Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

grettka
29. sep 2009

erikasadek, ja som tiez 76 😉 , a preto som sa pytala na tie ovcie, lebo o tom, ze som bola ockvoana proti pravym kiahnam viem, mam doma stary ockovaci preukaz.. Ale nechapem to ockovanie teraz co sa dava detom proti tym ovcim a vsetky mozne dokopy... ved to mava v podstate dost rychly priebeh, ci nie a zanechava predsa trvalu imunitu.. Inak vraj horsie nez kiahne pre tehotne zeny je rubeola...

tin007
29. sep 2009

erikasadek,blovitc neviem ci bola/nebola ockovana, jednoducho rubeolu dostala a vylucovacou metodou sa doslo na to od koho, no a jej babo zomrelo ☹

blovitc120
29. sep 2009

Ja som tiež 76 a nebola som očkovaná proti pravým kiahňam, to podľa čoho vyberali? Teda nie že by som chcela byť očkovaná, len ma to zaujíma...

tin007
29. sep 2009

grettka ovcie kiahne su nepovinne, mozu byt zaockovane spolu s MMR (cize 4 oslabene zive virusy miesto troch)

blovitc120
29. sep 2009

Tin007 jasné, len ty si vtedy napísala, že bola v kontakte s dieťaťom, ktoré malo rubeolu, nie že ju dostala, preto som napísala, že by ju musela dostať... Nebolo z toho jasné, že ju mala, len že bola s tým dieťaťom

grettka
29. sep 2009

diky za vysvetlenie...
akurat nechapem to zlucovanie tolkych ockovacich latok do jednej (lekari snad razia teoriu, ze cim viac tym lepsie?)... niekto tu psial, ze detsky organizmus z toho mnozstva moze byt zmeteny a oslabeny... ja som za ockovanie, ale zase v rozumnej miere, ved dr. pomaly pridu s ockovanim na vsetko mozne vratane nadchy a podobne...

erikasadek
29. sep 2009

blovic sisi ista ze nie??
nasa generacia, bola;.jedna s poslednych.. na variolu.. 😉

blovitc120
29. sep 2009

Erika som si istá, pozerala som do karty, jedine ak by mi to nezapísali.

erikasadek
29. sep 2009

tak vidis vyhnula si sa systemovemu, hromadnemu ockovaniu a to bez toho aby si nebola ani iskricka, ani pionierka.. 😀
a bez nervou , rodicov ake mame my dnes.. clovek by povedal ze po revolucii prisl asloboda, ale neako niekde j eeste stale totalita u nas v a to som citila hlavne v zdravotnictve..

no nic, jediny strach moze smat ak by bola pouzita, ako biologicka zbran.. 😉

ale nie, asi na teba doktorka zabudla.. nevadi.; aj tak uz sa neockuje;. 😉 tak sa netrap..

blovitc120
29. sep 2009

Ja sa netrapim, som vlastne rada 🙂. Si ma pobavila s tymi pionierkami a iskrickami, haha 🙂.

lucrezia
29. sep 2009

sisa a ked ta budu vlacit po sudoch, nebudes musiet platit sudne trovy?
ja len, že či to potom nevyjde drahšie, ako zaplatenie pokuty 😖

inak, ked budem odkladať, tak mi nič nemožu, nie?

ma76
29. sep 2009

sisab.

nie ohladne rodičovskeho ma nezastrašovali

a čo sa týka sudu že sa budeš sudit...ja nato nemam silu...aj ked som v prave.S mojej rodiny sa sudia /ale nie za očko/už 6r. no nekonečny pribeh 🙄 ....a su v prave a stalo ich to už vela penazi...teraz to maju na najvyšom sude a čakaju...

tak asi tak...moj nazor.

ja viem že treba zviditelnit tuto problamtiku s neslobodou o očkovani ale ja to žial nebudem...

petot
29. sep 2009

ma76: Je to Tvoje rozhodnutie a nikto Ti ho nemôže zazlievať. Aj keď ja som tiež z tých, čo by sa odvolali 😉

Pravé kiahne sa neočkujú už 30 rokov; vakcína bola nebezpečnejšia než choroba samotná.
Ovčie kiahne sú dobrovoľné (priorix tetra). Je by som to nedal. A moje deti už kiahne prekonali a máme od nich už snáď doživotne pokoj.

denduska
29. sep 2009

ahojte, nemala som net, vy ste toho popisali 😨

ma76, to vazne s tou skolkou..? no do ri.i 🤐

inak by som sa rada vyjadrila k tej vete "voci jedu sa imunita nevytvori"...to bola jedna z veci ktora ma zarazila v tej prednaske..lebo tie jedy, ktore produkuju dane bakterie su na rozdiel od beznych "chemikalii" ako ich tam nazyva, su BIELKOVINY. A to je podstatny rozdiel...neda sa porovnavat latka s malou molekulou, ako napriklad etanol, metanol, co je bezpochyby jed a makromolekulova latka...etanol prefici cez bunkovu membranu ako nic, ale velke molekuly nase telo rozoznava.... kvoli tejto vete som to ani nedala manzelovi pozriet, pretoze musim povedat ze to co tam odznelo ohladom toho, je bezpochyby blbost a to ma dost mrzi 😒 tot len tak na margo...

ozaj erika, boli ste na tych testoch..? 😕

jarka007
29. sep 2009

tin007 posielam link na "beipackzettel" infanrix
http://www.impfkritik.de/upload/pdf/fachinfo/in...
kde sa spomina zakladne ockovanie a booster. zakladne moze by najskor po 1 mesiaci, najneskorsi datum sa neuvadza, ale spominaju sa rozne schemy napr. 2,3,4 3,4,5 2,4,6 3,5,11 resp. 12. Podla toho to vyzera, ze nie je ziaden problem odlozit ju aj o 7 mesiacov. Ziadna horna hranica sa nespomina.

ma76
29. sep 2009

denduska

ahoj,ano ale je to zastrašovanie...vanish1 pisala pozri si.

