Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

molnarovak
13. máj 2010

Veď ja viem, aj som mu odpísala, ale citovala som z iného zdroja, pretože tento by mohol považovať za nedôveryhodný, keďže je uverejnený na stránke proti očkovaniu. Keď človek hľadá, nájde dostatok literatúry ohľadom morálky a všade sa píše to isté - treba vyjadriť nesúhlas.

cora73
13. máj 2010

zaujimavy vzor prehlasenia dr pred ockovanim : (v USA)

Lekára záruku bezpečnosti vakcin ________________ . I (lekárom meno, _____ stupeň )_________________________, som lekára, licenciu pre lekársku prax v štáte _______________. Môj štát, licenčné číslo je _______________, a moja DEA číslo je _______________.Môj zdravotný špecialitou je ________________________
Mám dôkladné pochopenie rizík a prínosov všetkých liekov, ktoré som sa predpisujú alebo podávať svojim pacientom. V prípade (pacient meno) ___________________________, vek _________, ktoré som skúmal, zistil som, že niektoré rizikové faktory, ktoré oprávňujú odporúčaná očkovanie. Nasledujúci zoznam povedal rizikových faktorov a očkovanie, ktoré chráni proti nim:
Risk Factor Vaccination Rizikovým faktorom Očkovanie
_____________________________________________________ ____________________________________________ _____________________________________________________ ____________________________________________
_____________________________________________________ ____________________________________________ _____________________________________________________ ____________________________________________
_____________________________________________________ ____________________________________________ _____________________________________________________ ____________________________________________
_____________________________________________________ ____________________________________________ _____________________________________________________ ____________________________________________
_____________________________________________________ ____________________________________________ _____________________________________________________ ____________________________________________
Som si vedomý, že vakcíny zvyčajne obsahujú mnoho z týchto výplní:
• aluminum hydroxide • hydroxid hlinitý
• aluminum phosphate • fosforečnan hlinitý
• ammonium sulfate • síran amónny
• amphotericin B • amfotericín B
• animal tissues: pig blood, horse blood, rabbit brain, • živočíšne tkanivá: bravčové krvi, jazda na krv, králičie mozog,
• dog kidney, monkey kidney, • pes obličiek, opice obličky,
• chick embryo, chicken egg, duck egg • kuracích embryí, slepačie vajcia, vajcia "kačice"
• calf (bovine) serum • teľa (hovädzieho) v sére
• betapropiolactone • betapropiolactone
• fetal bovine serum • plodovej hovädzie sérum
• formaldehyde • formaldehyd
• formalin • formalín
• gelatin • želatíny
• glycerol • glycerol
• human diploid cells (originating from human aborted fetal tissue) • ľudské diploidný bunky (pochádzajúce z ľudskej potratených plodovej tkanive)
• hydrolized gelatin • hydrolyzované želatíny
• mercury thimerosol (thimerosal, Merthiolate®) • ortuť thimerosol (Thimerosal, Merthiolate ®)
• monosodium glutamate (MSG) • glutamánu sodného (MSG)
• neomycin • neomycín
• neomycin sulfate • neomycín sulfát
• phenol red indicator • fenolovej červene kontrolka
• phenoxyethanol (antifreeze) • fenoxyetanolu (nemrznúca zmes)
• potassium diphosphate • draslíka difosfát
• potassium monophosphate • draslíka monofosfátu
• polymyxin B • polymyxín B
• polysorbate 20 • polysorbát 20
• polysorbate 80 • polysorbát 80
• porcine (pig) pancreatic hydrolysate of casein • ošípané (ošípaná), pankreasu hydrolyzát kazeínu
• residual MRC5 proteins • zostatkový MRC5 proteíny
• sorbitol • sorbitol
• tri(n)butylphosphate, • tri (n) butylphosphate,
• VERO cells, a continuous line of monkey kidney cells, and • VERO bunky, kontinuálne línie buniek opičí obličky, a

• washed sheep red blood • prané ovčej červených krviniek

www.wellnessshow.blogspot.com, http://www.909shot.com, http://www.cbn.com/CBNnews/204991.aspx www.wellnessshow.blogspot.com, http://www.909shot.com, http://www.cbn.com/CBNnews/204991.aspx
www.novaccine.com www.childhoodshots.com www.novaccine.com www.childhoodshots.com

A týmto, nezaručujú, že tieto látky sú bezpečné pre injekciu do tela môjho pacienta. Som skúmal správy o opaku, ako sú správy, že ortuť Thimerosal spôsobuje vážne neurologické a imunologické poškodenia, a zisťujú, že nie sú vierohodné.
Som si vedomý toho, že niektoré vakcíny sa zistilo, že boli kontaminované s Opičí Vírus 40 (SV 40), a že SV 40 má príčinnú súvislosť s tým, niektorí vedci sa non-Hodgkin lymfóm a mesoteliomy u ľudí, rovnako ako na pokusných zvieratá.Týmto zaručujete, že vakcíny som zamestnávajú vo svojej praxi neobsahujú SV 40 alebo akékoľvek iné živé vírusy. (Striedavo som sa zaručujete, že povedal: SV-40 vírus alebo iné vírusy nepredstavujú zásadné riziko pre môjho pacienta.)
Týmto zaručujete, že vakcíny som odporučil pre starostlivosť o (pacient meno) _______________ _______________________ neobsahujú všetky tkanivá z potratených ľudských bábätka (tiež známy ako "plody", alebo ľudských diploidných tkaniv. Za účelom ochrany pacient mám pohodu, vzal som nasledujúce kroky na zabezpečenie, že vakcíny budem používať bude obsahovať žiadne škodlivé nečistoty.

