Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
26. jún 2010

pravdepodobnoste sterility , po mumpse a dobre staranom .. treba sa starat o choreho podviazovat vajecniky a ine; je ncelych 0,1 % co je skoro nic;. 😉 toje oficialne cislo; studijne; 😉

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
26. jún 2010

@erikasadek
"pravdepodobnoste sterility , po mumpse a dobre staranom .. treba sa starat o choreho podviazovat vajecniky a ine; je ncelych 0,1 % co je skoro nic;. toje oficialne cislo; studijne;"

OK, takže keď je na Slovensku ročne 10 až 30 prípadov, z čoho predpokladám približne polovica sú dievčatá, tak pre približne 55000 detí, čo sa na Slovensku za rok narodí je pravdepodobnosť ochorenia na mumps, ktoré spôsobí neplodnosť:
0,5 x (10-30 / 55000) x 0,1% = 0,0003636363% až 0,001090909%, tzn. max. 1 z 916666 detí. Ak by sme počítali aj do budúcna konštantnú pôrodnosť a incidenciu mumpsu, tak raz za 16 - 17 rokov (ak nie viac) by sa na Slovensku vyskytol jeden prípad chlapca, čo po mumpse zostal neplodný.

Teraz si zober koľko na Slovensku za rok pribudne detí s autizmom po očkovaní MMR, pričom MMR spôsobuje aj kopec iných problémov, zďaleka nielen autizmus...

Trochu nepomer, nie?

manof
26. jún 2010

@lin18
"sama píšeš, že povinné očkování zrušili před pár lety...to opravdu ještě žádná epidemie nehrozí. Hrozit by začala až by klesla zaočkovanost...což se stane jak budou vymírat starší povinně očkované ročníky. A pak se vrátí i nemoci, které jsme považovali za vymýcené."

V Nemecku padlo posledné povinné očkovanie v roku 1982. A rozhodne sa tam nejdú zblázniť z epidémií.
V Británii to bolo snáď ešte oveľa skôr, ale neviem presný rok. Taktiež nie sú na vymretie...

Fakty sú proti Tvojim tvrdeniam.

erikasadek
26. jún 2010

@manof URCITE NEPOMER PRETO NERADa pocuvam babkovske ostane sterilny.. 😠

manof
26. jún 2010

@luthien.k
" já doufala, že monovakcína v pozdějším věku už není takové riziko...?"

Je to menšie riziko než MMR v 15. mesiaci života, ale riziko tam stále je. A vakcína je záťažou pre imunitný systém (v tom lepšom prípade len dočasnou), to snáď ani @lin18 nebude popierať.

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
26. jún 2010

@tamix
"Keď výrobca tvrdí, že treba očkovať dve dávky MMR a potom tretiu, tak prečo sú v našom očkovacom kalendári len dve MMRky. Keď boli epidémie mumpsu a osýpok tak sa výrobca ohradil, že jedna vakcína je nedostatočná. Ako to, že my dávame len jednu, no napriek tomu nie sú epidémie."

Karl-Reinhard Kummer to vysvetľuje v tomto článku:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie-pom...

"V rozpore s plánmi očkovania je účinnosť tohto očkovania u jednotlivých detí obmedzená. Len približne 90 percent očkovaných získa ochranu po prvej dávke. Odporúčané druhé očkovanie po šiestich až ôsmych týždňoch túto ochranu u zaočkovaných ľudí nezlepšuje vôbec, alebo len v zanedbateľnej miere. Tvorba protilátok má už tri roky po preočkovaní východiskovú hodnotu. Na rozdiel od očkovania proti tetanu neexistujú ani „booster“ dávky (umocňovanie účinku očkovania po každom ďalšom očkovaní). Druhé očkovanie slúži predovšetkým na to, aby sa zvýšil počet úspešne reagujúcich ľudí z 90 asi na 95 percent; ale ani na druhé očkovanie mnohí ľudia vôbec nereagujú. Okrem toho môže roky po prvom očkovaní preočkovanie zlyhať. Účinným sa môže stať pravdepodobne až vtedy, keď úplne pominie ochranný účinok prvého očkovania. Človek je teda znovu náchylný ochorieť na osýpky skôr, než je možné ho účinne preočkovať. Preto je otázne, či rutinne vykonávané preočkovanie jednotlivých ľudí chráni, i keď celkový počet ochorení na osýpky klesá."

