Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
1. jan 2010

juja, prosim?? a ked niekto vyhlasuje ze na osypky a pneumokoky a neviem co umrie vase dieta ak ho nezaockujete, tak to je co..? to nie je poplach? otrasne fakt 🙄

romy, no vacsinou sa robi ked dieta zle reaguje na ockovanie, alebo aj ked nie, ale je podozrenie na nejaku imunitnu poruchu...aby to bolo zdovodnene...myslim ze ti ho urobia aj na vlastnu ziadost, ale je to pomerne drahe.. 😒

cora73
1. jan 2010

juja,je toho viac,na vela forach,a aj nahodou ked temu o ockovani nechaju,tak odkazy a linky zazracne ! nefunguju....

Ked som chcela ziskat ten vzor prehlasenia o odmietnuti ockovania,tak som priamo napisala mail tomu cloveku,co to tam hodil a on mi to potom mailom poslal,lebo link bol nefunkcny a tak je to s vela strankami a linkami-fuj,opakujem sa... 😀 😀
Ja som dala na Facebooku stranku o ockovani,zrusenu ju nemam,len by to chcelo rozposlat medzi znamymi,lebo ja ich tam vela nemam a oni si to uz rozposlali a tym to haslo,je tam sice,ze sa tomu da spravit aj reklama,ale za samozrejme za poplatok...
Ak chces,poslem ti do IP moje meno a mozes sa tam potom pridat a poslat to dalej... 😀 😀

Ja si pamatam,ze minuly rok,ako som bola tehotna,som si spomenula,ze mi skoncila tetanovka a volala som svojmu praktickemu lekarovi,ze ci ma preockuju a povedala sestricka,ze neexistuje,oni tehotnym nic take pichat nebudu a ani pokial koja...Bola som z toho vtedy na nervy...A vlastne,ani teraz neviem,co s tym...

A pediatricka mojho starsieho syna,ked som jej opytala 2 roky dozadu,ze ho chcem dat ockovat proti chripke,sa ma spytala,ci som fakt blba.... 😀 😀 😀 (my sa pozname,takze si to mohla dovolit...)

cora73
1. jan 2010

a v tom maily,co mi odpisala poslankyna Muskova,pisala,ze v Cechach sa robi skrining z pupcnikovej krvi,ci moze byt dieta ockovane,sa mi zda,ze kazdemu novorodencovi...

Jej mail mam stale ulozeny,kto ma zaujem,poslem do IP.....

erikasadek
1. jan 2010

juja suhlas s denduskou, otras.. 😠
cora hod kde najdem na facebooku to ockovanie;. 🙂

spevacka
1. jan 2010

cora, aj ja som na FB, môžeš aj mne hodiť 😉 do IP

cora73
1. jan 2010

skuste si to na FB hodit do vyhladavaca :

povinné očkovanie-bojujme za možnosť slobodného rozhodnutia !

cora73
1. jan 2010

popridavajte sa,je nas tam zatial len 9..... ☹ ☹ ☹

erikasadek
1. jan 2010

cora je mi luto nenachadza to, ale skus mi ma najst prosim podla erika sadek budem rada dakujem a hod ma tam..

linnetka
1. jan 2010

ahojte stale Vas priebezne citam a zistujem info o ockovani. dnes som nasla toto (niečo ako navod ako očkovať 😒 :
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...
Som este len na 4.strane, ale toto ma dostalo

"Vo všeobecnosti platí, čím hlbšie podáme vakcínu do svalu, tým sú menej výrazné nežiaduce reakcie.
Vakcíny obsahujúce adjuvanciá by mali byť podané hlboko do svalu a nemali by byť podané s. c., pretože
môžu spôsobovať lokálne podráždenie, zápal, tvorbu granulómov (soli alumínia) alebo až nekrózu tkaniva.
Vzhľadom na hrúbku podkožného tuku na stehnách, je veľakrát odporučené očkovanie do ramena, kde je vo
všeobecnosti menšia vrstva tuku.

Vzácne sa môžu vyskytnúť závažné reakcie. Výskyt nežiaducich reakcií po imunizácii nedokazuje,
že príznaky spôsobila vakcína. Očkovacie látky sú podávané dojčatám a deťom v určitom období života,
kedy sa najčastejšie klinicky prejavujú určité ochorenia (napr. záchvatové ochorenia). Pretože sa bežne objavuje
náhodná spojitosť nežiaducich udalostí s časom podávania špecifickej vakcíny, preukázanie skutočnej
kauzálnej spojitosti si vyžaduje, aby sa táto udalosť vyskytovala vo vyššej frekvencii u očkovancov v porovnaní
s neočkovanými osobami s podobným vekom a sídlom.

