Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ginepra
9. máj 2010

deni - ked už sa nasadia ATB (začne ich dieťa brať), mali by sa už doužívať ako treba, aj keď zaberú, inak sa môže stať, že nabudúce už nezaberú a že sa choroba vráti späť. Aspoň takú teóriu ovládam ja a aj sa ju snažím dodržiavať.

denduska
9. máj 2010

deni neviem ci je to presne ta kniha, ale nejaku taku ma moj muz v pc..akurat ze pred chvilou odisiel a pride az utorok 😅 ak to dovtedy nezozenies, mrknem 😉

denisocka
9. máj 2010

a ako dlho treba najmenej brat ATB?

denduš,jasne, že tu knihu chcem a ked ju ma v PC ešte lepšie, ak s ním budeš v kontaktte opýtaj sa

hely79
9. máj 2010

denisocka: na horucku je velmi dobra stava z bazovych bobul, moze sa aj zriedit s vodou alebo bazovy sirup... ja skusam najprv vsetko prirodne, vzdy nieco zaberie... alebo homeopatiu, s tou mam tiez dobre skusenosti... 🙂

denisocka
9. máj 2010

Ja teraz hladam odpoved co s atb

nellina
9. máj 2010

denisocka, pokial viem minimalne uzivanie atb je 5 dni..

cora73
9. máj 2010

co ja viem,tak ATB zabera po tretom dni,ale ked si uz zacala,tak nech sa to doberie,a na letaku by malo byt napisane uzivanie..

teri3
9. máj 2010

denisocka, k tomu mlieku: nedávno som čítala výbornú knižku o enzýmoch a bolo tam spomínané, že ešte začiatkom minulého storočia bola vydaná knižka o liečivých účinkoch mlieka, avšak išlo o mlieko SUROVÉ, obsahujúce enzýmy. Odkedy však vznikla veľkovýroba, v súvislosti s tým pasterizácia, liečivé účinky mlieka vymizli... Pamätám si na jeden veľmi dobrý názor môjho svokra, že vždy to tak bolo, že sa propagovalo jesť to, čoho sa urodilo najviac...a uznajte, odkedy vymysleli, že krava môže nadojiť niekoľkonásobne viac mlieka, prečo by nám niekto rozprával, že je to škodlivé? Zase len veľký biznis, ako aj ten s vakcínami napríklad... Na druhej strane, mala by som možnosť kúpiť surové domáce mlieko, ale tam je zas riziko, že sa prenesie napríklad encefalitída a keďže neočkujeme, hmmmm...

lubii
9. máj 2010

Ahojte, čítam,že sa bavíte o mlieku, tak pridám aj ja niečo:
http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=200...
http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=200...

a s ATB Ti Deni ja neporadím. My sa úspešne vyhýbame ATB už11 rokov. Naposledy ich brala dcéra keď mala 3 roky a nastúpila do škôlky. Brala ich 3 po sebe a nezabrali ani jedny, tak sme s tým, skončili. Ja ináč nemám nič proti ATB, považujem ich za výborný objav, pokiaľ sa používajú pri záchrane života. A vlastne tiež by ma zaujímalo, či je ozaj pravda to, čo napísala Ginepra, lebo ja si to tiež tak pamätám.

hely79
10. máj 2010
monnaa
10. máj 2010

Ahojte. Som rada, že som natrafila na túto tému. Chcela by som sa vás spýtať, ako sa postupuje v prípade, že nechcem dať svoje dieťa zaočkovať ? Možno ste sa tu týmto už zaoberali, ale z časových dôvodov nemôžem prečítať všetky stránky....
Môj syn bol zaočkovaný zatiaľ 2 x hexavakcínou + proti rotavírusom ( vtedy som o rizikách očkovania vôbec netušila :( ). Po 3. mesiaci sa u neho zistilo zaostávanie v motorike, je hypotonický, musíme s ním cvičiť. Taktiež má NMR nález na mozgu ( poruchy myelinizácie ), zatiaľ je to vo vyšetrovaní, ale pri pátraní po nete som sa dočítala, že takéto niečo môže spôsobiť vakcína proti hepatitíde B. Pritom usg nález mozgu po narodení bol v norme. takže neviem, čo si mám o tom všetkom myslieť a dosť sa zamýšľam, že môže ísť o následok očkovania.
Ďakujem.

sisi08
10. máj 2010

monnaa, pozri si stránku riziká očkovania.sk, postup pri neočkovaní dieťaťa je na stránke očkovanie.org, ale aj na badateľ.sk

monnaa
10. máj 2010

sisi, ďakujem pekne

lowike
10. máj 2010

teri3 - encefalitidy sa mozes bat len v pripade kozieho mlieka pokial viem. surove kravske je v pohode

cora73
10. máj 2010

monnaa,vela zalezi aj od toho,aku mas pediatricku-pediatra,v pripade tvrdosijneho zastavania sa ockovania odporucam zmenu lekara...

didi35
10. máj 2010

Ahojte, okrem homeopatie, riesite prosim nejako detox po ockovani? Ak ano, akymi sposobmi, formami? Strasia ma tie pretrvavajuce mykobakterie po BCG vakcine. Chcem ich dat z telicka von! 😉 Vdaka.

