Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

livo46
1. apr 2010

denisocka, nasa Viki ma silnu alergiu na vajecny bielok a kravske mlieko + ten hnusny atop.ekzem, ale nan sme nasli bic - homeo a keby niet tejto alternativy uz mam doma maleho astmatika, aspon to mi vzdy predpovedaju lekari ked si precitaju diagnozu. takze uz su to presne dva roky co ju neliecime zapadnou medicinou a ver pomaha jej to. je uplne nadherna, len momentalne sa opat cisti, lebo mudra teta v detskom kutiku jej dala bohvieake keksiky a dost vela. a na narodky dostala laringitidu (teda kortikoidy sli do telicka + antibiotika) a dva dni po lare dostala zevraj mumps (to povedala ta ex-doc, ale ta nova doc. povedala ze toto asi nebol mumps, lebo mala napuchnutu len jednu mandlu,teda len lavu polovicu hrdla, a pri mumpse by mala vyzerat ako skrecok, cize mat napuchnute aj licka, takze nevieme, ci ho prekonala ci nie. Olino ho nedostal, este ho kojim,asi preto) ja som stastna ze sme nasli sposob ako pokorit ten ekzem a neprivolat nieco horsie. len ta potravinova alergia je nas strasiak, ale vsetko zle je na nieco dobre 🙂

petot
1. apr 2010

Čítal som na jednom anglickom diskusnom fóre ohlas jedného rodiča, ktorý písal, ako naučil svoje deti. Mali tuším 10 a 8 rokov, alebo tak nejak. Išlo najmä o prípadné hromadné očkovanie krochkajúcou chrípkovou vakcínou, ale v podstate platí o akejkoľvek.

Takže ocko jednoducho deťom prikázal, že keby do školy prišli a chceli deti pichať, starší nech hneď beží po mladšieho a spolu utekajú domov 🙂

Moje deti do školy ešte nechodia, ale oznámim riaditeľovi ústne aj písomne, že si neželám, aby na mojom dieťati vykonávali akýkoľvek lekársky zákrok s výnimkou prvej pomoci. A deťom takisto poviem, že im nikto nesmie proti ich vôli nič robiť, a keby to hrozilo, nech radšej bežia domov.

petot
1. apr 2010

A čo sa týka Modrého z neba a toho chúďatka dieťaťa, tak by ma zaujímalo, či zápal stredného ucha náhodou nedostalo po niektorej vakcíne.

petot
1. apr 2010

MMR je kontraproduktívna vakcína.

Prekonanie týchto bežných detských chorôb (osýpky, mumps, rubeola) spôsobuje celoživotnú imunitu, vakcína ani zďaleka nie. Zdravé dieťa ich nemusí vôbec dostať, môže ich dostať a prekonať subklinicky (bez príznakov), alebo klinicky (normálny priebeh ochorenia), a v oboch prípadoch získa celoživotnú imunitu.
Očkované dieťa ich môže dostať tiež, navyše je injekcia prihláškou do lotérie o nežiadúce účinky, a ak by vakcína aj skutočne fungovala (o čom pochybujem), tak by spôsobila akurát to, že dieťa sa stáva náchylným ochorieť až v čase puberty alebo neskôr, a to je zlé. Kým pre zdravé dieťa sú tie choroby ľahké, pre staršie deti a pre dospelých sú už podstatne závažnejšie a je 20x vyššie riziko komplikácií. Navyše počas tehotenstva môžu ohroziť plod. 😒