Hoci objavenie sa špecifických ťažkostí po očkovaní u jednotlivca neposkytuje dostatočný dôkaz na
preukázanie, že udalosť bola skutočne spôsobená očkovaním, je potrebné, aby každá nežiaduca udalosť
bola hlásená na ŠUKL. "

- jednoducho vakcina nikdy za nic nemoze 😠

tin007
1. jan 2010

ahojte, co najxxx (kazdy si doplni sam to, po com najviac tuzi a potrebuje) novy rok prajem. nas caka teraz niekedy v januari navsteva dr., odmietnutie 3 hexy, ach jaj som zvedava co bude, keby som "iba" posuvala, tak to nebude hlasit, zapise do karty, ale nechcem ju natahovat, takze asi aj my zacneme komunikaciu s hygienou 😒 pojdeme obaja s mm a obaja to podpiseme do karty, v pripade, ak by si nas predvolavali, tak pojdeme spolu, lebo ked nam budu chciet dat pokutu, tak pekne spolu. ale predbieham, uvidim co bude ...

denduska
2. jan 2010

ahojte, tak som sa pytala ci to hlasia (inac to nie je manzelovho kolegu svokra ale mama 😀 zas sa daco poplietlo 😅..ale to je jedno) tak ze ona nehlasi, teda nehlasi konkretne toho cloveka co neockoval, dodal ze ona je pediater-homeopat, ale myslim ze v tom by nemal byt rozdiel.

petot
2. jan 2010

veronikapp: S umývadlom si asi nepochopila vtip 🙂 Ale je jasné, že do umývadla sa to liať nemá, je to pokiaľ sa nemýlim aj v príbalovom letáku (nepoužitý liek vráťte do lekárne...)

Narážal som tak trochu na známe veci o amalgáme, ktorý je nebezpečný pred nasadením, nebezpečný odpad po vyvŕtaní (v niektorých krajinách majú dokonca špeciálne umývadlo s filtrom). Ale kým je amalgám v ústach, je veľmi bezpečný 😀

veronikapp
2. jan 2010

Petot aj som napisala, ze niekedy neviem ako to ozaj myslis. Prepac 🙂

petot
2. jan 2010

linnetka: Mňa zase dostalo v materiáli o schvaľovacom procese Infanrix Hexa, že počas 3-dňovej (!!!) klinickej skúšky došli k tomuto:

"In total, 99 subjects reported a serious adverse event after receiving a dose of the candidate vaccine. Only 3 reports were considered as related or probably related to vaccination. In the booster trials, all SAEs were assessed as unrelated to vaccination, except one considered suspected to be related to vaccination. This subject recovered without sequelae."

Takže z pár tisíc detí, až 99 ohlásilo už v prvých 3 dňoch vážne nežiadúce účinky, ale 96% vyhodnotili ako pravdepodobne nesúvisiacich s vakcínou! A pri ďalších dávkach vakcíny už vyškrtli všetky ako nesúvisiace.

Pritom je známe, že akútne vážne nežiadúce účinky, vrátane alergických reakcií, môžu nastať aj do 2 týždňov po vakcíne, a vážne trvalé následky sa môžu prejaviť aj s odstupom viacerých týždňov. Takže 3-dňové skúšky sú otras, ale keby ich aj predĺžili, nerobím si ilúzie, že by to nejako zmenilo obraz vynikajúcej bezpečnosti. 🙄

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/I...

denduska
2. jan 2010

cora, pridala som sa na FB 😉

erikasadek
2. jan 2010

aj ty super. tak sa pridajte aj ostatni.. 😉

agatkag
2. jan 2010

aj ja som sa pridala na FB

linnetka
2. jan 2010

boze, ja uz mam z toho hlavu ako melon. termin ockovania sa nam nezadrzatelne blizi, kazdy vecer zaspavam s tym, ze si v hlave prehravam rozhovor s nasou doktorkou.
minuly tyzden som dokonca aj uvazovala o tom, ze dam zaockovat a tyzden pred ocko budem malej davat C-cko, no to zas neviem ako a kolko takemu malemu mrnatu. potom som si vsak povedala, ze som vobec neni presvedcena o bezpecnosti vakcin a nechat to na nahodu tiez nechcem, takze som ocko zavrhla.

este sa spolieham na to, ze nasa mudr. je homeopatka, tak snad to nebude take hrozne.

