Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martinba
11. dec 2009

veronikapp a co homeopatia? Skusali ste? Na alergiu a astmu velmi ucinna. Inak ja ta nesudim, tie knizky su vyborne.

veronikapp
11. dec 2009

zitaje- ano je povinne a je v hexa.
to ze su neucinne som sa dozvedela na tomto fore. Len ma zaujima preco je vo fr tiez medzi povinnym-ako jedno z mala- urcite tam tiez maju informacie o neucinnosti.

gabika11
11. dec 2009

ahojte, dnes som sa 1x dostala k vasej teme, vie mi tu niekto z vas, prosim vas ucelene podat info o vsetkych ockovaniach, ktoe deticky cajkaju? My uz mamae za sebou ockovanie proti TBC, a teraz v 3 mesiacoch uz budu ockovat proti pneumokokom, je ot povienne ockovanie? mozem ho odmietnut?
Dcerka je ockovana prot pneumokokom dvoma davkami, a teraz sme na imunoalergologii kvoli znizenej imunite, a beriem Bronchovaxom.

vanish1
11. dec 2009

veronika a tamix, ja vás úplne chápem v akej ste situácii, myslím, že všetci si týmto prešli... mne trvalo zhruba pol roka, kým som sa rozhodla, že už očkovať nebudeme a to som celý ten čas len čítala, čítala, čítala........... za taký krátky čas - teda 3 dni sa rozhodnúť určite nedá.
tamix, ak nie si rozhodnutá, tak to odlož, môžem ti z vlastnej skúsenosti povedať, že hrozne ľutujem, že som sa o rizikách nedozvedela skôr a malú zaočkovala dvoha hexami......
ono je ľahké povedať, povedzte mi zaručený dôkaz... ale nato musíš prísť sama, čo je dobré a čo nie, tiež som dlllho váhala a nakoniec sme sa rozhodli neočkovať.
ja by som na vašom mieste začala paľbou o očkvovaní na stránke rizikaockovania.sk, veronika, spomínala si, že máš nejakú známu na neurológii, tak v tej paľbe sa o očkovaní vyjadruje aj veľmi známy slovenský neurológ..........
tamix, určite by som sa nedržala názoru jedného človeka, lebo on o tých rizikách často ne´musí ani vedieť, moja lekárka ma dlho odhovárala, vraj robím veľkú chybu a nakoniec mi povedala, že napr. MMR vakcína je podľa nej iba pre komfort rodičov, že sú to bežné detské choroby a osýpky vraj dokážu v niektorých prípadoch liečiť autoimunitné ochorenia.
a súhlasím s petotom, musíš veľa študovať a sama si to skladať dokopy a potom sa rozhodnúť...

ja som alergička a astmatička a v detstve som mala atopák, mojej dcére sa cca mesiac po druhej hexe začal robiť atopák a to sme dodržiavali prísnu hypoalergénnu diétu obe, postupne jej prerástol na celé telo, možno ak by som ju očkovala ďalej (čo som chvalabohu odmietla, lebo jej lekár neskôr zistil poruchu imunity a tiež mi to neodporúčal - až po preliečení - no žiadna výhra), tak by z nej už možno bola alergička, netvrdím, že očkovanie je jedinou príčinou, ale stimuluje imunitu nesprávnym smerom a to tu už písal petot..

takže rozhodnúť sa neočkovať je strašne ťažké, hlavne, keď počuješ z každej strany, akú robíš chybu, to sa týka aj našich "odborníkov", napr. taký doktor L. - je to jeden z ľudí, ktorí rozhodújú o očkovaní našich detí a keď takýto človek povie, že očkovanie nemá vedľ. účinky a thiomersal a ani iné látky vo vakcínach vôbec nie sú škodlivé, tak toto pre mňa nie je odborník, alebo známa dr. P. - ktorá tvrdí, že doteraz bola u nás len jedna nežiaduca reakcia na očkvovanie... tak to je trošku divné ... pre mňa toto nie sú odborníci...

vanish1
11. dec 2009

ešte som chcela dodať pre tých, ktorí majú atopák, nič nám nepomáhalo až diéta (a ďakujem týmto aj kam-zyk) a to dcéra nie je na nič alergická, premňa to bol hotový zázrak, za dva týždne bola úplne čistá, popísala som to v tejto téme hneď na prvej strane https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

adrolka
11. dec 2009

dobrý večer. mala by som otázku ohľadne vakcíny MMR. Moje deti sú už - bohužiaľ -zaočkované. opakuje sa ešte toto očkovanie niekedy? ak áno, môžem ju odmietnuť? trošku vysvetlím situ: ťažko sa mi o tom vôbec píše, mám zmiešané pocity, výčitky...mám dvojičky a u jednej z nich sa asi cca týždeň po tom očkovaní spustilo niečo. presne ako tu už popisovali niektorí iní rodičia (erikasadek; petot, swartzovka), apatia, letargia žiadny očný kontakt, zabudla- nerobila veci, ktoré dovtedy robievala... evidentné črty autizmu 😔 z tej letargie sa mi našťastie dieťa nakoniec "zobudilo", pomaličky, ale veeľmi pomaličky začali prvé slová, znova smiech, mojkanie, ale ešte stále to nie vyhraté, mám taký divný pocit. bojím sa a veľmi- ak by malo byť ešte nejaké preočkovanie, nikto ma nepresvedčí aby som ju dala preočkovať. u jej sestry je všetko v poriadku.
dakujem za odpovede. 😉

