Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
27. jan 2010

Ahojte,
denduska, pekne napisane. O tych antimalarikach som toho tiez uz kopu precitala, dokonca v knihach, aby tu zase niekto nemal pripomienky o informaciach z pochybnych stranok.
Mimochodom, ako som rada chodila do tejto temy, cim dalej tym viac ma to uz nebavi, pretoze info musim hladat pomedzi kopu neprijemnych prispevkov o nicom... A to pocitanie obeti, to je teda dost dobre. Ja neviem, kolkokrat hodim s mamou rec o jej detstve a beznych detskych chorobach (rozumej dnesnych smrtelnych strasiakoch mmr s kopou hroznych nasledkov), cela skola, cela dedina mala osypky a vsetky deti ich v zdravi prekonali v 50. rokoch 20. storocia. Tak nechapem, o com sa tu stale dookola toci. Jasne, jedno dieta z x chorych moze mat horsi priebeh, ale to je predsa pri KAZDEJ chorobe.

cora73
27. jan 2010

som na seba nahnevana,ze ked mi dr strcila do ruky reklamny letacik o rotavirusoch,dosla som domov roztrasena ako huspenina a dotlacila muza k tomu,aby sme to malemu dali bez toho,aby som si najprv o tom ochoreni a o tej vakcine nieco zistila..

jabber
27. jan 2010

babulka - já nerozumím tomu, proč se bojíš, že tvoje dítě bude chodit do školky s nenaočkovanými dětmi? Když to tvoje očkované je, tak se snad nemáš čeho bát, ne? Proto to přece děláš - proto ho očkuješ, aby ses těch nemocí bát nemusela 🙂 Navíc jak píše denduska - nepohybujete se pouze ve školce, ale taky mezi normální populací, která rozhodně na všechno očkovaná není 😉

erikasadek
27. jan 2010

blovitc asi tak.. 😉
😉 jaj asi narazas na mna ja viem ja zle pisem. snazim sa, ale neako nejde ;. 😀

cora73
27. jan 2010

veronika a preco rozmyslas nad odmietnutim,ked si pisala,ze tvoje deti nemali ziadne negativne reakcie na ockovanie?
ja som tu napr preto,ze som presvedcena,ze za problemy mojho syna-synov?,moze ockovanie... ☹

tin007
27. jan 2010

veronika a ako budes (teoreticky) riesit situaciu, ked tvoje dieta zaockovane 3 davkami hexy bude chodit do skolky s mojim, ktore ma iba 2. podla oficialnej studie vyrobcu, bude mat moje dieta napr. pri difterii zaockovanost na urovni 98%, kdezto tvoje bude mat 99,8%. ani jedno teda nebude mat 100% ochranu. co teraz? ved ja teba mozem obvinit, resp. pozadovat, aby tvoje diete nechodilo do skolky, lebo stale je tam (hoci velmi mala) 0,2% sanca, ze tvoje dieta tuto chorobu dostane a nakazi moje. a pritom su obe ockovane!

blovitc120
27. jan 2010

Erika, na teba teda vobec, to mi ver 😉

erikasadek
27. jan 2010

jaj dakujem.. uz som sa bala ze zase dostanem za svoje pismo blbe;. 😀 😉

blovitc120
27. jan 2010

Erika, nejde o pismo, ale obsah prispevkov...

babulka
27. jan 2010

Jabber, ale ja predsa viem, ze ockovanie nie je stopercentne. Ale viem aj to, a som o tom presvedcena, ze ak bude v triede z 30 deti zaockovanych 30, je % toho, ze sa tam rozsiri (alebo vobec dostane) vazne detske ochorenie podstatne mensie, ako ked bude do tej istej triedy chodit neockovane dieta.
A pokial ide o pohyb mojho dietata mimo predskolske zariadenie, to si viem dost vyrazne korigovat. MHD nechodime, do nakupnych centier minimalne, na lyziarksom svahu je sanca miziva atd. skolke, kde su tie deti v bezprostrednom kontakte, chytaju sa, chodia na to iste WC, spinkaju postielka pri postielke - tak tam ta sanca vyrazne vzrasta. Nemozno porovnavat kontaktne a bezkontaktne prostredie.
Blovitc - ato "pocitanie obeti" bolo schvalne v uvodzovkach 😉 Obetou nie je len ten, kto umrie, ale kazdy, koho "to nieco" postihne 😉 Ale ako je to teda s tymi dvomi skolkami? V ktorej bude viac "obeti"? 😉

