Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
4. dec 2009

petrahy, už sme takúto dilemu raz riešili, ja by som si určite dala urobiť opakované testy aspoň 2x, pretože som čítala o jednej mamičke v zahraničí, ktorej vyšli na 3x negatívne výsledky.
tiež by som zvažovala, čo je riskantnejšie a dala by som urobiť ten test, čo tu niekto spomínal, či náhodou nemá dieťa protilátky, alebo také niečo..
ono je to veľká dilema, koľko % šancu má dieťa, že sa nakazí od matky? ja by som si najprv zistila toto, potom napr. aké opatrenia robiť, aby sa dieťa nenakazilo a pod., lebo aj keď bude zaočkované, to neznamená, že má 100% ochranu (ak vôbec nejakú má).

vanish1
4. dec 2009

ešte sa vrátim k tým amalgámom a ťažkým kovom v tele ...

erika, tu je nejaká novinka (pomáha aj autistom)
http://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=...

http://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=...

pastuska
5. dec 2009

vanish, už si začala s tou protiamalgánovou terapiou? Mňa to zaujíma, ja to tiež chcem podstúpiť tak o dva roky.

Inak je fakt, že HIV pozitívne matky nemusia porodiť deti s týmto vírusom...takže aj u žltačky určite šanca je.

erikasadek
5. dec 2009

ahojte.. 😉

vanish si poklad ze a mna myslis. 😉
no, ja sa pridam, ze urcite by som tiez nedala hned ockovat su uz aj ine alternativy. 😉

inak, v fr sa zacali ludia trochu bat a tak uz sa dalo zaockovat 1 000 000 ludi; no zda sa to byt vela; ale ked sa to vezme, nie, ked si zoberieme kolko ma fr obyvatelov..
za tyzden stupla umrtnost na chripku A na 119 obeti a ludi as aboja;

ja mam uz 3 znamych okolo seba ktori boli diagnostikovani , na chripku A bez prolemov prezili, len ta blba propaganda nahana ludo strach , hlevne tym co vahali od zaciatku. 😠

vanish1
5. dec 2009

pastuska áno, zatiaľ som začala s čajmi na jednotlivé orgány, čakám, kým dorazia lieky, aby som mohla ísť k zubárovi..... ešte potrebujem dokúpiť vitamíny a nejaké prípravky... cenovo je to 😅 , ale dúfam, že to bude stáť za to

pastuska
5. dec 2009

Jasné, tak ak bude o čom, tak priebežne informuj, budem rada.

vanish1
5. dec 2009

ok 😉

teri3
5. dec 2009

pozrite, čo píše romy:
"neviem, ze ci je mozne odmietnut ockovanie aj ked nemam starsie dieta u ktoreho by sa objavili nejake neg ucinky"
je to smutné, že takto musíme bojovať a v niektorých nešťastných prípadoch musí byť to prvé dieťa "pokusné", aby sme ďalej mohli ísť beztrestnou a bezpokutovou cestou 🙄

tamix
5. dec 2009

teri3: romy má niekde pravdu. ALE – ešte oveľa SMUTNEJŠIE je, že sú na svete ľudia, ktorým ide len o peniaze a sú schopní predávať, ponúkať a nátlakom vnucovať „veci“ (vakcíny a čokoľvek iné), bez ohľadu na škody, ktoré môžu spôsobiť

spevacka
5. dec 2009

tamix, ja verím, že všetko zlé sa človeku vráti a teda nechcela by som byť v ich koži.

erikasadek
5. dec 2009

teo, no comennt.. 😒 naozaj.. trebalo by to davat vsade.. aby ludia vedeli do coho idu ked sa davaju ockovat..

pastuska
5. dec 2009

No a mňa sa každý pýtal, ako je možné, že malý je alergický na bkm, keď bol kojený...no jednoducho, ale vysvetľujte to niekomu, kto si myslí, že ak nemám VŠ lekársku, neviem nič....

tin007
5. dec 2009

pastuska 😕 no to su niektori inteleguani=inteligenti

pastuska
6. dec 2009

Ja viem tin, ja už tých nadutých vysokoškolákov (ospravedlňujem sa všetkým, ktorí sú naozaj "normálni" pri zemi) mám plné zuby, v mojej bývalej práci ich bolo tak 80 % okolo mňa - som si užila. By som mohla písať fejetóny o tom, čo vedia a čo nie 😀

teri3
6. dec 2009

pastuska, istotne nie som sama (tu v téme 😉 ), komu napadlo, že tú alergiu na bkm môže mať práve z toho očkovania 😖

pastuska
6. dec 2009

Teri, to už sa nikdy nedozviem. Ale keby bolo naše zdravotníctvo také super, tak by malého aspoň pred očkovaním vyšetrili, keďže ja sama mám zníženú bunkovú imunitu.
Inak v tých letákoch vakcín je napísané, že sa nemá očkovať pri imunitných ochoreniach...pri tak malom dieťati to nie je možné zistiť. Veď tie testy by mali robiť všetkým očkovaným deťom...
Inak ešte k tým inteligentom....skôr si ma vypočuje mamička s troma deťmi na MD ako taká, ktorá má jedno a má ho ako v bavlnke a chráni ho ako oko v hlave pred okolitým svetom.

