Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

cora73
29. dec 2009

pekny clanok,zase ma to nastartovalo.... 😉

zitaje
29. dec 2009

Ahojte, trochu mimo temy - potrebujem ist dat dcere urobit krvne testy na imunitu a alergie (22 mesiacov ma), ako sa to robi? Budem usiet ist najprv k nasej obycajnej pediatricke, ze? Ja ju obchadzam ako mozem, kedze si mysli, ze ma presvedcila, ze MMR je strasne dolezite ockovanie a treba ho pichnut (ja mam opacny nazor, moc sa so mnou nebavila, len mlela svoje), a navyse s malou cosi zjavne nie je v poriadku, neustale kozne problemy. Mozno to je "len" atopak, mozno nieco ine, netusim, ale uz sa to taha dlhsie a vylucovacia metoda moc nezabera. Takze moja otazka - mate tip na nejakeho dobreho imunologa / alergologa v BA? Pokojne aj IP. Vsetkym velke vdaka. Aby som nesla len tak nahodne, kam patrime. Dakujem.

cora73
30. dec 2009

ahoj,myslim si,ze budes minimalne potrebovat od pediatricky papier-ziadanku..Alebo potom asi nejake sukromne centrum...
Ja som si vyberala imunolog.amb podla toho,ktora mi je najblizsie,alebo sa tam najlepsie dostanem autom,ale nakoniec som skoncila na Kramaroch,a isla som podla toho,kto mal najkrasiu cakaciu dobu-mam termin 20.1 2010 a objednavala som sa zaciatkom dec...

objednana som u dr.Kukova-Kramare 02/59371563,bola velmi mila v tel.....

tu su dalsie cisla:

Dr.Čižnár-Kramare 02/59371855
Dr.Jančár-Kramare 02/59371538
Dr.Cingelova 02/59371588

prip.,ak by si mala zaujem,mam tel.cislo na profesora Hruškoviča,velmi mily pan-pred 36 rokmi mi diagnostikoval celiakiu,a ked som s nim teraz volala,tak ak nebudem spokojna na Kramaroch 😀 ,mam ist s malym k nemu.. 😀 😀 Tel.cislo mozem do IP,ak mas zaujem..

martinba
30. dec 2009

denduska to si nejako odporuje, aspon podla mna. Ak je niekto dobry, mal by mat nadhlad a nenechat sa ovplyvnovat dilermi a uprednostnovat urcite firmy pre nejake svoje zaujmi. ja mam tiez v okololi par lekarov a v podstate iba jeden nie je "firemne friendly" a toho si najviac vazim a myslim si, ze je aj najvacsi odbornik. Ostatni velmi radi prijimaju pozvania sa "seminare" v juznej andaluzii alebo francuzkej riviere.... je to smutne ale to je realita dnesnej doby...

veronikapp
30. dec 2009

linette prepac, ale kam ty na tie bludy chodis... Takym diktatorskym sposobom- ockovanie je najhorsia vec na svete... nedavajte sa ockovat...budete chori a budete umierat...

cora73
30. dec 2009

no,tak zachvilu vyrazame na ockovanie....Od rana som na wc od nervov... ☹ ☹ ☹

denduska
30. dec 2009

ahojte tak my sme prisli z imunologie...nakoniec nam ani krv nebrali lebo ze teraz labak neurobi vsetko co treba, tak az koncom januara sme objednani. Nakoniec bol s malou manzel, takze ani neviem aky je ten dr. Popravde ani toho vela zatial nevyriesili, povedal ze jej chce dat urobit kompletne vsetko aj bunkovu imunitu aby vedel ze do coho ide, a ze tretiu hexu by bolo dobre doockovat.. 😝 nepovedal kedy nastastie, na to ze ma len dve doteraz tiez nic, takze asi taky horor to neni.