denduska
27. jan 2010

erika, ved aj moj muz ich ma za sebou, takze mame skusenost 😒 inac ja ked pisem mail a sa ponahlam, vyzera to ovela horsie nez tvoje prispevky ale stale si na teba spomeniem pri tom 😀

babulka
27. jan 2010

Blovitc - prepac, este som s chcela opytat - je dobrym diskutujucim iba ten, kto iba pritakava a so vsetkym suhlasi? Okrem ineho, existuje mnozstvo diskusnych for, kde si mozno vytvorit temu, ktoru je mozne zamknut a vstupit do nej moze iba osoba, ktoru "vpusti" administrator - teda zakladatel fora 🙂 Otazka je, ci prave v takejto teme by malo ist iba o suhlasne prikyvovanie diskutujucich "ano X, mas pravdu, ano Y mas, pravdu" alebo o snahu dozvediet sa viac aj za cenu pripadnych diablovych advokatov, ako som ja? 😅

erikasadek
27. jan 2010

denduska no vidis , aspon takto si ma pamatate;. 😀
normalne mam svoju znacku tu. 😀 😀 😀 😀

len je zvlastne ze pred tym nez to pustim je to ok.; ale ke dto pusti tak uz to nie je ok..
je to pre man zahada .. 😎 😅

veronikapp
27. jan 2010

ti007 už sa cítim ako blbec, stále dookola to isté vysvetľovať... práve preto, že to nie je na 100% sa bojím. Už som sa teda raz dostala na tieto stránky /stále neviem, či na škodu, či na dobrotu/, takže poznám aj tie riziká a ak sa náhodou rozhodnem aj napriek tomu očkovať, tak budem dávať pozor aj na také veci, akými sú neočkované deti v triede mojej dcéry... žeby strach z nepoznaného? Možno...

aj na to som sa pýtala, že ako sa vyhnúť tretej hexe, či už by mohla mať protilátky aj po dvoch, alebo ani po tých dvoch nie je chránená dajme tomu na 60 %... Už som niečo hľadala, len neviem ako sa zase zatvári doktorka, keď prídem a poviem, že chcem predtým vyšetriť protilátky, skôr ako jej to pichnú. No neviem, keď som spomenula, že chcem odložiť MMR, netvárila sa nadšene... nakoniec povedala, že to je ešte ďaleko...

vyšetrenie protilátok je dos´t drahé, a nakoniec prídem na to, že predsa len by som mala dať, tak ma porazí...

blovitz- tak ma ignoruj, aké jednoduché. Mňa tiež nebaví čítať ako niekoho nebaví čítať...

tin007
27. jan 2010

veronikapp uz som to tu viackrat davala (link) na oficialnu studiu vyrobcu GlaxoSmithKline http://www.ema.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/In...
tu si ju mozes stiahnut a pozriet data, na ktore som sa odvolala

didi35
27. jan 2010

Este sa vratim k tej problematike prijatia nezaockovaneho dietata do MS:

erika: tie nezaockovane deticky, co poznas, mali nejaky problem s prijatim do skolky? Zaujima ma prakticka stranka, ako sa to deje. Dakujem, a uvitam aj postrehy ostatnych, ak maju skusenosti..

cora: s nedostatkom tych serioznych studii o skutocnej ucinnosti vakcin, suhlasim. Mam pocit, ze vyrobia novu vakcinu, a hned ju supnu na trh... Aspon ja som nic seriozne nenasla.

veronika: Prosim mas nejaky link na nejaku studiu o ucinnosti ockovania, z ktorej vychadzas? Rada si to precitam. Pokial by som nemala moje dnesne informacie, tiez by som sa bala neockovanych ludi ako Ty, ale po mojom studiu lutujem, ze som tieto info nemala skor. Vyvarovala by som sa vsetkych tych mojich ockovani v minulosti (hepat. A a B, brusny tyfus, antimalarika a pod.) pred cestami do Azie, ktore som podstupila v slepej viere, ze ma ochrania. Zial, po tomto koktejli na dokopy davala asi 3 roky moja homeopaticka a aj tak som dostala autoimun. ochorenie...

