Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bambusko
23. apr 2010

cora, da sa to, robim to uz roky 😉 a da sa dokonca aj vybrat vhodna nechemicka potravina 🙂 ale je to ozaj makacka, kym sa v tom zorientujes a ked casto menia obaly...

petot, na sab simplexe su "zle" pomocne latky, sam poznas, ze ich je pozehnane kdekade, napr. sacharin, benzoan sodny

teodorka
23. apr 2010

kukali ste spravy na markize?dr.ortoped sa dal zaockovat a od vtedy kriva ....pozrite si to v archive

cora73
23. apr 2010

bambusko,ja som to robila kvoli celiakii,takze pre seba uz mam odsledovane vyrobky,ale vidim,ze musim fakt zabrat,lebo je to skoro vo vsetkom,aj v tom,v com by to clovek vobec neocakaval..ale najhorsie je zmenit myslenie ludi (v mojom pripade blizkeho pribuzenstva) uz teraz na mna pozeraju ako na polosialenu,ze co najdem na nete,ale ved to robim pre nas... 😀 😀 😀
ale este si pamatam pohlady ludi v obchodoch,ked som behala s lupou.. 😉

teodorka,ja som pozerala,sice neverim,ze nieco dosiahne,ale aspon zase sa "chvilku" o tom hovori...

oscarka3
23. apr 2010

teodorka,pozerala som.som zvedavá ako to dopadne

nellina
23. apr 2010

cora si ma pobavila s tou lupou 😀 ja teraz najradsej nakupujem v bio potravinach, nehovorim, ze vsetko kupujem bio, ale zaklad do varenia musi byt..napr. sojova omacka sa neda porovnat s tou hnusnou glutamanovou, maju tam dobre vychytavky tak si tam chodim ulietat.. 😀

vodicka75
23. apr 2010

ahoj cora, tak bola som v biopotravinach v Modre a kupila som lanovy olej bio, pekne bol umiestneny v chladnicke, ale po otvoreni bol uplne zlty ako zltko, tak neviem, co si mam o nom mysliet, ked "spravny" ma byt svetlozlty a ten zozltnuty je zevraj skodlivy,...alebo je to v pohode?...asi nejistejsie su cerstvo pomlete lanove semienka 😉

divoska
24. apr 2010

deni, ciste hypoteticky, akurat ze aby isli 5ti ludia to nema vyznam. ale raz hadam aj to bude, ak sa inak neude dat. zo zaciatku by bolo fajn aktivne rozposielat tu peticiu medzi znamych aspon.

denisocka
24. apr 2010

aku peticiu? pošlite mi,ja ju pošlemm po maily znamym

cora73
24. apr 2010

vodicka,pozri datum spotreby,ale nemyslim,ze by mal byt zly,s Bio parkom som zatial spokojna..
nellina,a ty tie mini pismenka vidis? 😀 😀 ja teda nie....

vodicka75
24. apr 2010

Ahojte,
je spustena nova stranka o ockovani, tak hor sa do pisania otazok 😉

www.sprievodcaockovanim.sk

Na Vaše otázky budú odpovedať odborníci na očkovanie a odborní garanti tejto stránky:
Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc.
MUDr. Pavol Šimurka
MUDr. Ingrid Urbančíková

vodicka75
24. apr 2010

Sympaticke na tej stranke je aj to, ze je mozne pisat komentare k clankom, ak nejake mate 😉

cora73
24. apr 2010

ale makaju na dobrom imidzi ockovania.... 😀

vodicka75
24. apr 2010

Inak, celkom zaujimavy rozhovor s P. Muskovou http://www.hzds.sk/?mod=zpravy&par=vratime-ocko...
Myslim, ze tu niekto spominal kamaratku, ktora niekolko tyzdnov po ockovani proti chripke, potratila ☹ ...a v rozhovore p. Muskova spomina napr.:
"Každý má právo na názor. Faktom je, že Švajčiarsko zakázalo podávať vakcíny s obsahom ortuti tehotným ženám a mládeži do 18 rokov a ich odborníci to zdôvodňujú tým, že ortuť vo vakcínach spôsobuje poškodenie plodu ba až potrat. Oceňujem, že Slovensko v súvislosti s prasacou chrípkou nenakúpilo vakcíny obsahujúce skvalén, ktorý môže spôsobiť degeneratívne nervové ochorenie."