martin, co ja viem, moj muz tiez chodi na seminare, teda 99% chodi tak ze teda on na tie seminare pripravuje prednasky. Zeby preto predpisoval viac z tej firmy, som nepostrehla, vlastne on ani nepredpisuje sam za seba, lebo robi v nemocnici, nie v sukromnej praxi, tak to moze mat v pazi. Ale ver, ze az tolko tych co chodia po brazilii a kade tade, nie je..poznam ich par, ale to su uz pomaly na dochodku a davno za vodou. Lebo zato my mame styky a kamaratov naozaj vo velkych firmach a este nas nikde nepozvali a veru by som aspon raz isla😅 😅 😀 To ti dileri maju z toho viac..vacsina prachov sa toci v ramci firmy😒

no a nejaky liek predpisat musis, kazdy robi nejaka firma, takze tomu sa neda uplne vyhnut, a ked je jeden liek a vyrabaju ho tri rozne firmy, aj tak sa najviac bude predpisovat ten na ktory je najnizsi doplatok, teda vacsinou, to zas tak tlaci trh, lebo ludia si jasne ze kupia lacnejsie ak sa da..a maju na to pravo, v lekarni sa da informovat a vybrat lacnejsia genericka substitucia...co je skoro u kazdeho lieku mozne az na nejake uplne specificke. Uplne "afiremny" nikto byt nemoze, treba si len vediet vyberat spravne.

cora ozvi sa drzim palce.

cora73
30. dec 2009

tak sme neockovali,ale ja som sa vyhovorila,ze ta imunologicka ho chce najprv vidiet-dufam,ze jej nebude volat,ale

dr aj so sestrickou boli z toho uplne vytrasene,totalky,ale ze potom HNED musime dobehnut a ze ved ta aj tak raz

pichneme..A velky smiech... 😠 😠 Videla som na nej,ze by to bolo na dlho,ak by som jej to hned oznamila,tak sa

budem chystat na dalsi raz..Ale neviem,ci ju nezmenim a nepojdem k tej dr co vystupovala v Palbe a bola dost

proti ockovaniu,robi v Raci,tak to nemam daleko,aspon jej nebudem musiet vysvetlovat,aj ked viem,ze ma nahlasit

musi...

linette
30. dec 2009

veronika len som sem davala clanok, ktory som nasla na internete... a podla mna su to bludy neni ale tak kazdi mame iny nazor a ja to respektujem

ivka144
30. dec 2009

Cora, prip. ine - ja si osobne myslim, ze ked ste proti ockovaniu, ste mozno ten tip mamiciek nie za kazdu cenu chemicke lieky a hned a prudko tradicne a pod. (aspom mne sa to spaja aj s naladenim proti atb a pod.) a tak si myslim, ze ak mas prilis PRO ockovaciu doktorku, mozno budes s nou mat tazko aj v inych veciach. Ak dnes nie je problem mudr zmenit, preco to nevyuzit. Takato doktorka Ti bude len na ostaru. To aby si v strese chodila, ze zas do Teba bude hucat a podobne. Ak v KE su doktorky, ktore su s neockovanim vyrovnane, alebo dokonca suhlasia s tym, tak v BA ich iste najdes azaz.
A s tym hlasenim pisal Petot, ze celkom jednoznacne to nie je, ze ak sa dostavis na ockovanie, ale ho v ramci informovaneho suhlasu odmietnes, ci daco take, tak oficialne nemusi mudr hlasit, aj ked to zo strachu radsej robia. Uvidim, ako sa zachova nasa. Ale na nasu by som tipla, ze ak nemusi, nebude hlasit. Zapisat do karty to musi, ale nie hned hlasit. To by nam iste zivot ulahcilo..., kym by sa na nas prislo, uz by mozno boli veci dalej a urady zhovievavejsie a pod. Takze ak mas proti ockovaciu mudr, aspon ti nebude robit problemy, len urobi najnutnejsie.
Drzim vsetkym palce!

veronikapp
30. dec 2009

Chcem sa opytat, uz sa to tu raz riesilo, ako to je vlastne s MMR? Pisalo sa tu, ze kontraindikaciou je alergia na vajecny bielok. Ale v pribalovom letaku je pisane, ze vo vakcine su toho len nejake stopy, ktore nevyvolavaju hypersenzitivnu reakciu a moze sa pouzivat... Tak som z toho jelen...

ivka144
30. dec 2009

Hej? To som si nevsimla. MMR je ktore? Prepacte, ja sa v tom celkom stracam.
Tiez by ma to zaujimalo, ak je mmr povinna.

