Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

leishmania
3. jan 2010

eishmania • Dnes o 20:39

a k mojej nakaze by vobec nedoslo v nemocnici...ani v ziadnej podobnej suvislosti

hepB-cko by som ja osobne nezaradila medzi povinne, ale prospesne jednoznacne je...

pre pracovnikov v zdravotnictve, a okrem nich hlavne pre narkomanov a prostitutky

dost jasna reakcia na moj prispevok

petot
3. jan 2010

atana: Poznám to, ja som mal ten pocit niekoľko mesiacov, a to som každý deň hodiny čítal zahraničnú literatúru... Človek chce pre svoje dieťa to najlepšie, a plávame tu v mori protichodných informácií. Nakoniec je to aj tak o dôvere.

karkulka1
3. jan 2010

No nech citam, tak citam, ziadne prirovnanie tam nevidim 😎
A to som na slovencine bola fakt celkom dobra 😉

leishmania
3. jan 2010

tak dost jasna narazka...nemusis slovickovat...

zelmirka1
3. jan 2010

ja som riesila prave hep. B na RUVZ a na otazku ako sa nakazi moje troj mesacne babo touto chorobu mi povedali
no jasne ze pohl. stykom asi nie 😠 ale napr. ihlou v autobuse. To sa mi zda fakt pritiahnute za vlasy, ved to nie je normalne, ked uz teda chcu aby sme brali ockovanie ako ochranu nasich deti tak nech to ma niaku logiku a nie len to ze dame vakcinu kde je vela chorob a nebudeme riesit ci sa tou chorobou vobec moze dieta nakazit.

atana
3. jan 2010

Petot, bola by som stastna, keby som mala co i len tretinu Tvojich vedomosti, ktore tu prezentujes.....neskutocne.

Ja si to velke mnozstvo informacii neviem nejak zapamatat. Zamerala som sa teraz aspon na MMR, kotre riesim a TBC by som mala....tam sme tiez neboli.

leishmania
3. jan 2010

ked to nemate v blizkom okoli tak asi tazko sa dieta nakazi ak nechodi po nemocniciach...

karkulka1
3. jan 2010

Do IP sa uz ozvala aj roasha.
Skoda len, ze opat tak, ako som od nej zvyknuta- nic k veci.
No hadam raz na tie vsetky priciny imunity prideme. Vdaka ockovaniu 😉
Udajne vakcina proti prasacej robi s myslenim cloveka divy 😵 , jedna pani na internete sa dusovala 😀 😀 😀

karkulka1
3. jan 2010

Zelmirka,
no vidis, oni to maju na RUVZ uz davno zistene 😀 , sakra, kolko len tych ihiel je po autobusoch a v tych detskych kocikoch 😉

A tito ludia su plateni z nasich dani....

leishmania
3. jan 2010

ospravedlnenie od teba som ani necakala...

zelmirka1
3. jan 2010

karkulka, veru veru tych ihiel sa vraj nachadza vela 😀 ....ja som m davala vela otazok a bolo to zaujimava debata...nakoniec som sa dozvedela ze som mamina ktora prilis vela cita. 😀 tak asi nie je dobre ze chcem vediet viac, ide len o zdravie mojho dietata. A ten blby Internet, no hroza 😀

cora73
3. jan 2010

😀 😀 😀 😀 zrusit ho treba..... 😀 😀 😀 😀

kurnik,ale kto mi potom poradi,ako prestat kojit.....

myslela som,ze napisem Spanikovej o radu...... ☹ ☹ ☹

tin007
3. jan 2010

ahojte, chcem sa spytat na jednu vec (kedze boli sviatky, nemala som moznost konzultovat to s pediatrickou): ak z dovodu rodinnej anamnezy (predispozicie na min. dve autoimunitne ochorenia, ked zatial dve prepukli u rodicov) pozadujem vysetrenie imunity dietata a napr. pediater bude proti, mozem sa obratit priamo na nejakeho imunologa? resp. existuje moznost nechat si v nejakom "sukromnom" labaku odobrat krv (teda malemu) a urcit si, ktore imuno. testy maju urobit? aj ked si za to budem platit?

petot
3. jan 2010

atana: Jooj, 3x viac mám toho, čo som dosiaľ nestihol prečítať 😀 Mám to aspoň dobre poznačené, "keby raz" 🙂

Ono človek musí niekedy aj žiť. Vedomosti sú fajn, pomôžu zmenšiť "strach z neznáma", dajú podklady k diskusii (s lekármi, rodičmi atď), ale na rozhodnutie človek nemá celý život, a deti si zaslúžia našu pozornosť. Nakoniec sa aj tak rozhodujeme podľa toho, komu v tejto vyhranenej otázke viac dôverujeme. Ja som dôveru v RÚVZ, ŠÚKL a výrobcov vakcín v určitom bode stratil, a to mi moje rozhodnutie v danej chvíli dosť uľahčilo, aj keď som sa na to vedomostne vtedy stále ešte úplne necítil.