cora73
2. jan 2010

baby a nasli ste to na FB? Lebo ze su s tym nejake problemy?? 😀 😀
Ak ano,poslite mi do IP meno a ja si vas pridam,alebo opacne... 😀 😀

denduska
2. jan 2010

ja som to nasla v pohode..dala som len vyhladat povinné očkovanie a naslo mi len toto 😎 este to rozoslem aj znamym, len rozmyslam komu vobec co si o mne pomyslia a kopa z nich este ani deti nema.... 😒

spevacka
2. jan 2010

ani ja som nemala problém to nájsť a myslím, že sa mi podarí získať aj niektoré moje známe 😉

erikasadek
2. jan 2010

mne nie, napisla som to, ale neviem ci nebol problem v tom ze ja nemma matcene ine, teda nemam slovensku klavsnicu a tym padom vypisalo stale nenachadza sa nic take;. 😠

linnete zaloz tam aj diskusiu.. 😉

tin007
2. jan 2010

ahoj cora, nedari sa mi ta najst (vyhladava a vyhladava a nedovyhladava) ani cez meno a priezvisko ani cez ockovanie, budem skusat neskor

lucrezia
2. jan 2010

Ahojte,
každé 2 mesiace dostávame do schránky taký magazín, ktorý vydáva jedno nákupné centrum u nás, sú tam prevažne reklamy na obchody, ale aj všeličo iné, no a čo som tam neobjavila? V jednom článku, ktorý má nazov
ZDRAVIE-FAKTY je napísané toto:
Ako je možné, že na svete za prvych 300 dní v roku 2009 zomrelo na neprenosné choroby skoro 30 milionov ludí? Ved farmaceutické spoločnosti a zdravotníctvo sú take skvele a lekari predpisuju iba lieky, ktore su osvedcené a poistovne vam ich rady preplatia. A vsetci ludia, ktorí zomreli, užívali lieky na predpis od lekára. Žeby tu niečo nebolo v poriadku?
Zatial sa však veselo v mediach protežuje pandemia prasacej chripky, na ktoru zomrelo na celom svete za 300 dni r. 2009 zatial iba 8 000 ludí. Ano, podla medií musíte byt obozretny a hned sa dat zaočkovať. Táto masívna kampaň prihrala farmaceutickym spoločnostiam len zo štátnej kasy USA 7 miliárd USD a u nas na Slovensku sa vakcíny tiež nakupujú vo velkom.
Kolko stáli to nevieme, no vieme, že majú negatívny dopad na naše zdravie. Viac informácií nájdete na odborných webovych stránkach MUDr. Mercolu z USA www.mercola. com
😨 😨 😨
dobré nie?

martina46
2. jan 2010

pridala som sa do skupiny na FB. no pozrite si dalsiu skupinu, co je na FB, vola sa rizika ockovania deti

denduska
2. jan 2010

tak rozoslala som pozvanky kamosom co maju deticky a potencialnym rodicom a jedna kamoska sa pridala uz aj bez pozvanky 😎 tak nech je nas co najviac, mozno to na nieco bude..snad

jaron
2. jan 2010

tak ono s tými neprenosnými ochoreniami a predpisovaním stále "lepších a lepších" liekov je aj v tom,
že lekárska starostlivosť má na zdravie, kvalitu a dĺžku života vplyv asi do 10 %,
dedičnosť asi do 20 %
ekológia tiež do 20 %
a štýl života 50 až 70 %.
(to sú oficiálne štatistiky WHO, nie nejaký výplod protilekársky naladeného snílka 🙂)

Ako povedal už aj Abraham Lincoln „Zdravie, z ktorého sa tešíte, je vecou vášho rozhodnutia.“ 🙂

(ale tým nie som proti lekárom, veď práve veľa dobrým lekárom vďačím za veľa dobrých informácii, je to skôr o osobnej zodpovednosti, ktorú žiaľ ešte stále ľudia vkladajú slepo do rúk iných a očakávajú, že "zázračné" lieky to vyriešia za nich)

babulka
2. jan 2010

Vsetko dobre v novom roku baby a chlapi... 😵

Pozerala som tu stranku na FB, ale zacina dost zostra a fakt posobi dojmom bulvaru, sorry...dali by ste svojmu dietatu na lyzicke ortut z teplomera??? Neseriozne, hlupe...prepacte. ☹

tin007
2. jan 2010

ahojte, stale sa mi nedari vyhladat na fb tu skupinu,t eda vyhladava a vyhladava a ja cakam a cakam...

zelmirka1
2. jan 2010

ahojte
ani mne sa nepodarilo na FB najst tu skupinu, je v podstate na FB moc nefungujem tak neviem ci to dobre hladat, poradte....