No, nasla som toto, ale nie som z toho uplne mudra teda...

Kontraindikace
Aplikace vakcíny musí být odložena v případě akutního horečnatého onemocnění s
teplotou vyšší než 38 °C. Přítomnost slabé infekce však není považována za
kontraindikaci.
Vakcína PRIORIX nesmí být aplikována jedincům s anafylaktickou reakcí na
vaječnou bílkovinu v anamnéze, ani jedincům se známou přecitlivělostí na
účinnou látku nebo na kteroukoliv jinou složku vakcíny, zvláště na neomycin.
Výskyt kontaktní dermatitidy po neomycinu v anamnéze však není kontraindikací.
PRIORIX se nemá aplikovat pacientům s nedostatečnou imunitní odpovědí, t.j.
pacientům s primární nebo sekundární imunodeficiencí. Vakcínou lze očkovat
asymptomatické HIV infikované osoby. Vakcinace symptomatických HIV
pozitivních jedinců se musí zvážit.
PRIORIX se nesmí aplikovat v průběhu těhotenství, nežádoucí je i otěhotnění v
průběhu
3 měsíců po očkování.
S očkováním kojících žen nejsou dostatečné zkušenosti. Při vakcinaci kojících žen
je nutné zvážit, převýší-li prospěch očkování možné riziko.

ivka144
30. dec 2009

inak nasla som aj Trivivac- tiez sa tym ockuje vraj toto MMR... tie tri veci...

Ta su kontraindikacie taketo:
Kontraindikace
- horečnatá onemocnění a jejich rekonvalescence (2 týdny),
- aktivní neléčená TBC,
- léčení ACTH, kortikosteroidy, zářením, alkylujícími činidly nebo antimetabolity,
- prokázaná, závažná porucha imunity,
- leukémie, lymfomy či jiné maligní neoplázie, postihující kostní dřeň či lymfatický systém,
- přecitlivělost na složky vakcíny (např. neomycín, bílkoviny psů - srst),
- při podezření na organické postižení CNS se indikuje očkování po konzultaci s neurologem,
- gravidita,
- nepodává se 4 týdny před nebo po podání jiných živých vakcín, s výjimkou očkovací látky
proti poliomyelitidě, kterou lze u zdravých dětí podat současně,
- nepodává se 3 měsíce po transfuzi krve, po podání plazmy nebo lidského imunoglobulinu.
Při dávce imunoglobulinu vyšší než 10 mg/kg se doporučuje odsunout očkování o 5 měsíců.
Nežádoucí účinky

ivka144
30. dec 2009

A este dajaka dalsia mmrka existuje a tam su podobne kontraindikacie a este taketo:
Zvláštní opatrnosti při použití vakcíny M-M-RVAXPRO je zapotřebí
Pokud se u osoby, která má být očkována, vyskytly některé z níže uvedených okolností, informujte o této skutečnosti ještě před použitím M-M-RVAXPRO lékaře nebo lékárníka:
• Jestliže jste Vy nebo Vaše dítě prodělali alergickou reakci na vejce nebo na cokoli obsahující vejce... a dalsie veci...