denduska
6. dec 2009

pastuska, pocuj ale on je alergicky na bkm ci na laktozu? to ma len tak napadlo, lebo bkm vo vakcinach nie je (no to by bola podla mna katastrofa) a laktoza neviem, viem ze v niektorych ano ale neviem ktorych. My mame alergie aj ked ani sama neviem na co, ale bolo mi povedane ze ockovanie zvysuje citlivost na vznik alergii, hlavne ak nie je dieta v tom case uplne fit. Cize ockovanie to nesposobi. 😀 🙄 🙄 Ale ak je alergicky len na bkm, tak ti naozaj nikto neuzna ze je to vyvolane ockovanim, lebo takych deti je hrba a naozaj to vakcina neobsahuje. Ze to na tom participuje, to uz nie je take dolezite 😒

pastuska
6. dec 2009

Je alergický na bkm komplet, čiže aj na laktózu a všetko, čo obsahuje mlieko - máme to potvrdené už trojakými testami. Napríklad v MMR je laktóza, ja som to konzultovala a bolo mi povedané, že malý už len z toho dôvodu nemal byť očkovaný.
Inak u nás v rodine žiadne potravinové alergie nie sú, ja síce mám - ale ako následok kandidózy, a vôbec nie na mlieko. Ja mám zníženú bunkovú imunitu.
Ja viem, že mi to nikto neuzná, je mi to jasné. Ale keby som si ja nebola vydupala testy, nikto by to dodnes nevedel. Každý mi hovoril, že z toho vyrastie, že ho bolieva bruško a podobné hovadiny...

denduska
6. dec 2009

ale bielkovina kravskeho mlieka je bielkovina a laktoza je mliecny cukor, ktory je mimochodom aj v materskom mlieku. Take deti musia pit specialne mlieka ako Sinlac a pod. Preto sa pytam 😕 Len aby si si to overila predtym nez s tym budes chciet vyrukovat, mnoho ludi si to myli..aby ta nesfukli este prv nez zacnes. To len v dobrom 😉

pastuska
6. dec 2009

No veď mne ho testovali najpv na laktózu a aj bkm - nevedeli, čo skôr...on nemôže ani HA mlieka ani nič,
má neocate advance a kašu Sinlac...teraz bol akurát na treťom odbere krvi - výsledky stále také isté. Veď moja doktork,a teda jeho o tom dobre vie.
Ona ani nevedela, že existuje iné mlieko ako HA...že ja som jedinečný extra prípad...no pochybujem, že len môj malý je taký alergik.

pastuska
6. dec 2009

Ja som sa inak vyslovene pýtala na obidve, lebo sa v tom sama nevyznám, tak som v tom chcela mať jasno. Tak mi povedala, že testy mu vyšli na to pozitívne.
On má inak hrozne silnú reakciu, akonáhle zje niečo trošku len, kde je napríklad aj len sušené mlieko, už je vyhádzaný, už má hnačku, bolí ho bruško...po jedinom kúsku.

denduska
6. dec 2009

pastuska, tak potom fajn 😉 som len chcela aby ta nenachytali 🙂 to je teda sila, ze ani nevedela o inom mlieku, niektori su fakt zadubeni 🙄

pastuska
6. dec 2009

Denduska, ja už som to tu tuším písala, ja som si vydupala tie testy, ona mi stále tvrdila, že u novorodencov je takéto správanie normálne....no čo na to povedať. Že vekom sa mu to upraví, no iste.
Išla som kožnej, tá mu hneď diagnostikovala atopický ekzém a brala krv a hneď vyšlo mlieko pozitívne.

martinba
6. dec 2009

petrahy, rozhodnutie je na tebe, urcite budes mat lepsi pocit ked das zaockovat, budes mat pocit ze si urobila maximum,ale ci to bolo spravne ukaze az cas. Mna osobne by nepresvadcila anonymna rada od niekoho z fora, preto som si nakupil knihy a tie sudujem, kde sa uvadzaju konkretne dokazy, ktore si mozem overit (vyhladat aj z inych zdrojov). Moj nazor je, ze ockovanie odmietam uplne, akekolvek. Bojime sa iba toho co nepozname, snazim sa nastudovat si vsetko o chorobach a hlavne o ich liecbe a cim viac do toho vidim, tym mi je to jasnejsie. Ja ti tu nebudem radit,ci ano alebo nie , musis si to nastudovat sama alebo doverovat lekarom, myslim ze inu volbu nemas.

petot
6. dec 2009

denduska: Či sa mlieko vyskytuje alebo nevyskytuje vo vakcínach, nie je celkom jasné. Sušená smotana je totiž patentovaná ako možná súčasť vakcíny! http://www.freepatentsonline.com/7459163.html

pastuska
6. dec 2009

No a je veľmi ťažké zistiť, čo všetko tie vakcíny naozaj obsahujú, keďže podľa zákona sa všetky látky uvádzať nemusia...

pastuska
6. dec 2009

Dúfam, že tento odkaz otvorí dobre, celkom zaujímavý článok - hlave čo sa týka imunity a očkovania proti TBC. Možno by to pomohlo v argumentácii u lekára, keďže je to vedecký lekársky časopis.

http://www.tigis.cz/alergie/Alergie 03_2005/WEB...

erikasadek
6. dec 2009

pastuska otvara sa 😉