Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

cora73
3. mar 2010

Uz dlhsiu dobu sa cielene pytam ludi v mojom veku a vo veku mojich rodicov:

1.ci boli ockovani
2.ci dostali detske choroby,proti ktorym boli ockovani

Na obidve otazky mi odpovedaju :

1.ANO,samozrejme,ved to bolo a je povinne
2.ANO,samozrejme,vsetky,ved sme to pochytali jeden od druheho...a za touto odpovedou skoro vzdy nasleduje usmev

ale ked sa ich spytam,ci sa nad tym nikdy nezamysleli,ze boli ockovani a ako je teda mozne,ze dane choroby aj tak dostali,tak na mna kukaju s otvorenou pusou,a niektorym to docvakne za chvilu,niektorym neskor.
Takto sa mi stale viac potvrdzuje to,ze choroby nevymizli ockovanim,ale zlepsenim zivotnej urovne a hygieny.
Preto ako jediny mozny problem vidim v Romoch,ktory sa ale nevyriesi ich ockovanim,ale zlepsenim ich zivotnej urovne a hygieny-co je bohuzial nemyslitelne a neriesitelne.
Odmietam ale davat kvoli nim ockovat dieta,kedze vakcina aj tak nechrani...

ivka144
3. mar 2010

Erika - no ale moj muz napriklad je alergicky na milion pelov a rastlin, co nam rastu pod oknami. Ved jasne, vsetko cudzie je nam proste cudzie, podobne aj tropicke ovocie atd. Ved aj zeler mame v zahradkach a je alergen... Preto sa pytam. Ale dik za odpoved.

Cora - neviem ako velmi vedia, na co ti odpovedaju. Zvacsa boli asi ockovany proti osypkam a neboli proti rubeole a mumpsu, nie? A to fakt mali cierny kasel, zaskrt alebo ine z hexy, resp. z vtedyjsich DTP alebo neviem akych vakcin? Ja sice netvrdim, ze ockovanie chrani a som cisto antiockovacka, ale myslis, ze presne vsetci vedia, o com hovoria? Ja napr. netusim, ake choroby som prekonala, ani proti akym som bola ockovana. Iba matne...

erikasadek
3. mar 2010

ivka, no u neho by som si daval pozor , ale skusila by som to.; pokial tvoj muz neskusi nemoze vediet.. 😉

petot
3. mar 2010

bambusko:
1, 2g vitC 5x denne je ešte mierna dávka na úrovni výživy, nie farmakologická dávka. Ale na herpese sa už prejaví.
2, vitC je neporovnateľne bezpečnejší než akékoľvek antivirotické maste apod.
3, Od vitC nehrozí žiadne riziko dieťaťu. Od vírusu hrozí.
4, Matke by mohol uškodiť len pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD.
5, Viac než nadbytok vitC zaťažuje obličky jeho nedostatok, lebo musia vykonávať aktívnu resorbciu.
6, vitC prechádza do mliečka len mierne a pri infekcii aj tak väčšinu spotrebuje organizmus matky.

cora73
3. mar 2010

no,napr moja generacia uz bola ockovana proti tymto zakladnym,staci si pozriet,kedy sa co zacalo u nas ockovat,neviem,ci je dolezite,ci dostali vsetky vakciny a vsetky choroby,staci mi,ak dostali co len jednu,a uz mi to potvrdi neucinnost vakciny-kedze "jedine vakcina vas moze ochranit pred chorobou",tak ako ju mozu potom dostat... 😕 mozu ju dostat,ak sa dana choroba v tom case tam nachadza-uz tu bolo viackrat pisane,ze ak ta choroba niekde proste je,tak ju dostanu aj ockovani aj neockovani..ja som len napisala vysledok mojho maleho prieskumu,ktory mi ale zase potvrdil smutnu pravdu,ze ludia si to vobec neuvedomuju.beru to uplne samozrejme a automaticky,ze su ockovani a ze tu chorobu aj tak dostanu... ☹

ivka144
3. mar 2010

cora - ano, aj mne staci azaz, ak mi niekto povie, ze dostal chorobu proti ktorej bol ockovany, najma, ak to povie vela ludi, to zas suhlasim, jasne.

