Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
4. mar 2010

erikasadek: Varíš stále z tej istej vody. Ak sa zíde 1000 MUDr a bude tvrdiť niečo o škodlivosti vitC, má to úplne rovnakú vypovedaciu hodnotu, ako keď 1000MUDr začne tvrdiť o bezpečnosti vakcín. MUDr sa vitamínmi nezaoberajú, tak ako sa nezaoberajú očkovaním a nerozumejú tomu.

Najviac o škodlivosti vitamínov rozprávajú tí lekári, ktorí účinné dávky nikdy v živote ani len nevideli pohromade. Na druhej strane stoja lekári, ktorí po desaťročia podávali desiatky až stovky gramov denne s vynikajúcimi výsledkami. Hodnoverný dôkaz o obličkových kameňoch z vitC (kontrolovaná slepá placebo štúdia) neexistuje. Napriek zúrivej snahe BigFarmy.

bambusko
4. mar 2010

denduska, fakt sila 😕 aj u nas ten pristroj maju

denduska
4. mar 2010

petot, predpokladam ze ta mutacia nevznikla pred 100 rokmi ked vznikla prva farmaceuticka firma ale asi dost davno ked evolucia rozhodla ze clovek tento gen nepotrebuje. Ja ti fakt prajem aby si detickam neodkuril oblicky, potom uz ostanu len oci pre plac a 4 krat do tyzdna 4 hodiny v jednej nie prilis prijemnej miestnosti... 🙄 ja si pri angine naozaj radsej dam 7 dni atb (nehovorim ze C nie, ale nie pol kila), chvalabohu som anginu az asi 20 rokov nemala... nie vsetko je oxidacny stres, resp. len oxidacny stres...

inak telo dokaze vstrebat vsetko mozne a to este neznamena ze to aj potrebuje...to je taka veta ze sa k nej ani nevyjadrujem radsej..

erikasadek
4. mar 2010

petot jasne ja varim s tej istej vody 😀
hlavne z e ty nie, chlape tie davky ake davas.. su obrovske;; jasne tebe nic neskodi alle nesnaz s anahovoriut ze nie su skodlive , ked uz 6000mg moze mat fatalne nasledky pre cloveka; jasne pre teba nic take neexistuje tieto studie su vymyslene

nehnevajte sa dostali sme sa tam kde ste vy vsetci , na zaciatok, je tu paradox!!:

a obrovsky vy ked sa snazite tvrdit ze ockovanie skodi tak lekari vam neveria a hovoria to ni ej epravda a neexistuje to su vymyslene studie apodobne

a ty petot si presne to iste, pravy priklad toho proti comu bojujes nie to paradox , je i s teba smiesno naozaj ak to nikto nepochopil tak to pisem teraz..
to co sa snazite lekarom vyvracat inymi studiami, tak prave ste sa stali neveriacimi tomasmy a ste nimi; petot , presne to co bojujes a vytykas inym ty robis vsetko su to bludy, take studie neexistuju lebo ty si o nich nepocul.; 😀 😀

chapete dufam vsetci moju pointu.... 😀 😀

takze trocha sa zamysliet nad sebou a netvrdit ze lekari nic nevedia a ani o vitaminoch a a nicom , lebo samozrjem MUDR petot nasiel patent , na liecbu na dokanalu liecbu; ale taku ze to prehanas..

osoben mne uz pri 2000mg telo neprijma ama tie negativne nasledky ako sa opisuje a v ziadnom pripde by som nedal uz vysoke davky mojmu synovy... alebo mijim detom , v malych davkach pravidelne telo dobre znasalo, ale vo velkych len 3 krat som skusila vysledok decko omamen, bolave a vracia...
nahoda ze??
nie vysadili sme hned mu bolo dobre ale samozrejme..

nechcem uz do tejto temy chodit... nedava zmysel..
ale prosim zamyslite sa co s atu hlasa...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
majte sa ...

petot
4. mar 2010

Neviem, či si to uvedomujete ale vitC úzko súvisí s témou očkovania. Dnešný očkovací biznis stojí na nasledovných postulátoch:

1, Predmetné ochorenia nie sú jednoducho a účinne liečiteľné
2, Vakcíny chránia pred ochoreniami
3, Vakcíny sú bezpečné
4, Farmaceutické firmy sú svedomité, uprednostňujú zdravie pacientov pred ziskom
5, Nad všetkým bdie starostlivý úradný dozor

Ja som pri mojom pátraní o očkovaní najprv dospel k pochybnostiam nad bodom 5, potom 4. To mi trvalo asi pol roka usilovného pátrania. Odtiaľ bolo iba na skok k pochybnostiam nad bodom 3. Asi 3 roky som sa trápil s bodom 2 a momentálne už poznám odpoveď, dokonca hneď niekoľko odpovedí, na bod 1.

