Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

cora73
7. jan 2010

http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination...

ale je to len EU,myslim...

o.i.,neviete mi niekto prelozit tie cisla pod tym,az tak dobre angl neviem.... ☹

pammy
7. jan 2010

Ahojte,
uz dlho citam tuto temu. Vela sa z nej dozviem, ale tak isto nedoverujem vsetkym informaciam, kedze je to len internetova diskusia a kazdy moze popisat vselico.

Velax odznelo, ako sa v Japonsku ockuje az po 2 roku zivota, tak Vam preposielam link, je to ockovaci kalendar z roku 2009. Je po japonsky, ale da z neho velmi lahko vysomarit. MMR nepouzivaju (stastlivci).

http://idsc.nih.go.jp/vaccine/dschedule/Imm09-0...

Zajtra dam link aj na kalendar platny v Juznej Korei, aby ste mali pre porovnanie, myslim, ze to viacerych dost zaujima.

Nie som proti ockovaniam, ale som tiez velmi opatrna. Mam k nim obrovsky respekt, pretoze viem, ze nie su bezpecne.

My sme tiez odoslany na imuno k dr. (myslim, tej co Cora) na Kramare, moja doktorka s tym nemala ziaden problem nastastie, ked som ju o to poziadala. Potom Cora budem zvedava, ze ako to prebiehalo.

tin007
7. jan 2010

ewelyne nemam link, ale mam to stiahnute (ten who dokument, ak chces, poslem ti ho mailom, hod mi do ip e-mail)

pammy
7. jan 2010

pardon, odoslani 😒

atana
8. jan 2010

Ste sa bavili o tom, ci mame na SR aj monovakciny. Asi ano, lebo mna sa detska lekarka pytala ked som odmietla MMRku, ci aspon proti rubeole nedam...tak zrejme je samotna podla toho.

Pred asi styrmi rokmi som bola preockovana proti TBC po 18tich rokoch.
Skor ma nemohli, jedno tehotenstvo, o tri roky druhe, potom som 3.5 roka kojila...:o), tak som sa zase vyhovorila a potom ma aj tak dolapili a dostala som tri preockovacie vakciny.
A posledne tri roky nemam dobre pecenove testy.
Az si fakt zistim, ci to s tym nesuvisi. Lebo: vobec nepijem alkohol, mozno v lete raz za dva tyzdne pivo, nevyprazam jedla, jem velke mnozstva zeleniny, nefajcim...jedine, ze peceni skodi, ze robim na smeny..aj nocne, inak neviem...

K CÉČKU:

Vcera na poobednej v praci som mala podla mna zacinajucu chripku, alebo nejaku podobnu virozu. Teplota cez 38, hlava bolela pri kazdom pohybe, cele telo, kosti, svaly ma pichali, ci co, ledva som chodila.
Nosim so sebou celaskon 250mg, tak som si hned nasadila asi 8 tabliet (2000mg), o hodinu 6 tbl, a kazdu hodinu asi 6 tabliet, sem tam 8 ( od zhruba tretej poobede) a okolo siestej mi bolo lepsie, o osmej ovela lepsie a o desiatej som odchadzala domov v pohode.
Doma som si pridala este vitamin AD jednu tobolku, zinok a selen + asi 4 tbl cecka este a isla som spat.

Ani som nepocitala kolko cecka som vlastne pojedla, ale dolezite je, ze rano som vstala uplne v pohode, zdrava bez nejakych problemov. V cecku som pokracovala od rana 4tbl kazde tri hodiny a v praci zase na poobednej ma prehnalo okolo siestej 🙂 a to som vedela, ze to je signal, ze cecka uz mam dost. Vsetko je v tej studii o cecku. Tak som znizila prijem na dve cecka kazde dve hodiny a bolo ok. Vobec nic, ani nachladnutie, nic.

Ale co ma velmi potesilo, vobec ma neboleli krize, zrejme mam nieco s platnickou a to chodim s ladvinakom uz od zaciatku novembra, neviem spat ani nic poriadne. Cosi mi tam nesedi ci co, k lekarom sa mi este nechce, na neurologii je vecne ina lekarka, pojdem, ked uz fakt budem musiet...
Az normalne asi teraz vyskusam dlhodobejsie brat vysoke davky cecka od 6000 mg denne koli tej chrbtici, ci to bude fungovat.

