Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

teodorka
9. apr 2010

ked kukam v ockovacom kalendari bude to MMR

vodicka75
9. apr 2010

teodorka, to budete mat preventivnu prehliadku, pozri sem http://lesk.cas.sk/clanok/85612/preventivna-pre...
mozno mu budu brat krv na rozbor, vsak v pohode chodte a povedz, ze chces pockat na vysledky, vsak to nemozu najskor ockovat a potom si pozriet vysledky rozboru,...co ked niekomu vyskoci cukor a ockovanie by mu to este zhorsilo, to je len teoreticky.

teodorka
9. apr 2010

na pozvanke je napisane:Teo na 9 roc.prehl,Tomas na 11 roc.prehl.+ockovanie+odber krvi

denisocka
9. apr 2010

Tak ale chces ich naockovat?

teodorka
9. apr 2010

no nechcem len kurnik ja to este nemam tak nastudovane ako Vy takze musim cez vikend studovat aby som jej vedela aspon daco povedat ze preco nie

denisocka
9. apr 2010

Tak si kukni aspon prednasku a pocitaj titulky

teodorka
9. apr 2010

posli link deni prosim ...lebo som v tom vsetkom stratena

teodorka
9. apr 2010

a este to moze byt aj tetanovka + detska obrna

teodorka
9. apr 2010

inac sranda lebo naposledy som s nim bola u dr 9.12 2008 a uz rok mam kartu doma od kedy sme do nemocky chodili na TBc .....ze odkial prisla na to ze jej chyba moj Tomas

petot
9. apr 2010

denisocka: Aj u nás zvyčajne stačí (na odrazenie bežných soplíkov) 3-4x1g.
Nie, nie som Peto S.

vanish: Nemal príliš vysokú teplotu, len 38,5 až 38,7 ale bol od rána extrémne plačlivý a podráždený, čo som pripisoval "len mraučavosti z choroby" (v skutočnosti to už mohlo byť dôsledkom podráždenia CNS). Ináč mal len červené hrdlo a trochu kašľal. Okolo 11:00 sme mu dali Panadol v nádeji, že mu zníži horúčku a uložili ho do postele spať. Zdá sa, že to nebol dobrý nápad. Keď som ho šiel o hodinu a pol skontrolovať, našiel som ho zacikaného, hnačkovito zakakaného (už 2 roky sa nepocikával!) ležať v posteli, neprítomne civel do stropu, a keď som ho oslovoval, tak len nezrozumiteľne drmolil "nechcem, nechcem" a ďalej hľadel do stropu. Nohy mal kŕčovito polo-pokrčené, ruky mal v zápästí ohnuté do drápov. Manželka pribehla keď počula, ako na neho volám. Bol na neho hrozný pohľad. Osprchovali sme ho, potom si sám sadol na nočník a normálne sa vykakal, bez hnačky(!)

Vtedy som mu postupne vtisol do úst 2 gramy cmúľacieho vitamínu C a šli sme do nemocnice (injekcie by boli určite lepšie, ale nemal som, ani by som mu ich nevedel podať). Určite by bolo bývalo omnoho vhodnejšie rozriediť práškové céčko v troche vody a dať mu to vypiť, to ma v strese napadlo až dodatočne. Ale proti cmúľacím aspoň neprotestoval, aj keď to bola asi naozaj hlúposť, mohlo mu to zabehnúť... Cestou som na neho stále hovoril lebo to vyzeralo, že každú chvíľu stratí vedomie, zatváral oči a bol úplne bezvládny, malátny, ako drevená bábika. Manželka zatiaľ obvolala priateľov aby sa za neho modlili.