denduska
11. dec 2009

veronika..mozno stacilo len povedat - sorry, prosim vas nemam cas citat 222 stran, mohli by ste niekto zopakovat.... 😉

petot, no ved mne to tiez poradila az kam.zyk...mna by to v zivote nenapadlo, skus pocitat temu reakcie na ockovani zardenky... v batolatach, ona tam dost popisala o tom. Aj mi to krasne jednoducho vysvetlila - teda ockovanie , najma u rizikovych (alergici, atopici) moze narusit crevny imunitny system (kde je vacsina nasho imunitneho systemu) a ten zacne nenormalne reagovat na nieco, na co predtym nie...napriklad kravske mlieko a pod. ONa s atopickymi detmi pracuje a tvrdi ze to vobec nie je nic vynimocne.
Samozrejme aj probiotika su hrozny biznis, lebo su hrozne drahe...ale na to peniaze nelutujem, ono je to tak urobene, ze vlastne v jednej kapsulke je obrovske mnozstvo tych dobrych bakterii a zaroven je to chranene pred zaludocnou stavou a to sa nijak prirodzene dosiahnut neda...to by sme museli zjest niekolko litrov jogurtu denne a pod...a to by sme sa asi po... 😀

petot
11. dec 2009

adrolka: Opakuje sa vo veku 11 rokov. Pokiaľ viem, v tomto veku sú podobné následky už zriedkavejšie (zato však v Británii, kde to dávajú v 5. roku, sa niektoré deti druhýkrát položia ešte horšie, než sa predtým položili po dávke v 15 mesiacoch.) Ja osobne túto vakcínu nemienim dať, a po takejto skúsenosti by to bolo nepredstaviteľné.

Mimochodom, tieto rozdiely v očkovacích schémach mi prídu zaujímavé. To je ale mysteriózna vakcinačná veda, nie? 😉

petot
11. dec 2009

denduska: 😀 😀

vanish1
11. dec 2009

denduska, mne kamzyk tiež veľmi dobre poradila, dokonca som nevedela, že Aerius je nevhodný na AE, ale je na alerg. nádchu 😕 , ona by to vraj dieťaťu nedala, ak nemá alergiu a konzultovala to s viacerými imunológmi, taktiež mi neodporúčala ani fenistil kvapky.
základ je vynechať alerg. potraviny 😉

ginepra
11. dec 2009

tamix: aj mňa krajský hygienik nabádal: určite zaočkovať!!!! Čo iné by sa dalo čakať...? veď by šiel sám proti "sebe". toto nie je nestranný zdroj, dala by som si na to pozor

adrolka
11. dec 2009

mimochodom: ja som tiež zástancom probiotík- výborné na imunitu. dávam malým biogaiu - v príbalovom je písané, že 5 kvapiek denne (to je daná dávka, ktorá sa má dať) obsahuje toľko tých živých kultúr ako by niekto zjedol denne 200 litrov yogurtu.!!! takže bacha 😀 . aj actimel je drahý, ale toľko actimelu by ste denne nedokázali vypiť, aby to malo aj taký účinok ako probio koncentrát.
petot: díky, tak to si musím niekde zapísať, lebo kým budú mať 11 rokov, aj zabudnem čo som s tým očkovaním chcela, alebo teda, že ho nechcem už ani vidieť. 😀
a je to povinné očko?

tamix
11. dec 2009

Ďakujem vám za reakcie. A všetko čo ste napísali má logiku. Ale je tu to otrasné „ALE“ – spomínala ho veronikapp a spomína ho aj môj manžel: „ALE čo budeme robiť, keď malá dostane ktorúkoľvek chorobu? ALE aspoň na niečo ju daj zaočkovať!!! Veď nemôže byť bez očkovania“

Tá neurologička povedala, že vždy má nových pacientov s následkami po vakcíne. No napriek tomu dala očkovať aj vlastnú dcéru. Len MMRku odložila na 24 mesiac.

vanish1
11. dec 2009

tiež uživame BioGaiu - v príbalom letáku je napísané, že vyššie dávky sú úplne bezpečné

denduska
11. dec 2009

petot, no najvacsia bomba je, ze ja som ockovana na osypky v 12. a v 18.mesiacoch. Naozaj nechapem odkial beru tie intervaly...raz tak raz onak, ale furt dobre.

vanish, ja som tiez aerius vyhodila. Mala z neho buntosila cele noci. Mam teda jedno balenie - keby daco..ale to len pre pripad nudze.