A nemyslim, ze som sa vyliecila len vsugerovanim si, ze cecko lieci. Robi som mnou tento tyzden jedna asi 50rocna kolegyna, ktoru strasne bolelo hrdlo, soplit zacinala, hlava v haji...tak som jej narychlo porozpravala ako sa ja prave liecim, ponukla som ju s ceckom, zjedla asi 25 tabliet (tiez 250mg) do konca smeny a dnes mi dakovala, ze jej uplne nic nie je, nechapala a zaujimalo ju to viac. Pritom vcera mala problem s tolkymi ceckami, ci jej to nemoze uskodit a pod., teda nemala taku doveru k nemu ako ja. A aj tak to zafungovalo!

...no a nejak sme sa dostali k neockovaniu....ma svagrinu v Rakusku a sa s nou radila, ci sa dat ockovat proti prasacej chripke. Tak ta sa vraj pytala dvoch nejakych super uznavanych lekarov u nich a vraj ze ani nahodou. U nich sa nedal na tej klinike nikto....

CORA,
super prispevky..... 😉

cora73
8. jan 2010

Atana 😉

Pammy,s cim nemala dr problem,s odoslanim k imunologicke?

aby som to dobre pochopila... 😀

inac,ani ta moja tupa dr,co mi na kazdu otazku ohladne maleho povie "neviem",prip k tomu neviem sa este zasmeje 😠 😠 😠 ,mi bez problemov vypisuje ziadanky..

zaujimave,ze ked jej poviem,ze hladam riesenie problemov maleho na nete,tak nic nepovie,ale ak jej vo februari zahlasim,ze neockujeme,tak urcite vyrukuje,ze som mudra z netu.... 😀 ako to uz tu povedali viacerym... 😀

ale som ju nachytala,minule som sa jej spytala,ze preco ma maly na nechtoch biele skvrny,ci mu nechyba nejaky vitamin alebo mineral,tak povedala,ze sa jej rodicia na to dost pytaju a ze to hladala na nete...
aj ked jej odpoved,ze je to sposobene narazmi nechtov-nejaky nazov tomu dala,ze "stresove nechty" 😕 ,ma vobec neuspokojil,lebo ja mam take nechty,ked nejem multi vit a ked zacnem,tak skvrny miznu....

denduska
8. jan 2010

cora, biele skvrnky na nechtoch su vacsinou z nedostatku vapnika...

cora73
8. jan 2010

denduska 😉 ,dik...

neviem,ci to nie je aj zinkom,lebo vapnika mal v krvnom obraze dost... 😕 😕

a Pammy,este ma napadlo,v inter diskusii je naozaj napisane vsetko,ale tie linky,co tu ludia davaju,si nemyslim,ze su robene na kolene,a od nasho statu ani od farm firiem-ktore asi jedine by mali na seriozny vedecky uznany vyskum peniaze,ale z pochopitelnych dovodov takyto vyskum neurobia,ved by prisli o zisky z vakcin...
Ja uz 2 mesiace nemozem spavat a aj cely den to mam stale v hlave,ockovat-neockovat,stale pre a proti,muzovi ked nieco spomeniem,je uz na to alergicky,som z toho na nervy,niekedy si poviem,a kaslem na to,zaockujem,nebudu problemy s uradmi a pod,ale potom si zase pomyslim na tie mozne nasledy-aj po rokov a je mi hrozne..
ach,preco neexistuje 100% dokaz ?!?!? ☹ ☹ ☹ ☹

a este nieco,co by mali odporcovia ockovania z toho,ze by sa prestalo ockovat?

a co by mali farm firmy z toho,ze by sa prestalo ockovat?

martina46
8. jan 2010

Ako už bolo vyššie napísané, aj v krajinách, kde je očkovanie dobrovoľne, je veľmi vysoká zaočkovanosť, proste by sa ľuďom tlačilo do hlavy o prospešnosti a očkovali by ďalej. Len si myslím, že by aj veľa lekárov si vydýchlo, viac by sa možno riešili odklady, očkovanie v termínoch strašne tlačí.

tamix
8. jan 2010

Tu je toho zas kopec popísané.

