Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
23. okt 2009

http://www.dailymotion.com/video/x9mhz4_les-vac...
sisa nasla som to, je to v angline; 😉

tana74
23. okt 2009

Želmírka, budem držať prsty.

denduska
23. okt 2009

zelmirka,tu http://www.askdrsears.com/thevaccinebook/labels...

tych dr. searsov je viac, tusim ich otec zacal s attachment parenting, a vydali uz kopu knih o vselicom moznom, aj o ockovani aj neviem co este, su vsetky na tej stranke, slovom su taki slavni pediatri v USA. A co sa tyka ockovania, snazia sa vychadzat rodicom v ustrety, ak niekto chce, rozlozit vakciny, odlozit na neskor a tak....takze nie su to nejaki proti ockovaniu, vobec nie, len sa to snazia dat tak aby to nerobilo viac skody ako osohu... ved si to tam mozes preklikat cele.. 😉

ma76
23. okt 2009

zelmirka1

ja som už bola pred komisiou...ešte mi neboli schopny do dnes den doručit rozhodnutie o pokute,čakam.

simlenka
23. okt 2009

Ahoj,tak ja tohle tema dlouho ignorovala,pak jsem nahledla s presvedcenim,ze neockovat je hazard...
a pak jsem se zacetla! priznavam,ze si to porad nedokazu srovnat v hlave,nikdy by me ve snu nenapadlo,
ze by ockovani mohlo byt spatne! zatim jsem to tu neprocetla cele,jen tricet stranek a par odkazu,ale
neco mi prohlednout ani nejde,protoze mam internet jen pres mobil. kazdopadne pokud mluvite o overenem
zdroji,jak mam verit,ze je opravdu overeny? ze to neni jen od skupiny zatvrzelych odpurcu atd? na druhou
stranu ty veci o rtuti,formaldehydu,hliniku atd. to je neco hroznyho,kazdopadne ted na ockovani nahlizim jinak. j
en se bojim,ze nemam silu bojovat a+to+nejen+s+doktory,ale+hlavne+s+manzelem.+zatim+jsem+toto+tema+jen+zlehka+nadhodila+a+
rekl+at+neresim+takovy+bludy...+bohuzel+nesnasi+pocitace+a+internet,takze+ho+tezko+presvedcim+k+
precteni+nejakych+materialu.+ani+ja+sama+jeste+nevim+jestli+opravdu+neockovat,ale+chci+se+dozvedet+vic+a+pak+se+rozhodnout.
+diky+za+tohle+tema.

erikasadek
23. okt 2009

KTOSI NAM PEKNE ROZTIAHOL STRanku 🙄

senja
23. okt 2009

simlenka Nejsi v tom sama. Take bych nechala svoje dite ockovat a neresila takove "bludy", kdybych sama nemela silne reakce na ockovani, ktere jsem prezila jen tak-tak. Pokud se rozhodnes, tato diskuze ti skutecne doda sily 😉 Preji, at se rozhodnes spravne pro to nejlepsi pro svoje miminko, at uz je to cokoli.

simlenka
23. okt 2009

A jeste teda pokud jsem to spravne pochopila,tak ikdyz mala nemela zadnou reakci nebo jen malou horecku,tak neznamena ze je vyhrano,pze ta reakce muze prijit kdykoli pripadne probiha skryte,je to tak? a co je spatneho na prevenaru? mala ma ockovane tbc,hexavakcinu,prevenar a prvni davku priorixu,ted mame jit na druhou.

erikasadek
23. okt 2009

SIMLEJKA ja som to nemyslela v zlom..

senja
23. okt 2009

Lidi, potrebuji pridat sil na boj s ockujicimi
Dnes mi volal manzel z Moravy (je tam na par dnu u svych rodicu na vyrizovani nejakych papiru po uradech), ze se sesel se svym kamaradem z detstvi, ktery ma ted take miminko asi o par tydnu starsi nez je ten nas. Tak ta jeho pritelkyne (21 let) jen co slysela, ze my nechceme ockovat, tak najednou po mem manzelovi malem vyjela a zacala ho presvedcovat, jak je nas postoj nezodpovedny, ze co kdyby nas maly neco chytl atd. Ze oni pry uz na ockovani byli a ze to vubec neni nic strasneho, ze mala poplakala jen chvili, kdyz ji to pichali a pak zadne nic. A ze teda chystaji se ockovat proti vsemu, co jen existuje, protoze svoje dite miluji a chteji pro nej to nejlepsi! Proc se jen cpe?? 😠 ☹

tin007
23. okt 2009

ahojte, este raz som prebehla ten clanok v Zdravi (november 2009) a je tam pisane, ze aj rodicia mozu hlasit reakcie na ockovanie Statnemu ustavu pre kontrolu lieciv, nasla som formular na ich webe http://www.sukl.sk/sk/servis/kontaktny-formular . Takze vlastne sem prislo tych cca 1000 info o reakciach na ockovanie, ale do tej spravy UVZ sa dostalo iba 154. Sorry, ze tu o tom znova pisem, len ma stve to, ako sa daju krasne 😠 upravovat statistiky.