STEPS TAKEN: ____________________________________________________________________ Udalosti: ____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
Osobne som skúmal správach, predložených VAERS (vakcína hlásení nežiaducich účinkov System) a uvádzajú, že je to môj profesionálny názor, že vakcíny som odporučil sú bezpečné pre podanie dieťa mladšie ako 5 rokov.
Podklady pre môjho názoru sú rozpísané na výstavy, pripojenej k tomuto rozhodnutiu, - "Lekár je Podstavce pre Odborné stanovisko o bezpečnosti vakcín." (Prosím rozpísať každý odporúča vakcína samostatne spolu s podkladmi pre prijatie záveru, že vakcína je bezpečná pre podanie dieťa vo veku do 5 rokov.)
Odborný časopis články som sa spoliehať na vydanie záruky tohto lekárom o bezpečnosti vakcín sú rozpísané na výstavy B, pripojené k tomuto rozhodnutiu, - "vedeckých článkov na podporu Záruka lekárom o bezpečnosti vakcín."Odborný časopis predmety, ktoré som si prečítal, ktoré obsahujú stanoviská nepriaznivé môjho názoru sú rozpísané na výstavy C, pripojené k tomuto rozhodnutiu, - "vedeckých článkov Na rozdiel od stanoviska lekárom o bezpečnosti vakcín."
Dôvody pre môj určenie, že články v exponát C boli neplatné, sú definované v prílohe D, pripojené k tomuto rozhodnutiu, - "Lekár na dôvody, pre ktoré neplatnosti Nežiaduce Názory Scientific."
Hepatitis B Hepatitída B
Chápem, že 60% pacientov, ktorí sú očkované proti hepatitíde B, stratí detekovateľné protilátky proti hepatitíde typu B do 12 rokov.
Chápem, že v roku 1996 len 54 prípadov hepatitídy B boli hlásené CDC v skupine 0-1 rokov veku.
Chápem, že v VAERS bolo 1.080 celkom hlásenia nežiaducich účinkov z vakcínou proti hepatitíde typu B v roku 1996 v skupine 0-1 rokov veku, sa 47 hlásených úmrtí.Chápem, že u 50% pacientov, ktorí zmluvy proti hepatitíde B vyvíjať žiadne príznaky po expozícii.
Chápem, že 30% sa bude rozvíjať len chrípku-ako symptómy a bude mať životnosť imunitu.
Chápem, že 20% bude rozvíjať príznaky ochorenia, ale že 95% bude plne zotaviť a majú životnosť imunity.
Chápem, že 5% pacientov, ktorí sú vystavení hepatitíde B sa stanú chronickými prenášačmi tejto choroby.
Chápem, že 75% chronických nosičov bude žiť s asymptomatickou infekciou, a že iba 25% chronických nosičov vyvine chronické ochorenie pečene alebo rakovinu pečene, 10-30 rokov po akútnej infekcii.
Tieto vedecké štúdie boli vykonané preukázať bezpečnosť vakcíny proti hepatitíde typu B u detí mladších ako 5 rokov.
___________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________ ____
Okrem odporúčané očkovanie ako ochranu proti vyššie uvedené rizikové faktory, som odporučil iné non-vakcína opatrenia na ochranu zdravia svojich pacientov a mať vymenované povedal Non-vakcína opatrenia na výstavy D, pripojené k tomuto rozhodnutiu, "Non-vakcíny opatrenia pre ochranu proti rizikové faktory. "

Som Vydaním tohto lekárom záruky bezpečnosti vakcín v mojej profesijnej činnosti ako ošetrujúci lekár na (pacient meno) ________________________________. Bez ohľadu na právnické osoby, podľa ktorých som sa normálne lekársku prax, som vydal toto vyhlásenie, v oboch moje podnikanie a individuálnych schopností a sa vzdať akejkoľvek zákonné, všeobecné právo, ústavné, UCC, medzinárodnú zmluvu, a žiadne iné právne imunity zo zodpovednosti súdnych sporov v prejednávanej veci.
Aj vydanie tohto dokumentu z vlastnej slobodnej vôle po konzultácii s príslušným právnym zástupcom, ktorého meno je _____________________________, advokát prijatý do baru v štáte __________________

__________________________________ (Name of Attending Physician) __________________________________ (Meno ošetrujúceho lekára)
__________________________________ LS (Signature of Attending Physician) __________________________________ LS (podpis ošetrujúceho lekára)