Babulka: zatiaľ som došla po tvoj príspevok o právnikovi pri kúpe a predaji. Tak len na okraj. Ako to funguje s právnikom a advokátom. MALI SME POZEMOK A UŽ HO NEMÁME!!! A to len vďaka tomu, že fundovaná advokátka ho jednoducho svojvoľne prepísala na firmu, ktorá kupovala pozemky okolo. Aj keď sa to zdá nemožné, lebo veď sú zápisy na katastri, ona tvrdí „novým“ vlastníkom, že všetko je O.K. a pozemok je ich a my naň jednoducho nemáme právo – napriek tomu, že máme kúpnu zmluvu, list vlastníctva a nik nemá dokument, že by sme ho boli predali. Tak to sa asi tak môžeš spoľahnúť na právnikov a advokátov.

martinba
8. jan 2010

prosim diskutujucich ci by sa nemrkli na link od pammy (ockovaci kalendar v Japonsku po japonsky). Pammy pise ze sa z toho da vysomarit, ale mne sa to nedari, tak by som chcel vediet ci je chyba vo mne 😒 alebo aj ostanym to nie je az tak jasne .... hlavne tie farebne oznacenia cervena, oranzova, biela a zelena, co to znamena? Ja tam vidim ze BCG ockuju medzi 3-6 mesiacom co mi pride aj hovadina, pretoze vsade sa ockuje bud na 4 den alebo najneskor do 1 mes., dakujem za reakcie 😉

denduska
8. jan 2010

cora, moze byt aj zinkom, vtedy sa nechty este aj lamu a su krehke.
Inak ja ked som s tym prisla prvykrat ze uz neockovat, muz na mna pozeral doslova ako na debila a hlavne ze ani mysliet, bude sa ockovat...az teraz po roku, daco uz aj precital, videl ze to riesi aj kolega, tak mu to zacalo vrtat v hlave a uz neockuje ani on 😀

este by ma zaujimalo - ked odmietnem tretiu hexu, dostanem pokutu a ked tu tretiu hexu zaockujem neskor, napr.o rok dva, vratia mi peniaze? 😀 😀 urcite 😀

cora73
8. jan 2010

denduska,znova dik... 😉

no,moj muz najprv tiez na mna kukal,a to teda nie je odbornik,ako vy dvaja,tak som chcela,aby si tiez nieco prestudoval,ale po 5 min citania to vzdal,ze sa mu nechce a ze to nechava na mna a ze mi veri-co je sice fajn,ale lepsie by mi bolo,ak by mal ten isty nazor z presvedcenia a nie preto,ze som tak ja povedala... ☹ Uz som mu povedala o predvolani na hygienu-na co mi povedal," no holka,to budes mit tezky" ☹ 😀 ,a uz vie aj o pokute,to este predychal,a este nevie,ze nam potom nemusia maleho zobrat do skolky,no a bohati teda fakt nie sme,aby sme platili sukromnu skolku...Skoda,ja som totiz chcela sukr.skolku otvorit,aj priestory mam,takto by to bola skolka LEN pre neockovane deti... 😀 😀 😀
aj sa mu to bojim povedat...

denduska,ja vlastne tiez riesim tretiu Hexu,ci uz skoncit pri nej,alebo az pri MMR-tak tu urcite nedam! je to blbost,su to normalne detske choroby...

co si tu davala ten odkaz na hladinu protilatok po druhej Hexe,ze je rovnaka ako po tretej,myslis,ze by som mohla ziadat vysetrenie na hladinu protilatok?

prip,da sa ta tretia Hexa odlozit,ako si teraz pisala?
lebo dr bola z toho na nervy,ze uz aky casovy sklz mame kvoli tej imunologii...

denduska
8. jan 2010

cora, my sme boli na druhej hexe presne pred rokom, 7.januara 😀 a nas dr. si z toho tazku hlavu nerobi nejak, teda v tom zmysle ze teraz umrieme na zaskrt alebo podobne, este aj imunolog len podotkol ze bolo by dobre doockovat, ale nic v tom zmysle ze rychlo rychlo, uz nemate cas. Ja som spokojna, ze sa to nesuri, na druhej strane som trochu rada ze ma dve davky, a ze ochranu ma podla tych udajov v tej sprave o infanrixe dostatocnu.

Tie protilatky chce dat tiez moj muz vysetrit, otazka je kolko krvi na to treba, ci sa to da naraz, lebo zas tolko pichancov...

MMR urcite nedam - mozno - niekedy v 11 rokoch. Dovtedy na to vobec nemyslim. A tu tretiu hexu - znova sa k nej vratim pred skolkou v 3 rokoch, mozno fakt zmenim nazor alebo co, alebo to bude jedina moznost ako sa do skolky dostat - uvidime. Nemam fakt na to nervy, pravnikov a peniaze ako dokazovat ze skolka nema pravo pytat doklad o ockovani, naozaj. A mala skolku potrebuje.