vanish1
3. mar 2010

ja som mala mumps a potom som bola proti nemu aj očkovaná 😒

solen
3. mar 2010

petot, uz spominana firma L... (neviem, ci mozem uviest nazov, aby to nebola reklama) , ktora vit C vyraba, uvadza, ze neuzivat v pripade tehotenstva alebo dojcenia 😕

cora73
3. mar 2010

vanish-potom???
ved je to chore,tu sa na nic neberie ohlad,ved ked tu chorobu prekonas,tak nie je ziaden dovod proti nej ockovat.a ak nemaju vakcinu,ktora to neobsahuje,je to ich problem..
najhorsie je,ze ludia slepo veria lekarom a nechaju do seba vsetko pichnut bez opytania-ja som bola taka ista,nikdy by som si nedovolila sa opytat,co mi to pichli,a nie sa este opytat,co mi to chcu pichnut..ale dufam,ze pomaly sa ludia zacnu vzpamatavat,a zacnu byt aktivnejsi pri lekarskych ukonoch..
naposledy,co som sa otravila lanovymi semienkami,a bolo mi hrozne 2 tyzdne zle,lebo som si kazdy den davala aj lanovy olej,isla som k mojmu dr a predpisal mi magnezium... ☹ (cize ma zhodnotil na depresivneho hypochondra 😀 )

petot
3. mar 2010

solen: To je jednoduché. Klinické skúšky sú šialene drahé. Keďže neurobili testy pre tehotné, musia napísať, že sa neodporúča. Tak isto je to aj pre deti. To neznamená, že je to škodlivé, ale len to, že zákony sú prísne.

Vitamínové firmy si nevyrobia vlastnú mediálnu "pandémiu". Vakcínové firmy ťažia z toho, že po vyhlásení stupňa 6 WHO sa môžu používať aj nedostatočne otestované prípravky, ako sú napr. "pandemické" vakcíny. Tie neboli testované u tehotných, ale keďže je "pandémia", tak nič nebráni odporúčať očkovať tehotné. Za normálnych okolností by to robiť nemohli, museli by najprv urobiť testy bezpečnosti (aj tak si o tých testoch myslím svoje, už som si o nich čo-to prečítal).

u2jana
3. mar 2010

ahojte,
zaujimava tema

ja som sa dala zaockovat minuly tyzden proti ovcim kiahnam - ked som sa na to pytala doktorky, tak na mna pozerala ako puk, ze naco...
no naco... kiahne som neprekonala, mam 1,5 rocnu dcerku, ktora sa stretava k detmi a planujem otehoniet -
nechcem riskovat, ze budem tehotna a nakazim sa kiahnami...

pri prvom tehotenstve som to tak nebrala, pretoze s malymi detmi do styku takmer neprichadzala, ale teraz sa tomu nevyhnem.

takze moja dr. je teda viac proti ockovaniu ako ja 😉

to len, aby ste vedeli, ze nie vsetci doktory ockuju vsetkych do radu 😀

erikasadek
3. mar 2010

petot j aTi budem oponavat nedavno bolo v spravach tu. ze svedi robili niekolko rocnu studiu a tam bohuzial bolo preukazane ze nie je vhodne dlhodobe pouzivanie vitaminov, davaju rakovinu, teda nabeh na rakovinu; a aj avit. C bol spominany

takze hlavne u detio pozor a tehotne;. presne a podrobne som presvihla, kedze deti kricali.. 😖

ale fakt je ze so vsetkym neprehanat,
teda ak date pâr dni uricte sa nic nestane, ale nie dlhodobo..
ataktiez matovy caj , je zakazany u tehotnych.. 😉 preco presne neviem.; 😉

petot
3. mar 2010

erikasadek: Takých mediálnych senzácií tu už bolo. Médiá tomu nerozumejú a majú rady senzácie, a vďačne uverejnia aj hlúposti. Hlavne nech tečie krv.

Okrem toho, BigFarma cíti konkurenciu a nemá problém vyrobiť štúdiu o škodlivosti vitamínov. Zvyčajne sa potom ukáže, že štúdia bola veľmi zle navrhnutá. Už som takých videl niekoľko. Dokonca nedávno bolo publikované štatistické vyhodnotenie, podľa ktorého peniaze BigFarmy priamo tlačia na medicínske žurnály, aby o vitamínoch nepublikovali pokiaľ možno vôbec, alebo keď, tak negatívne.
Zdravý človek = zlý pacient.