vodicka75
24. apr 2010

Slovensko nakupilo PANENZU, ktora obsahuje "len" tiomersal - organicku zluceninu ortuti...ale stale nechapem, preco dokola omielaju, ze tiomersal nie je skodlivy, ked je to napisane cierne na bielom /tu: http://www.ped.muni.cz/z21/2006/konference_2006... /, ze "Elementarna forma ortuti alebo jej anorganicke a organicke metabolity vykazuju toxicke ucinky vratane neurotoxicity, nefrotoxicity, toxicity na GIT trakt."
Snad nechcu tvrdit, ze tiomersal v organizme s nicim nereaguje, to je blbost, ked reaguje, tak toxicita metabolitov je jasne potvrdena.

cora73
24. apr 2010

Vodicka,nejde mi to cele otvorit,na zaciatku sa to zasekne,nemozes to skopirovat,prip mi to poslat do IP?

cora73
24. apr 2010

neurodegeneracny proces vyvolany ortutou, film:

http://rng.nazory.eu/toxiny

susisus
24. apr 2010

"Očkovanie zaťažuje organizmus malých detí
Nie je to pravda. Imunitný systém novorodenca je ako špongia, a je pripravený prijať milióny podnetov. Ak by dieťa dostalo celý očkovací program naraz, nezaťažila by sa viac ako jedna desaťtisícina kapacity imunitného systému"

to už čo sú za bludy... 😝

petot
24. apr 2010

cora73: Autori stránky sprievodcaockovanim.sk patria medzi najväčších propagátorov vakcín na Slovensku. Partnerom stránky je ÚVZ, sponzorom je farmaceutický gigant Pfizer. Zdvihnite ruky, kto si myslíte, že tam nájdete nejakú objektívnu informáciu 😀

petot
24. apr 2010

"Vzhľadom na to, že očkovanie nás má chrániť a nie nám spôsobovať zdravotné problémy sú všetky vedľajšie a nežiaduce reakcie sledované, hlásené a vyhodnocované. Sledovanie má u nás na starosti Úrad verejného zdravotníctva a Štátny ústav pre kontrolu liečiv,"

Včera v správach ÚVZ oznámil, že Panenza nemá zaznamenaný ANI JEDEN nežiaduci účinok. Podaných bolo 60000 dávok. Takže máte predstavu, ako výborne u nás funguje "hlásenie". 🙄

petot
24. apr 2010

"Záver je taký, že thiomersal nie je toxický. Naviac, dávka ortute podaná v thiomersalových vakcínach v rámci celého očkovacieho programu nedosahuje ani dennú dovolenú dávku, ktorá je 150 µg za celý očkovací program."

Thimerosal je prudký jed. Je obludné, keď niekto presviedča, že to tak nie je, a že si ho máme bez obáv vpraviť do krvného obehu. TOto o ňom píše chemické laboratórium Oxfordskej univerzity: http://msds.chem.ox.ac.uk/TH/thimerosal.html

Povolená denná dávka podľa EPA je 0,1ug ortute na kg váhy na deň. Jediná dávka Panenzy obsahuje 22,5ug, čiže bezpečnostný limit by nebol prekročený, keby sa podala 226-kilovému človeku. EPA však hovorila o ortuti v potravinách, z ktorej, ak sa nemýlim, 97% sa vôbec nedostane do krvného obehu, kým vakcína tam ide celá. Takže keby sme mali byť dôslední, mal by ten človek mať 7275kg. EPA hovorila o metylortuti, thimerosal je etylortuť, do mozgu sa dostáva, ak si dobre pamätám, v 4-násobne vyššej miere, takže náš človek by mal mať 29100kg.