Ale aj tak, aspoň základný prehľad je dobrý, keď človek začne čeliť obvineniam z "nezodpovednosti" apod.

atana
3. jan 2010

Petot,
aj tak dik za infa co tu hadzes....vyrazne doplnaju moje informacie. 🙂

atana
3. jan 2010

Ja ked pojdem na UVZ....asi budem mat so sebou uz celu knihu podkladov... 😀 a sa z nich nevysomarim ha ha...a humor ma prejde.... 😎

petot
3. jan 2010

tin007: Tie vyšetrenia môžu byť drahé. Nebol by lacnejší postup jednoducho sa vzpriečiť a povedať pediatrovi, že kým nebude vyšetrenie, nebudeš ďalej očkovať? 😉

Ak odhliadneme od silného psychologického efektu takejto "hrozby", myslím, že dôvody máš dosť vážne, a podľa vyhlášky treba pred očkovaním vylúčiť možné kontraindikácie... Pediater v podstate nemá dôvod Ťa na imunológiu neposlať (ledaže by ich na školeniach učili, alebo pochopil v určitým spôsobom tie múdre príručky, že pacienti si kontraindikácie vymýšľajú a zodpovedný lekár by sa tým nemal nechať odradiť v očkovaní podľa predpísaného kalendára... 🙄 Vpřed, jenom vpřed, vsjo rovno, pekne doradu, vyhrňte si rukávy...

Prípadne sa ho opýtaj, či zoberie na seba zodpovednosť, ak sa niečo stane...

tin007
3. jan 2010

petot skusim samozrejme po dobrom, kedze to jedno ochorenie je vidiet uplne jasne (kludne to napisem - ja mam psoriazu hlavne na cele), tak uz na info, ze budeme 3. hexu odkladat (zatial takto, lebo sme nemali ani par minut si s pediatrickou sadnut a v klude sa porozpravat a ked ju odmietneme, tak chcem, aby sme sa normalne porozpravali a aj zaznam urobili bez stresov), povedala ze ma chape, ked sme opatrni.
otazka je co v pripade, ak bude tvrdit, ze vysetrenie netreba, lebo psoriaza nie je uvedena v pripadnych vedlajsich ucinkoch, resp. ako kontraindikacia. len pre info - spominam si, ze pred 3 rokmi na komplexnej prehliadke mi robili testy (kvoli psorke, ci to nie je nahodou aj nieco ine, napr. ci nemam jej reumaticku formu) a tie stali poistovnu cez 10000 sk (videla som ucet), lebo niektore vzorky kultivovali skoro mesiac.

animatua
4. jan 2010

petot moc diky za informace o tetanu 😵 Prave to resim a hledam a rozhoduju se

jinak tema se jmenuje Odmietnutie ockovania, tak nechapu, co tady delaji ty, ktere ockovani neodmitaji.. 😕 CO si zalozit nejakou proockovaci temu? "Hadacimi" prispevky toto tema akorat zneprehlednujete

erikasadek
4. jan 2010

leish nechcem s aopakovat, ale ked mas zdrave dieta; a ktore s normalne vyvyja, zacina rozprvat, prve slova das ho ockovat nepovinnym ockovanim, s presvedcenia ,a ke som niekedy mala a po nom dostane vysoke horucky a nic prestane rozprvat zacne sa spravt uplne cudna to cudacvtvo bude len pokracovat.. a uz nikdy to nerozbeha, poriadne.... 😠

tyakze ano , su to len domienky, ak mas niekoho ktom ma zdrave 2 rocne sieta a den po ockovani je s neho uplne cudne , dieta slintav, nevnimajuce, a len sediace, cely zivot takto stravy tak ano su to len nase vyysly....
osobne som stretla, niekolko ludi co s tym tu v r robia a su za tymto ,predsa len v r s avakciny aj vyvijaju a vidi ado toho viac.. aako niketori pediatri tu alebo na slovensku... 😉
co mi vtedy hovorili som nechecla ani pocut a teraz , sa len chytam za hlavu.. 😉
nechcem to roztahovat vakcina je uzasny objav ludstva, ale nie v podobe v akej s apouziva teraz/...
a halvne treba is precitat preco sa pouzivaju adjuvant.. stalo by to priemysle ovel aviac ak by s anepouzivali. ale nebolo by mozno tolko negativnych reakcii..

