Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
18. dec 2009

Ďakujem krásne. Tak ja dávam jablko každý deň (aby jej to pomohlo so stolicou, lebo tak málo papá, že ju má len každé dva, tri dni) a to len žlté a ozaj sladké zo záhrady. Ale skúsim prestať a uvidíme čo bude. Ja už nekojím a tie sušené mlieka musím vždy zahustiť malým množstvom kaše lebo ináč ho nechce vypiť. Asi dva mesiace sme stáli na tej istej hmotnosti. Teraz troch pribrala- tak som zvedavá.

Ten podnet na ústavný súd by možno stál za pokus!!! Len kto si vie zaplatiť takého ozaj dobrého právnika, ktorý sa vtom trochu povŕta.

denduska
18. dec 2009

tamix na stolicu su super zavarane slivky...uz po jednej to slo 😀

cora73
18. dec 2009

a ja kupujem od Hippu slivkovy prikrm a vzdy,ak mame problem,tak ho do niecoho primiesam,a ked zas opacny problem,tak banan... 😀

Ja si inac myslim,ze tiez by sa to malo riesit s pravnikom,kedze,ako som sa niekde docitala-netvrdim,ze je to pravda,neviem,nie som pravnicka,ale ze zakony Unie stoja nad zakonmi konkretnej krajiny,ktora je v Unii,takze nas zakon by sa potom mal chapat ako porusenie slobody,alebo tak nejako...
No,ak by sa nejaka Iniciativa rozhybala,tak si myslim,ze peniaze by sa na pravnika vyzbierali,aj ja z tej chudobnej materskej by som prispela 😀
Myslim,ze by uplne jeden dobry pravnik stacil a s tym by sa potom mohli riesit aj pripady,ked by boli ludia zazalovani za odmietnutie ockovania,ked sa mozu podat hromadne zaloby a robi to jeden pravnik,ako v tych nebankovkach,tak by sa mohlo robit aj toto..
pokial sa budu riesit iba samostatne pripady,tak ludia tlak viacerych uradov nezvladnu a nakoniec daju ockovat,urcite sa to deje aj zastrasovanim,aj ta pani z mojho prispevku nieco nacrtla..
My to tu nevyriesime,ale podme tlacit na tych,co by to riesit mohli... 😕

veronikapp
18. dec 2009

cora73 spominala si minule, ze si nieco odnasala, nejake tlacivo, do Iniciativy? Zaujimalo by ma nieco viac o tom. Pripadne nejaky link. 🙂

denduska
18. dec 2009

jej aha http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

ludia ked vas v tomto state zrazi auto tak to je urcite len nahoda ze ste boli obaja v tom istom case na tom istom mieste 🙄 🙄 🙄 tu zensku asi niekto plati za tie odpovede....

blovitc120
18. dec 2009

Denduska, ja tú Špánikovú už radšej ani nečítam, lebo mi je z nej na zvracanie... 😝 😝

babulka
18. dec 2009

S tymi "zakonmi Unie" je to trosku inac, takisto aj s medzinarodnopravnymi dokumentmi. Podstatna je ich zavaznost a to, ci su uznane v zmysle cl. 7 Ustavy ako take, ktore maju prednost pred zakonmi. Samozrejme, ak sa bavime o Dohovoroch, tak je podstatne to, ci boli Slovenskou republikou ratifikovane (jedna vec je podpisat medzinarodnu normu a druha vec je ju ratifikovat). Kazdopadne, nie kazda medzinarodna zmluva stoji "nad zakonmi", vzdy je potrebne posudzovat to individualne. Napr. Vseobecna deklaracia ludskych prav prijata na pode OSN, ktora sa vnima ako zakladny ludskopravny dokumnet, je "iba" deklaraciou.
A pravne normy EU - to je na ovela, ovela dlhsi vyklad, ale predpokladam, ze Iniciativa ma dobrych pravnikov 😉 (aj ked, dovolim si skromne poznamenat, nie vsetko co je na stranke iniciativy napisane je skutocne pravda, ale ako s ahovori, sto pravnikov = 102 nazorov 😉 )

cora73
18. dec 2009

blovitc120 😉 presne... 😀

skoda,s tymi zakonmi,preto som nechcela mudrovat,lebo tomu nerozumiem,ale staci mi,ze sme medzi poslednymi krajinami,kde je ockovanie este zakonom prikazane..Smutne,ze sme za svoje deti sice zodpovedni,ale v tomto pripade sme absolutne nesvojpravni... ☹ ☹
som zvedava,ako to budu riesit,kedze coraz viac rodicov odmieta dat ockovat,ci to urychlene nejako este navyse "osetria" zakonom..
A ze aj v Cechach uvazuju od buduceho roka zrusit povinne ockovanie?
Ak ano,tak sa stahujem do Ciech,maly ma aj ceske obcianstvo... 😉

cora73
18. dec 2009

veronikapp,ja som poslala prihlasku na clenstvo,ale uz vyse pred tyzdnom a neodpovedali,takze neviem,je to na tej

stranke rizikaockovania,myslim,ze uplne dole..