martina46
23. okt 2009

tin, ano aj rodicia, lenze ci to tam oni zaznamenaju, toto je otazka....

ginepra
23. okt 2009

ahojte, dnes som citala spravu o smrti maleho babatka nasledne po ockovani...
http://tvnoviny.sk/spravy/svet/v-rusku-zomrelo-...

zelmirka1
23. okt 2009

to co je s tou strankou ?
denduska diky za odkaz, musim sa pripravit na debatu s komisiou ale ono je to tazke lebo predsa len som laik
a kto vie ake rozne infosky na mna vytiahnu ako moja doktorka ze tretia musi byt teraz lebo inak je zbytocna a nevedela som reagovat.

senja
23. okt 2009

ginepra Take jsem to cetla, akorat. Pry miminko bylo predcasne narozene a dalo to rodicum a lekarum hodne prace nez tu holcicku vypiplali, pry puvodne byla hodne slaboucka ☹
Uz vidim reakce ockujicich a detskych lekarek: 😀 Nojo, to je v tom Rusku! Kdovi co ji to naockovali! 😀

ginepra
23. okt 2009

senja - je to fakt hrozne pre rodica... nikdy to nechcem zazit ☹(((
zelmirka - uz si predvolana pred komisiu?

petot
23. okt 2009

tana74: To je predsa jasné: Keď dieťa treba očkovať, tak "MU NIČ NIE JE".

A keď dieťa zomrie po očkovaní, tak "UŽ URČITE BOLO NEJAKO CHORÉ"! 😠

zelmirka1
23. okt 2009

ginepra nie, vcera sme nedali tretiu hexu takze to asi potrva ale povedala ze nas nahlasi.
ty mas skusenosti ?

petot
23. okt 2009

spevacka: Áno, technicky je možné obviniť hocikoho z hocičoho. Aj pána policajta zo šírenia poplašnej správy. Alebo Deda Mráza z vykradnutia samoobsluhy.

Čo je podstatné, je dokazovanie pred súdom. A neviem, ako som niekoho ohrozil, keď tie choroby:
1, sa dávno nevyskytujú,
2, zvyčajne vymizli ešte pred masovým očkovaním
3, očkovanie nikdy nebolo preukázané ako účinné
4, chorejú aj očkovaní
5, koho by som vlastne ohrozoval, keď sú predsa všetci očkovaní?
6, sa tu voľne pohybujú cudzinci z krajín, kde je očkovanie dobrovoľné (Nemecko, Rakúsko apod), a oni nás nijako neohrozujú.

A pozrime sa na to z druhej strany. Modelová situácia: sedíte v autobuse. Pani oproti slzí a neustále si utiera červený nos, pán neďaleko podchvíľou dusivo kašle, a adolescent obďaleč je ticho, len tesne pred výstupom zabrhle horšie ako starý tuberák.

Všetkých zavrieme za všeobecné ohrozenie? Kde je múdry pán policajt?

simlenka
23. okt 2009

Erika,ja vim,ze jsi to nemyslela zle. ja se za to omlouvam,nechapu proc se mi to stava - asi je to tim mobilem,ze nemam normalni net,ale kdyz pisu dlouhy prispevek,tak mam ke konci misto mezery plusy ☹ ja doufam,ze manzela k precteni si nejakych materialu presvedcim,ale zatim je silne proti!

ginepra
23. okt 2009

zelmirka - ja som odmietla v juli infanrix, ze odkladam minimalne do roka, lekarka to hlasi v nejkych vykazoch.
No a nasledovalo to, ze "pani doktorka" z RUVZ (pritom ma titul Mgr...?, na RUVZ mi povedali ze "nasa pravnicka"...?) sa chodi do ambulancie na mna vypytovat, ci uz ockujem.... bola som s detmi v Srobarovom ustave v Tatrach a nechala mi u Dr odkaz, ze sa jej mam ohlasit. ze cakali ale ked sa zacne so mnou spravne konanie, "len tak lahko neskonci, iba pokutou alebo exekuciou". Nastastie mame dobru lekarku, ktora moje rozhodnutie respektuje.
Konecne som aj ja nabrala viac vnutornej sily a nadhlad, aby som sa len tak lahko nenechala zastrasit tymi, co chcu mojmu nadhernemu zdravemu babatku dopriat megadavku toxinov.
Ale kedze som zo susedneho okresu, mame spolocneho sefa na Krajskom RUVZ, takze postupy a chovanie uradnikov bude asi podobne....

jarka007
23. okt 2009

Ja len chcem oznamit, co mi kamoska poslala. Trosku s ineho sudku, ale suvisi.

http://lifestyle.t-online.de/neurodermitis-vers...