Keďže najväčším motívom očkovania je strach, nedá mi nedodať, že kým je poruke dostatok vitamínu C (a v prípade osýpok ešte A), nie je dôvod na paniku. Tieto choroby môžu byť nebezpečné tým, že veľmi rýchlo vyčerpávajú dostupný vitamín C v tele a ak sa dostatočne nedopĺňa (čo je žiaľ pravidlom), môžu vyvolať akútny skorbut a najmä osýpky potom za následok zriedkavé, no obávané komplikácie - krvácanie do pľúc alebo prienik vírusu do mozgu a encefalitídu.
Osýpky u malých detí Dr. Klenner rutinne liečil pomocou vitC 1000mg každé 2h (aj v noci), príznaky vymizli do 48h, ale muselo sa pokračovať ďalších 48h, ináč sa choroba vrátila. 1g každé 4h nestačí na rýchle vyliečenie, ale výrazne zmierni priebeh. Ťažko uveriť, ale táto liečba je aj po 50 rokoch stále oficiálne len "experimentálna". Vyžaduje vyšší príjem tekutín a je nevhodná pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Pre zaujímavosť, intravenózne sa dajú osýpky vyliečiť askorbátom sodným 400mg/kg 3x za 24h (áno, za 1 deň je po chorobe), ale toto môžu robiť len profíci, "doma to neskúšajte!" 😉

Nechcem rozpútavať podrobnejšiu debatu na tému liečby, píšem to len na margo strachu z týchto kedysi bežných detských chorôb. Strach je najlepší marketing. Áno, na osýpky zomrú ročne tisíce podvyživených afrických detí. Keby namiesto vakcín dostali pitnú vodu a potravu, bolo by to celé o niečom inom.

Posilňovanie prirodzenej imunity je lepší nápad než plné hrste vakcín.

livo46
1. apr 2010

petot, perfektne si to vysvetlil, vdaka velmi si nam to ozrejmil a mame v tom vsetkom podstatne jasnejsie aky postup dalej zvolime. este raz dakujeme! 🙂 🙂 🙂

petot
1. apr 2010

Nechcel by som, aby to vyzeralo ako bagatelizovanie chorôb. Chcel som dať len protiváhu voči bežnému zastrašovaniu o tom, aké sú to strašné a smrteľné choroby.

Áno, každá choroba môže za určitých okolností zabiť. Aj nádcha. Každá choroba sa môže skomplikovať. Napríklad komplikáciou mumpsu môže byť orchitída (zápal semenníkov) ktorý môže viesť až ku neplodnosti. Určitým mechanizmom môže mumps spôsobiť aj cukrovku (je mi záhadou, prečo potom lekári popierajú, že by ju mohla spôsobiť aj vakcína, ktorá obsahuje rovnaký, len "spomalený" vírus). Mumpsová meningitída, ktorou sa najviac straší, je podľa Dr. Halvorsena mierna a zvyčajne "nestojí za pozornosť", ale samozrejme aj tá sa môže skomplikovať. Prípadová úmrtnosť mumpsu je, pokiaľ si dobre pamätám jeho prednášku, asi 1:33000, osýpok asi 1:10000. Mohlo ísť o ľudí oslabených inou chorobou.

Totiž, keď sa stretnú 2 choroby naraz, je to problém. Aj to sa niekedy stane. (Preto je aj logické, že vakcína z 3 živých vírusov môže mať horšie následky, než samostatné vakcíny, hoci ja nie som ich zástanca).

Ja som si riziká zvážil asi takto: Moje deti nemusia vôbec dostať ani jednu z týchto chorôb (osýpky, mumps, rubeola). Keby ich aj niekedy dostali, tak výsledkom je doživotná imunita, a riziko komplikácií je malé. Vďaka odborným článkom Dr. Klennera dokonca viem o možnosti účinnej liečby "obyčajným" céčkom v neobyčajných dávkach.

Oproti tomu je tu neistá a ak, prinajlepšom dočasná imunita z vakcíny, ktorá môže spôsobiť väčší problém vo vyššom veku. K tomu pomerne značné riziko vážnych nežiadúcich účinkov (napríklad autizmu, aj keď sa to oficiálne popiera; ten postihuje 1 zo 150 OČKOVANÝCH detí) a podkopania imunity (ktoré zvyšuje náchylnosť na akúkoľvek chorobu v týždňoch po očkovaní). Takže z týchto možností bol môj výber asi jasný.