Išli sme autom a vďaka "fantastickej" organizácii práce na urgente trvalo pol hodiny, kým nám povedali, že oni s nami nič a že máme ísť rovno na infekčné oddelenie a tak sme sa tam dostali až takmer hodinu po odchode z domu. Dieťa medzitým trochu nadobudlo vedomie a jeho stav sa stihol mierne zlepšiť, už aspoň komunikoval, aj keď odpovede boli zmätené a odveci. Na infekčnom skonštatovali, že príznaky síce nie sú výrazné, ale sú tam a podozrenie je oprávnené. Urobili mu lubmálku, kde mozgovomiešna tekutina vytryskla pod tlakom, takže evidentne bol zvýšený vnútrolebečný tlak (výsledok bol vďaka Bohu sterilný, takže ak tam chcela byť infekcia, tak usudzujem že do úvahy prichádzal len vírus). Nechápali, načo som mu dával toľko céčka, a v danej situácii nebolo v mojich silách to dosť dobre vysvetliť, ani knihu som ešte nemal hotovú.

Každopádne, bol som veľmi šťastný a lekárom vďačný, že som tam mohol s ním ostať, o ďalšiu polhodinu už bol plne pri vedomí, dostal základnú infúziu (myslím že 5% dextrózu) a tak som mu stále núkal piť a dával ďalšie céčko. Za hodinu teplota výrazne klesla, syn bol dobrej nálady, smial sa a vtipkoval, čo bolo zjavne nevšedné, až nakoniec lekári váhali nad diagnózou. Sledovali ho pre istotu týždeň, lebo mal ešte niekoľkokrát výkyvy teploty, tak som sa o neho staral a samozrejme dbal na jeho pitný režim a primeraný prísun céčka. Miestami som ho potreboval aj ja, ale to je už iný príbeh. Každý deň sme spolu vypili viac než 3 litre čaju a spotrebovali aspoň pol kila citrónov.
Personál bol milý a starostlivý, nemôžem povedať krivé slovo. Možno ja som bol niekedy príliš náročný, všetko som si nechal vysvetliť 😉 Ale keď človeku ide o dieťa...

Bolo by ešte o čom písať, ale chcela si vedieť, prečo som hovoril o podozrení na vírusovú encefalo/myelitídu a ako som zistil, že stav je vážny. Nuž, bál som sa o neho, lebo mi niektoré črty jeho stavu a moja intuícia pripomínali prípady, ktoré opisoval Klenner vo svojich článkoch o vírusovej encefalitíde. ☹

P.S. Môžeš si predstaviť, ako som sa cítil, keď som si potom *dodatočne* prečítal Klennerove konštatovanie, že v takýchto prípadoch je dôležité čím skôr podať ráznu dávku céčka intravenózne alebo intramuskulárne, ale ak nie je k dispozícii injekcia, že dobre poslúži aj ústny vitamín, ak ho samozrejme pacient dokáže prehltnúť... 😒

petot
9. apr 2010

Pardón, mal som na mysli encefalo/meningitídu, čiže zápal mozgu/mozgových blán.

petot
9. apr 2010

Dosť hlúpa chyba, zameniť meningitídu s myelitídou. 😅 (asi zafungovala únava a kontextová pamäť, nedávno som asi čítal nejaké články o poškodeniach nervovej sústavy tak mi to prišlo automaticky na jazyk...)

vanish1
9. apr 2010

peto ďakujem za vysvetlenie... je to smutné 😔 tak už sa nečudujem, že si to vedel, ja som si myslela, že taký zápal prebieha bez príznakov.....
ty máš toho dosť naštudovaného, manželka sa na teba asi môže plne spoľahnúť čo sa zdravotného stavu týka 😉

petot
9. apr 2010

vanish1: Mám, ale poznáš to, čím viac vieš, tým viac vidíš, koľko toho ešte nevieš 😉

petot
9. apr 2010

Aby nevzniklo nedorozumenie, citróny boli len ako doplnok kvôli flavonoidom, citrátom a chuti, nebral som ich ako zdroj céčka (60mg/100g je dosť málo).