Signed on this _______ day of ______________ AD ________ Podpísanú v tento deň ______________ _______ ________ AD
Witness: ___________________________________ Date: ________________________ Svedok: ___________________________________ Dátum: ________________________
Notary Public: ______________________________ Date: ________________________ Notársky: ______________________________ Dátum: ________________________

cora73
13. máj 2010

Dym a zrkadlá vs Real Veda na očkovacie látky, autizmus a rakovine.

http://homefirst.com/media- http://homefirst.com/media- cat/webinar-series.html Video, Dr. Mayer Eisenstein cat / Webinar-series.html Video, Dr Mayer Eisenstein
Dr Mayer Eisenstein položia základy, ktoré všetky vakcíny spôsobiť neurologické poškodenia a môžu byť spojené s rakovinou a autizmom epidémie. Wednesday, April 14, 2010 Streda 14.duben 2010
Od roku 1973, mojej lekárskej praxe Homefirst zdravotníctva, má stará o viac ako 35.000 detí, ktoré boli očkované aspoň alebo neboli očkované vôbec.
Pred niekoľkými rokmi, známy lekár navštívil, aby som urobil štúdiu o autizme u neočkovaných populácií.To bolo prvýkrát, kedy som sa naozaj pozrel na čísla, a bol som ohromený. Uvedomil som si, že sme nemali žiadne prípady autizmu v našej nevakcinovaných populácii. To nebolo niečo, čo som mal predsudky o tom. To bolo retrospektívnej pohľad na to, čo bolo naozaj deje. Dokonca aj keď sme analyzovali záznamy z pred 20 rokmi, keď sme dávali nejaké vakcíny-ale nie od najmenej do šiestich mesiacov veku-nebolo autizmus. Máme tiež prakticky žiadna astma, alergie, ochorenia dýchacích ciest, alebo diabetes v našom nevakcinovaných detí, prezrádzajúce zjavenie, keď v porovnaní s vnútroštátnej sadzby.

https://www2.gotomeeting.com/ https: / / www2.gotomeeting.com / register/645543747 register/645543747
http://www.mvvic.info/ru/ http://www.mvvic.info/ru/ webinar-series/ Webinar-séria /

http://www.ageofautism.com/2008/12/smoke-and-mi... http://www.ageofautism.com/2008/12/smoke-and-mi...

erikasadek
13. máj 2010

cora tlieskam ti.... tvojej neoblomnosti.......

hely79
13. máj 2010

nemam slov!!!! mrkla som na Remember my name... smutne, velmi smutne a tich deti je urcite ovela viac... toto je iba zopar aj ked ich je tam az dost. dufam, ze coskoro pride ten cas, kedy si ludia uvedomia, ze farmaceuticky priemysel ludi skor zabija ako lieci... a oni bohatnu na ludskej hluposti...

cora73
13. máj 2010

erika,je toho tak strasne vela,tych linkov.....ani nemam cas to vsetko citat,aj tak to je vsetko o tom istom,jednoducho je to strasne svinstvo...len je smutne,ze si to vyhladavame my,a nie nasi lekari... ☹ ☹ ☹ nie je myslitelne,aby jedina pravda bola v tvrdeniach farm firiem,WHO a nasich "odbornikov"... toto sice ovladaju,ze ocko je neskodne a treba,ale ak ides k dr s hocijakym problemom,tak skoro na vsetko je odpoved-neviem...s obidvoma detmi len beham po lekaroch,ale nikto z nich nevie pomoct-prip nemaju ani potuchy,o ake diagnozy ide... 😠

oscarka3
13. máj 2010

cora73 ☹ ☹ ☹

hely79
13. máj 2010

no ved keby deti neboli ockovane, tak by nebolo tolko chorych deti... farmy by prisli o zisk, lekari by nemali pacientov. oni velmi dobre vedia ale nechcu si pravdu priznat...

cora73, co sa tyka tvojej poslednej vety, dnes nemusi lekar vediet o ake diagnozy ide, staci, ze predpise lieky... a cim viac liekov predpise, tym viac lepsie pre neho. niekde som citala, neviem ci to je na sk alebo v inej krajine, maju na to nejaky bodovaci system... cim viac bodov, tym lepsu odmenu dostanu. napr. za nejakych 20 ks pred. urciteho lieku dostanu ipod. za 50ks nieco viac atd... ci veris alebo nie, viem si to predstavit a farmy su vsetkeho schopne... ved ktory lekar by sa nechcel mat este lepsie ako sa ma??? 😉

vodicka75
13. máj 2010

Pan Dluholucky sa vyjadril k otazke ohladom ortute a hlinika vo vakcinach:

Je ortuť vo vakcínach naozaj bezpečná? Malo by sa pri očkovaní prihliadať na výšku a váhu dieťaťa?