Ako extrém spomeniem meno Scott Reuben, možno Ti to niečo hovorí, je to teraz veľký škandál. Tento hovorca firmy Pfizer sfalšoval podľa odhadov minimálne 20 štúdií o liekoch, v niektorých sa nezúčastnil ani jeden skutočný pacient.
http://www.naturalnews.com/028194_Scott_Reuben_...

Ale aby si nepovedala, že som neobjektívny, ak nájdeš ten konkrétny odborný článok, rád si ho pozriem. 😉

petot
3. mar 2010

Vioxx... nebol to náhodou ten liek, čo sa teraz súdia pozostalí?
Celebrex... to mi nič nehovorí, ale vraj známy ako pooperačné analgetikum

Tu je ten podvodník:
http://www.anhcampaign.org/news/influential-us-...

On dostal peniaze na uskutočnenie štúdií od farmaceutických firiem, dáta si vycucal z prsta a takéto vyfabrikované štúdie mu bez problémov publikovali renomované recenzované medicínske žurnály!

erikasadek
3. mar 2010

petot budem ti oponoivat v mediach tu , nie je o senzacie to bolo v lekarskom magazine 😅
takze to by som nepodcenovala.. 😉 naozaj..
ni eje to tu ako na slovensku ver mi.. 😉

erikasadek
3. mar 2010

a este jedna vec mozno to vies nevies ale francuzi nepustaju na trh zahranicne lieky ako aj svoje bez testov ich vlastnych ak nestotoznuju nepustia na trh, robia vlastne klinicke testy..
vysledok mnoho liekov v mnohych krajinach dovolenych je tu zakazanych , za par rokov sa ich testy ukazali byt pravdive, nehovorim z efunguju na 100% prejdu neake ryby, ale niekde tie lieky uz boli stiahnute s trhu kvoli , velkym negatyvnym ucinkom a na ktor oni ukazovali prstom a nikto nebral do uvahy. 😉

takze len na ukazku tu je tvrdy sposob ako s adosta na trh, strazi ato dost dobre a testy robia klinicke dost. 😉

nie je to vsetko o reklamnych tahoch.. 😉
netreba hned vsetko zahazdovat osobny nazor.. 😉

petot
3. mar 2010

erikasadek: Lekárske magazíny sú plne pod kontrolou BigFarmy. Aj vyše 70% rozpočtu býva z inzercie. BigFarma si diktuje, aké články budú uverejnené. Vitamíny sú pre nich konkurencia.
Ale keby si ten článok našla, daj vedieť, prečítam si ho.

roasha: To je presne ten typ senzácie, o ktorom som hovoril. Bu bu bu.

Ľudia, nejedzte vitamíny. Ohrozujú odbyt syntetických liekov.

roasha
3. mar 2010

petot,ja to za senzáciu nepokladám.
jedna známa/magistra v lekárni/ takto prišla ako tehula o dvojičky.
tiež im chcela dopriať za vagón syntet.vitamínov,a mali s ńou čo robiť,keď skolabovala. 😝
bolo mi ľúto detičiek 😔 ,ale jej nie...za blbosť sa platí 🙄
bu bu bu 😝 🙄 😀

petot
3. mar 2010

roasha: Ak užívala také vitamíny ktoré predáva v lekárni, tak sa nečudujem. Toľko sorbitolu, benzoanu, aspartámu a ďalších "pochúťok" čo to zvykne obsahovať, to si naozaj veľmi nepomohla...

denisocka
3. mar 2010

ludia,druhe planujem rodit v nemocnici,kde sa očkuje TBC na 4.den -čiže ešte kým tam budem.predtým som došla s malým až na 11den

mam napísať nejaku žiadosť,že si neprajem tak skoro očkovať,alebo ako to chodí???? s tým TBC

roasha
3. mar 2010

Radšej budem močiť vitamíny, než močiť antibiotiká, antidepresíva, antihistaminiká a kortikoidy.
Reagovať | peto28
😀 😀 😀

erikasadek
3. mar 2010

petot mi si vobec nerozumieme, ja necitam lekarske casopisy vobec , tu v televizi je denna realci halo lekar kde su , lekari sami , robia relaciu ktora uz tu bezi 20 rokov ak s anemyllim , nema nic spolocne s reklamami nemyli si vsetko so slovenskom..!!!
prosim kde pridu mnohe kapacity ktore by si ani na slovensku nemal moznost pocut alebo vidiet mnohe veci , dokazu velmi dobre vysvetlit nam laikom ako ja , lekraskej verejnosti. j eto velmi dobra realcia...
takze v tomto ti naozaj nerozumiem preco taka , doslova zaujatost , !!!!
vsetko je zle vsetko nas snazi oklamat .. apodobne.; trochu nehnevaj sa prehanas poviem to rovno....

