Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mywiel
9. jan 2009

Cierny kasel sa u dietata neda liecit liekmi zato homeopatikami ano, skus si zohnat dobrého homeopata.

|3 granulky 3x denne nechat rozpustit pod jazykom minimalne 10 min. pred alebo po jedle, vynechat pepermintové zubné pasty, matové cukriky atd. to anuluje homeopatiu:

- pri silnom kasli a ospalosti - Antimonium tartaricum 9Ch
- ak aj boli pri tom hrdlo - Belladona 9Ch
- bezfarebny husty hlien pri kasli - Coccus cacti 9Ch
- dieta sa dusi pri kasli a tvar mu ocervenie ked kasle - Corralium rubrum 9Ch
- kasel ustupi ak dieta pije studené - Cuprum metallicum 9Ch
- ak sa zvuk kasla podoba na kohutie kikirikanie - Drosera rotundifolia 9Ch
- ak tecie krv z nosa pri kasli - Drosera rotundifolia 9Ch
- napinanie a vracanie po kasli - Ipeca 9Ch
- grganie pocas kasla - Sanguinaria candensis 9Ch
- tecu slzy a kycha pri kasli - Squilla 9Ch
- kasel ma chraplavy zvuk nieco ako psie stekanie - Spongia tosta 9Ch

mywiel
9. jan 2009

"skus si zohnat dobrého homeopata"

Sorry to som vybrala z inej temy kde som to pisala... 😅

mywiel
9. jan 2009

jarka007 to co pises mi presne povedal moj doktor tu! 😉

"napr. cierny kasel. Najviac nebezpecny prave pre deti do pol roka. Kedze "ochrana" by sa mala vytvorit najskor po 2. ockovani, cize v cca 5. mesiaci je otazne, aky to ma potom zmysel. Nehovoriac o tom, ze kompletna ochrana (k vobec) az po 3.ockovani. Takze vtedy, ked by uz akoze dieta malo byt ockovanim "chranene" je uz davno za vodou. Teda z nebezpecneho veku vonku."

mywiel
9. jan 2009

A este mi povedal, ze ked chcem silou mocou dat ockovat nech pockam do 1 roku, ze tie vakciny maju potom nizsie riziko ako pre novorodena alebo len niekolkomesacné babo a urcite ma trvat len na nekombinovanej vakcine.

mywiel
9. jan 2009

Napr. toto ma dost sokuje... 😠 🙄

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

sammy19
9. jan 2009

mywiel, keby aj nasi doktori boli podobni ako ten tvoj, alebo aspon ochotni pocuvat aj "obycajne" matky...
no u nas maju najradsej, ked sa nikto nic nepyta 😒

barborka08
9. jan 2009

myslim ze takych lekarov je malo. 😖

mywiel
10. jan 2009

A ju su doktori co ockuju len co sa da, lebo im idu z toho peniaze je to velky biznis pre vyrobcov vakcin a kazdy rok nejaku tu vakcinu vraj vylepsia a hned je drahsia, zistilo sa ze vylepsena drahsia vakcina bola ale menej ucinna nez ta stara... ☹ 😠 Ja som si vybrala doktora co je otvoreny viacerym veciam a nediva sa na veci len jednostranne ale radi mi co a kedy a ako. 😉

denduska
10. jan 2009

ejha ale ste mali vcera vecer plodnu debatu 😉

no gerena - vyzera to tak ze sa vyznas v problematike. ale nehnevaj sa na mna, trosku to na mna posobilo akoby si sem okopirovala pribalovy letak k vakcine 😅 inak ak chces vediet vsetko, precitaj si originalne americke alebo francuzske letaky k vakcinam, a tam najdes take neziaduce ucinky ze az.
Dovolim si trosku reagovat - presne tento nazor - pichat raz namiesto 6 x....teba isto pichali viac ako 6 krat, mna takisto..pamatas si nieco? mas nejaku poruchu imunity? Okrem toho, uz dnesni tridsiatnici nie su ockovani MMR, ani hemofilus, ani pneumokok, ani HepB ak nie su zdravotnici a bla bla...ani rotavirusy.... nasi rodicia vacsinu detskych virusovych chorob prekonali prirodzene, o generaciach zaockovanych sa neda ani zdaleka hovorit.

A ze ockovanie chrani dozivotne, v hocijakej lepsej knihe imunologie sa pise, ze imunita sa da zarucit maximalne na 10 rokov. a to zdaleka nie pri vsetkych chorobach.

