Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ankam
5. dec 2008

a mala sa este vela vyhrala v piesku pri hoteli a v bazene.a aj tak by som ju dala ked pojde do skolky-takze preto

ankam
5. dec 2008

no kazdeho osobna vec.mne to navrhla ze je to lepsie-tak som nevahala

erikasadek
5. dec 2008

LENKI nie bavime sa o osypkach, na slovensku zatial velmi nie su, no tu ano, kvoli vysokej emigracii, ako som pisala rocne okolo 20000 pripadov, a lekar musi nahlasit takyto pripad....

zltacka, ano, A, no pri mory, ak sa chces vyhnut, ziadne morske potvorky surove, a lad, a vo vseobecnosti si davat pozor... 😉

kiahne su castejsie, tie obycajne to je pravda; len maju slabsi priebeh oproti osypkam...

no vidis , aj tvoj muz prekonal , aj ja za mala a ziadne nasledky... tak ja neviem , este musim prediskutovat s mojim muzom, mozno vobec nedam, ako jedinu vakcinu, a da sa mu az ked bude mat 11 rokov, myslim, ze potom az take riziko nie je...

lenki33
5. dec 2008

erika ja neviem kukala som na nete tie osypky aj kiahne, vsade su pisane brutalne cisla co sa tyka vyskytu a umrti a potom je tam o priebehu choroby pisane ze to nie je take tragicke, tak co si o tom mam mysliet???
napr
http://doktor.dida.sk/Infekcne_ochorenia/osypky...

teraz v exprese hovorili o tej zltacke v lomnicke, ze znovu ochoreli aj zaockovane deti

erikasadek
5. dec 2008

na kiahne umrtie nie, zriedkave, stare cierne kiahne to boli nebezpecne ale uz nie su....
osypky na slovensku nie, mozno u ciganov, este......

neviem co ti mam povedat slovenske vysvetlenia su take ine, akoby cenzurovane, , teda len take kratke neuplne;.. neviem ci sa chapeme.. vzdy ked nieco hladam tal je to take cudne, nedostavam jasnu odpoved...

lenki33
5. dec 2008

erika, nasla som aj ine popisy so strasnym koncom, ale ja sa priznam ze mi to pride asi tak ako ked niekto pise o chripke ze moze mat velmi zly priebeh a skoncit smrtou

je to tazke rozhodovanie a kazdy si to musi zvazit sam

erikasadek
5. dec 2008

asi tak 😉

tak vytiahla som pribalovy letak od vakciny z ladnicky, je obrovsky...........
je tam vypisane pre koho nie je tato vakcina zaujima vas to?

erikasadek
5. dec 2008

takze vakcina sa vola MMR vax PRO, blizsie informacie na letaku su pre slovensku republiku na tel.c/
MERCK SHARP& Dohme IDEA, Inc., +421.2.58282010

pre cesku republiku.... rovnaka znacka firma.. tel.c./+420.233.010.111

erikasadek
5. dec 2008
erikasadek
5. dec 2008

http://publications.msss.gouv.qc.ca/acrobat/f/d...

nasla som historiu ockovania, vsetky, je to velmi zaujimave len treba prelozit..

nasla som aj vakcinu cisto na osypky a mumps, tak som rada , ze existuje...

no mam pocit, z emi uz zacina s toh trosku sibat, normalne mam plno otazok a neviem , co mam robit dat teraz na osypky + mumps, alebo l nedat nic, a pockat do jeho 11 rokov...

boze moj..
no ked ja som to ako dieta prezila, tak preco nie moj syn.... myslim osypky...

kosicanka1
5. dec 2008

baby, pre tie, ktore ste nevideli Palbu na Markize o ockovani:
http://www.homeopaticka-asociacia.sk/homeopatic...

kosicanka1
5. dec 2008

jaaaj baby, a este som zabudla, tak sme sa s manzelom rozhodli, ze nedame nic zaockovat, ani MMR, ani samostatne, ani proti TBC.
tak o chvilku nas budu urcite volat od dr., ved uz meskame poriadne dlho, a asi nam neuveri, ze mame hnacky, sopliky a ine hluposti, co som vymyslala. povieme jej na rovinu, ze neockujeme a nech robi co musi.
urcite vam dam vediet, co sa dialo. dufam, ze to nebude take huste ako sa zda.

jarka007
5. dec 2008

Vela stastia, snad je vasa doktorka pristupna.
A nasa nakoniec ATB na ucho nemusi. Zapal jej za jeden den ustupil. Akurat musime chodit na kontoly. Takto sa mi to paci, keby daval doktor alternativy. Bud teda ATB alebo nedat a chodit kazdy den na kontroly. Ja som si vybrala druhu.
A tak isto je to aj o ockovani. Keby Vam niekto povedal, ze teda bud date dieta ockovat, alebo mozno s moznostou 1 percenta tu chorobu dostanete a pouci Vas, co mate robit. Nebolo by to lepsie ? Nech si to potom rozhodne rodic a nie on.

