Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
21. okt 2009

nieco pre fajnsmekrov a english zdatnych jedincov....rozne studie ohladom ucinku hlinika
http://www.hbci.com/~wenonah/hydro/al.htm

zaujala ma veta - Serum aluminum correlates with encephalopathy; red cell aluminum correlates with microcytic anemia, and bone aluminum correlates with aluminum bone disease.

Tak a cudujem sa preco je moje dieta anemicke a esteze berie Vigantol na kosticky 🙄

pastuska
21. okt 2009

Zaujímalo by ma, ako je to s detskou obrnou. Je to ešte rozšírená choroba? Chcem to odmietnuť. Aj z toho dôvodu, že sestra môjho muža na túto chorobu ochorela ako 10-ročná (zrejme po očkovaní, ale to nikto neprizná doteraz) a zomrela ako 24-ročná. Tak sa dosť bojím. Neviem, či to mala z očkovania (no myslím si to, lebo na okolí nikto tú chorobu nemal).

erikasadek
21. okt 2009

pastuska, u nas nie, je...
ale naprikalad nedavno som citala, ze v indii ockovanie na nu je , neuspesne, vobec nezabera... teda nefunguje.. 😅 😕
inak mna by zaujimalo preco pri , osypkach je dolezity vitamin C, teda podla vysledkov ministerstva , zdravoticva ,v africkych krajinach , ak je nedostatok A tak je , velak pravdepodobnost dostania, teda nie presne formulovane,

denduska..?? 🙂 ,

natashkaa
21. okt 2009

Este otazka na Teba PETOT
nevies nahodou do akeho veku je I Hexa urcena? ja som po tom patrala a tusim som nasla, ze do 36mesiacov ale zatvorila som to okno na nete 😅 takze neviem ci si dobre pamatam. Ze dokedy to mozem malemu posunut lebo potom od urciteho veku sa zas pichaju ine ktore maju este vacsi bordel ako som sa docitala.

lucrezia
21. okt 2009

no tak toto by aj mna zaujímalo 🙂

karolinkafe
21. okt 2009

Erika ubezpecujem ta, ze vo fr sa ockuje aj infanrix hexa 😉 (nielen quinta ako si napisala) viem to, lebo prave teraz tymito ockovaniami prechadzam a lekar mi daval na vyber z tych dvoch 😉 ja som si nic nemusela ziadat, no a potom aj tu na sk mi lekarka povedala ze ockuju tou istou vakcinou

erikasadek
21. okt 2009

karol ved prave so to pozerala, zacali ju nedavno hradit tak preto.. 😉
ale inak normalna hexa ich francuzska bola davno stiahnuta s trhu.. 😉

erikasadek
21. okt 2009

karol j asom s anato pozrela a ked to dobre chapem tak sa snazi , vlada v tichosti ockovat totu vakcinou , kvoli hepatide b.. aby ani lekar nemusel povedat ze v nej je.. 😠

co je podla mna svinstvo...
a podla mnoych lekarov tiez.. 😠

petot
21. okt 2009

denduska: Ta stranka o hliniku, to je sila. Takze FDA dala hlinik na zoznam GRAS (vo vseobecnosti neskodnych latok) bez toho, aby urobila akekolvek testy bezpecnosti? 🙄

petot
21. okt 2009

natashkaa: Asi Ti zoberiem nadsenie, ale takmer vsetky vakciny obsahuju hlinik, pretoze sa pouziva ako adjuvant. Vynimkou nie je ani Tebou spominany Infanrix. Obsahuje 0,5mg hlinika, cize aby sme sa dostali pod hranicu neurotoxicity podla FDA, dieta by muselo mat 125kg.

petot
21. okt 2009

natashkaa: V pribalovom letaku som nenasiel ziadne informacie, dokedy sa smie Infanrix podavat a v akych schemach.