Je to clanok v nemcine, kde sa pise, ze na trh prichadza novy krem proti neurodermitis, atop. ekzem. Nikto ho nemal zaujem vyrabat, pretoze by nebol velmi ziskovy, islo by o 40 % menej zisku z kremu, ako z podobneho uz na trhu, a to sa farmaceutickemu priemyslu neoplati. V pondelok bola jedna reportaz, kde sa o tom hovorilo a krem vraj bude od novembra distribuovany. Krem je zlozeny z B12 a avokadoveho oleja a klinicke studie vraj potvrdili jeho ucinnost.

To je jeden krasny priklad zkorumpovanosti farm. priemyslu.

erikasadek
23. okt 2009

jark aahoj.. 🙂

hovor mi nieco , coveku je doslova na blut...e niekedy s toho vsetkeho.. 😒 😠 😖

sammy19
23. okt 2009

Inak, bola som s dcerkou tento tyzden na poradni a v podstate to bol uz cas aj na ockovanie Priorixom, teda MMR. Lekarka sa pytala, ci teda ideme ockovat, povedala som, ze nie, ze sa rozhodneme po alergo-testoch, na ktore ideme o mesiac. Tak napisala do karty, ze nedavame ani Priorix (nemame zatial ani tretiu hexu) a uvidime po testoch. V ten den, tusim to bolo v utorok, bola dcerka uplne v poriadku. No a uz vcera v noci dostala horucky, tak sa trapime. Si hovorim, ze keby bola byvala zaockovana, tak co by z toho mohlo byt, ak uz bola v inkubacnej dobe tohoto ochorenia... teda, mozno su to len zuby, lebo ine priznaky nema, ale ktovie.

sammy19
23. okt 2009

juuuj, som sem vtrhla, ani som nepozdravila... tak vsetkym pekny vecer prajem 🙂

jarka007
23. okt 2009

Ahoj Erika, uz som aj prec, len som nakukla 🙂.

este som si nieco nasla. Dostal uz niekto vakcinu proti chripke ? To sa naozaj dava do nosa ?
http://www.sueddeutsche.de/wissen/563/491926/text/
Tuto ked si kliknete na video je ukazka z USA, kde sa masovo cakalo na vakcinu proti pras. chripke. Ako za komunizmu na banany 😝 . Tam ju davaju do nosa. Pride mi to ako prirodzena cesta vakciny. Denduska nevies preco sa vlastne takouto cestou nepodavaju aj ostatne ?

spevacka
23. okt 2009

petot: hm, dobre argumenty, skoda, ze ja neviem byt taka pohotova. 🙄

alfomilka
23. okt 2009

no ved, ani ja. dnes sme boli u Dr. podpisat obaja, manzel aj ja (len skoda, ze doteraz sa o to manzel nezaujimal, tak diskusia je len na mna 😒 ) a mna napadnu argumenty az v aute cestou domov, lebo vzdy len cakam, kedy mozem odtial vypadnut.
Su mili aj spolu so sestrickou a dnes isli na mna s tym, ze som sa asi pomylila a odmietam len prevenar, kedze ten som si uz obhajila, ze preco nie. A zrazu, ved prevenar nie je AZ TAK POVINNY, ten mozem odmietnut a to uz sa im par krat stalo a v pohode. Ale zakladnu vakcinu, to snad nemyslim vazne. Ze co ak budeme mat autonehodu alebo popaleniny, tak tetanus nas neminie. 😒 A cierny kasel a takisto oblubeny zaskrt v Rusku, asi im budem musiet priniest zasa nieco na citanie. A ze tie dnesne vakciny su veeeelmi jemne a neskodne, napr aj tym, ze je acelularny pertussis, no to urcite

😠

Ale sranda, uz asi viem, preco tak opatrne na mna, v papieroch z nemocnice mam napisane Dr. , tak sa dnes opatrne pytal, aka je moja specializacia a ked pocul, ze biochemia, mikrobiologia a genetika, tak pomaly zacinal asi chapat, ze doktorka asi nie som. Ale uz som brana ako taka jedna Alternativna, cize sibnuta.

😀
Inak, ale s tym tetanom ma to fakt zaujima, ze ak by sa stal vaznejsi uraz, tak viem, ze nam dospelym pichaju protitetanovku automaticky, ale ako je to u malych deti? Ake velke je nebezpecenstvo tetanu pri velkych urazoch?

A nieco zaujimave, ze vraj odkedy pichaju Prevenar, tak maju zrazu ovela zdravsie deti, Hee??? 😀 😀 😎

pastuska
23. okt 2009

spevacka, zasa mňa by v tomto nedostali. Pohotová, nepohotová, prinútiť ma nikto nemôže, tak nedám. Ja nie som predsa povinná vysvetľovať lekárovi, prečo nechcem dať svoje dieťa očkovať..to má predsa vedieť on. Ja som aj mojej lekárke povedala aj druhý krát že nie, a už bola ticho, ani muk nepovedala.

elika74
23. okt 2009

alfomilka: Odkedy pichaju Prevenar a maju zdravsie deti, neboja sa, ze nebudu mat koho liecit?