vanish1
11. dec 2009

tamix, tak začni od chorôb - ako prebiehajú, ako sa liečia, ako sa dá nimi nakaziť... a aj ja som mala taký názor niekedy, ako máš ty a tvoj manžel.... muži sú v tomto asi špecifickí (s výnimkou petota a ostatných, ktorých poznám), lebo najľahšie je zvaliť zodpovednosť na ženu a keď dieťa dostane chorobu, na ktorú nebolo očkované, tak potom vyčitať... nech si o tom sám niečo prečíta, príp. mu čítaj ty...

petot
11. dec 2009

Ja mám AERIUS 4 balenia, neotvorené, chce niekto? 😀
(vždy sme zabudli, že už ho máme, a keď som si prečítal príbalový leták, tak ma prešla chuť ho dieťaťu dávať)

tamix
11. dec 2009

ginepra: ale tento je ich strýko. Myslíš, že ba ťa tvoj strýko nahováral, keby to bolo nebezpečné? (náš asi hej 😀 - blbá poznámka, ale asi pravdivá)

ginepra
11. dec 2009

tamix - aj ja som nedávno riešila tieto ALE... ale už som sa trocha vymanila z toho strachu, že dcérka chytí práve tie choroby, pred ktorými ich majú vakcíny "chrániť". tá pravdepodobnosť je na základe preštudovaných odkazov v mojich očiach omnoho menšia ako to, že dieťa chytí nejaké neurologické či autoimúnne ochorenie... sama som zažila to, ako išiel môj synček s imunitou rapídne dole, keď dostal MMR spolu s vakcínou proti chrípke - na odporúčanie lekárky, mimochodom, inak veľmi dobrej a rozhľadenej, ale veľkej očkovačky... a postupne to vyzerá na statočnú astmu... dieťa kojené takmer 2 r, bez alergií v genéze, kŕmené vo veľkej miere "domácimi" potravinami od babičky... najmladšiu som sa rozhodla zatiaľ neočkovať (má len BCG, akosi som v pôrodnici stratila guráž, ale teraz to ľutujem)

tamix
11. dec 2009

Smiem vedieť kto je kamzyk?

zitaje
11. dec 2009

tamix, aj vela lekarov nie je v obraze a nechce vediet. Moze to byt aj tym. Mnohi sa vobec o rizikach ockovania ani len nezamyslaju. A potom odporucaju z tradicie ci zo zvyku.

ginepra
11. dec 2009

tamix: až teraz vidím otázku. myslím si, že na hygienach sú kŕmení jednostrannou propagandou... takže to mohol myslieť "dobre"

tamix
11. dec 2009

vanish: manžel je v Kosove ☹ , tak aspoň mám čas to tu študovať 🙂 . Už začínam studovať tie choroby. Musím nejako argumentovať u Dr.

vanish1
11. dec 2009

tamix, kam.zyk je regitrovaná na tomto fóre, ak som správne pochopila, tak má dve VŠ - je chemička a imunologička a je autorkou napr. týchto článkov http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

bambusko
11. dec 2009

tamix, v 70. rokoch bol mumps pomerne caste ochorenie, moji bratia aj manzel ho prekonali, bez komplikacii a nasledkov. a mozno mmr v 11r. dovtedy zrusia 🙂

tynushqa
11. dec 2009

Ahojte,
minuly tyzden sme mali ist na ockovanie 3 davkou hexavakciny a ja som odmietla, cakala som ze ma bude znovu dr. prehovarat ale na moje prekvapenie len prikyvla hlavou, napisala do karty rukou "Matka odmieta očkovanie" a ja som jej to podpisala. Som rada ze uz je to za nami. Neviete kedy mam cakat predvolanie?

tin007
11. dec 2009

tynushqa moze byt, ze ta nahlasi na hygienu, vraj to maju ako povinnost

veronikapp
12. dec 2009

jaron 🙂
inak pisala tu nejaka pia ze odmietla ockovanie- nikto nereagoval- tak neviem...
martinba- s homeopatiou mam velmi dobre skusenosti, ale iba sama na sebe a len pri akutnych ochoreniach. Ale priznam sa, ze na moju alergiu som neskusala, ani na dcerinu- neviem, mas dobru skusenost? Dcere davam aj Aerius, posledny rok vkuse 1 krat denne 2,5 ml, obcas mame aj Seretide. Doktorka ma postrasila, ze jedno skodi srdiecku a druhe poskodzuje organy, ale nic ine mi neporadila. Len ze to musim davat aby sme to nedihnali k astme... A nakoniec ten Seretide a teraz Flixotide, ale ziadne zlepsenie neregistrujem...

Alergiu jej zistili ked mala 2 roky- na macku a psa- velmi vyraznu- vraj taku silnu alergiu ma maloktore dieta, hoci sme v kontakte neboli ani s mackou ani psom, tak neviem ako jej to mohlo sposobovat take problemy, plus k tomu roztoce ,,trosku,, a nevylucila ani pele hoci v krvi sa to neukazalo. Teraz nam maju robit kozne testy tak dufam ze sa dostaneme dalej, lebo uz ma to nebavi...