Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
25. jún 2010

luthien.k ono je v SR a ČR ten problém, že tu monovakcíny jednoducho NIE SÚ, takže keby teoreticky dieťa prekonalo morbili aj rubeolu a rodič chce len mumpsovú vakcínu, asi musí prijať len celú MMR, čo je fakt choré

erikasadek
25. jún 2010

@blovitc120 mas ravdu je to chore 😠

luthien.k
25. jún 2010

Tak se asi pojedme naočkovat do Francie... 😝 Ne opravdu je to na hlavu postavené, acho jo 😒 Díky za informaci.

erikasadek
25. jún 2010

@luthien.k pod oni ta tu zaockuju bez problemov. 😉
zaplatis si mono vakcinu , stoji ani nie 3 € pojdes ku hociktoremu lekarovy , alebo PMI a oni ti to pichnu; 😉

cora73
25. jún 2010

erika,a daju aj potvrdenie pre lekarov na SK,ze pichli?

cora73
25. jún 2010

lebo mumps by som potom tiez pichla v tych 12-tich...ak sa nam ho dovtedy nepodari niekde zohnat... ☹

luthien.k
25. jún 2010

Leda když bude někdo mít příušnice, tak dát vědět ostatním, aby se přijeli nakazit 😀

Jinak hned jak jsem napsala nechat se očkovat ve Fr. jako vtip 😅 , tak mi došlo, že by to asi vážně mohlo jít 🙂 Ale třeba bude do té doby ta možnost i tady, kdo ví... Líbí se mi, že náš pan prezident má ve svobodné volbě očkování také jasno 😎

@erikasadek, co to potvrzení, zkusíš zjisit prosím? 😉

erikasadek
25. jún 2010

@cora73 urcite , pretoze tu hned davaju nalepku so sarzou , vakciny do karty ;.
takze ak si vypytas urcite 🙂

erikasadek
25. jún 2010

@luthien.k este dnes idem o 16 ku mojej lekarke tak ak nezabudnem tak sa spytam. 😉

je viem ze si to brala ako srandu;; 🙂

luthien.k
25. jún 2010

@erikasadek, jsi moc hodná, jako vždy 😉

erikasadek
25. jún 2010

@luthien.k jajj jaj ja mam ku dobrej daleko moja; 😀 😀 😉

denduska
25. jún 2010

@erikasadek a tam potrebujem na tu vakcinu recept..? ci je na volny predaj? prisamvacku ak tu bude stale len viac a viac problemov, tak to urobim. Ale si predstavte akoby tu zizali keby sme vytasili potvrdenie od lekara niekde z Pariza 😀

luthien.k
25. jún 2010

Mně to připadá jako velmi přijatelné řešení - očkování spojené s dovolenou 🙂

cora73
25. jún 2010

myslim si,ze v najhorsom by sa to dalo uhrat tak,ze sme boli na dovolenke,prisli s chorobou do styku,a pre istotu dali hned vo Fr zaockovat... takze Erika,"jednou" ta mozno vsetky "prepadneme" v Parizi.... 😀 😀 i ked ja by som prijala krajinu,ktora je blizsie... Rakusko alebo Nemecko nema monovakciny,neviete?

tin007
25. jún 2010

ahojte, tiez som uvazovala, ze mumps budem riesit u maleho pred pubertou. zhodou okolnosti mi sestra zije vo francuzsku, takze asi pojdeme na navstevu... 😉

teodorka
25. jún 2010

my sme teraz v 11 rokoch odmietli MMR a sama pani na hygiene vravi ze mohla by som Vam dat aj pokutu na mieste ale kedze Vas syn bol ako maly ockovany MMR vakcinou a toto je len preockovanie tak on je dostatocne chraneny a neohrozuje okolie tak Vas necham bez pokuty......tak sa pytam preco je potom to preockovanie?

bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
25. jún 2010

@lin18: "Ale tvrdit, že testy zmanipulovali je opravdu hodně odvážné a být tebou tak to nikde moc nehlásám...mohl bys taky dostat pěkně přes prsty..."

Nečítaš dosť pozorne. Kde som tvrdil, že niekto niečo zmanipuloval? Tvrdím (a nielen ja), že ak firma zaplatí štúdiu o svojom vlastnom produkte, je to konflikt záujmov ako Brno. Pre mňa osobne takáto štúdia nie je hodnoverná, na svoj názor mám právo ako každý. Pýtal som sa Ťa, či pre Teba dôveryhodná je a zatiaľ som nedostal priamu odpoveď.