ni evsetko je zle nie vsetci su skorumpovani.. a nie vsetci hlasaju jedno a to iste;. cudoval by si sa..

ja viem na slovenksu je to ine.. ale treba trochu verit niecomu nie a nie vsetko hanit.. a u teba bohuzial nadobudam nazor ze vsetko je zle okrem C

jedno mi napada , C vitamin je jediny s vitaminov ktore telo nedokaze nai vyrobit na rozdiel od zvierat a nedokze ho skladovat...
takze uz laicky nase telo nebolo pripraven ena davky C;;;
co je logicke a liacke.. ni eosm lekar
takze laicky vzato aj C moze byt nebezpecne pre telo vo velkych davbkach kedze nie je nato stavane geneticky nie??? 😉

laicka otazka.
takze ako lieky niesu bezpecne na 100% a ty tomu veris preco nechces uznat ze vitaminy ako aj C moze skodit moze vsetko moze skodit v urcitych spojeniach aj v urcitych davkach..
majte sa riesim tu rodinnu dramu.. 😉 a nie toto..

roasha
3. mar 2010

erika,odpoved napisal pred par minutami nad tebou 😀

erikasadek
3. mar 2010

no hej al ej aosm dlho pisala;. 😀
ale C neda dopustit.. 😉

denisocka
3. mar 2010

aj mne poradte banda jedna 🙂

ivka144
3. mar 2010

Deni,
ako sa to robi tazko povedat, lebo sa to skoro vobec nerobi;)

To iste sa pytala SYDA na strane 309 - potom priebezne ludia odpovedali, moja reakcia napriklad je na strane 311.

Osobne by som to dala pisomne kadekomu, s odvolanim sa na zakon o ockovani, kde sa to umoznuje. Pisat len to, ze nechces ockovat v porodnici, ze to budes riesit v sulade so zakonom s pediatrickou.
Teoreticky si vsak myslim, ze ak by sa zakon v porodnici dodrziaval, nemozu ti bez tvojho vedomia dieta ockovat na ten 4.den. Ale to je teoria, preto upovedom kazdeho na novorodeneckom.

denisocka
3. mar 2010

vanish dakujem,iem študovať

atana
3. mar 2010

Denisocka,
Ivka 144 Ti dobre radi,
v nemocnici oznam, ze budes ockovat u pediatra do 6 tyzdnov po narodeni...potom ries dalej co a ako. Teraz je dolezite NEDAT zaockovat v porodnici, toto si ustraz.

http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?f=23&t=...
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=oc...

Erikasadek,
ja sa priklanam k Petovi s tym ceckom. Skusam tym teraz liecit rodinu asi od novembra? a dosahujem perfektne vysledky. Osobne is myslim, ze je lepsie sa napchat ceckom ako ATB. Treba ale aj dodrziavat pitny rezim, nech maju bacile kadial odchadzat.
Aj teraz mala dcera strasnu anginu, lekarka samozrejme ATB...nedala som, ale okrem vyssich davok cecka, som pridala kadeco ine. Dcera je fit, aspon vyzera.....ATB by som ju akurat tak otravila. Bez nich trvala liecba tyzden a pol.

A na Bukovskeho mam svoj nazor. Raz tvrdil, ze zodpovedne prehlasujem, ze ked uz je clovek chory, cecko mu nepomoze. JA som tu minule pisala, ako som sa za pol dna vyliecila z chripky. To ma presvedcilo, ze to funguje.
Ale samozrejme, s inymi vitaminmi viem, ze treba opatrne....treba vediet suvislosti.
Mne stacilo si teraz precitat ten clanok o tom falsovani vysledkov o liekoch....

A samozrejme ked mas vela cecka, prebytok s vyplavi...ale ked ho telo potrebuje, kopa sa ho spotrebuje. Ak to prezenies s nim...dostanes hnacku, co je jasnym znakom, ze staci, treba zmensit davku.
Ale co som sa ja docitala, predavkovat sa mozes az 10 kg cecka...no chcem vidiet kto tolko zje....