http://www.rizikaockovania.sk/kontakt.html

uplne dole....

inac,Spanikovu stretavam,chodim totiz na Fedinovu v Blave,starsi syn tam ma detsku lekarku...mam sa na nu

najblizsie pekne usmiat? 😀 😀 😀 😀 😀

blovitc120
18. dec 2009

Cora, usmiať nie, radšej to, čo som napísala ja 😉

inka04
18. dec 2009

...ono je to tak, ze dr. Spanikova veri tomu, co pise a prezentuje 😒 ...ale inak je to dobra pediatricka 😉

blovitc120
18. dec 2009

Len nechápem, prečo preboha nemôže priznať aspoň raz, že niečo súviselo s očkovaním, však aj v príbalovom letáku je to ako možný príznak napísané

denduska
18. dec 2009

ale ona aj tu formu podania ma taku utocnu, v jednej otazke sa mamicka pytala ci moze odmietnut ockovanie v porodnici a ona jej miesto toho zacala dobre ze nie nadavat ze ju nahlasia a zacnu nahanat uradnici a aj dieta jej zomrie na tbc.... miesto toho aby slusne napisala ze moze odmietnut ocko v porodnici ale najneskor do 6 tyzdnov je povinna zaockovat...neviem co je na tom take tazke... 🙄

inka04
18. dec 2009

...viem..., ale ak ona utoci predsa nebudeme utocit i my 😉

cora73
18. dec 2009

ja som jej uz tiez par razy pisala,ked som hladala pricinu Kubkovych tazkosti,moc mi nepomohla,ale najprv som sa tiez riadila jej radami,napr to maso 6x a zltok 1x,az som sa zamyslela,ze to je nejaka blbost.. 😕 😕 😕 😕

A Denduska,v tom mas uplnu pravdu,ma taku utocnu formu podania,ze clovek je sice doma za PC,ale po precitani sa az prikrci.... 😀 😀

Cize som tiez uz citala par odpovedi,co napisala,takze viem,ze nikde nepripustila,ze by mohlo ockovanie skodit,comu sa ale zase ani necudujem,kedze tak robia vsetci lekari...
taka mamicka dostane od nej tuto odpoved,a je spokojna,ved sa informovala,cize urobila pre svoje dieta vsetko...
ak nema take stastie,ako napr.ja,ze sa dostane na tieto stranky,ktore ju posunu aj k opacnym informaciam,tak je vsetko v poriadku,tak ako to chce tento stat...
aj som tej mamicke,co sa OPOVAZILA vyjadrit svoje pochybnosti skusala napisat,ale nejako mi to neslo... ☹

a co takto nejaka peticia?

ved sme na nete,urcite sa to da aj tymto sposobom,nie je tu nejaky pocitacovy manik,co by to vedel spravit? 😀 😀

tamix
18. dec 2009

Denduska: tá odpoveď pani Dr. Špánikovej sa mi tiež zdá veľmi dobre zaplatená. My sme nemali kŕče, ale v noci (po rannom očkovaní Prevenarom) malá mala horúčku 39 a nad ránom 2 x vracala a mala hnačku. Toto sú už dva prípady (a určite by sa našlo viac) – tak nech nerozpráva, že to nemá nič spoločné s očkovaním.

Ráno som zabudla napísať: včera sa moja mamina stretla s kamoškou a rozprávali sa o očkovaní. Tá pani hovorila, že ešte v dobe hlbokého socializmu boli dve mamy na očkovaní. Ich syna zaočkovali, potom išiel ten druhý chlapček. Keď vyšli von, o 10 min. malý omdlel, upadol do kómy. Dr. povedal, že je to v dôsledku očkovania. Ale vtedy sa o tom ani hovoriť nedalo. Malý sa postupne dostal z kómy ale ostal postihnutý. To by som chcela vedieť čo by na toto odpovedala pani Dr. Špániková.

cora73
18. dec 2009

Denduska,ved jej skus napisat,urcite by odpisala,ze z ockovania su len slabe horucky a bolave nozicky...Ale ved si kukni,za to,ze odpisuje,ma doma asi 300 kg Arielu,ci Persilu... 😀
Inak,ak by sme jej kazda napisala,ze nase dieta malo taku a taku reakciu,kazda by napisala inu,som zvedava,co by kazdej odpisala... 😀 😀
Verim tomu,ze aj za hlbokeho socializmu mali deti nasledky,len bohuzial,ten hlboky socializmus pretrvava dodnes,vsetci su totizto po ockovani este zdravsi,ako pred nim.... 😠 😠

cora73
18. dec 2009

toto je tiez pekne....