Dáša:

Moja dcérka (nar. v júli 2003) bola očkovaná v júni 2006 a aj v juli r. 2008 vakcínou D.T.CQO. Podľa vtedajšieho očkovacieho kalendára sa deti očkovali (okrem starších očkovaní) v 3. a 6. roku života. Podľa matematiky mi to vychádza rozdiel 3 rokov. V praxi však rozdiel medzi očkovaniami bol 2 roky a 1 mesiac. Keďže zloženie vakcíny D.T.CQO obsahovalo aj aluminium, aj tiomersal (organická zlúčenina ortuti) - adjuvanty, ktoré telo dieťatka musí vylúčiť, chcela som sa opýtať, či si nemyslíte, že by sa pri očkovaní malo prihliadať nielen na vek dieťaťa, ale aj na jeho veľkosť (váhu, výšku)?

Naša dcérka bola a je drobnejšia (priemer výšky/vahy u 6 r. dievčatka je podľa tabuľky 120 cm/21 kg, naša dcérka mala 104 cm/14 kg), t.j. o 7 kg menej oproti priemernej rovesníčke. Dávka adjuvantov vo vakcíne je stabilná, tzn. že v danom veku očkovania (podľa očkovacieho kalendára) dostane takú istú vakcínu 21 kg alebo 14 kg dieťa. Zdá sa vám to úplne v poriadku, keď aj pri nedonosených deťoch sa prihliada na ich váhu, kedy môžu byť očkované? Pýtam sa preto, pretože dcérka zhruba po 2 mesiacoch po očkovaní v r. 2008 začala mať zdravotné problémy (zápal čreva), až jej diagnostikovali celiakiu.

Mrzí ma, že ste sa nestretli so štúdiami, ktoré sa vyjadrujú o ortuti, ako aj jej organických a anorganických metabolitoch ako o toxických nielen na GIT trakt, ale aj na nervový systém, či obličky (jedna z mnohých prác k téme ortuti, na s. 3 vyjadrenie k toxicite ortute) http://www.ped.muni.cz/z21/2006/konference_2006... Myslíte si, že etylortut (tiomersal) z vakcín prejde úplne bez žiadnej reakcie s inými zlúčeninami telom dieťaťa a nevytvára metabolity? Keď pripustíte, že metabolity ortute sa po očkovaní v tele dieťaťa nachádzajú, nie sú podľa vás toxické, ak nie sú vylúčené tak ako majú (napr. že menšiemu dieťaťu, ktoré nemá takú veľkú pečeň, ako aj iné orgány, to vylúčenie môže trvať oveľa, oveľa dlhšie a možné „nevylúčené zostatky“ môžu poškodiť jeho zdravie...?).

Viete mi prosím vysvetliť, prečo bola dcérka očkovaná po dovŕšení 5. roka (2 týždne po narodeninách), ak mala očividne podpriemernú váhu a výšku a v rámci preventívnej prehliadky nás naša pediatrička odoslala do endokrinologickej ambulancie kvôli nižšiemu vzrastu, ale na výsledky vyšetrenia nepočkala a dcérku očkovala, pritom povinnosť bola až do dovŕšenia 6. roku veku dieťaťa?

A ešte by som chcela vedieť, aký ideálny časový odstup mal byť medzi podaním vakcíny D.T.CQO. v 3. a 6. roku veku dieťaťa. Je evidentný rozdiel, či sa očkovanie uskutočnilo napr. po dovŕšení 2. roku a príp. pred 6. rokom veku (rozdiel takmer 4 roky), alebo pred dovŕšením 3. roku a pred dovŕšením 6. roku (rozdiel 3 roky), alebo pred dovŕšením 3. roku a po dovŕšení 5. roka veku (rozdiel 2 roky). Ďakujem za odpoveď.

Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc.:

Očkovanie vakcínou D.T. COQ. u Vašej dcérky v rokoch 2006 a 2008 bolo preočkovaním tzv. posilňovacou (booster) dávkou indikovanou podľa vtedajšej schémy v 3. a 6. roku života. Pretože prehľady imunity detí u nás poukázali veľmi dobrý ochranný účinok základného očkovania v dojčeneckom veku, bola posilňovacia dávka v 3. roku z očkovacej schémy vynechaná. To však v žiadnom prípade neznamená žiadne riziko poškodenia predošlou schémou – pri dnes používaných vakcínach je však dávka v 3. roku zbytočná.

Čo sa týka obsahu alumínia a thiomerzalu v predtým používaných vakcínach (ktorú dostala aj Vaša dcérka), treba povedať nasledovné:

Alimíniové soli – či alumínium hydroxid, alebo dnes používané nové organické zlúčeniny – sú aj v dnešných vakcínach a nazývame ich adjuvans. Táto látka je nevyhnutnou a často rozhodujúcou zložkou vakcíny, pretože je to práve ona ktorá rozhoduje o imunitnej (žiaducej) odpovedi na antigén vakcíny. O adjuvansoch je dnes vo vakcinológii samostatná „veda“ a v mnohých nových vakcínach je ich dlhodobá ochrana zaistená práce zmenami alumíniového adjuvans. Ak by sme podali v očkovacej látke len specifický antigén, muselo by ho byť neúnosné množstvo, aby si ho imunitný systém vôbec „všimol“. K samotnému alumíniu len toľko, že ide o „všadeprítomný“ prvok, ktorého koncentrácie v prostredí a vode sú v industriálnych oblastiach vyššie. Predpokladá sa, že patrí medzi tzv. stopové prvky a telo ho pozitívne využíva. Naopak, toxicita tohto prvku nebola ešte stanovená, isté známky potencionálnej toxicity prichádzajú do úvahy (slovo „hrozia“ je nenáležité) u pacientov so zlyhanými obličkami na dlhoročnej prístrojovej dialýze. Hľadajú sa vzťahy vysokých hladín alumínia k Alzheimerovej chorobe, osteoporóze, avšak nič také ešte nebolo potvrdené - ani pri vysokej expozícii. Dávka Al, ktorú ako adjuvans dostane dieťa s očkovaním je v hlbokom pásme bezpečnosti. Jediným malým rizikom je, ak sa podá vakcína, ktorá pri skladovaní zamrzla. V nej sa alumíniové adjuvans vyzráža a môže v mieste vpichu urobiť mierne bolestivé zatvrdnutie – toto sa však bez následkov stratí.

Čo sa týka thiomerzalu – obsahuje organickú ortuť, ktorá sa pri rozpade thiomerzalu mení na etyl-ortuť. Vo svete bola všetka toxicita organickej ortuti študovaná a odvodená od metyl-ortuti, obsiahnutej v pesticídoch a aj bojových látkach (defoliantoch – orange agent). Ukázalo sa, že:

a./ toxicita stopovej ortuti prichádza do úvahy hlavne v období od druhej polovice gravidity do 6. mesiaca veku – kedy je mozog detí a vývoj najnáchylnejší na jej pôsobenie. Ide však o toxické pôsobenie metylortuti a pri ekologických haváriách (spomeniem tzv. Minimata disease v Japonsku a Irak, kde sa piekol chlieb z múky obilia namoreného proti pliesňam na siatie).

b./ ak sa vo veku do prvého roka použila tzv. 4-dávková schéma očkovania, dostane dieťa za celý program 0,200 μg ortuti. U nás sa používa 3-dávková schéma, čo je 0,150 μg ortuti. Ak sú expozičné limity EPA ( Environmental Protection Agency ) pre ortuť 0,1 μg/ na kilo hmotnosti na 24 hodín, je zrejmé, že dávka ortuti za celý program nedosiahne ani stotinu tohto limitu.

c./ Ako som uviedol, toxicia thiomerzalu bola odvodená od metylortuti. Štúdie s etylortuťou (thiomerzalom) jednoznačne preukázali, že sa táto z tela vylučuje podstatne rýchlejšie a pre experimentálne zvieratá ani vo vysokých dávkach nepreukázala toxicitu.

d./ Príjem ortuti v strave – aj malých detí mnohonásobne prekračuje expozičné dávky vakcináciou. Je dokázané, že konzervy rýb z Baltu sú až v 90% nad limity EPA, dokonca vstrebaná ortuť z amalgámových zubných výplní je mnohonásobne vyššia ako deklarované riziká thiomerzalu.

Dovolím si Vám ponúknuť moje publikácie na ďalšie štúdium:

S. Dluholucký : Životné prostredie a dieťa, časopis: Životné prostredie, 3/2002,124,
S. Dluholucký, V. Oleár: aktuálne otázky vakcinológie: Ceskoslovenská pediatrie 58:2003,80,
S. Dluholucký, J. Orosová: Dieťa a olovo, Ceskoslovenská pediatrie, 1981
S. Dluholucký: Polychlorované bifenyly, Čo má o nich vedieť pediater . Ceskoslovenská pediatrie 1991.
Nájdete v nich odpovede na položené otázky aj s citáciami prác zo sveta.

Zhrniem: Thiomerzal nebol a ani nie je žiadna hrozba. V dnešných vakcínach sa nenachádza.

vodicka75
13. máj 2010

Prekvapuju ma jeho vyroky, ktore mi pripadaju, ze sa navzajom vylucuju, myslim toto - velke pismo:

"K samotnému alumíniu len toľko, že ide o „všadeprítomný“ prvok, ktorého koncentrácie v prostredí a vode sú v industriálnych oblastiach vyššie. Predpokladá sa, že patrí medzi tzv. stopové prvky a telo ho pozitívne využíva. Naopak, TOXICITA TOHTO PRVKU NEBOLA EŠTE STANOVENÁ, isté známky potencionálnej toxicity prichádzajú do úvahy....
Hľadajú sa vzťahy vysokých hladín alumínia k Alzheimerovej chorobe, osteoporóze, avšak nič také ešte nebolo potvrdené - ani pri vysokej expozícii. DÁVKA Al, ktorú ako adjuvans dostane dieťa s očkovaním je V HLBOKOM PÁSME BEZPEČNOSTI.