Ockovany clovek moze byt zdrojom infekcie- virusy, ktore sa prenasaju kvapockovou alebo fekalno-oralnou cestou sa urcitu dobu po ockovani vylucuju z tela sekretmi dychacich ciest, resp. stolicou.. aj ked sanca sa samozrejme znizuje. aby bola vsak nulova, mal by clovek po ockovani istu dobu sediet doma....(?)

tak odo mna asi len tolko, ani neviem naco som to pisala, lebo asi to vsetko vies 🙂
a vobec ti tvoj nazor neberiem...ja som mala kedysi jasno, ockuje sa a hotovo...

vikinka27
10. jan 2009

hm, baby, tak sme sa rozhodli dat hexu (teda, manzel chce tetanus...). tiez by ma zaujimali mono vakciny u nas...
nastastie je syn este zachripeny, este lekarka netlaci 😵

barborka08
10. jan 2009

ja malej hexu nenecham pichnut, snazim sa zistit ako je to u nas s monovakcinami.

Len pre zaujimavost, ja som bola v 11 rokoch zaockovana proti rubeole a v 17 rokoch som rubeolu dostala.

denduska
10. jan 2009

babenky pokial som sa dobre docitala, monovakcina na difteriu - zaskrt sa vobec nevyraba.... ☹ len v kombinacii s niecim..

barborka08
10. jan 2009

denduska, prosim ta a nevies v akych kombinaciach je? 😒

denduska
10. jan 2009

myslim ze ako DTP alebo potom dtp + daco ako stvorkomb.....ako parcialna hexa 😅 akurat som si ista ze je vakcina samost na hepB
na tejto stranke http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/indik... su u nas registrovane, ale nie vsetko tam uvedene su vakciny tak sa v tom treba vrtat 😒

barborka08
10. jan 2009

dakujem, idem to kuknut. hepB zatial vobec neuvazujem, mozno ked bude starsia 😒

jarka007
10. jan 2009

Existuje diphterie-adsorbat vakcina od Behring. Nie som si ista ci tato, alebo ina obsahovala thiomersal. 😒
http://www.netdoktor.de/Medikamente/Diphtherie-...
existuju potom v kombinacii DT, DTP.
Tam to bolo vtedy s tym thiomersalom take divne. Pretoze vyrobcovia stiahli vakciny, ktore ho obsahovali, ale bohuzial aj zaroven vakciny monoval., ktore ho tiez obsahovali ☹ . Takto sa vytvorila na trhu kvazi "diera". Myslim, ale ze v lete min. roku 2008 mali zacat pre deti dodavat vakcinu Diphterie bez Thiomersalu, v kombinacii s Tetanom.
Este na to pokukam, tiez ma to zaujima, DT chcem aj ja.

tina_
12. jan 2009

ahojte, pridavam sa do diskusie, nestiham vsetko citat, ale aj na to dojde,
doteraz som posledny mesiac studovala veci na iuro.awardspace.com, ockovanie.org a rozalio.cz
Som z toho vsetkeho zdesena a nemam dovod neverit tym informaciam, takze sme sa rozhodli nedat malu ockovat.
Je navyse predcasne narodena, takze ma uz polroka, a lekarka vravela, ze ked bude mat 5 kg, tak zacne s ockovanim, teda hexu a potom asi bcg-cko, kedze to nemala v nemocke.
Poslala som jej mailom linky na clanky, kde sa pise o rizikach a dnes sme boli v poradni. Bola som velmi zvedava, na jej reakciu, lebo uz predtym, ked bol manzel so starsou dcerou a pytal jej mail, tak sa zdesila, ze nechcem ockovat, a ze "ona si toto na zodpovednost neberie" (akoby to bola jej zodpovednost)
Reakcia dnes- tazko popisat, som z nej sklamana, lebo som ju povazovala za skvelu osobu a odbornicku, robi popri ordinacii aj ciastocne na JIS-ke, je mlada, otvorena, sikovna,...
Dnes ked doslo na ockovanie, uplne zmenila ton, pozerala na mna asi ako na vrahynu, ze je to nezodpovedne nedat ockovat a pod. Napriek tomu, ze som jej tie materialy poslala...Vraj su to "extremisticke skupiny". Diki moc, ked sa tam cituju nie taki odbornici z Nemecka a inych krajin a studie a vyskumy publikovane v renom. casopisoch lekarskych.
Tak som jej vravela, ze to chceme aspon oddialit (v Japonsku sa vraj ockuje od 2 rokov), tak vraj je ochotna pockat max. 2 mesiace.
Som z toho uplne zufala, uz sme sa aj s muzom "pochytili", navyse od 1.1.2009 znova schvalili tu debilnu vyhlasku, takze v zakone uz nie je "diera" a ockovanie je POVINNE (znovu).
Vraj jej potom musim podpisat ze nechcem zaockovat a ona to musi hlasit.