Keby BigFarma priznala, že ochorenia sa dajú lacno a rýchlo vyliečiť, či už vitamínom C, alebo iným prírodným prostriedkom (je ich viacero), prišli by o celé vakcinačné odvetvie! Kto už by sa nechal očkovať toxickým kokteilom, keby sa nemusel báť následkov ochorení!
Vakcíny sú jedno z mála rastúcich odvetví, ostatné odvetvia poväčšinou stagnujú alebo klesajú. Akciová spoločnosť musí vykazovať rast. Lacný a účinný vitamín C, ale aj iné prírodné lieky, sú obávaným protivníkom. Vynakladá sa veľké úsilie a peniaze, aby ho udržali mimo domácností.

Lekári odporúčajú také dávky vitamínov, ktoré nemajú žiadnu šancu pomôcť. Zároveň sú prípravky plné sprievodnej chémie, ktorá jednak neguje účinky vitamínov, jednak vyvoláva nežiadúce účinky. Konzument povie: nepomáha to, a mal som z toho vyrážky/bolesti hlavy/čokoľvek. A vrátil sa pokorne do náruče syntetických chemikálií, ktoré potláčajú príznaky.

erikasadek
4. mar 2010

denduska, pozdravujem ta na zaver zabudla som.. 😉
a este jedna vec vsetko vediet neznamena mat pravdu... 😉
vsetkych vas pozdravujem budte zdravy, a jarka mas iP co sa tyka vakcin oc si chcela; 😉

tin007
4. mar 2010

Prosim, uz sa vzajomne nehryzte, ersp. o vit C chodte do temy, ktora je pren urcena.
Z ineho sudka: dnes sme opat posunuli 3.hexu a aj sme znovu zopakovali, ze posuvame priorix. Dr to zobrala v pohode, podpisali sme jej to v karte, uvidime, ci to bude hlasit. Vraj nie sme jedini rodicia. A maly je zdravy a to je hlavne!

petot
4. mar 2010

denduska: Nevie sa, kedy sa to stalo. Je však pravdepodobné, že v tom čase bola strava ľudí celkom iná a dôsledky mutácie neboli také katastrofálne ako dnes.

Keď som mal angínu, tiež som si dal ATB, a užíval som aj C. Som pragmatik. Aj lekári, ktorí liečili vitamínom C, ho v prípade bakteriálnych ochorení kombinovali s ATB. Mali potom lepší účinok a menej vedľajších účinkov.

petot
4. mar 2010

erikasadek: Tak sem s tou štúdiou. Na nič iné nečakám.

Užívala si chemicky čistý vitamín C, alebo nejaké prifarbené, ochutené, prisladené, prípadne aj šumivé tabletky?

petot
4. mar 2010

tamix: Súhlasím, pre medicínu bol skorbut 400 rokov neliečiteľná choroba, hoci námorníci ju rutinne liečili citrónmi. Nebol to pre lekárov dosť honosný liek, tak radšej tvrdili, že sa to liečiť nedá.

petot
4. mar 2010

ivka144: Presne tak, všetkého veľa škodí. Otázka je, čo je "veľa", a v akej situácii je to "veľa". Keď som vystresovaný, hlási sa škriabanie v hrdle apod, 15g denne je málo. Keď som zdravý a v pohode, aj 7g denne je veľa.

petot
4. mar 2010

tamix: Riešiť otázky podvýživy a smädu je ťažšie než vyočkovať za nákladiak vakcín a rozprávať v televízii o pomoci za milióny USD... Aj prasacie vakcíny nakoniec asi skončia niekde v Afrike...