Viem vsak, ze zlozka zaskrtu sa smie len do urciteho veku, tusim 7 rokov, pretoze starsim detom a dospelym sa davaju 8x MENSIE davky ako malym detom.

denduska
21. okt 2009

petot, no asi hej, proste stanovili hranicu toxicity a dalej sa nestaraju co s tym, kto s tym.. 😒 ako som citala jednu diplomovku o hliniku, absolutna vacsina hlinika sa do organizmu dostane oralne, pripadne inhalacne...aj cez creva sa vstrebe len 1-3%...co je bezvyznamne, tak asi preto je radeny ako potencialne neskodny...a aj tam presne boli vypichnute "stavy" s vyssou absorpciou - hemodialyzovani pacienti, podavanie i.v roztokov a i.parenteralne podavanych latok, a vakciny....to je akoby specificke😒

inak na stranke FDA su vsetky vakciny dostupne v USA...ty brdo ale tam maju vyber....napr. je tam DTaP s obsahom Al 0,17mg..tak uz ked sa niekto chce silou mocou ockovat, tak to sa este ako tak da zniest...a co my tu chudaci...moznosti nulove... 🙄

erikasadek
21. okt 2009

denduska.. ☹

petot ja som presnenepochopila moznosti odavania infarixu.. akoze , vaccinalny kalendar ?

ronie
21. okt 2009

já sem v šoku, jukala sem do diskuze o reakcích na priorix a tam mamince v Motole řekli, že priorix naočkovat může přestože má dítě alergii na vejce-že to nevadí, že se dají antihistaminika a bude 😝 😒 tak do tohoto úžasného centra nás nikdo nedostane-měli bychom být v budoucnu doočkovaní tam,ale nejdu nikam 😠 Oni si doktoři na semináři řeknou že to píchli pár pacošům a dobrý a tak proč to neriskovat u všech 😠

vanish1
21. okt 2009

ronie, bola som sa pozrieť v tej téme a napadlo ma, pamätáte, ako sme sa minule bavili o tých očkovaniach, ktoré sme dostali v detstve? tak ja som ako malá nebola očkovaná proti mumpsu (asi preto, že som ho prekonala) a v dvanástich som dostala Trivivac a odvtedy som alergička 😲 podľa mňa som nemala byť očkovaná touto vakcínou, keď som ten mumps prekonala, čo myslíte? 😠 teraz som fakt normálne n.....á 🙄

erikasadek
21. okt 2009

http://www.m6bonus.fr/videos-actualites-6/video...

vanish si tu pozri tak toto by mala pocut , ta lekarka, s damskeho magazinu..
co tu tento chlap rozprava bolo to v dnbesnych spravach...

v skratke, nie je prijmane aby sa masivne valkcinovalo , ako sa robi , v severnych krajinach..
apotom , chripk aA je sice silne kontaminujuca ale slabsi ana nasledkoch ako klasicka chripka..

potom , problem vakcin oproti usa.; su adjuvant.. pozmame ktore .ze,
na jedne starne stimuluju ale na druhej starne , maju negativne nasledky co dodat.. chlape pod na slovensko s prekladom.. 😠 😀

erikasadek
21. okt 2009

a zabudla osm, na zaciatku, kazdy druhy lekar s aodmieta dat ockovat ;; nie je to povinne, a dve s troch sestier tiez.. teda tu.. podla ich ankety.. 😉

erikasadek
21. okt 2009

teda pozrel asom si aj video , nepozerala som dnes ani spravy. 😀

aak chcet epozrite si, no sranda ako oci.. nasa ministerka, zahlasi, ze , neakseptuje ak sa, ludia nebudu ockovat , hlavne lekari..
a pruser , kazdy druhy odmieta a sestry tiez, vidno aj pred kamerov , bolo viac , jurnalistov novinarov ako lekarov sestier , na ockovanie;. 😀

http://www.m6bonus.fr/videos-actualites-6/video...

mala lekarka externa, bojim sa viac negativnych ucinkov vakciny ako samotnej chripky.. 😀

no a ta tava v damskom zahlasi , ze sa zacalo povinne vakcinovat v fr.; 😠

petot
21. okt 2009

pastuska: Posledný divoký prípad obrny bol u nás v roku 1960. Všetky neskoršie prípady obrny (tzv. VAPP) spôsobila vakcína.