Takze ak ste priamo na zlozku vakciny alergicky, nemozete sa ockovat, ak na vajce ako celok, tak len treba dat pozor.
Velmi by ma zaujimalo, co znamena "zvlastna opatrnost" pri vakcinacii - ze sa bude pacient lepsie sledovat? Alebo azda ze mu to pichnu pomalsie? Si neviem predstavit...

erikasadek
30. dec 2009

ivka mysli s atym ze sa pichne len pod lekarskym dozorom , kd eje vsetko pripravene na prvu pomoc kyslik a ine..
moja lekarka mi to , davnejsie povedala.. len pod nemocnicnym dohladom.. 😠

trafene ze???*

ivka neomicin, je atb. 😉

veronika je to kontraindikacia bielko obsahuje je ho vakcina;..
a inak slovensky pribalovu letak je kratky uz sme to rozoberali..
nemas napisane tiez ak si pod kortikoidmi z eje zakazana vakcina, ak niekto v rodine mal zlu reakciu tak s anedoporucuje takztiez na vlastne riziko , potom s aockoju..
letak ma 2 strany v original francuzskom letaku..

inak ahojte.. 😉 🙂

denduska
30. dec 2009

veronika, skus kuknut do batoliat do temy ockovanie priusnice zardenky spalnicky, tam je to rozoberane s tym bielkom - v skratke, ak je dietata alergicke priamo na bielok, nesmie dostat priorix, ak je alergicke na psiu srst, nesmie dostat trivivac. Trivivac sa ale vraj uz prestal vyrabat 😕

erikasadek
30. dec 2009

denduska ahoj..
inak ako si pisala genericke lieky..
v fr to , zacali pred rokmi , ak ti predpise lekar a na trhu je genericky automaticky v lekarni ti davaju teda pytaju sa chcete namiesto znacky to iste len generic?? ak ano tak ti poistovna preplati, ak povies ze nie chcem znacku , mas smolu , percento preplatku je slabe platis so svojej kapsy..
za tych par rokov co to zacali mas vidiet ako si niekolko firiem stazuje na tento sysytem. 😀

cora73
30. dec 2009

ivka144,
presne si ma odhadla,som aj proti ATB,fakt uz len v nevyhnutnych pripadoch,starsi syn ma inu dr,a ako som uz pisala,ona dava ATB aj na zastavene prdy 😠 ,uz sa mi velakrat stalo,ze sme prisli s bolavym hrdlom a odchadzali s receptom na ATB,ktory som hned hodila do kosa,inac by moj syn bral ATB 10x do roka...
pred mesiacom mal ATB,ale to dostal zapal priedusiek,lebo pubertiak musi chodit rozopnuty,aby vsetci videli,ake ma tricko-v decembri !!! 😀 😀 ,tak tie samozrejme vybral...
Ale tiez sa vzdy snazim ATB ako poslednu moznost...
Najlepsie dnes bolo,ze som si pytala od dr ziadanku na to imunologicke vysetrenie pre maleho,tak tam napisala,ze uz mal 1xATB,pri pozitivnom CRP,to mal asi pred 3 mesiacmi vysoke horucky 3 dni,pritom som s nou bola dohodnuta,ze ak malemu po 3 dnoch teplota klesne,tak mu tie ATB nedam-maly sa prebudil rano na 4-ty den zdravy ako ryba,tak ATB som vyhodila do kosa a samozrejme som jej to telefonovala!
No,a ona ako vidim ma v karte,ze maly tie ATB vybral... 😕 😕
Inak na 18.1. som objednana k homeopatke a 20.1. k imunologicke,tak som zvedava,co ktora povie... 😀 😀

Ale ak ma niekto doktora/ku v Bratislave,ktori nedrzia prednasku pri odmietnuti ockovania a nedostavaju pri tom hned srdcovy kolaps,bola by som vdacna za kontakt,do IP.... 😀 😀 😀

veronikapp
30. dec 2009

ivka144 a odkial si zohnala tieto info? Ked nahodou budeme mat alergiu na vajicko, mozem sa kludne branit, ze je to kontraindikacia MMR, aj ked to nieje uvedene v slovenskom pribalovom letaku? Nie ze nie je, ale naopak- je, a vraj sa aj tak moze...