erikasadek
4. mar 2010

petot uz na posleny krat cista acerola prirodna 😉

drzte sa vsetci 😉

cora73
4. mar 2010

preockovanie proti TBC v 11-tom roku zrusene : ( ako uplne posledna krajina 😠 )

http://www.zzz.sk/?clanok=7880

tamix
4. mar 2010

Teraz mi volal svokra, že vraj má čierny kašeľ a budúci týždeň mi bude volať, kedy prídu na návštevu. No ja neviem, či sa za týždeň vylieči?

cora73
4. mar 2010

Kvíz o vakcine Infanrix Hexa - otestujte svoje vedomosti :

http://www.rizikaockovania.sk/dok/infanrix_kviz...

petot
4. mar 2010

erikasadek: Acerola je fajn. Na naše pomery dosť drahá. Ale vitC sa priemyselne vyrába dvojstupňovou fermentáciou. To nie je nejaký petrochemický produkt, ale poloprírodný - môžeme ho prirovnať napríklad k slivovici 😉 (tú nepijem, alkohol mi nechutí a pre dermatitídu sa mu aj tak musím vyhýbať)

cora73: Už bolo načase, sme predposlední v EÚ, samozrejme ak nás nepredbehne Bulharsko.
Preočkovanie v 11 rokoch nemalo žiadny vedecký základ, napriek tomu sa vykonávalo 50 rokov! http://www.tribune.cz/archiv/mtr/164/4560

Očkovanie novorodencov nemá preventívny vplyv voči tuberkulóze, navyše hrozí ťažkými komplikáciami, vrátane smrti. Je to taká ruská ruleta vo veľkom, lebo dieťa s primárnou imunodeficienciou po BCG vakcíne môže zomrieť (niekoľko ich už aj zomrelo).

petot
4. mar 2010

cora73: Ale zadarmo to tiež nestiahnu. Namiesto toho zaradia preočkovanie pertussis u 13-ročných, hoci choroba pre nich nie je nebezpečná.

Dá sa predpokladať, že skôr či neskôr pridajú pertussis ku preočkovaniu na tetanus u dospelých, tak ako k nemu nedávno pripojili záškrt. 🙄

tamix
4. mar 2010

Skúste si toto pozrieť, vraj je to účelové vypúšťanie chemikálií. a niekde som čítala, že aj nad BA lietali malé rozprašovače. Ale to by už bolo ako v zlom filme

https://www.youtube.com/watch?v=3P0OaWjv--U
tamix
4. mar 2010

môže dospelý človek dostať detskú obrnu? hlúpa otázka, však?

aramatena
4. mar 2010

Denduska , ty si fakt lekárka? CRP je podľa Teba prístroj??? Veď je to C reaktívny proteín.

aramatena
4. mar 2010

Sorry Denduska, čítala som zrýchlene, Ty si myslela prístroj na zistenie CRP...Inak toto je veľmi potešujúce:CRP test – STOP zbytočnému užívaniu antibiotík u detí
Od roku 2011 budú detskí a dorastoví lekári povinní realizovať tzv. CRP testy, teda skúmať hodnoty C-reaktívneho proteínu. Usmernenie MZ SR č. 09247/2009 - OZS hovorí o dostupnosti výsledkov tohto vyšetrenia pre lekára do 15 min. CRP test dokáže spoľahlivo, bezpečne a rýchlo /do 3 min/ rozlíšiť na základe jedinej kvapky krvi vírusovú od bakteriálnej infekcie. Namerané hodnoty následne pomôžu lekárom správne sa rozhodnúť pri predpisovaní antibiotík.

ivka144
4. mar 2010

Erika, Petot - to co je ta Acerola? Teda ten pripravok? Viem, ze sa skoro v kazdom pripravku Cvit (myslim tie ochutene tablety vsakovake) nachadza vytazok z tohto ovocia, ci skor plodu, ale da sa podla vas aj u nas kupit cista acerola? To je nejaky prasok ako vytazok z plodu, alebo ako? Vdaka.