natashkaa
21. okt 2009

PETOT

Starsim sa davaju mensie davky??????? ved to je nelogicke ked vazia viac nie????? kde si to cital mas zdroj?

erikasadek
21. okt 2009

nataska ma pravdu.. je to tak, je to aj vo vakcinalnom kalendri, v zdravotnej karte deti takto napisane;. 😅

natashkaa
21. okt 2009

oni su chori?? a aky to ma akoze vyznam vie to niekto vysvetlit?

petot
21. okt 2009

natashkaa: Také dávky toxínu záškrtu, aké sa dávajú malým deťom, by u väčších detí a dospelých mali dosť výrazné nežiadúce účinky.

Keďže u malých detí tie následky nie sú také búrlivé a viditeľné, lekári tvrdia, že "malé deti znášajú ten toxín lepšie".

Súhlasím s Tebou, nemá to logiku, a ja tomu vysvetleniu neverím. Skôr si myslím, že u malých detí sa to poškodenie prejavuje ináč a menej viditeľne. Ktovie, ktoré orgány to schytávajú a kedy a ako sa to prejaví.

vanish1
21. okt 2009

Vakcínou tetanového toxoidu (TT) sme sa zaoberali pred chvíľou, a je to najčastejšie podávaná vakcína. Existujú dve formy vakcíny záškrtu, detská (D) a dospelácka (d) a podáva sa zvyčajne v kombinácii s tetanovým toxoidom. Preto sa detská volá DT a dospelácka dT. Rozdiel spočíva v tom, že DT forma obsahuje 8× viac toxoidu záškrtu než forma dT.
Je kontraindikované, dávať detskú vakcínu DT, dospelým alebo deťom starším ako 7 rokov, pretože to predstavuje vyššiu pravdepodobnosť vedľajších účinkov. Dojčatám sa dávajú 4 dávky DT formy (ako DTP alebo DtaP) počas prvých 12 mesiacov života. Výsledkom je, že deti dostanú 32× väčšiu dávku toxínu záškrtu z formy DT, než by dostali z formy dT. Dôvod, prečo je vyššia koncentrácia „bezpečná“ pre menšie, mladšie deti, je neznámy. (Pozn.prekl: Alebo sa poškodenie prejavuje u detí inak, len to nie je také zjavné.)
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Zaskrt_a...

ginepra
21. okt 2009

asi trocha odbočím - späť o stránku - bola tu - tiež tak trocha mimo témy ( 🙂 ) polmenika okolo vitamínu D. Mne predpísla lekárka pre synčeka rybí olej (predpokladám, že prírodný) a v lekárni mi ho vydali vo fľaštičke - ako keď sa rozrábajú nejaké tinktúry priamo v lekárni, do takej obyčajnej, len so štítkom, kde je ručne napísaný názov a expirácia. Po tom, čo som si tu prečítala, ho podávam dcérke (polročnej) namiesto Vigantolu.

lucrezia
22. okt 2009

ginepra a ako ho dávkuješ? je to asi na predpis, že?

ozaj a ako si dopadla s tým predvolaním?

erikasadek
22. okt 2009

vanish.. nikto ju nechce.. 😀 ved je to uz na smiech.. nasa ministerka doslova asi uz place takze miliardy isli , an ankup a nikto ju nechce.

inak , na rozdiel od slovenska , kde je plna hradena, tu nie je, len ,po 65 rokoch maju ludia narok zadarmo, a deti rizikove skupiny.. 😉
takze nikto ju nechce kupovat a este si ju aj pichat.. 😀

vanish1
22. okt 2009

erika 😵

ginepra
22. okt 2009

na predpis
pol cajovej lyzicky
este nas nepredvolali, ale uz sa schyluje... k dr sa chodi ne nas pytat pani z RUVZ...