Mimochodom, niektoré štúdie s dátami narábali takým spôsobom, ktorý mohol skresľovať výsledok v prospech hypotézy, a v takých prípadoch to daní autori zvyčajne priamo uvádzajú v štúdii, tí dôslednejší rovno skonštatujú možný vplyv na výsledok, tí menej dôslední o zásahoch nad dátami len "precedia niečo cez zuby" a dôsledky si musí čitateľ domyslieť sám. To nie je nič tajné, stačí pozorne čítať a rozmýšľať do dôsledkov.

petot
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
25. jún 2010

@luthien.k: Dĺžka trvania údajného ochranného efektu vakcín nebola vedecky preukázaná. Platí to aj o mumpsovej vakcíne. Mám dieťa zaočkovať v 12r a potom ho preočkovávať celý život každých koľko? 3? 5? rokov v nádeji, že ho to ochráni a že mu neublížia ešte viacej nežiaduce účinky, než by mu ublížil samotný mumps?

zoeno.1
25. jún 2010

ahojte,kedze uz budeme mat hornu hranicu presne urcenu,tak sa chcem spytat,ze ked je horna hranica na MMR 18 mesiacov a nasa mala ma uz 21mes. tak cisto teoreticky uz ju nemozu MMR ockovat,nie?..akoze uz to "prepasla"...ci ano?....topiaci sa aj slamky chyta 😀 😅

erikasadek
25. jún 2010

@denduska ahojte som doma, tak som sa spytala.. 😀

ano da vam ktory kolvek lekar potvrdenei, sa mam mi povedala ze casto sa chodia taliani , americania anglicanai ockovat.. 😀
takze nie je problem nalkepi vam tam aj tu nalepku ako nam , kde je cislo sarzen ak by nahodou bol problem hned s abude vediet aka to bola vakcina;. 🙂
no a vakciny kupis aj bez predpisu daju ti cih hned maju vsetko a hned v lekarni...
mam pocit ze len monovakcina sa objednava od labaku , ale v parizi objedna rano apoobede ju mate. 😉

co som chcela len je jediny problem baby moje... na mumps nie je monovakcina, jediny stat mam pocit co ho ma je svajciarsko .. 😠 jedine mono rubeola, alebo osypky, alebo dvojka osypky rubeola.. ☹
takze som vas asi nepotesila.. 😉

lin18
25. jún 2010

@petot
Pýtal som sa Ťa, či pre Teba dôveryhodná je a zatiaľ som nedostal priamu odpoveď.

No myslím, že z mého postoje je odpověď celkem nasnadě...pokud bych studiím o bezpečnosti vakcín nevěřila tak je nebudu svému dítěti dávat. Takže přímá odpověď zní ano...věřím. Tedy ne přímo studiím...všechny jsem opravdu nečetla a do detailu nezkoumala, ale věřím, že vakcíny jsou bezpečné do té míry, že přímo nezpůsobí žádné poškození organismu. Samozřejmě je očkování zásah do organismu (ale to je prodělání nemoci taky), samozřejmě vakcína obsahuje nosiče atd. Nicméně přínos dle mého stále převažuje nad riziky.

lott: Čuduješ sa, že svojimi provokáciami tu nevzbudzuješ sympatie? Tak skús chodiť na diskusiu o vegetariánskej kuchyni a prispievaj pravidelne receptami na bravčové ragú.

Rozdíl je v tom...a to tady opakuji už taky poněkolikáté, že vegetariáni svým názorem nikoho neohrožují...kromě sami sebe. Vy tu nabádáte lidi k něčemu co by mohlo mít své důsledky pro celou společnost. A proto je dle mého když ne povinností tak určitě alespoň právem sem psát oponující názory....právě proto, aby vašemu fanatismu a téměř brainwashingu podlehlo co nejméně lidí. Neděláme to proto, abychom chránili jednotlivce nýbrž celou společnost jejímiž jsme stejně jako naše děti členy.

lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miliharmi
25. jún 2010

@lin18 Výborně, tak moje dítě bylo obětováno ve prospěch společnosti, to by mi mělo být nejspíš útěchou, bohužel nějak není. 😠

lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
25. jún 2010

@miliharmi
Co ti na to mám napsat? Stovkám tisíc jiných dětí vakcína pomohla.

lin18
25. jún 2010

@miliharmi
A výraz obětováno je poněkud pejorativní....prostě jeho organismus vakcinaci nezvládl. Pokud bys neočkovala mohlo se stát, že by byly stejné potíže po prodělání nemoci přirozenou cestou...ale to už se zjistit nedá. Vím, že to musí být pro tebe hrozné....ale pokud vím jsi věřící, snad ti tedy může být alespoň víra útěchou.

miliharmi
25. jún 2010

Ani kvůli stovkám tisíc dětí nemá nikdo právo požadovat, abych já obětovala to své.

lin18
25. jún 2010

@miliharmi
pokud by lékaři věděli co se Milence po očkování stane tak by to jistě nepožadovali....ovšem oni to nevěděli. Koho za to chceš vinit? Jak už jsem psala...mohlo se to stejné stát až by onemocněla, protože by očkovaná nebyla...spouštěčem může být i imunologická odezva organismu na virus.

miliharmi
25. jún 2010

@lin18 Jenže tvůj postoj říká přesně to, že když se kácí les, létají třísky a bohužel zrovna tvoje dítě bylo tříska. S tímto postojem naprosto nemohu souhlasit, proto očkování by mělo být dobrovolné.