denduska
4. jan 2010

ahojte..
no kedysi tu boli aspon burlive debaty za a proti 😕 ...ale volajako sa to zvrtlo..neviem aky ma ucel taka sarkasticko-ironicka rovina v niektorych prispevkoch, ale ani to skumat nebudem 🙄

ale aspon prosim tych, vlastne tie, ktore su presvedcene o prospesnosti ockovania, nech aspon maju stipku pochopenia pre maminy ktore sa presvedcili aj o opaku.. a to nie z hladiska nejakych odbornych vedomosti ci obratnosti formulovat prispevky, len z obycajnej ludskosti..ale ta sa asi uz nenosi 😔

cora73
4. jan 2010

ahojte,a nemohli by sme si sem sami napisat nejaky zakladny suhrn ?

urcite by to pomohlo vsetkym,ktori sa chystaju alebo ich caka pisat zdovodnenie neockovania...

napr. preco nie ockovanie proti TBC,preco nie Infanrix Hexu atd...

cora73
4. jan 2010

toto som teraz nasla v inej teme tu na MK:

HADZEM INFO.................... bola som v minuli tyzden na plucnom a tam nam lekar povedal ze sa uz nebude ockovat na TBC europska unia to zakazala ked som sa opytala ze preco tak lekar sa len zasmial a nic ktomu nepovedal troska divne

martinba
4. jan 2010

cora73, aky suhrn mas na mysli? Ak ked tu napiseme cokolvek vsetko sa da vyvratit a spochybnit. TBC sa uz neockuje nikde, dovodov je milion, uz sa to tu spominalo viac krat, poskodenie imunitneho systemu, neefektivnost, kedze sa ockuje kravskou formou BCG a nie ludskou (s ktorou to tiez na zaciatku skusali ale viac ludi umrelo ako prezilo). Ja vidim vacsi problem v tom koktaily okolo a v tom na com sa pestuju zarodky. V knihe od pediatra Roberta Mendelsohna som sa docital ze je velky nerozum miesat zvieracie a ludske bielkoviny, on videl problem v tom, ze ked sa priamo do krvneho rieciska vpichnu zvieracie bielkoviny nas imunitny system to poskodi a u slabsich jedincov sa spustia dnes tak neslavne autoimunne ochorenia. Z tohto pohladu, kazde ockovanie poskodzuje oranizmus ☹

atana
4. jan 2010

A ja si myslim, ze je dobre, ked tu chodia aj oponenti neockovania, cize ti co su za 😎.
Ak maju fundovane pripomienky, len rozsiruju moju chut po dalsich informaciach, co je podla mna dobre. Niektore otazky by ma nenapadlo skumat.
Len by mohli byt ich nazory typu Petot... 🙂 - jasne, prehladne, doveryhodne, mierumilovne.

A k tomu suhrnu informacii.....neviem, podla mna je takmer vsetko na stranke rizika ockovania, len je toho straaaasne vela, tak to trva dlho to prestudovat. Asi sa ani neda urobit nejaky kratky vypis, neviem.
Mna presviedca to, ze do toho vidim viac a viac.

A okrem toho, cele more infa je vo Vitalite. Citala som az posledne cislo, ale je toho tam v kazdom cisle, uz cele dva roky, kedze je to mesacnik, tak som uz dala avizo svokre, aby mi to povystrihovala. Je tam aj pekne vysvetlene, ako funguje farmaceuticky priemysel, kto vsetko sponzoruje a pod...treba vediet podla mna aj tu omacku okolo, nie len vsetko o vakcinach - lebo to spolu uzko suvisi. Moj nazor.

erikasadek
4. jan 2010

cora kde je napisane ze TBC je zakazane.. 😅 lebo tu nie je, ni euz povinne asi 2 roky ale odporucane;.. 😉 ale zakazane ni eje.. to viem na beton.. 😉

atana armaceuticky priemyslel am silen paky.. 😉 az take zze vcera po ych cislach co som pisala kolko zostalo frnacuzom milionov vakcin na chripku A tak opozicia ziada , dokladnu previerku preco sa tolko zbytocne objednavalo.. a kto bol za tym... a to je FR... chapem esa , v tom su prachy a velke prachy tak ako aj tamyflu.... maly rekordny miliardovy zisk.. vdak acomu?? asi..