erikasadek
30. dec 2009

veronika urcite moze sa tym branit zozenie pribalovy letak , v original jazyku a da prelozit , oficialne;. 😉

urcite pomoze;.

teda podla mna;. 😅

veronikapp
30. dec 2009

denduska precitala som si teraz poslednu stranu reakcii na MMR a v hned prvom prispevku na tejto strane pise jedna mamicka, ze sa velmi boji reakcie po ockovani, lebo maju alergiu na vajicko. Tak uz tomu vobec nerozumiem... Preco ich ockovali? Ako to ze vo fr to je kontrandikacia a na sk a v cr sa moze veselo ockovat?

cora73
30. dec 2009

mam dve kamosky,co maju deti vo veku mojho maleho,jedna bola na ockovani pred 3 tyzdnami,druha minuly tyzden a obidve nezavisle od seba-nepoznaju sa-popisuju,ako sa im deti po ockovani zmenili,cele dni a noci placu,vobec ich nespoznavaju,akoby sa otocili o 360 stupnov,jedna musi uz tyzden s malou cele noci pochodovat,co stale velmi place,hrcky po vpichoch ze ma stale velmi velke,atd...
Podotykam,ze obidve su zastankyne ockovania a jedna z nich ma zdravotnicke vzdelanie,ale ze co sa deje s ich detmi,ze su z toho zufale..

artuse
30. dec 2009

ahoj,
občas sem nakouknu...my MMR odkládáme už rok, ale v lednu už máme termín, no chtěla jsem dceru očkovat až po 2. roce, ale teď bych snad nejraději neočkovala vůbec 😔

a jak píšete o vakcíně MMR a kontraindikaci při alergii na vejce, tak je to tak, kdo alergicky reaguje na vaječný bílek či žloutek, neměl by být očkován Priorixem! v úvahu přichází Trivivac, ale ten se teď nevyrábí nebo dají se prý očkovat zvlášť ty jednotlivé nemoci...a naopak Trivac by zase neměli dostat jedinci alergičtí na psí srst...

denduska
30. dec 2009

veronika, no..nesmie sa ockovat ak je alergia na bielok, ale niekde v tom letaku je uvedene ze ak je neznasanlivost bielku na inom nez alergickom podklade tak sa moze, resp. neboli pozorovane neziaduce reakcie....nieco take, neviem teraz ci som to dobre napisala, takze ber s rezervou 😅 tak niektori to asi riskuju, ak chcu silou mocou ockovat alebo neviem... ale ak je jasne urcena dokazana alergia na bielok, urcite sa nesmie priorixom ockovat. problem je v tom ze u niektorych deti sa ta alergia nemusi dat tak jednoznacne dokazat 😒

veronikapp
30. dec 2009

No citam temu od zaciatku, ale kym sa ja dopracujem k odpovediam na moje otazky, ktore ma napadnu este aj ked vecer zaspavam, aj zabudnem co som prave chcela vediet...
Tak ma teraz napadlo ohladom MMR, ako pise artuse o ockovani monovakcinami - je na sk , alebo aspon registrovana, monovakcina proti osypkam?

erikasadek
30. dec 2009

DEnduska ked sm es adavno o tom bavili, tak sme porovnavali letaky a sk alebo cesky je strasne kratky.. oproti original frnacuzskemu.. 😉

erikasadek
30. dec 2009

http://www.has-sante.fr/portail/upload/docs/app...
ak by ste mali niekto zaujem, denduska mozno ty len si to preloz toto je lekarska sprava, dvoch vakcin MMR a aka je ucinost ake su neziaduce priznaky. 😉

vanish1
30. dec 2009

erika, myslela som na teba... pozri si
http://translate.google.com/translate?js=y&prev...

zitaje
30. dec 2009

Veronika, ak som to spravne pochopila, na SR monovakciny nie su, daju sa kupit v zahr. ale neviem ci ti ich moze lekar pichnut na SR ak tu ta vakcina nie je. Mozno potom kupit aj pichnut vonku.