Totiz odkedy sa venujem tejto teme, tak nachadzam len informacie o skodlivosti ockovania a o tom, ze ockovanie je jeden velky BLUD. Dokonca aj v knizke od Jeziska - Johannes Jurgenson: Věda bez skrupulí aneb Obchod s fiktivními fakty. V jednej kapitole - "Sladké" očkování na lžičku aneb hořká pravda - sa venuje ockovaniu. A kapitola zacina velavravnym citatom "otca" ockovania Edwarda Jennera (ktoreho 10-mesacny syn sa v dosledku jeho ockovania zastavil na mentalnom vyvoji a zomrel ako 21 rocny), ktory na sklonku svojho zivota zacal sam pochybovat: "Nevím, jestli jsem přece jen neudělal strašlivou chybu a nestvrořil cosi nestvurného"... Ti, ktori ste videli prednasku tej Nemky, ktora odhaluje historiu ockovania a na com je cela slepa viera v ucinnost ockovania postavena, viete, o com hovorim... Tzv. "dokaz", ze choroby ustupili, neberiem ako dokaz ucinnosti ockovania.

denduska
27. jan 2010

didi, tak to si dostala ten isty kokteil ako moj muz..po piatich rokoch este furt nie je uplne v poriadku aj ked uz sa to neda porovnat.

veronika, ja malej isto dam urobit tie protilatky, aj ked nie na celu hexu, myslim ze ked jej vyjde napr.na 3 choroby nad 90%, tak je malo pravdepodobne ze na ostatne tri by bolo 0. A ak vym vyjde malo, tak aspon mas pre seba objektivny dovod preco ju zaockovat, a nebudes musiet aspon rozmyslat ze mozno to vobec nebolo treba..aspon tak to vidim ja 😉 skoda len ze to nie je az take lacne ale co uz, snad tak casto sa to opakovat nebude 😅

inka04
27. jan 2010

babulka, osobne si tiez myslim, ze v skolke "s neockovanymi detmi" by bolo mozno aj 100% "obeti" (podla tvojich slov)... ano zrejme vsetky deti by schytali osypky, pricom v "plne ockovanej skolke" mozno ani jedno...
...ale myslim si, ze neockovane deti po prekonani napr. osypok by profitovali z celozivotnej imunity, pricom ockovane maximalne do puberty... ...takze ochoriet mozu na infekcne ochorenie aj v dospelosti, pricom ochorenie moze mat omnoho horsi priebeh ako v detskom veku... ...nehovoriac, ze rizika ockovania sa mozu prejavit po mnohych rokoch!

lucrezia
27. jan 2010

prosim vás, vie mi niekto povedať, tá posledná, predškolská trieda v MŠ je povinná?
lebo ak ano, ako sa to rieši s tými nezaočkovanými deťmi? to tam potom už môžu, resp. musia chodiť?

lucrezia
27. jan 2010

babulka a pohyb tvojho dietata si dokedy budeš takto výrazne korigovať?
to nikdy nebude chodiť MHD? zrejme ho teda budete do 18 rokov všade voziť a potom mu kupite auto, aby nemusel byt v kontakte s ludmi v MHD...alebo sa nikdy nebude hrať na ulici s inými deťmi? ako budeš vedieť, či su všetky očkované? od každeho si vypýtaš očkovací kalendár? hmmm 🤐

lucrezia
27. jan 2010

oprava, nie očkovací kalendár, ale očkovací preukaz

veronikapp
27. jan 2010

tin- ďakujem, preštudujem.
lucrezia- pokiaľ viem, tá predškolská trieda je zo zákona povinná.
denduška- no zajtra idem ku doktorke, tak navrhnem... ale už teraz mám z toho zlý pocit 😝
didi- pohľadám, vložím. Ja si to nevytláčam, len čítam všetko zaradom...

erikasadek
27. jan 2010

didii no ja som v frnacuzsku ako vies takz ej eto ine;.
ale do kolektivu pozeraju , ockovania do statnych ale len to povinne;.. co je len tetanus.. ale nepovedia ti ze ho nezoberu..
naprikald josh nema dokoncene stale ako som pisala, posledna davka pentavacu..; aa to je jedine ockovanie co ma...
vlastne a pozreli zapisali co ma ale inak , nic zobrali mi ho..