livo46
2. apr 2010

dobré ránko, petot chcela by som sa opytat, ake cecko aku znacku davas svojim detickam. ja davam mensiemu ten cebion a Viki celaskon. mohol by si mi prosim poradit nejake ciste cecko, myslim ze by to Viki pomohlo aj na to jej liecenie ekzemu. dakujem 😉

denisocka
2. apr 2010

livo,cebion bleee. nato sme tu už mali debatu - glycerol a mizive množstvo ceška,v celej flaštičke tuším 3g 😀 😅

neviem ako teraz peto,ale daval od Jamiesonu vit.C - 1000mg . Ja mam zas zp stranky www.badatel.sk kupene praškove cečko - C-salts s minerálmi . teraz už ale tento nema,predáva tuším male balenie od LAmberts 250g za 17€ tuším,ale je to podobne ako mám ja , je to zasadite,čiže nieje to kysle a davaš to do čajiku detom a tak. v jednej lyžičke maš 4g,čiže ja davam 1/4 lyžičky malemu denne , popravde ,už týžden mu nedávam,kedže to bral rok v kuse a chcem mu dať trošku prestávku

livo46
2. apr 2010

hmm,vdaka moc 🙂 tak ideme konat dalej 😀 rano som olinovi hned dala ten cebion,ze "rychlo nech ma to cecko v sebe!" 😀 haha treba mi viac studovat diskusie 🙂 🙂 🙂

livo46
2. apr 2010

deni, ja sa na tu stranku badatela nemozem dostat, mi vypisuje ze mi to moze poskodit pc a nepusti ma. prosim ta a v lekarni sa neda nic take kupit? ten jamieson je tiez praskovy ci su to len tabletky (na nete som nasla len tabletky) 😖 🙂

vodicka75
2. apr 2010

livo46: Jamieson su aj cmulacie tabletky, daju sa rozdrvit na prasok.

K téme oxidačnému stresu:
Výskumníci celiakie (celiac disease - CD) poukázali na nedávne zistenie, ktoré poukazuje že glutén potláča antioxidanty a zvyšuje oxidačné poškodenia v črevách. Lekári uskutočnili biopsie asi 60 deťom s tráviacimi problémami a zistili, že asi 40 z nich mali celiakiu, v porovnaní s 20 deťmi bez CD a tie s CD mali oveľa nižšiu antioxidačnú aktivitu a oveľa vyššiu oxidačnú aktivitu v tkanive. Niektoré testy ukázali, že OXIDAČNÝ STRES môže spôsobiť škody, ktorý bráni črevám absorbovať živiny z jedla. Odporúčajú čerstvé ovocie a zeleninu, strukoviny, bohaté na antioxidanty.
To som nasla ako maly prispevok tu: http://www.livingnaturally.com/PDFDocs/c/C77MPF...

...oxidačný stres ako následok očkovania,...deti musia tie kovy z tela vylúčiť...a ešte som náhodu natrafila na zaujímavý článok Vitamín C v prevencii a liečbe autizmu: http://www.autism.com/ari/editorials/ed_vitamin...

petot: ten navod na neockovanie v skole, toho otecka, vziat nohy na plecia je fakt tragi-komicky 😀 😀 ako z filmu 😀
mal by o tom urobit film Sverak, dame mu tip, to by bola super tragi-komedia 😀

denisocka
2. apr 2010

livo, jamieson su tablety ako píše vodička,treba podrviť,alebo nechať rozpustiť,usadiť sajrajt dole v pohary a to kysle ak ti dieťa vypije,tak je to OK . ináč tu je ten lamberts v prašku http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_...

prekladač google :
Vitamín C je vápnik askorbanu Prášok - 250gms - Lamberts ® Ref: L8106-250
Vitamín C - antioxidant vitamín

Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, a denný príjem je potrebná, pretože človek nie je schopný vyrobiť tento vitamín v tele.

Vitamín C je:
• podieľa sa na bunkovej a tkanivovej opravy
• Zúčastňuje sa na premene Proline na hydroxyprolínu, a je preto nevyhnutné v kolagénu údržby v koži, kosti a zuby.
• potrebné pre činnosť leukocytov, imunoglobulíny a prirodzených protilátok
• Chráni Vitamíny A & E proti poškodeniu
• Pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi hladiny
• má antioxidačné vlastnosti
• Podieľa sa na tvorbe kortikoidov hormónov v nadobličkách. .