Ako to moze vediet, ked nebola stanovena toxicita tohto prvku???? Ked nebola stanovena, nemoze sa nikto vyjadrit, ci je NAD alebo POD, nie?

manof
13. máj 2010

molnarovak:

Ako to, že nedôveryhodný zdroj??? Pontifikálna Akadémia pre Život je akože nedôveryhodný zdroj?

Je veľkou hanbou slovenského vedenia Katolíckej cirkvi, že ten dokument ani takmer 5 rokov od jeho vydania ešte nie je zverejnený v slovenčine na stránkach KBS.

Alebo je? Ja som ho tam teda neobjavil, ale ak ho tam nájdete, určite mi dajte vedieť. To, že na http://sloboda-v-ockovani.sk to svojpomocne vo voľnom čase prekladáme do slovenčiny - to je práca, ktorú robíme za KBS. KBS to mala dať niekomu preložiť najneskôr do mesiaca po zverejnení (t.j. v lete 2005).

Ak niekto našu stránku považuje za nedôveryhodnú, máme tam predsa odkazy na originály v taliančine a angličtine, tak čo by akože malo komu vadiť na tom, že slovenský preklad je zrovna na stránke http://sloboda-v-ockovani.sk ???

Mal byť už dávno na http://kbs.sk/ a nechápem, čo bráni tomu, aby tam bol. Každopádne, keď ten preklad dokončíme, ponúkneme ho KBS na zverejnenie na ich stránkach. Som vskutku zvedavý, ako zareagujú.

A s používaním ľudských tkanivových kultúr pôvodom z umelo potratených detí sa viažu nielen morálne problémy, ale i vážne zdravotné riziká:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/vedecka-s...

To je ovšem vcelku novinka, takže dokumentu PApŽ nemožno vyčítať, že to neberie do úvahy.

zelmirka1
13. máj 2010

to je neuveritelne, vodicka to je odkial ? takze aluminium je vsadepritomny prvok ktory telo pozitivne vyuziva ????? thiomerzal nie je toxicky....ten clovek sa zblaznil ! zacinam mat taky zufaly pocit ze tu sa este dlho nic nezmeni. Inak tie otazky mamicky boli super.

vodicka75
13. máj 2010

Este k p. Dluholuckemu, ktory sa vyjadril:
"toxicia thiomerzalu bola odvodená od metylortuti. Štúdie s etylortuťou (thiomerzalom) jednoznačne preukázali, že sa táto z tela vylučuje podstatne rýchlejšie..." - to staci na to, aby o nej povedali, ze nie je toxicka, ked sa vylucuje rychlejsie ako metylortut, ktora je toxicka "jak svina" ?

Na tej ich stranke Sprievodca ockovanim spominaju, ze starsie vakciny obsahovali aj 3500 antigenov a sucasne len 50,
ale zdrav. problemy "vyskakuju" prave po tych novsich...mne to pripada, ze tie adjuvanty "trochu prepiskli" (setria material - antigeny) 😖

Co hovorite na vyjadrenia pana Dluholuckeho?

manof
13. máj 2010

vodicka75:

Každý, kto výroky prof. Dluholuckého sleduje už dlhší čas a konfrontuje ich s výrokmi iných odborníkov (stačí aj, keď sa obmedzíme na zástancov povinného očkovania - obzvlášť českých), nemôže mať o "odbornosti" pána profesora najmenších pochýb.

Je hanbou Slovenska, že takéhoto človeka oficiálne vydávame za odborníka na očkovanie. Obzvlášť s prihliadnutím na jeho povýšenecké výroky o Nemecku. Normálne mám chuť napísať mail Hirtemu alebo Kummerovi (nemeckí pediatri, ktorí o očkovaní publikujú články a knihy), nech k tomu zaujmú oficiálne stanovisko, lebo to už je fakt nebetyčná drzosť, čo si Dluholucký dovoľuje.

Na margo toho, že Nemecko je (podľa Dluholuckého) vraj najväčším vývozcom osýpok, viď.
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/osypky-oc...

vodicka75
13. máj 2010

zelmirka, je to zo stranky Sprievodca ockovanim, odpoved na otazku do poradne,....napiste aj vy 😉

zelmirka1
13. máj 2010

vodicka ak takto odpoveda a ludia tomu veria tak ma chyta panika ze to bude este horsie. Idem kuknut tie odpovede....

lucrezia
13. máj 2010

vodička75,
ja zase nerozumiem poslednej vete. Vraj v dnešných vakcinach sa tiomersal NENACHADZA .A pritom v bode b./ pán doktor vysvetluje, ake množstvo tejto látky dostane dieta do 1. roku veku podla očkovacej schemy. Bud som ja idiot, alebo..... 😨

vodicka75
13. máj 2010

Tu mozete klast otazky: http://www.sprievodcaockovanim.sk/poradna

Taky petot, aj s bibliografiou a citatmi lekarov by tam mohol hodit otazku, nech sa pan Dluholucky trochu zapoti (aj ked neviem, ci nema po ruke svoje sablonove odpovede, to, co on cital)

zelmirka1
13. máj 2010

ja ked to citam vodicka prepadam beznadeji, je to zbytocne pan profesor zdovodni a vysvetli vsetko, normalne idem spat lebo mi uplne stacilo vcera to dievcatko v modrom z neba, ked si predstavim co ta rodina preziva 😢 ale inak je vsetko v poriadku hlavne ze sme krajina s najvyssou zaockovanostou a este sa tym chvalime.