Aramatena - no ja sice mudr nie som, a ani neviem, ako sa zistuju tie CRP veci, ale pochopila som to tak, ze pristroj na zistenie toho CRP v krvi. Nie ze CRP je nazov pristroja. Aj ked je pravda, ze som sa prekvapila, ze na to existuje extra stroj. Ja by som cakala kvapnutie nejakej chemikalie na kvapku krvi, prilozenie sklicka a cakanie na zmenu farby;))))

Petot - ejcibeky, 15g na vystresovane zacinajuce skriabanie? Ta to sa vobec potom cudujem, ze sa drzim ako sa drzim, lebo ja ked "brutalne" zvacsim davku, kvoli chorobe, tak si dam,.., co ja viem kolko... Tak polovicu z toho max. Myslela som, ze tie niekolko viac gramove davky su na tie "tazke" choroby... Ale knihu som si celu aj tak riadne neprecitala, to bude aj tym...

vodicka75
5. mar 2010

tamix, ci moze dospely clovek dostat detsku obrnu by zaujimalo aj mna, nasla som link o prejavoch detskej obrny
http://nemoci.vitalion.cz/obrna

lebo ja mam pocit, akoby som ju v sebe mala 😅 , ale vazne,...mavam casto - hlavne pri poklese tlaku /zmenach pocasia/ priznaky ako hrozna bolest hlavy, stuhnuta sija, ze neotacam hlavu ale otacam sa cela a cervene hrdlo...a zacalo mi to cca 4 mesiace po ockovani dcerky zivou Polio vakcinou. Ale super mi na to pomaha caj Migrenal, tak to asi nebude ono 😅 ale aj mna by to zaujimalo...

Pisu toto:
V okamžiku, kdy se virus vyplavuje masivně do krve, pacienta zachvátí horečka ( bývá 12–17 den po infekci). Krví se dostává do struktury, kde vzniká mozkomíšní mok – plexus chorioideus. Mokem se dostává k mozkovým obalům, kde vyvolá aseptickou meningitidu( soubor příznaků se pak označuje zkratkou SAM – Syndrom Aseptické Meningitidy, SAM je však vyvolán celou řadou patologických jevů, ne pouze daným virem).
Aseptická meningitida je v zásadě zánět mozkových obalů, který se projeví příznaky meningeálního dráždění ( ztuhnutí svalstva šíje, neschopnost ohnout hlavu tak, aby se bradou dotkla hrudníku atd.). Aseptická meningitida trvá u nemocného 2–5 dní a většinou končí naprostým uzdravením.

vodicka75
5. mar 2010

Post-polio-syndróm (PPS)

Pod post-polio-syndrómom rozumieme slabosť vyskytujúcu sa po prekonanej infekcii obrny, a ťažkosti spojené väčšinou s bolesťami a stavmi úplného vyčerpania. Tieto ťažkosti sú zväčša nezávislé do možných súčasne prebiehajúcich prejavov ochrnutia. Obzvlášť fatálne je, že sa tieto ťažkosti často objavujú až desaťročia po infekcii obrny a nie sú dokázateľné ani metódami klinického obrazu ani laboratórnou diagnostikou. Okrem toho tu treba zohľadniť, že len u ca. 1 % infikovaných sa objavia resp sa objavili symptómy obrny. Ale aj tento okruh osôb môže byť postihnutý post-polio-syndrómom. Je možné, že v post-polio-syndróme je príčina mnohých ochorení, ktorých príčiny ešte nie sú ani zďaleka známe, ako napr. syndróm chronického vyčerpania (CFS). Ľudia trpiaci post-polio-syndrómom musia predovšetkým nahradzovať nedostatok vo svaloch účinného L-carnitínu (kyselina gama-trimetylamino-beta-hydroxy-maslová). Carnitín slúži hlavne ako proteín na transport acetylových skupín cez membrány mitochondrií. Mitochondrie patria ako subštruktúra bunky k takzvaným bunkovým organelám a sú zodpovedné za získavanie energie bunky a tým energie organizmu. Krátko spomenieme, že carnitín sa vyskytuje v forme L a vo forme D. Je to zaujímavé preto, že biologicky aktívny je len L-carnitín, zatiaľ čo D-carnitín je nielenže biologicky inaktívny, ale dokonca bráni L-carnitínu v jeho účinku. Ukázalo sa, že ľudia trpiacich na PPS potrebujú denne asi 4 g látky, ktorá sa dá najlepšie získať ako potravinový doplnok.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4117246/detska-obrna.htm...