potom mas sukromne su sukromne , ktore beru , nezaockovane deti bez problemov... 😉 podla mojich info..

ono tu j eto ine trochu , napriklad ta moja znama nedavala maleho do jasli ale bol strazeny s dvoma detmi , takze boli 3 deti , on nezaockovany a tie deti asi len to povinne na tetanus..
a v pohode ....
on prezil a aj oni.. 🙂 len mam pocit ze , tie dve deti boli dost casto chore a ten neockovany s adrzal.. 🙂

kedze poznam jeho , nounou.. tak trocha viem viac. asi taK
lekari ti nebudu tiez robit vatscina problem , ano je to povinne ale pokial nie je v kolektive tak to nikto neriesi..
ona ho dala zpo " roku na , ziadost jeho lekarky do troch rokov pockame a potom tesn epred skolkou dame to povinne tak je chranena matka dieta zakonom.. predsa len je to dane zakonom 😉

lucrezia
27. jan 2010

veronika diky za odpoved, tak z toho mi vychádza, že potom je už každému jedno, či je dieta očkované alebo nie, v 5 rokoch proste ide do školky a hotovo. 😨

veronikapp
27. jan 2010

no neniem, keďže zo zákona je povinné aj očkovanie... ako sa toto rieši...

jabber
27. jan 2010

lucrezia 13:05 - souhlas, to by mě taky zajímalo 😅

Mně to totiž připomíná sestru mé bývalé kolegyně - ta má dceru, která chodí na 2. stupeň ZŠ, musí sedět sama v poslední lavici, aby od někoho něco nechytla, s nikým se nesmí bavit, aby od někoho něco nechytla a když má ve třídě někdo kašel, tak sedí dokonce s rouškou na puse 😅 🙄 No a kromě toho, že nemocná je úplně stejně jako jiné děti, tak nemá jedinou kamarádku 😝 😅 🙄

tin007
27. jan 2010

veronikapp pokial viem, tak je predskolska priprava (tusim tak sa to vola) povinna a dieta musi ist aspon na 1 rok do skolky.

monika552
27. jan 2010

Ahojte, je tu nejaká mamina teraz, čo platila pokutu , ak nedala očkovať dieťa? Alebo nemusela platiť? Dakujem...

zelmirka1
27. jan 2010

dieta nemusi chodit pred skolou do skolky, nie je to povinne, moja kolegyna maleho nedala a isiel rovno do skoly takze to uz neplati, ale neviem si predstavit zeby boli vsetky neockovane deti doma az do 6 rokov.

babulka
27. jan 2010

Lucrezia - nie, nebudem ho korigovat do 18. rokov. Vychadzame z principu, ze tie choroby, proti ktorym sa ockuje su nebezpecne pre male deti, a taky starsi skolak ich uz moze prekonat bez problemov. Urcite to neplati pausalne na vsteky choroby (napr. ovcie kiahne, rubeola), niektore mozu byt nezpecnejsie prave v adolescentnom alebo dospelom veku. Ale taky cierny kasel dokaze ovela viac potrapit trojrocneho drobca ako 14 rocneho pubertaka, nehovoriac o tom, ze so 14. rocnym uz nemusis byt doma na OCR (teda vlastne ani nesmies), teda nevynechas 1. mesiac z roboty. Nehovoriac o inych ochoreniach, ktore sa liecia niekolko mesiacov..na co v konecnom dosledku nedopalti len rodina finance (bez prijmu), ale aj dieta. Ale samozrejme, ak je niekto presvedceny, ze dietatu moze taky cierny kasel alebo zaskrt pomoct, prosim, je to jeho vec, ale ja to nerisknem.

Pokial ide o tu predskolsku pripravu - ano, je to povinne, ale nikde nepisu, ze ta musi zobrat skolka, ktoru si vyberies. Riaditel MS moze napisat, ze ma plne obsadenu tiredu predskolakov a odporuci obratit sa na ine zariadenie. V pripade, ze by ziadne zariaenie take dieta neprijalo, odvodnene nedostatkom miesta, o umiestneni dietata rozhodne zriadovatel - teda mesto, obec podla trvaleho pobytu dietata.