vanish1
5. dec 2008

denduska ip

vanish1
5. dec 2008

ahojte, presne to je erika na tom blbé, že človek niekedy už fakt nevie, čo má robiť, mne sa už o očkovaní minule aj snívalo 😕 ináč ako som už písala, ja som mala mumps

skúšala som preložiť ale nedá sa, tak ešte poskúšam

erikasadek
5. dec 2008

neda sa skoda....

erikasadek
5. dec 2008

ja som nasla na tom letaku tej vakciny, kedy nedavat, samozrejme pre chorych aids, potom tehotne zeny, alebo 3 mesiace min pred otehotnenim, deti trpiaca na poruchy autoimunity, potom pre deti alegicke na vajcia, a pre deti, ktore maju anomalie v krvy... a tak dalej... 😉

erikasadek
5. dec 2008

este som zabudla, aj pre , clen arodiny, u ktoreho v rodine niekto mal uz zlu reakciu sa neodporuca...
tak to je letak obrovsky, v tom letaku, no je to format A3 a ktomu male pismena, poviem vam je tam toho popisaneho, v zlezeni som nenasla ziadnu, neaku chemikaliu podozrivu, kedze je to nova receptura... 😉

vanish1
5. dec 2008
vanish1
5. dec 2008

príb. leták priorix
http://www.nobel.sk/PIL.aspx?what=pil&code=57521

u nás sa používa priorix, alebo sa mýlim?

vanish1
5. dec 2008

erika, tak vidíš, že náš príb. leták je oooooveľa menší

erikasadek
5. dec 2008

vanish, je to ta ista vakcina, ale o polovicu menej udajov..... 😕

vanish1
5. dec 2008

no vidíš, kompetentní nepovažujú za dôležité nás informovať, my predsa máme "držať hubu a krok" ako sa hovorí

erikasadek
5. dec 2008

omnoho omnoho mensi, neskutocne, je napisany na slovenske pomery...

teda, co sa tyka reakcii, alebo, aj vek u nas an tu istu vakcinu pisu od 6 mesiaca a 12 mesiaca potom od 18 mesiac a hore, dobre je preockovat o mesiac, co som nepochopila, normalne ockuju ked maju 3 roky, znova....
je tam ovela viac udajov ver mi, bol sacre letak..............

ako som hovorila vzdy ked natrafim na slovenske vysvetlenia su akoby necele, proste vela chyba...

v nasom pisali, ze nie je vhodny pre deti, ktorych surodenci rodicia ako chces zle reagovali na tuto vakcinu, na slovenskej to nie je........

erikasadek
5. dec 2008

aj tu sa pouziva priorix, ma sna vyner, tato je nova vylepsena...vraj.. 😉

naozaj neskutocne.....

erikasadek
5. dec 2008

INAC PRIORIXOM BOL OCKOVANY PATRICK PRED " ROKMI;;; .............. 😒

vanish1
5. dec 2008

nevedela som, že MMR je novšia

erikasadek
5. dec 2008

MMRvaxPRO 😉

ma76
6. dec 2008

Ahojte,som novačik a vaša diskusia ma zaujala!Ale čo s povinnymi očkovaniami?Mam ich ignorovat?Ako to robite?Nechcem ju davat očkovat na viac!Dakujem za nazor...

zuzana.k
6. dec 2008

Min. tyzden som si kupila hadam po roku casopis Dieta. Vcera vecer som ho otvorila a zacala citat clanok o kresbach dietata. Prva veta: "do 15 mesiacov po narodeni mojho syna Jakuba siel vyvoj podla tabuliek. Prve problemy sa objavili kratko po ockovani. Najskor horucka a drobne vyrazky, kt. trvali mesiac. Potom nasledovala apatia voci okoliu, psychomotoricky vyvi sa zastavil, v niektorych smeroch sa vratil spat, napr. vytratila sa rec, zhorsila sa chodza...." Dalej rozobera ake boli problemy, nik nevedel pomoct a co vsetko skusali. Nie je to clanok o ockovani, len tato veta tam padla. Tak uz viem naco som ten casak kupila 😒 Teraz mam pocit ze to zovsadial na mna vola, ze ziadne MMR.
moj muz uz ma nervy, ze co stale riesim a ocakavam len zle, Dr. mi povedala-kto sa boji, ten sa potkne-ona je priaznivcom-The Secret
A ja mam hlavu prevratenu. Ja chcem tie vakciny, ale po jednom. Ja sa poznam, ze teraz ked uz mam info, tak sa bojim a pri kazdej chorobe budem trpnut...
K tym osypkam-je individulne ako to bude dieta znasat. Ja neviem ci som prekonala nieco z tych troch. Je to otazka imunity. Napr. moji suredenci mali v juni kiahne. Najprv brat 13.r. mal 3 fliacky na tvari a doma mal dovolenku. Aj sestra 11. chcela byt doma, ochorela po tyzdni a bola cela obsypana a mala vysoke teploty, vtedy lutovala ze chcela kiahne🙂 no a osypky su vaznejsie, teploty 40.
Neviete teda ako je to s dovozom? Alebo kde su tie imunocentra, co ste spominali...