Nasla som aj ine prejavy PPS: unava, svalova slabost, svalova drazdivost /krce/, pocit uzkosti, zvyseny tlak, znizenie vykonnosti....no, zaujimave...u mna to zacalo "navstevou" na pohotovosti s krcmi...odporucanie psychiater 😀 😀...zacala som sa krmit radsej vit., ale nie C-kom, ale B-ckom...

denduska
5. mar 2010

aramatena, samozrejme ze som myslela pristroj. Aj ked som nestihla zistovat na akom principe pracuje, lebo viem ze ked sme malej davali pri horuckach to zistit, mala tam nejaku hodnotu ze 8...pricom norma je do 5, cize nic extra, no ale o dve hodiny z venozneho odberu hodnota 56, co je sakra rozdiel. A potom mi vraveli ze to je len semikvantitativne urcenie, cize asi do 8 a nad 8 alebo co..no neviem. Asi je to spolahlive najma ak nie je zvysene, teda do tych 8. Ale samozrejme dostala atb, a dobre, lebo islo o zacinajucu pyelosku 😒
A asi som pisala rychlo, ale to kubaka ma vzdy nejake invektivy proti slovensku a slov.doktorom, akoby sme chodili len na nejake uciliste a pritom 90% sme sa ucili z ceskych ucebnic...a ja mam doteraz jicen a jatra a slinivku, slovensky musim rozmyslat ako sa to vola.. 😠 😀

vodicka, no s tym poliom je to zaujimave, nikdy som nerozmyslala ci to moze dostat dospely..ale zas preco nie..?

A poculi ste vcera ze sa ide plne preplacat ocko proti HPV u 13 rocnych dievcat..tak asi predbehne kiahne nakoniec 😅

tamix
5. mar 2010

Denduska: vidím, že aj teba zaujme kubaka 😉
Čo som čítala o HPV vakcíne, tak by som ju nerada dala svojej dcére. Aj nedávno bol smrteľný prípad v Nemecku po podaní vakcíny. Ale to by kubaka asi zase pripísala nejakému pádu zo stromu.

erikasadek
5. mar 2010

no z blbeho zvyku som sem klikla 😀
no co uz so mnou a prave ivka sa mi ukazala, tak ti odpovedam.. 🙂

neviem kao na slovensku tam som v lete nenasla osobne..
ale acerola je najbohatsic prirodnyy zdroj vitaminu C viac ako 1000mg !!! nejedm do podrobnosti , len s pamati 😀
j eto brazilska ceresna.. 😉 aj tak sa da nazvat.. v obchode tu ju kupis, v sirupe a v tabletkach , ampuliach, je drahsi ako vitamin C chemicky ale za tych par rokov klesla cena dost dolu , takze uz ten rozdiel je len 2 az 3 €

na slovensku ti nepoviem kedze tam nie som. faktom je ze moj organizmus bol predavkovany nedavno , aj C stacilo len vysadit, a fakt je ze uz to nikdy nespravim ten stav nezelam nikomu.. 😉
drzte sa. 😉

sammy19
5. mar 2010

ahojte, ja som dnes taka nastvana 😠
Predstavte si, ze moja sestra bola minule u mojej byvalej lekarky (ona tam este chodi, ja som sa uz odtial odhlasila a chodim inde) a doktorka od sestry vyzvedala, ze co a ako s nami a s ockovanim. Ze ci sme dali malu zaockovat alebo nie a ze preboha, ak ju nedame, tak ved nam ju nevezmu do skolky. A ze ja vidim len to najhorsie... Ma vobec pravo sa o tomto bavit s mojou sestrou?????

No a minule zasa alergologicka, u ktorej sme boli na testy s dcerkou a doktorka nam ako dovod alergologickeho vysetrenia napisala, ze nechceme ockovat a ze preto chceme testy. Tak ta alergologicka sa tiez sestry pytala, ze ci sme dali zaockovat a ako je to teda s nami... my sme tu asi fakt za nejaku raritu a temu cislo jedna, ked na nas tak vrucne vsetci myslia...
Je mi z toho zle 😖

tana74
5. mar 2010

Sammy19, tak toto je super... 😒

Ja som zvedavá, po tej správe o zrušení preočkovania TBC u 11 ročných detí, čo z toho bude pre nás. My sme odmietli toto očko pred rokom dcére a aj kvôli nemu nás predvolali na RUVZ. Či teraz budú tvrdiť, že to pre ňu ešte neplatilo, že ju musíme aj tak zaočk. 🙂