Moje otazky na vas- davali ste niektora teraz niekedy ockovat JEDNOTLIVO, mne tvrdila ze je HEXA a ze INA vakcina sa nedava (mi to pride ako blbost, lebo som nasla pribalovy letak DTP-cka).
Druha otazka- nezvazovali ste niekedy podnet na ombudsmana, ved je to vlastne porusenie mojho ustavneho prava slobodnej volby, ked mi niekto prikazuje ockovat dieta, napriek evidentnym rizikam.
Navyse chodime pravidelne na kontrolly k neurologovi, ako sa rozvija mozog, kedze bola predcasn narodena, teda ma korigovany vek 2 mes. posunuty, takze mi to pride obrovske riziko tento je doteraz super vyvoj narusit nejakou vakcinou, ktora v mnohych pripadocch vedie k neurolog. porucham.

erikasadek
12. jan 2009

tina je mi ta luto...... 😒

denduska , jark a aostatne, vanish... ja vas citam, ale uz nemam cim prispiet, teda skoro nicim, ale citam Vas stale....;

denduska, ano , mono vakcina na hepa B je, aspon tu ano.;..
drzte sa mi vsetky..... 😉

lenki33
12. jan 2009

tina preco podla tej novej vyhlasky je ocko znovu povinne?? podla mna nie je, to ze ta lekar nahlasi na hygienu je jeho vec aj podla tej novej vyhlasky, nie?? teoreticky ta nahlasit nemusi.
nahlasit ta musi az ked ma podozrenie, vidi symptomy na infekcnu chorobu
ja mam info od 2 pediatriciek ze len napisu ze nesuhlasim s ocko do karty dietata a nikam to nehlasia, ale neviem co spravi moj pediater 😖

tina_
12. jan 2009

"Od 1.1.2009 je účinná Vyhláška 585/2008 Z. z. Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení. Táto vyhláška nahrádza zrušené nariadenie vlády SR č. 337/2006 Z.z. o podrobnostiach o prevencii a kontrole prenosných ochorení, a očkovanie je tak po 15 mesiacoch opäť povinné."

Citujem stránku http://ockovanie.org/povinne-ockovanie-aktualne...

Mne dnes povedala vyslovene, ze jej musim podpisat, ze nesuhlasim a ze to musi nahlasit, nepytala som sa kam, ale co som pocuvala, tak asi na tu hygienu. To mam potom akoze ocakavat co?
Ked je to povinne, tak potom mozu pokutovat za kazde odmietnute ockovanie.
Zaujimalo by ma, ako by sa to riesilo, ked by som "neodmietla" ockovanie, ale chcela ockovat v neskorsom veku. To sa uz neda, alebo co?

lenki33
12. jan 2009

aha, uz to vidim, priznam sa ze aj tak mi to nie je celkom jasne kedze neexistuje, pokuta za neockovanie, ale len za vseobecne ohrozenie. Aspon ja to tak chapem. Ja tiez napr nechcem uplne odmietnut, ale dat v neskorsom veku. Ja uz som sa rozhodla ze sa v tom nebudem vrtat, pokial mi fakt nebudu chciet dat pokutu

pd900bo
autor
12. jan 2009

tina pisala si ze chodite s malou na kontrolu k neurologovi, tak skus sa popytat jeho ci by oddialenie ockovania nebolo pre malu vhodne mozno budes mat podporu v nom a potom to pochopi aj detska lekarka

hlavne chod na neho pomaly a nie hned zhurta ze nechces ockovat oni sa vsetci doktory toho boja ako cert kriza

drzim palce nech sa ti to podari a urcite bojuj, lebo nikto to za nas mamicky nespravi musime sa ohlasovat my same 😒

jarka007
12. jan 2009

tina tusim na 28 str. je link na vyhlasku. V §4 Hlasenie sa pise, v akych pripadoch sa ma hlasit. Neockovanie do nich nepatri. Na tvojom mieste by som si vytlacila, prislusny paragraf a isla s nim k doktorke. Ak nechce porusit zakon, tak by ta nemala nahlasovat, pretoze to tam nepatri. Mozno ale maju nejake vnutorne smernice, o ktorych mi nic nevieme. V kazdom priüpade by som si nechala vyvetlit, ake vseobecne ohrozovanie ma potom na mysli, teda ktory odsek prislusneho paragrafu chce nahlasit.