Jemný, non-kyslé forme práškových Vitamín C vhodný pre ľudí, ktorí vyžadujú veľké množstvo tohto vitamínu, alebo tých, ktorí majú tablety ťažké prehltnúť.
To možno ľahko pridávať do nápojov alebo sypané do potravín.
Vápnik askorbanu je non-kyslý forma vitamínu C

Približne pH :6.8-7, 4

Pozor:
Viac ako 1000 mg vitamínu C môže spôsobiť mierne žalúdočnú nevoľnosť u citlivých jedincov.
Malý príjem niekoľkokrát denne (čerstvo dohotovené) sú výhodnejšie ako veľká jednej dennej dávke

Dávkovanie:
1 - 3 g denne ¼ lyžičky = 1 gram.

Na ¼ lyžičky (1 gram):
897mg Vitamín C je vápnik askorbanu
Vápnik 103mg
Č Inactives

Cena: 15,95 libier (Vrátane DPH na 17,5%)

s Damianom sa možeš spojiť aj cez mail a poradi ti ake cečko a odkial : kampan@zdravie.sro.sk alebo info@badatel.sk

denisocka
2. apr 2010

Milý zajko ráno vstal, vajíčka si pohladkal, korbáčik si vyleštil a veľmi sa potešil. Hurá - je tu Veľká noc, práce bude moc a moc. Prajem peknú Veľkú noc 🙂 .

livo46
2. apr 2010

ďakujem veľmi pekne za info a taktiež vám všetkým prajeme príjemne prežitie veľkonočných sviatkov!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ginepra
2. apr 2010

ahojky, kamarátka potrebuje urgentne odpoved - pokuta za ne-ockovanie je za jedno dieta tych cca 334 eur alebo by to mohlo byt za vsetky deti a vsetky ockovania? kedze priestupok sa tyka rodica a nie deti...? ked som ja pred casom hladala odpoved, bolo mi povedane, ze je to za jedno dieta (vsetky ockovania). ona ma 5 deticiek, tak by to bolo dost mastne...

denisocka
2. apr 2010

Za jedno

vodicka75
2. apr 2010

denisocka, ginepra: mate IP.

Ked ste tu spomenuli vitamin C, chcela som sa vas opytat, ci poznate vit. C od ceskej firmy Medpharma, v katalogu maju rozne vit. C /500, 1000, 1500/ aj so sipkami a za rozumnu cenu, napr. do 5 Eur za 60 tbl., preco objednvate az tak z daleka, su lepsie ??? Dakujem.
Tu je ten katalog http://www.medpharma.info/pdf/katalog2009_2010.pdf
pre deti od 3 rokov je urceny vit. C 500 mg, tie vyssie su uz pre deti od 12 r. /neviem, ci je ine zlozenie, alebo je to len tym, ze "vysoko prevysuju" dennu davku pre deti.

vodicka75
2. apr 2010

...uz som si to pozorne precitala, je tam uvedene, ze 1500 mg je len silnejsia forma 500 mg 🙂

denisocka
2. apr 2010

vodička,
ja som objednala z dvoch dôvodou - lebo to je v prášku a preto,lebo to nieje kysle. čiže malemu som to davala každe rano do čaju a nevedel čo pije, Jamieson mi piť nechcel,davala som mu striekačkou počas dna až si vybudoval k tomu odpor.

prvy krat som objednala velke balenie tuším za 1600sk - 725g s jednou babou odtialto napoly. čiže mi ostalo cca 360g prašku / davala som každy den 1/4 lyžičky ( 1g) a ked bol chorý tak viac X denne + aj my sme jedli ked nam bolo treba a po roku tam stale ešte mám na niekolko týždnov. takže je to určite výhodnejšie ako tablety za 5€ / 60ks. určite sa to aj lepšie dáva a maly nič nespozná. už mám doma nove balenie cele 725g s tým,že už pre nás /ako mm a mna / nekupim viac jamieson ani nič ine,lebo toho mame na 2roky dosť .

meszitým sommmalemu kupila megacečko jahoda 100tbl / 600mg a nechce to jest,je to kysle - a 8,50€ v riti

petot
2. apr 2010

ginepra: Zákon hovorí 10000Sk súhrnne (za všetky "prečiny" nepodrobenia sa dohromady). Takže mi to skôr pripadá na jedného rodiča než na jedno dieťa. Ale neviem, čo to presne znamená v právničtine.