Vasa dr ma asi nervy ze si nemoze vykazat body za dalsie ocko 😀 😅

erikasadek
8. jan 2010

martinba somarina to nebude a vsade sa neockuje TBC 4 den.. ale zacina sa napriklad tu vo francuzsku po 2 mesiaci... 😉

erikasadek
8. jan 2010

denduska tak to sme dve.. 😀 aj ja dam az v 11 rokoch ale monovakcinu , a jednu po druhej.. 😉

babulka
8. jan 2010

Tamix, kto sa chce hadat, ten sa hadat bude vzdy, ze?
Absolutne mimo temu, ale OK - nemozu existovat dva platne listy vlastnictva na tu istu nehnutelnost. Ak mas list vlastnictva a ste na nom zapisani ako vlastnici, a existuje druhy list vlastnictva k tej istej nehnutelonosti (lebo cislo LV sa neprepisuje, iba udaje v nom v castiach B a C) so zmenou v casti B (vlastnici), tak treba namietat neplatnost pravneho ukonu a zodpovednost konkretnej advokatky, ktora pravny ukon vykonala. Tak, ako existuju "lekari" a lekari, existuju aj "pravnici" a pravnici, "matky" a matky 😉

martinba
8. jan 2010

erikasadek aha to som nevedel, tak to potom mozu ten nas ockovaci kalendar hodit do kosa, su vo Fr su ini ludia ako na Sk? Nam dovodila lekarka po porode, ze je nutne na 4 den ockovat BCG kym este je novorodenec na porodnici alebo najneskor do 1 mesiaca ak su kontraindikacie, potom to uz nema vyznam, pretoze bakterie TBC su vsade v prostredi a pravdepodobne uz s nimi babtko prislo do kontaktu a kedze vakcina nechrani pred ochorenim iba zmiernuje ochorenie, uz to nema vyznam a mohlo by to vyvolat ochorenie!
babulka vidis, toto je dalsi dovod do rubriky "preco nedoverujem lekarom", v jednom state tak v druhom inak a tak si to mozem zistit sam na webe ako to vlastne je.....

erikasadek
8. jan 2010

martinba urcite nie s iny ludia, ale tu takto je, napriklad MMR sa dava ked maju deti 1 rok a nie ako na slovensku 18 mesiacov..
dokonca ak su v kolektivyte tak sa odporuca dat od 9 mesiaca..
s dovodu z eboili pripady ze dieta sa nakazilo po 6 mesiaci.. pricom doteras sa verilo ze , nemoze dostat s dovodu protilatok matky..

osobne si myslim ze ked to tak je, tak to bude tym ze nova generacia je uz ockovana a tak nema silne protilatky pre svoje dieta. ako mali nase mamy pre nas a tak , osypky s anikdy neobjavili pred 1 rokom zivota dietata.. 😉
teda je to len moja osobna uvaha..
a tu sa nedav aockovani epred 2 mesiacom , vraj organizmus nie je pripraveny az po 2 mesiaci s azacina pomaly. 😉

tak si vyber.. 😉

erikasadek
8. jan 2010

jej zmeneny nazov temy?? 😅

petot
8. jan 2010

martinba: Tak to Ťa určite poteší ďalšia informácia o BCG vakcíne (tuberkulóznej), že v ČR pľúcni lekári bojujú za odsunutie očkovania zo 4. dňa na najskôr 7. mesiac, pretože očkovanie na 4. deň spôsobuje viac a ťažších nežiadúcich účinkov. Okrem toho, do 6 mesiacov sa nedá diagnostikovať primárna imunodeficiencia, a ak sa BCG zaočkuje dieťaťu ktoré ju má, hrozí mu smrť.

blovitc120
8. jan 2010

Prečo zmenili takto debilne názov témy? Nebol by lepší Odmietnutie alebo posunutie očkovania, Dobrovoľné či slobodné očkovanie alebo niečo podobné? Teraz bude téma zaplavená tým, že sem hocikto nakukne a napíš "ja som pre", toto bola jediná téma o očkovaní, v ktorej sa dalo ako-tak orientovať v odkazoch a podobne 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

petot
8. jan 2010

erikasadek: Ja som kdesi čítal, že od 15. mesiaca sa očkuje preto, lebo v skoršom veku je slabšia imunitná odozva (vakcína je menej efektívna), ale na zdroj si nespomeniem. Dokonca sa mi marí že pred 1 rokom ani prekonanie tých chorôb nevyvoláva imunitu, ale nechce sa mi to hľadať.