erikasadek
12. jan 2009

MYwell, trafila si klinec po hlavicke, takto sa vlastne homeopatika preslavili, zacali ich brat na vaznost, , kvoli ciernemu kaslu.. ked bola epidemia tak pekne sa nimi liecilo.... 😉

vikinka27
12. jan 2009

tina, myslim ze v novom zakone je stanovena hranica, odkedy ockovat, ale nie dokedy... takze ano, ak by ste jej teoreticky tvrdili, ze chcete ockovat, ale neskor, tak by to mala akceptovat 😅
tiez suhlasim, vyskusajte toho neurologa, ci to nie je schodne. ze este chcete dozriet nerovovu sustavu a pod.

vikinka27
12. jan 2009

este ma napadlo k tym monovakcinam: minule som rozmyslala, ze je sice fajn rozlozit vakcinu na jednoduchsie, kvoli virusom, ale zase na druhej strane to znamena viac davok s pomocnymi latkami (a aj ked tam napr. nie je thiomersal, moze to byt nieco ine....), ktore sa potom budu znasobovat 😝
tak neviem co je lepsie... ci kombinacia virusov, alebo hromadenie pomocnych latok....

jarka007
12. jan 2009

vikinka ja som niekde citala, ze hexa ma dokonca viac pomocnych latok ako mono dokopy 😒 . Neviem presne kde a ci je to skutocne pravda, to by sa oplatilo preskumat a porovnat jednotlive vakciny. A namiesto thimersalu sa pouziva phenoxyethanol, ktory sposobuje kozne reakcie a jeho posobenie na rakovinu a dlhodobe ucinky je tiez nepreukazana. Takze mas pravdu, asi si nevyberies, vzdy tam bude nejaka chemikalia na konzervaciu.

denduska
12. jan 2009

panabeka, takze moj muz mal nakoniec pravdu ze ma zavru za precin vseobecneho ohrozenia 😀 ale nechapem co za ohrozenie akoze myslia, ved kto sa boji, ze ochorie, nech sa ockuje do aleluja 🙄 co to ma akoze znamenat, ved tu byvaju aj stovky cudzincov ktori mozno vobec nie su ockovani, a oni akoze sa tu mozu zdrziavat ale ja sa mam povinne ockovat, no prd...

no ja teda MMR pichnut nenecham, aj keby som mala niekoho podplatit aby mi napisal nejaku neurcitu lek.spravu - aspon s odporucanim odkladu ockovania. Ved peniaze hybu svetom 😠 mozno ani nebude treba, nedavno som si vsimla, ze sa malej robia take drsne fliaciky na lytkach aj predlaktiach...tak som strasne zvedava co z toho bude...samozrejme dufam ze nic 😖

tina_
12. jan 2009

K tym pomocnym latkam, len tak na okraj- toto som si vcera citala - Kolko hliniku je v Prevenare...

Toxický hliník
Hliník sa považuje za neškodný pokiaľ sa do tela dostane orálne, pretože telo ho neabsorbuje. Pokiaľ je však podaný injekčne, obchádzajú sa všetky ochranné mechanizmy tráviaceho traktu a hliník tak cirkuluje v tele a ukladá sa v tkanivách. Podľa dokumentov na stránke www.fda.gov „výskumy ukázali, že u pacientov so zníženou funkciou obličiek, vrátane predčasne narodených detí, ktorým bola parenterálne (mimo tráviaceho traktu) podaná vyššia úroveň hliníka ako 4-5 mikrogramov na 1kg tela za deň, sa hliník hromadí v množstvách, ktoré sú toxické pre centrálny nervový systém a kosti. K hromadeniu hliníka v ľudskom tkanive môže dochádzať aj pri nižších množstvách. Pre drobného novorodenca by toxická dávka predstavovala 10-20 mikrogramov a pre dospelého jedinca okolo 350 mikrogramov.“
Vakcína Prevnar ho obsahuje 125 mikrogramov!

😲 😲 😲

citujem z http://ockovanie.org/pneumokoky.html

lubii
12. jan 2009

Podľa príbalového letáku každá z "chorôb" je naviazaná na nejaký nosič. Diftéria,tetanus, pertusis je adsorbovaný na hydroxide hlinitom, hepatitída , haemophilus na fosforečnane hlinitom. Podľa mňa je každá látka vyrobená a naadsorbovaná zvlášť a potom zmiešaná, takže keby urobili mono, myslím, že by pomocných látok nebolo viac.