MMR vakcina 31.05.2009, 23:09

Pekny den pani doktorka,
chcela som sa opytat na vakcinu MMR. v sucasnej dobe sa vela diskutuje o problematike ockovania, hlavne o jeho bezpecnosti. nie som proti povinnemu ockovaniu, ale prostrednictvom internetu sa clovek stretne s roznymi nazormi a informaciami. chcela som sa opytat na spojitost MMR vakciny a autizmu ako sa o tom uz aj pisalo. je tam mozne riziko, alebo to vobec nebolo dokazane a toto ockovanie s touto chorobou nema nic spolocne? viem, ze je to povinne ockovanie, ale MMR su myslim mumps, ruzienky, rubeola? a nedaju sa tieto choroby prekonat bez nasledkov aj bez ockovania?
dakujem

Odpovedá MUDr. Marta Špániková

Všetky ochorenia, proti ktorým sa očkuje v povinnom očkovaní by sa dali prekonať aj bez alebo len s následkami, ktorý sa dajú prežiť. Po záškrte býval zachrípnutý hlas, po pravých kiahňach zohyzdená tvár, po detskej obrne obrny zväčša dolných končatín. Mnohí jedinci však ochorenie neprežili a zomreli.
Práve si podrobne prekladám článok paula Offita z odborného časopisu, ktorý vyvracia všetky spojitosti s očkovaním MMR a autizmom, tak ako ich v r. 1998 uverejnil dr. Wakefield v odbornom časopise a stali sa základom kampane proti tomuto očkovaniu a jeho spojitosti s autizmom. Takže môj názor a aj názor mnohých renomovaných odborníkov je jednoznačný, spojenie medzi MMR a autizmom, myslím príčinné spojenie, teda že očkovanie je jeho príčinou neexistuje.

celkovo tieto odpovede su pekne.Asi takehoto typu...

.Mamicka,to je v poriadku,ze ma vase dietatko zdrav.problemy az do konca zivota,to su normalne reakcie,dajte Paralenovy cipok,a pockajte.... 😖

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Advisory...

cora73
18. dec 2009

dalsi cukricek...

komplikacie 26.04.2009, 20:46

Dobry den, pani doktorka,
moj syn musel kvoli neziaducim ucinkom po ockovani BCG podstupit operacny zakrok. Ked nam konecne po troch mesiacoch povolili dalej ockovat (mal pol roka), po prvej davke hexavakcinou (po tyzdni) sa u neho zacali objavovat celotelove zasklby. Moja pediatricka trva na pokracovani ockovania hexavakcinou, krcom velky vyznam nepripisuje, tvrdi, ze to s ockovanim nema suvis. Ake ine moznosti existuju? Citala som, ze existuje ockovacia latka difteria+tetanus, nebola by pre syna vhodnejsia ako hexavakcina? Ak ano, prosim Vas, kolko davok a kedy musi dostat? Dakujem

Odpovedá Webeditor Webeditor

Vakcínu obsahujúcu len diftériu tetanus, teda bez zložky čierneho kašľa, momentálne k dispozícii nie je. Pri ťažkostiach, ktoré opisujete, by som dieťa nechala vyšetriť u neurológa a ďalšie očkovanie realizovala v spolupráci s ambulanciou pre komplikácie očkovania, resp. pre riziká očkovania.

olivova
18. dec 2009

no, ide o to, ze p. doktorka zo svojej praxe videla velmi vela ochoreni a hadam dake krce, ci koma, ci dake postihnutie ju nerozhadze...Nakoniec - nejedna sa o jej deti, a ona je asi velmi dobre platena za dane nazory...
Ja naozaj nepochopim, ako moze byt niekto taky doslova tupy, ze ockuje za kazdu cenu a este pri komplikaciach odporuci na sledovanie do nemocnice a ockuje sa dalej. Predpokladala som, ze pri akejkolvek negativnej reakcie na ockovanie sa dane dieta neockuje - hadam ho nechcu zabit. Teraz triezviem a vidim to v inom svetle.
Neviem, je to smutne, ze ak moje dieta velmi zle reaguje na ockovanie a chcem, aby ostalo zive al. nepostihnute, zaplatim pokutu....Je to akosi naopak.