martinba má pravdu, už len názory na spôsob prevedenia očkovania sú dosť rôznorodé, a keď sa človek začne zaoberať názormi na nežiadúce účinky, účinnosť vakcín, dobu trvania, a vôbec zmysel, tak je to ako v tom vtipe: Chceš počuť 5 názorov? Opýtaj sa 3 právnikov (môžeme pokojne dosadiť aj lekárov 😀

erikasadek
8. jan 2010

no vidis petot a tu kedze sa v poslednych rokoch stava viac a viac ze postihuje aj nizky vek pod 1 rok osypky tak sa uz 10 rokov ockuje v 12 mesiacoch..
tak si vyber.. 😉

kedze tu nie je povinne ockovanie a osypky su ..

kazdy stat ma uplne ine schemy ockovania.. 😒

erikasadek
8. jan 2010

inakak nie ste spokojny s nazvom temy budu len hadky za chvilku..
tak napiste adm.. ako ja;. 😉 cim bude viac tym lepsie..

lalia1
8. jan 2010

momentalne vobec nemam cas sa tomu venovat, len som mrkla cez data.euro.who.int na porovnanie vyskytu polia u nas (5 a 1/2 miliona obyv) a nemecka (cca 82mil) a tie nemecke su nizsie, zvlastne. opravte ma ak sa mylim. data o tbc su neuplne, ale prilizne rovnake pre sr a nsr (20-30 pripadov za rok).

denduska
8. jan 2010

takmer som nenasla temu 😀
to bude asi jedno s druhym - suhlas s erikou, podla mna matka ktora prekonala osypky, ma viac protilatok, tym padom jej dieta je chranene prirodzene dlhsie ako dieta ockovanej matky - teda predtym bolo vynimkou ze by osypky dostalo mladsie ako dva roky. A pravda je aj to, sice sa to tyka ovcich kiahne, ze vo velmi skorom veku nie su sice tak nebezpecne ako osypky ale zas nezanechaju taku pevnu imunitu a clovek ich moze dostat zas... a u osypok to bude asi podobne... 😕

inak som sa tiez celkom nezorientovala v tom japonskom kalendari, pochopila som len BCG...a toto zvysok je tam asi hexa, no ale to takmer kazda krajina ma napisane 3.mesiac, o 6 t., o 6 mes., lebo tak je v pribalovom letaku...otazkou je ze niekde si to bez problemov posunu a niekde robia caviky 😠 😠

blovitc120
8. jan 2010

Denduska, presne tak to popisuje s osypkami MUDr. Buchwald v tej knihe. Dojcene deti, ktorych matky prekonali prave osypky, su chranene, deti matiek, ktore boli ockovane, nie su chranene. A to spposobuje pripadne osypky v nizsom veku ☹. Ach jaj, vakciny... A som rada, ze nielen ja som nepochopila ten kalendar. Dost zle vidim, pozeram to mobile a tie rozlezene chrobaky (japonske znaky) ma len chaosili.
Erika, ten nazov ma stve, proste to bolo zalozene pod tym nazvom a teraz to vo mne skor evokuje pocit ankety... Vsak v ostatnych temach, napr. nosenie deti, to tiez nepremenovali na nosenie deti- pre a proti, pripadne latkovky-pre a proti. A tiez tam diskutuju hlavne rodicia, ktori su ini tym, ze svojim detom davaju latkovky a nosia ich... Hoci tam tiez chodia rypat niektore individua.

tamix
8. jan 2010

babulka: veď práve preto som to sem napísala. Ja sa nechcem hádať, len som napísala skúsenosť, ktorá nezodpovedala tomu, čo si písala. A máš úplnú pravdu: " Tak, ako existuju "lekari" a lekari, existuju aj "pravnici" a pravnici, "matky" a matky ".

cora73
8. jan 2010

ale som sa spotila,kym som to tu nasla.... 😀 😀

no,ak by to bola pravda,tak som zaockovana matka,ktora navyse osypky aj tak prekonala a dieta kojim doteraz-ma akurat rok,takze by mal mat v sebe protilatky...

parada,cize stale je to o tom,ze by mal byt individualny pristup k ockovaniu.... 😠 😠

denduska,kukam,tvoja mala je o 4 m starsia od mojho a nema tretiu Hexu,takze sa to da posunut nromalne???

lebo moja dr aj so sestrickou sokovane behali po amb a kukali do kalendara,myslela som,ze ich budem musiet ulozit do stabilizovanej polohy.... 😀 😀 😀 ,ked som im oznamila,ze asi budu mat mesacny sklz s tretou Hexou....

svita mi nadej,ze najdem dr v Pezinku,ktorej sa nepaci kvantum ockovania...Tej v DNV sa nemozem uz tyzden dovolat... ☹ ☹