to strach, to je pravda, , lenze ja sa bojim aj tych chorob, a nedat ockovat, teda my uz sme ockovany, ale, vo vseobecnosti, je to taka dilema, zivotna, ak nespavis takyto krok, tak mozno to olutujes, ak sa vyberies lavou nohou, tak to tiez mozes neskor olutovat...

no zivot, je neako komlikovany...
no, nemame to my mamicky lahke, ze....?
takze pozrela som si, jedina povinn,a vakcina, je ta tetanus, obrna, a , diphteria....

je to jedina povinna a, zaroven aj pre skolsky system, ale moze sa stat, ze su oblasti, kde su slabsie socialne skupyny, a bude nutna vakcinacia, na TBC....

teda tu, 😉

erikasadek
29. nov 2008

jarka ja som ti znova, skomolila meno, prepac!!!!!!!!!!!!!!!!!som nemozna....

erikasadek
29. nov 2008

co povies na ten biostim...?

xsipm04
29. nov 2008

O spojení očkování a autismu jsem už také několikrát slyšela hovořit jako o prokázané souvislosti. Naposledy jsem to četla zmiňované v tomto článku
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

Mimo to jsem ale žádné konkrétnější upřesnění neviděla. Jen na této stránce trošku níže
http://www.prisonplanet.com/archives/vaccines/i...
hovoří o prokázané souvislosti mezi autismem a rťutí, která byly přidávána do některých očkovacích látek. Teď, když jsem koukala na leták hexavakcíny, tak myslím, že tam není.

lubii
29. nov 2008

Ale je tam hliník ☹

jarka007
29. nov 2008

Takze som nasla

https://www.youtube.com/watch?v=a5Ru-Tp27AM


prvym, ktoremu priznali spojitost vakcinacie a autizmu je Hannah Poling. Priznal to ale sud, ale nie vedci. Ked som dobre pochopila z toho videa.

erikasadek
29. nov 2008

jarka dobre si pochopila, inac ten lekar na konci , je v mojich ociach dost taky sarkasticky, tym, ze hovori, ze nie su spokojny s tym, ze sud priznal nieco, aco vedci , a veda nepriznava..
jeho , vnucata su plne vakcinovane, a nic, asi to chcel povedat.....
a otazka, ze vedci sami nevedia, ci ma suvislost, atiez, je blba odpoved, pretoze nedokazu vyvratit zatial....

je to komlikovane, , naozaj, ale je dobre , ze sa o tom rozprava...; i ked som s tej druhej strany; ale zaujima ma to...

jarka007
29. nov 2008

Erika ten biostim ma byt altenativa k ockovaniu TBC, alebo ? Ide v podstate o pneumokoka, zaujimave.

A s tym autizmom je to zatial naozaj zaujimave. Priznal to sud, ten "vedec" to zatial popiera, ale ... Nic nie je ciernobiele. Mozno na to nieco je . A tej malej otec je neurolog, ak som spravne pochopila, cize tiez doktor ? Moja anglictina uz tiez nie je to, co byvala :(.

vanish1
29. nov 2008

Ahojte, vidím, že diskutujete 😉
Vďaka všetkým za linky, zaujímavé čítanie

erikasadek
29. nov 2008

janka ano je neurolog, takze si vies predstavit... dobre si pochopila, nezabudla si...

no ten biostim, je na vybudovanie imunity, bez ockovania, to sa neockuje, je to , ako sirup, zoberies to 3 krat, v urcitom intervale a je to, si chranena, na jeden rok...nie na Tbc, ale, na prechaldenia, spojene, s plucnymi komlikaciami, ako bronchitidy, alebo pe ludi co maju astmu, takze pre tychto to bolo ako stvorene, a vidis, prestali....

Vanish ahoj, prave ze nie, neako to tu viazlo, asi dosli argumenty... 😀

didusa.risulo
29. nov 2008

erika tu neni co argumentovat,nikam to tu nevedie,baby chcu poradit a ked niekto poradi tak nie,hundru a neda s nimi bavit,tak na co...neminaj energiu

jarka007
29. nov 2008

Didusa mohla by si popisat teda tvoje skusenosti, mozno sa to potom rozbehne. Napr. tu najstrasnejsiu chorobu v babetkovskom veku ...

didusa.risulo
29. nov 2008

jarka mas ip,ale nic sa nerozbehne, ostalo mi zle z toho co sa tu pise, odmietnut ockovanie, ale verim ze vsetky vase deticky aj ked nebudu ockovane budu len a len zdrave,

erikasadek
29. nov 2008

takz eja osobn esom videla pri mojich cestach davnejsie, deti zomierajuce, na tieto ''nevinne chroby a bolo to strasne, nezelam nikomu, ale to je moja osbna skusenost, ktora ma velmi poznamenala, takze , pre mna rozhodnutie ockovat, bolo uplne normalne a prirorade....

samozrejme, je to uplne moja vlastna skusenost a presvedcenie...... 😉

erikasadek
29. nov 2008

ja som videla pisem ako tatar, necitam po sebe nikdy a takto to vyzera...... 😒

xsipm04
29. nov 2008

Ad diskuze, mě osobně se nechce diskutovat o tom, zda očkovat či neočkovat. To je každého osobní přesvědčení a vychází z dlouhodobého studia problematiky a dlouhodobého zvažování rizik (ne) očkování. Tuhle diskuzi chápu ne jako diskuzi o tom, jestli je nezodpovědné neočkovat, ale diskuzi o tom, kdo vidí jaká rizika v očkování, případně pokud se rozhodl očkovat, proč vyhodnotil riziko z vakcíny jako nižší než riziko plynoucí z neočkování (to je sice hodně subjektivní nicméně to většinou vychází z fakt, takže třeba pro mě je zajímavé si to počíst - tak chápu příspěvky Erikasadek, které vycházejí z objektivních informací). Ostatní příspěvky jsou podle mě mimo téma.