Pokuta je najviac aktuálna v prípade, že ju niekto chce zaplatiť. Odvolávanie a súdenie sa ju môže oddialiť, pri víťazstve aj vynahradiť. Ak sa nedospeje ku konečnému výsledku do 3 rokov od dátumu "priestupku", prípad je premlčaný a nič platiť netreba.

petot
2. apr 2010

denisocka: C-Salts sa vraj oplatí od Nutra objednať 2x725g naraz, pretože je to stále ešte v nižšej sadzbe poštovného.

petot
2. apr 2010

vodicka75: Ale čo môže urobiť dieťa? Pohrýzť doktora do ruky?

Ber do úvahy, že to bola jeseň 2009, v anglosaských krajinách bolo dobreže nie stanné právo (v USA bol výnimočný stav) kvôli mediálnej fáme o prasacej chrípke. Občas sa blysli správy o možnom masovom očkovaní obyvateľstva. Predstav si, že pred školou zastane sanitka, vystúpia lekári, povedia riaditeľovi "ideme očkovať", myslíš, že kto by bral ohľad na dieťa? Pochybujem, že by tí "najmúdrejší" doktori rešpektovali, že im dieťa hovorí "ja to nechcem". Po očkovaní už je neskoro, môžeš sa 10 rokov súdiť, zdravie to dieťaťu nevráti.

Aj na Slovensku sa tuším v roku 2006(!) sťažovala mamička, myslím že z Trenčína, že do školy prišiel lekár, rad-radom zaočkoval deti, rodičia sa to dozvedeli ako poslední. Neviem, či ich aj fackal keď nechceli, ako sa to robilo za boľševika, ale ináč to na mňa dosť silno dýchlo puchom dôb minulých. 🙄

Takže pripraviť dieťa na takúto alternatívu je asi stále potrebné. Útek môže byť preň najefektívnejšou obranou.

denisocka
2. apr 2010

peto,teraz som Csalts objednavala cez kamaratku,ktora ma v USA rodinu, takže v ramci USA a Kanady je poštovne zadara . brali sme 2ks 725g ,takže som platila len 34dolarov tuším + pošta na SK /myslím že 28€ ma to vyšlo ,a to mi kamaratka nezaučtovala cestu cečka z USA na SK,lebo jej to rodina poslala zadara

denisocka
2. apr 2010

tak sa chcem opýtať,

ak nedam očkovať .... a daju ma na sud /asi hygiena? ..... a budeme sa sudiť a prehržm,tak zaplatím len 10tis či aj sudne trovy či ako? ja som čo sa týka zakonov a sudenia hrozna posera 😔

denisocka
2. apr 2010

čo sa týka uteku-tak len tolko,čo viem že u nás v škole je vratnik a dieťa by asi neušlo bez priepustky

petot
2. apr 2010

denisocka: Hygiena Ťa na súd nedá. Pre nich to končí udelením pokuty. Súdiť sa môžeš Ty, ak s pokutou nesúhlasíš. Súdne trovy samozrejme platí tá strana, ktorá prehrá. Prípad však nemusí skončiť na obvodnom súde. A ešte stále je tu Strašburg.

livo46
2. apr 2010

deni, prosim ta z akej stranky si to objednavala, ja som nasla c-salts za 35 dolarov ale len jeden kus. ja to ma na stranke www.nutri.com 🙂

denisocka
2. apr 2010

livo,ano odtail sme vzali 2ks - to ta jeden vyjde asi na 26€

denisocka
2. apr 2010

no len si neviem predstaviť peťo, že sud prehrám ..že ma to zrujinuje,.možno by som zaplatila z fleku tu sumu a dovi dopo