Musia nas zobrat do škôlky...

grettka
29. sep 2009

len pre info, nasla som svoj stary ockovaci preukaz 🙂 a mam tam ockovania do narodenia az do skoncenia zakladnej skoly (roky 76-91) a su tam ockovania proti: TBC, mumps, osypky, zaskrt, tetanus, cierny kasel, rubeola, obrna, a prave kiahne.

tin007
29. sep 2009

jarka dakujem, ja som nasla tento dokument http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/I... , kde sa porovnava ockovanie tretej davky do roka a potom do druheho roka, takze tiez mi to vychadza,ze hexa nemusi byt nutne zaockovana do 12ho mesiaca. a su tam aj symptomy,kedy sa nemoze ockovat,takze ak nebude dr. suhlasit s presunom, bude mat maly teploty

tin007
29. sep 2009

... a v tom dokumente je napisane, ze sa odporuca ockovat v navrhnutych schemach, nie musi

miliharmi
29. sep 2009

To s tou dívkou v Británii je strašné, je mi jasné, jak se nyní cítí její rodiče. ☹ Zpráva vyšla už i u nás http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/180240-... a samozřejmě je většina v diskusi přesvědčená, že to z očkování není nebo je to jen ta naprostá výjimka, což se snadno říká, když to není jejich dítě. ☹

vanish1
29. sep 2009

grettka, inšpirovala si ma a našla som tiež svoj očkovací preukaz, ale mám v ňom len očkovania od narodenia do troch rokov, ostatné mám v karte. Zaujímavé je, že ja som nebola očkovaná proti mumpsu (ja som ho prekonala), tak teraz neviem, či preto, že som ho prekonala, alebo sa v tej dobe neočkovalo 😎 lebo vidím, že ty si staršia a očkovanie máš

Zaujímavé sú tie schémy očkovania, ja mám tbc vo 4. deň po narodení, Rubeola jedno očkovanie v dvoch rokoch a 11. mesiacoch, DTP 4 x, polio 4 x (prvú dávku som dostala až skoro pred dovŕšením prvého roka života), osýpky 2x (prvá dávka ako 13 mesačná, druhá dávka 8 mesiacov po prvej).
Tie schémy sa neustále menia.

grettka
30. sep 2009

vanish, a vies co je zaujimave? ze to ockovanie proti mumpsu som mala az v 14 rokoch - v r.1991 a nepamatam si ho... 😀, je mozne, ze teba neockovali prave preto, lebo si ho prekonala....Inak tie ostatne, tbc, rubeola a dalsie mam v podobnej schceme ako ty 🙂 ..akurat, ze druha "davka" proti tbc zrejme nebola, pretoze pri tuberkulinovej skuske som asi mala dost protilatok... dalsie uz ano, aj si to pamatam (prva a osma trieda ZS), takisto v 18-som uz mala dost protilatok.

lucia001
30. sep 2009

ockovanie neni povinne !!!!§§ockovanie neni povinne!!

lucia001
30. sep 2009

suhlasim ide o peniaze!
prosim tu je stranka !!!!
www.ockvanie.org/randall.httml
Anita Petekova o ockovani video prednaska!!
nikoho nikdy neochrani ockovanie ziadne !!!!!
nik neni povinny sa ockovat!

lucia001
30. sep 2009

nedavajte ockovat svoje deti!!!!!
www.ockovanie.org/randall.httml
anita petekova video prednaska o ockovani!!!!!

martina46
30. sep 2009
babulka
30. sep 2009

Lucia001, presne kvoli takym ako ty nemozu mat nikdy rozne "alternativne" iniciativy - hoc aj s dobrou myslienkou - uspech a pochopenie sirokej verejnosti 😉 O odbornej ani nehovoriac.

erikasadek
30. sep 2009

ahojte, denduska, moli sme v pondelok ale su na 4 krat kazdy pondelok.. takze dam Ti vediet az po skonceni... testou a vysledku..
inak boli sme tam 2 matky v skupine su 4 deti a oviem ti podla rozpravania s nimi zacalao to naraz, ako u nas, a hlavne po vakcine..mmr, len tie mamicky si to nedavaju do suvisu to len pedzi recou.. 😉

inkinka
30. sep 2009

dieťa ktoré nebolo očkované proti tetanu

https://www.youtube.com/watch?v=uWQpTV0pYV8
petja
30. sep 2009

ahojky,co bude následovat,pokud řeknu ne druhému očko MMR? Původně jsem byla domluvená na odklad až po 2.roce,ale nejradši bych tomu úplně řekla ne...