tynushqa
13. máj 2010

Ahojte,
dnes nam prislo predvolanie na Regionalny urad verejneho zdravotnictva. Chcem sa opytat ci niekto nema nahodou uz doma trosku spracovane v skratke nejake info. o rizikach ockovania /prip. odkial najlepsie cerpat/, a ci mi nevie niekto povedat co ma tam presne caka, mam tyzden na pripravu.
Dakujem

vodicka75
13. máj 2010

lucrezia, vies co je taka pikoska, ze pri tom D.T. COQ-u neboli vobec uvedene mnozstva hlinika a tiomersalu, jednoducho len to, ze tam boli a hotovo, ci ich tam bolo x-nasobne viac ako je limit EPA, nikto netusi (alebo tusi?), nenasla som to ani v slovenskom letaku vakciny, ani v letaku EMEA,...chapes to? A uz aj podla stanovenia tej normy (mnozstvo /hmotnost/ cas) je jasne, ze je dolezita vaha dietata...
A este, v registracnom letaku vakciny D.T. COQ (v anglictine) spominaju, ze sa ockuju 3 davky v 1. roku a potom spominaju uz len 1 booster davku a u nas v SR sa ockovalo pred par rokmi touto vakcinou este 2 booster davkami (to sme robili akoze nejaky experiment a la Dluholucky?). 😠 Ved uz to preockovanie v 3. roku zrusili.
Overte si tie novsie vakciny, ake je tam odporucanie na ockovanie, co pisu v registracnom letaku (EMEA) a co vymysleli nasi pani experti...nenachadzam na nich slov.

Inak, neviete nahodou, ako si toto vysvetlit (uvedene v registracnom letaku spominanej vakciny)?
MARKETING AUTHORISATION HOLDER
Sanofi Pasteur Ltd., Bangkok, Thailand

To akoze vyrabali v Thajsku a potom dovazali k nam? To je coby kamenom dohodil 😅...ci nebol poruseny chladovy retazec...?

vodicka75
13. máj 2010

zelmirka, to Modre z neba som nevidela, skusim najst v archive, videla som len nejaky clanok a to dievcatko vyzeralo take drobnejsie (ziadne buco a tak.), zlata bola... 🙂
neviem, ale neda sa jej pomoct, nedaju sa zregenerovat tie nervy, ked je to jasne z ockovania? odstranenim tych kovov?
ak trepem, pardon, neviem presne, aku ma diagnozu a ci je to navratne.

vodicka75
13. máj 2010

Ahojte,
nechcem tu pliest politiku, ale ak ste Smer-acky naladeni/ne, kruzkujte c. 70 - MUDr. Juraj Stofko - neurolog, ktory verejne hlasa, ze ockovanie ma svoje rizika.

tean
13. máj 2010

tynushqa:
http://www.ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-...

z Dr. Dluholuckeho je mi na zvracanie. Ludia ako on su hanba tohto systemu. To co natrepal je typicky vyplach mozgu. Jeho tvrdenie, ze sa etylortut sa posudzuje podla metylortute... Keby trocha viacej studoval, tak by zistil, ze studia dokazala na primatoch, ze to bol omyl. Je to typicka ukazka polopravdy, kde si vytrhne iba tu cast, ktora mu vyhovuje a ostatne zataji. Je mi zle z tohto tipka.

manof
13. máj 2010

tynushqa:

Zatiaľ som k tejto veci z vlastných skúseností zverejnil toto:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ru...
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ru...

Ale skúseností a (hlavne právnických) poznatkov a postrehov mám oveľa viac, len to chce čas, kým to človek spíše a hodí na web. A do týždňa to pravdepodobne nestíham.

Najlepšie, keby ste mi zavolala: 0904 827 031 - mala by ste odpovede šité priamo na mieru Vám.

Ešte pripadá do úvahy aj zastupovanie, tzn. že by som išiel na RÚVZ s Vami a (po predchádzajúcej dohode) hovoril za Vás. Ale potrebujem preplatiť prinajmenšom cestovné zo Žiliny do sídla Vášho príslušného RÚVZ a späť. To by sa Vám však nemuselo oplatiť, ak bývate priďaleko od Žiliny (teoreticky až desiatky eur za vlak/bus - podľa vzdialenosti).

manof
13. máj 2010

vodicka75:

mňa najviac zaráža, ako sa vôbec môže do vakcín určených pre malé deti pridávať AKÁKOĽVEK LÁTKA, KTOREJ TOXICITA DOPOSIAĽ NEBOLA STANOVENÁ???