denduska
25. apr 2010

ahojte, strasne pekne vam dakujem za vsetky rady aj tu aj do IP 🙂 mam co skusat, naozaj dakujem 🙂

denduska
25. apr 2010

ozaj, vcera som citala taky clanok, kazuistiku o 18-mesacnom dietati, u ktoreho sa vyvinul ekzem do 24-hod po ockovani vakcinou DTP s obsahom 2-fenoxyetanolu, u prvej aj druhej davky...a bola potvrdena alergia na 2-fenoxy.. a zaver - po ockovani tretou davkou bez 2-fe, ale s tiomersalom uz ekzem nebol pozorovany. Nemalo chybu!! jedno lepsie nez druhe 😀 chudak 😒

josefa
25. apr 2010

ta stranka sprievodcaockovanim je jak pest na oko, pekny jak u toho sponzora pfizera pisou ze urcite neovlivnuje obsah stranek🙂))) asi spolehaj na heslo ze stokrat opakovana lez... se stava pravdou.... a vsechny zavazne reakce po ocku typu autismus a cukrovka jsou podle nich jen casovou shodou nahod, pekne jsem se zasmala🙂)) To jak se ty negativni stranky ocka snazej vyvratit jen potvrzuje, ze to tak neni, a ze je nekde problem. Jenze ten, kdo si potrebuje potvrdit ze je ockovani neskodne, si tu pohadku rad precte a bude spat dal

josefa
25. apr 2010

jeste je vtipna ta odborna tabulka pro laickou verejnost, udaje o nemocnosti v usa "pred ockovanim" a "v roce 2000"
zapomneli upresnit cisla pred ockovanim v kterym roce to bylo, jeslti sto let pred ockem, nebo 2 roky

http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste-otazky-...

martinka1981
25. apr 2010

Ja nechapem to ako sme my Slovaci zaslepení 😒
Všade vo svete sa hovori o škodlivosti ortuti a spol. len u nas je všetko bezpečne a užasne,je mi z toho nanič 😔
čim dalej tym viac som šťastnejšia že moje dieťa nieje očkovane...............

tin007
25. apr 2010

ahojte, poslala som otazku z akeho roku su udaje Pred ockovanim. "Az po schvaleni administratorom bude otazka zverejnena". Myslite ze bude? 😠

josefa
25. apr 2010

tin007 no ja si rikala, ze tam urcite bude naka cenzurka, kdyz zatim nejsou pod clanky zadny komentare 😀 mohli uz teda klidne u tech tabulek napsat udaje "pred ockovanim" a "po ockovani" ten rok 2000 tam ani nemuseli davat🙂))

vodicka75
25. apr 2010

petot a ostatni, nechce sa vam pridat aj na tu stranku tie komentare, co davate sem?, tak sa mozu aj ostatni, ktori si myslia o ockovani, ze je super vec, dozvediet, ze tie info. nie su objektivne a existuju aj proti-nazory
cora, neviem ako inak by si si ten clanok "Pritomnost ortuti v rybach - vhodna potravina pre deti?" mohla precitat, mozno mas problem s Acrobat Reader? v inom formate to nie je, len v .pdf.

Dalsie info. k toxicite ortute a inych kovov:

http://ekologie.upol.cz/ku/etxo/toxikologie_kov...
Tazke kovy a pesticidy v potravinach: http://fpv.ucm.sk/katedry/biotechnolog/journal_...

tean
25. apr 2010

martinka1981
kolko mesiacov ma tvoj drobec ? Uz bolo citit nejake tlaky ohladom ockovania ?
Zaujima ma to, lebo o par tyzdnov budem riesit tieto problemy aj ja.

zelmirka1
25. apr 2010

tak to je fakt sila tie nove stranky o ockovani, ale svedci to o tom ze uz sa predsa len nieco deje a tak vymyslaju kadeco aby udrzali ludi v nevedomosti.