babulka
4. jan 2010

Fuha, ja nemyslim, ze by som svoje nazory prezentovala nejako "nejasne, neprehladne, nedoveryhodne..."... vzhladom na to, ze toto je diskusne forum je uplne prirodzene, ze sa do temy zapajaju aj prispievatleia s inymi nazormi, za to ich nemoze nik odsudzovat...Kazdy mame nejaky styl vyjadrovania a na niektore - s prepacenim - stupidity sa neda reagovat inac, nez dalsou stupiditou (tym nemyslim len tuto temu, ale mnozstvo dalsich)... Z mojho pohladu by kazda tema, ktora prinasa nove poznatky alebo nove pohlady by mala byt pristupna a otvorena aj oponentom a nielen slepym zastancom. Ved tu by nemalo ist o zbieranie "oveciek" s klapkami na ociach ako v nejakej sekte (ergo poctanie kolko novych zastancov pribudlo), ale skor o to, aby sa informovalo, diskutovalo...Co by mal ktokolvek z toho, ze napocita sto dalsich stupencov (kedze tu asi nejde o prachy), ked su ti stupenci len slepymi nasledovatelmi (vid moja znama).
Nezabudnem na temu o davani Pribinacikov niekolkomesacnym babatkam, kde niektore matky tvrdosijne trvali na tom, ze predsa 5-mesacnemu babu nemoze nejaky pribinacik uskodit, ked mu tak chuti...tiez posielali tie s opacnym nazorom do "pekiel horucich" 😀 V konecnom dosledku tie, ktore si mysleli, ze Pribinacik (krupicova kasa, kravske mlieko, vyprazane kuracie stheno...) je to najlepsie pre ich deti, nepresvedcil ziadny argument. zaroven ale podotykam, ze im neboli podsuvane linky na nejakych fanatikov z blogov, ktore tvrdili, ze Pribinacik ich deti zabije alebo im sposobi dozivotne postihnutie, ale informacie zo serioznych vedeckych zdrojov doma aj na medzinarodnej scene. 😉

A ak este mozem - EU v ziadnom pripade nemoze zakazat cokolvek v suvislosti s ockovanim - tato problematika nespada do ramca prenesenia suverenity clenskeho statu na Uniu (takisto ako mnozstvo dalsich, napr. rodinne pravo, dane atd. atd...).

molnarovak
4. jan 2010

babulka, ale veď nikomu nevadí, že máš iný názor. Už viackrát Ti bolo napísané, že sme Ti vďační za opačný pohľad.
Ale napríklad aj mne strašne vadí, keď sú niektoré príspevky písané arogantne, akoby sme tu boli všetci nejakí primitívni fanatici. A keď nás ešte nazveš "sociologickým rajom" tak sa nečuduj, že pôsobíš strašne namyslene, pritom do toho "soc. raja" spadáš aj Ty. Používaním odborných výrazov a upozorňovanie na svoje vzdelanie nedosiahneš to, že Ťa budeme uctievať ako "absolútnu neomylnosť", pôsobí to niekedy skôr úsmevne, akoby si si chcela niečo dokázať.
Ani ja si nečítam každý link, ktorý sa tu zverejní. Tiež sa snažím vyberať si informácie podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, ale nikdy by som sa nevysmievala ľuďom, ktorí takéto linky čítajú a veria im. Je to ich právo a ja ich rešpektujem. Ani si nemyslím, že sú nejakí divní, keď tomu veria.
Takže ešte raz - naozaj nikomu nevadí opačný názor, len by mal byť prezentovaný slušne a bez opovrhovania.

cora73
4. jan 2010

ja som sem len zase posunula prispevok z temy "Ockovanie na TBC" v sekcii " Batolata",strana prva....

prispevok bol pisany vcera pisatelkou Dzio2...

tamix
4. jan 2010

Babulka : dávnejšie som písala, že sa tu konečne začína diskutovať a nie jednostranne pritakávať. Ale ako sa najlepšie diskutuje? To človek vidí aj iných sférach života – najlepšie sa diskutuje ľuďom s tým istým názorom. Keď sa stretnú dvaja s opačným – začína to škrípať. A to nemusím ísť ďaleko!!! Super sa mi rozpráva s mojou maminou, kým mám taký názor ako ona. Ak nie – „ s tebou sa jednoducho nedá normálne porozprávať“!!! A ja vlastne nerobím nič iné, len vyjadrujem svoj názor. A tu je to presne to isté.
Možno odporcovia očkovania sú zato taký zarytí a slepí, lebo im ešte nikto nepredložil dostatočne dôveryhodný argument. Veď aj ja keď som prišla za našou detskou dr. a povedala som jej, že mám také a také info o vakcínach, tak mi nevedela na to nič povedať. Len že si mám prečítať sprievodcu očkovaním – či ako sa to volá. A sestrička nemala ani potuchy na akom princípe funguje Prevenar. Tak asi toľko!!! Teraz ako im mám veriť a dôverovať, že malej chcú očkovaním len to najlepšie?