Moj maly (8 mes.) ma len BCG, uz nebudem ockovat.

lusinta
10. máj 2010

Omlouvám se za off topic...
Srdečně všechny zvu na týden respektu k porodu v Brně..Letos budou opravdu hodně zajímavé přednášky🙂
http://www.aktivnirodicovstvi.cz/respekt-k-porodu/

A k tématu-doporučuji stránky www.slepicarna.cz, kde mimo jiné alternativní témata je právě i hodně probírané očkování,protože hodně z nás své děti neočkuje..

vodicka75
10. máj 2010

K detoxu je zaujimavy navrh Dr. Mercolu (ma aj svoj protokol na detoxikaciu od tazkych kovov), ktory spomina predovsetkym L-glutation ako velmi dolezitu latku pri detoxe od toxinov, prirodzene zdroje glutationu su surove maso, surove mlieko, surove vajicka (asi nic vhodne pre najmensie deti?), dalej SUROVA zelenina a ovocie (spenat, zemiaky, spargla, avokado, karfiol, brokolica, vlasske orechy, cesnak, paradajky,...ostropestrec mariansky, kurkumin...
viac: www.mercola.com

kedysi som tu do diskusie pridala k detoxikacii nejaku chemiu - ake potrebne latky pomahaju detoxikovat (zaradit do jedalnicka potrebne potraviny, hlavne musia byt surove,...inak, nasa mala nema rada vareny spenat, ale spenatove listy je skoro ako kozliatko, tak nech sa prespenatuje 😀 😀

cystein, glutation
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ockovani...

a petot spominal vit. C

didi35
10. máj 2010

vodicka: dik

petot
10. máj 2010

didi35: Mykobakterie uz asi von z tela nedostanete, pretoze prezivaju latentne aj niekolko rokov. Treba podporovat imunitny system, aby ich dokazal drzat pod kontrolou. Okrem ineho treba dostatok vitaminov C, D a vapnika.

didi35
10. máj 2010

petot: dakujem, tusila som, ze to nepojde. Je tazke zmierit sa s tym...

martinka1981
10. máj 2010

Peto,
prosim ťa kolko vit.C si možem dať v tehotenstve? Niečo na mňa lezie a neviem ake max.množstvo si dať 😒 ďakujem

sisi08
10. máj 2010

monnaa 😉 ,
lusinta, vďaka za zaujímavé info i stránku 🙂

petot
10. máj 2010

martinka1981: Pozri poslednú kapitolu Rýchlokurz: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Je tam zhrnuté maximalistické dávkovanie aj hlavné kontraindikácie.

denisocka
11. máj 2010

no maly nam z ATB kaka kus viac ako treba , asi si otvorim tovaren na pampersky . okolo nosa sa mu vyhodil nejaky ekzem 😅 . no,zjavne som sa splašila zbytočnel,ebo kým vypil prvu davku,už mi teplota nevystupila,ani tu noc dalšiu,ani doteraz Afty mažeme,kupim Bečko,ale čo s Augmentinom,už ho bral 2 a pol dna ... zavolať dokyne že ma akože hnačku ? neni to take hrozne,ale je to zas moje dejavu s tým kakaním ako za mala,ked bol stale na ATB a stale sračkoval 😅

vodicka75
11. máj 2010

denisocka, ATB sa mozu, resp. musia vysadit, ak su neziaduce ucinky, ked som bola tehotna a bolo mi z nich zle, tak mi Dr. povedal, ze ich mam prestat uzivat (brala som 4 dni a koniec, Augmentin). B-komplex je na tie afty dobry.
Prajem skore uzdravenie 🙂

denisocka
11. máj 2010

ja viem že som v tehu brala čosi,kde je tiež klavulan a mala som taku hnačku, ale vydržala som brat 7 dni,ale bola som "vysrata z podoby" a ked som po porode mala abscesy v prsniku a chceli mi to dať zas,tak som / asi amoksiklav/ a vravela som že som hnačkovala,tak mi lekár povedal,že to je než.učinok,že to mi dať nemože zas ,že čo som to vtedY hlupa prala dalej

molnarovak
11. máj 2010

denisocka, písala si, že v Levoči nemá doktorka crp test? Ja bývam na dedine a naša doktorka to má. Síce sa za to platí, ale aspoň mám na výber. Myslela som si, že je nejaké nariadenie, že už to musia mať povinne všetci pediatri.
Inak sa čudujem, že malému nasadili atb, keď má ústa vyhádzané aftami. Ja som pred pár rokmi užívala atb, ktoré mi znížili imunitu a tiež som sa vyhádzala v ústach. Okamžite mi atb vysadili, pretože sa afty stále rozširovali a atb imunitu potláčajú, takže by mi afty mohli spôsobiť zdrav. problémy. Veď som aj skončila nakoniec na infekčnom, kde ma museli zavodňovať.
Mne kázali cumlať panthenol, ale nejak zvlášť mi to nepomáhalo. Dlho sa mi afty opakovali, až kým som nezačala pravidelne užívať malú dávku céčka, odvtedy mám pokoj.

denisocka
11. máj 2010

ahoj,v nemocnici nemaju, akurat tak odpichnuť zo žily a odniesť do labaku. naša dokyna to ma,minule bol muž u nej -taky chory ako pes a došiel s imunalom 😀 že a oznámil mi,že CRP 6 a ma antibiotika 😀 - no cely moj muž,hned som ho vyviedla z omylu čo dostal

ginepra
11. máj 2010

teri3 - neočkujete? a ako ste to uhrali s RUVZ - ak smiem vedieť...? my sme totiž v procese riešenia, boli sme na priestupkovom konaní, tak ma to zaujíma... Ďakujem