erikasadek
18. dec 2009

cora a tak , pentava , ta lekarka nepozna;. 😠

erikasadek
18. dec 2009

stvu, ma a strasne, nie je , je, ale nie na slovensku!!! aspon keby si tuto informaciu zistili!!!

cora73
18. dec 2009

mna zaujala aj posledna veta:

dalsie ockovanie by realizovala v spolupraci s amb pre komplikacie ockovania,resp pre rizika ockovania..

ale ved taketo amb by predsa podla lekarskych nazorov nemali vobec existovat?

kedze je ockovanie bezpecne....

veronikapp
18. dec 2009

tamix- uz si zistila nieco viac o zruseni mmr vakciny v Madarsku?

petot
18. dec 2009

cora73: Skvelý postreh!

petot
18. dec 2009

Veď očkovanie má len mierne vedľajšie účinky, niektorí vakcínátori sa nehanbia to povedať aj verejne: len bolesť, opuch a teplota.

Kvôli tomuto existujú pracoviská pre rizikové očkovanie?!?

Je súčasťou odporúčaní pri tetanovke, aby lekár mal na ambulancii k dispozícii adrenalín a kyslík. Z toho vyplýva, že očkovanie môže byť životu nebezpečné. Toto nejako dohromady nedáva zmysel.

Podobnú schizofréniu názorov zažil kolega. Pýtal sa lekárky, či si dá tú "pandemickú" chrípkovú vakcínu. Vraj nie, lebo je slabo odskúšaná. A čo normálnu sezónnu chrípkovú? To áno, každý rok. Ale veď tam je predsa ortuť?! To predsa nepatrí do tela?!
A doktorka: To je celkom malé množstvo, treba im dôverovať, ONI VEDIA ČO ROBIA.

Lenže teraz tomu nerozumiem: Tak keď vedia čo robia, a treba im dôverovať, prečo nechce aj tú "pandemickú" vakcínu? Tam už nevedia čo robia???

tamix
18. dec 2009

veronikapp: poprosila som známych aby mi to zistili. Zatiaľ mi nevolali. Ak budem niečo vedieť, určite dám vedieť. Aj my totiž už pomaly budeme mať 15. mesiacov a budem to používať ako argument pri odmietnutí.

Aj mňa prekvapila odpoveď Dr. Špánikovej ohľadom konzultácie na ambulancii pre riziká očkovania.
Možno by bolo zaujímavé napísať pani Dr. jej vlastný citát. Som zvedavá ako by reagovala.

tamix
18. dec 2009

Skúsila som nájsť nejaké stránky o MMR v Maďarsku. Našla som link s názvom o zakázaní MMRky, ale po otvorení tam bolo také množstvo iných linkov, že to sa nedalo nájsť. Ešte budem skúšať. Ale našla som niečo zaujímavé, len to je strašne ťažké dokázať. Tam tvrdia, že v Maďarsku je zákaz používať tiomerzal vo vakcínach, ale vraj sa naďalej používa.

atana
18. dec 2009

Hm...ja som nedala dceru ockovat v semptembri na 11 rokov proti MMR. Podpisala som v karte odmietnutie. Lekarka to iniciativne nahlasila na urad verejneho zdravotnictva a v utorok mi prislo rozhodnnutie, v ktorom mi prikazuju dat dceru do troch dni zaockovat. Mozme sa odvolat do 15 dni, ale ocokvat dovtedy musim...nebola som, som v stadiu pisania odvolania, studujem clanky, dokumenty, pozeram videa..skratka, pripravujem sa na osobne pozvanie....:o)
Podla mna vacsina lekarov neprecitala ani polovicu tych studii proti ockovaniu ako ja na IURO a inde....ONI su zakon...maju pocit. A ja, matka, ktora sa snazi dat svojmu dietatu to naj po zdravotnej, aj citovej stranke som v tom rozhodnuti vykreslena ako jedna ciganka....ktora sa o dieta nestara a zanedbava ho. Pekne. To som sa dopracovala....
PetoT,
si ten z IURO, ze? Nejak tam viazne diskusia.... 😉

petot
19. dec 2009

atana: Mas pravdu, asi je to tymi sviatkami 🙂

Tamix: V Maďarsku zistili, že MMR posúva tie choroby do vyššieho veku, kedy sú horšie.