To akože po rokoch, keď už konečne zistia, aká je toxicita hliníku či čohokoľvek iného, jednoducho povedia: "Je nám ľúto"? A ponúknu alternatívu, v ktorej už nebude hliník (thiomersal atď.), ale iná látka, ktorej toxicita nebude v tom čase stanovená???

Toto je vskutku na vážne zamyslenie. Obzvlášť vo svetle tohto článku (i keď u nás našťastie proti rotavírusom povinne neočkujeme - zatiaľ):
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/paul-offi...

Podotýkam, že veľavážený pán profesor Dluholucký v článku v Pravde (12.V.2010 str. 18-20) odporúča aj očkovanie proti rotavírusom. Ak ho väčšie množstvo rodičov poslúchne, môžeme po následných mutáciách spôsobených práve očkovaním (a ničím iným) očakávať, že okolo roku 2050 bude dorastajúce pokolenie zložené prevažne z pokémonov a nie z ľudí v dnešnom slova zmysle.

manof
13. máj 2010

Milí priatelia, známi aj neznámi,
srdečne Vás pozývame na

besedu (s krátkym úvodom do problematiky)
"Očkovanie – za a proti"

Na Vaše otázky sa teší:
MUDr. Beáta NEMČOKOVÁ
detská lekárka, detoxikácia, homeopatia, naturálna medicína
a
Eva JUHÁROVÁ
matka detí s negatívnymi zdravotnými následkami po očkovaní
a spoluautorka Petície za slobodnú voľbu v očkovaní:
http://slobodavockovani.sk/peticia
a
Ing. Ladislav JUHÁR
otec detí s negatívnymi zdravotnými následkami po očkovaní,
spoluautor a člen Petičného výboru
Petície za slobodnú voľbu v očkovaní

Kedy?
v stredu 26. mája 2010
od 17:00

Kde?
v Košiciach
v Regeneračnom centre – http://regeneracnecentrum.sk
Štefánikova 20, Košice – centrum (blízko žel. a bus. stanice – krížom cez park)
MHD: „Vodná“ alebo „Jakabov palác“ (trol 71 a 72, bus 13, 16, 25, 27, 29)

Viac o očkovaní sa dozviete na stránkach:
http://slobodavockovani.sk
http://rizikaockovania.sk
http://www.ockovanie.org
a v knihách (k nahliadnutiu na besede):
Dr. Martin HIRTE: "Očkování - pro a proti"
Dr. Gerhard BUCHWALD: "Očkování - obchod se strachem"
Iva VRANSKÁ-ROJKOVÁ: "Vakcína alebo Nedovoľ, aby mi ublížili"
http://slobodavockovani.sk/knihy

manof
14. máj 2010

ešte k predchádzajúcemu príspevku:

Webová verzia:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/beseda-v-...

Verzia pre tlač:
http://files.ockovanie.webnode.sk/200000560-c87...

Ďalej: keďže o Viere Scheibner je na slovensky píšucom internete toho strašne málo (skoro nič), zverejnil som preklad väčšej časti článku z anglickej Wikipedie:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/scheibner...

samiana
14. máj 2010

K pánu profesorovi Dluholuckému a jeho vyjadreniam k thiomersalu:
Zdroj: ŠÚKL,
Písomná informácia pre používateľov

D.T.COQ/ D.T.P.
Injekčná suspenzia.

Držiteľ rozhodnutia o registrácii
Sanofi Pasteur
2 avenue Pont Pasteur
69007 Lyon
Francúzsko

Zloženie lieku
Tetani anatoxinum (tetanický anatoxín) .................................... min. 60 IU
Diphtheriae anatoxinum (difterický anatoxín)............................ min. 30 IU
Bacterinum pertussicum (bakterín Bordetella pertussis) ........... min. 4 IU

Pomocné látky:
Aluminium (hliník), thiomersalum 0,05mg v jednej 0,5ml dávke (tiomersal), solutio moderata [(tlmivý roztok obsahujúci: natrii chloridum (chlorid sodný), natrii hydrogenophosphas dihydricus ( dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného), kalii dihydrogenophosphas (dihydrogenfosforečnan draselný), aqua ad iniectabilia (voda na injekciu)

Takže:
thiomersal obsahuje necelých 50% ortute, pre zjednodušenie výpočtu.
Pri obsahu 0,05 mg thiomersalu v jednej dávke je obsah ortuti 0,025mg, čo v prepočte na mikrogramy je 25 µg ortute v jednej dávke.
Podľa odporúčania EPA a podľa tvrdenia pána profesora je povolený limit zaťaženia ortuťou 0,1 µg na kilogram a deň. Pri hmotnosti dieťaťa 14 kg = 1,4µg ortuti. V jednej dávke je 25µg ortuti.
25 : 1,4=17,86
Povolený limit expozície ortuťou je pri očkovaní 14 kg dieťaťa prekročený viac ako 17 krát. Naše zdravotnícke autority nám klamú, alebo sa jednoducho zo strachu pred zodpovednosťou nechcú pozrieť pravde do očí.