erikasadek
30. nov 2008

xsipm04 dakujem ti,

ja mam svoje skusensti so svojho cestovania, a pohlad na niektore deti v tychto koncinach, len daval slzy do oci, a ked mi aj lekar rozpraval, ze staci tak malo, pozri tento ako vyzera, a to ma taku takzvanu nevinnu chorobu v nasich koncinach, tak clovek aovladne bezmocnost a hnev, aky je tento svet nespravodlivy, staci sa narodit na dobrom kontinente, a nemame tieto problemy....

je toho vela a nechcem to rozoberat... je to na velmi dlhu diskusiu...

ale na druhej strane chapem kocky ako radka , jarka, didusa ty dobre vies, ze zdielam aj tvoj nazor, kedze som s tej druhej strany....

velmi dobre si uvedomujem, ze , vakciny je obro=vsky priemysel, ktory, aj ked si to niektore neprizname, lahko, lae chrani, zivoty nasich deti, na druhej strane, po vsetkych prispevkoch, asamozrejme, informaciach ktore prenikaju n averejnost, ze nie je bez nasledkov , u niektorych jedincov, tiez beriem do uvahy , a nezatvaram nad tym oci,
nikdy asi netreba zatvarat oci nad vecou...

problem , je ze v nasom svete, je priemysel, ako farmaceuticky, alebo tabac, dokonca, aj , cukor, su velmi silne,a dokazu, vela veci nam zatajovat, len kvoli ziskom, zabudla som aj na priemysel mlieka... su to mega fabriky, na peniaze a nasledky znasame len my, konzumujuci...

a myslim si ze je na nas, pokial mame pristup k informaciam, aby sme sa rozhodli; ako budeme tieto latky konzumovat...

ak je povinnost nieco brat ako povinne ockovanie, malo by aspon existovat, pravo vediet co podstupujeme, pravo vediet... a to zatial nie je , je to slabe....

no rozkecala som sa ..... 😉

vroni
30. nov 2008

Tak neviem, podla mna tu je prispevkov k veci pomerne hodne (aj tie erikine). Nechapte ma zle, ja eriku ohromne uznavam, super sa s nou diskutuje a vie, o com hovori. Len jej skusenosti s danymi chorobami (resp. ich umrtnostou) sa tyka prevazne africkych krajin - erika oprav ma, prosim, ak som nieco zle pochopila. A porovnavat zivotne podmienky v Europe a Afrike - to su dva rozne svety (casto). Ja len podotykam, ze som videla a zazila dieta, ktore umrelo na obrnu bezprostredne po ockovani proti nej a aj dieta, ktore po reakcii po MMR ockovani uz nikdy viac nerozpravalo (pred tym ano) a zrazu je z neho autista... To z vlastnej skusenosti. V Nemecku je pomerne hodne lekarmi!!!! zdokumentovanych pripadov umrti po heavakcine. Ja netvrdim, ze ockovat sa musi alebo nesmie Tvrdim, ze kazdy rodic by sa mal maximalne mozne informavat (z obidvoch stran) a na zaklade svojho (ano, subjektivneho) usudku rozhodnut, ci ano, ci nie. Zial, podla subjektivneho, lebo vdaka masivnej kampani farmaceutickych firiem je takmer nemozne ziskat usudok objektivny (chybaju studie, nie urazene vykriky jednej ci druhej strany) A prave preto nerozumiem matkam, ktorych inforamacie pochadzaju z ockovacieho kalendara, ale prijdu si do podobnych tem poskrabkat ego a robia z diskusie ring. (nie, vobec nemyslim tie, ktore maju opacny nazor, bez nich by tu ziadna diskusia nebola. Myslim tie Vasilisy premudre, ktore jednoducho ostatnym vynadaju a este sa aj urazia, ked vsetci nestiahnu chvost. Uz sa tu vyskytli z oboch taborov)

erikasadek
30. nov 2008

dobre si ma pochopila, tyka afriky, a v indii, to je moja skusenost, a ostatne uz len s telky, s literatury....

no ja som neporovnala, len my pripadaju tie dve svety nespravodlive, jedny maju sancu, anevazia si to;... teda berte to z rezervou, a nie na seba; a druhy nemaju to stastie....

stale si hovorim co by sa stalo zajtra, ak by nastal tazvany koniec sveta, a nastal by chaos, a navrat k spat, velka poporodna umrtnost, ktora vznikne nedostatkom liekova a starostlivosti, bez vakcin; nase deti, by mali asi ovela mensiu moznost prezit prve roky zivota...

vroni aj ja si rada stebou pokecam.. 😉

erikasadek
30. nov 2008

vroni, inac stebou suhlasim, urcite by mala byt volba, a co sa tyka farmateutickych spolocnosti, samozrejme, ako iny priemysel, ide najma o peniaze bohuzial...nebudem sa k tomu vracat....

vies ja sa len bojim, ak by zajtra nastalo, predstavme si situaciu, od zajtra nie je povinne ockovanie, , kazdy podla svojho zvazenia, a kedy chce; ake to by malo nasledky... pretoze si myslim , ze kazda sloboda ma svoje hranice, a tu by to znamenalo mozno aj hazard...

ak som dobre pochopila na slovensku su len urcite vakciny, na danu chorobu, takze nemate volbu, pritom na danu chrobu su, vzdy rozne vakciny, alebo nemusi byt konbinovana, ak nechce, ale po jednom len jedna, mozno takyto , ockovaci sysytem by vam viac , teda nam vyhovoval, co poviete....?

vsed by mala byt volba