vodicka75
9. apr 2010

petot, pridam to sem, vsak to suvisi aj s ockovanim za a proti a teba to bude mozno zaujimat,
nahodou som sa dostala k detoxu /napr. po ockovani/, natural chelation /bez DMPS/
http://www.scienceformulas.com/protocol.html
je to hotovy produkt, pozerala som si zlozenie, je v tom vselico: mineraly, vitaminy, ALA /kyselina alfa-lipoova/,...ku kazdemu prvku je popis, ze na co sluzi, napr. ALA - viaze intracelularne tazke kovy, pomaha odstranit tazke kovy z CNS, alebo zinok /znizuje toxicitu kovov/ a jediny prvok, ktory ma uvedene ze podporuje vylucovanie toxickych kovov v crevach je VITAMIN C, co je pri detoxe velmi dolezite, nielen dostat to von z buniek, ale dostat to von z tela, z tych criev asi niecim, co to na seba naviaze, neviem, ci normalna vlaknina.
A dalsia zaujimava info., to mam z clanku, link od cory
http://www.vitalitanet.sk/newWeb/index.php?page...
ze prave nenasytene mastne kyseliny /omega 3/ su nevyhnutne pri detoxikacii, bez nich neprebehne, ma to logiku, lebo z tych buniek sa musi to svinstvo najskor uvolnit a omega 3 mastne kyseliny tomu pomahaju. Vela ich obsahuju napr. vlasske orechy, alebo lanovy a konopny olej /za studena lisovany, uchovany v chlade do 4 C, aj skladovany v obchode a v tmavej flasi/ - len momentalne neviem, ci je mozne taky zohnat.
PS petot, si v Altermede? si peto t z bb? poslala som to aj tam 🙂

cora73
9. apr 2010

Ja som normalne kupila lanovy olej lisovany za studena uskladneny v chladnicke v Bio obchode...

vodicka75
9. apr 2010

cora, to vazne? ja som bola v bio-obchodoch a vsade mali tie oleje na regaloch, ani jeden v chladiacom boxe a nechce sa mi vyhodit peniaze za nieco, co moze malej skodit. Prosim ta, aka znacka, ktory obchod? dakujem.

cora73
10. apr 2010

ja som ho kupila v Bioparku v Modre,je aj v Blave na Mlyn.Nivach a v Apolle,neviem,odkial si a znacku si uz nepamatam,ale lacny nebol..Ak by ho v niektorom obchode mali iba na regali a nie v tmavej flaske,tak ho ani nekupuj..Ja som sa nanho priamo opytala predavaca..skus hodit do googla biopark...

cora73
10. apr 2010

vyzeral podobne-ak to aj nie je on,uz si nepamatam:

http://www.maurer.sk/index.php?option=com_conte...

davala som aj malemu a bol ok...

tu je aj siet predajni:

http://www.maurer.sk/index.php?option=com_conte...

denisocka
10. apr 2010

banda,ja sa na čas lučim, včera mi na poradni zistili mäkky krčok,tak mam ležať a internet mam aj na mobile,ale to zas neni take pohodlne ako pri PC . pa partia

denisocka
10. apr 2010

jaj a došla som tu kvoli teo http://www.blip.tv/file/2224472

teodorka
10. apr 2010

deni diky si zlata 🙂 🙂 🙂

teodorka
10. apr 2010

no kukla som to.... 😒

teodorka
10. apr 2010

len este ako to povedat dr....

simi.w
10. apr 2010

prosím, může mi někdo poradit homeopatika...........chystáme se s dcerou na očkování MMR, měli jsme ho odložené a už bude mít dva roky, tak nás dr. pozvala na první dávku

blovitc120
10. apr 2010

Simi thuya occidentalis 15CH min. den pred, v den a den po ockovani, 5 guliciek zakazdym, dietatu rozpustit vo vlaznej vode, pol hod. pred a po nic nejest a nepit okrem vody.