manof
26. jún 2010

@artuse
"dokonce to řekl i tuším hygienik Vít, ať rodiče neočkují TBC"

Pokiaľ viem, tak český hlavný hygienik Vít nič také nepovedal, skôr naopak.
Povedal to však predseda českej vakcinologickej spoločnosti Roman Prymula, čo v tomto ohľade je podľa mňa kompetentnejší odborník (čisto z titulu funkcie, bez porovnania jednotlivých osobností).

manof
26. jún 2010

@tamix
"bolo to asi 3 alebo 4 roky dozadu."

Vtedy tuším bola taká diera v zákone, že bolo povinné dostaviť sa k očkovaniu, tak sa rodič dostavil a povedal, že odmieta očkovanie, zákonnú povinnosť si splnil, tak bol aj vlk (zákon) sýty, aj ovca celá (dieťa neočkované).
Opravte ma, ak sa mýlim.

artuse
26. jún 2010

@manof jo díky za opravu, s tím TBC to řekl Prymula, já si tím Vítem jistá nebyla, proto jsem psala "tuším"😉

cora73
26. jún 2010
susisus
26. jún 2010

nechce sa to dakomu prelozit? 😒

susisus
26. jún 2010

@cora73 co tam pisu?

lin18
26. jún 2010

@daducha
"Ja osobne mam taky strach pred dalsim ockovanim,ze uz jednoducho svoje deti ockovat nedam.Ten strach je väcsi ako strach z cierneho kasla,zaskrtu a pod.A vies preco ? Lebo vdaka cinskej medicine,detoxikacii,vyluceni mlieka zo stravy a pod. sa viem postarat o ich imunitu tak,aby bud neochoreli alebo si ich telo s chorobou poradilo."

Já taky preferuji přírodní medicínu a hlavně pozitivní myšlení, kterým se dle mého dají zvládnout banálnější onemocnění, ale pokud skutečně věříš, že čajem a akupunkturou vyléčíš např. dětskou obrnu tak už je to životu nebezpečná naivita.

"Ja neviem, ale ty tusim ani na dovolenku do zahranicia nemôzes ist,teda s vynimkou SK, lebo tam sa mozno povinne neockuje.Sa normalne divim, ze vôbec chodis s malym von, kym nema ukoncene povinne ockovania"

O dovolených už jsme tu také mluvili. Samozřejmě na dovolenou jet s malým můžu...ovšem venku se člověk chová poměrně jinak než doma...dbá na zvýšenou hygienu, pije jen balenou vodu atd. Navíc se vesměs pohybuje ve střediscích kde je víc západních turistů než domorodců.
A doma s malým ven jít můžu úplně klidně, právě proto, že vím, že pravděpodobnost, že by něco chytl je díky povinnému očkování minimální.

"Ja som fatalistka, verim v osud a tiez v to, ze je len na nas ako ho ovplyvnime a to , ze sme sa k tejto teme dostali ma pre vsetkych svoj dôvod. "

I toto by se dalo obrátit...pokud jsi fatalistka tak stejně tak můžeš očkovat a věřit, že pokud budou nežádoucí následky byl to osud 😉

lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
26. jún 2010

@manof
"V Nemecku padlo posledné povinné očkovanie v roku 1982. A rozhodne sa tam nejdú zblázniť z epidémií.
V Británii to bolo snáď ešte oveľa skôr, ale neviem presný rok. Taktiež nie sú na vymretie... "

A víš jaká je v současnosti v těchto zemích zaočkovanost? Opravdu by mě to zajímalo....
Nicméně jak už jsem psala...i pokud by zaočkovanost neklesla a zodpovědných rodičů byla většina už to nejde uhlídat jako když je očkování povinné.

lin18
26. jún 2010

Celý problém této diskuze je v tom, že nerozlišuje očkování proti smrtelným chorobám a proti chorobám, které se dají prodělat bez větších následků....i když i tady je samozřejmě riziko, ovšem dá se polemizovat jestli úměrné riziku, které sebou přináší vakcinace.
Npříklad u příušnic se mi zdá rozumné řešení, které jsem tu četla...počkat do 12ti let věku a pokud do té doby neprodělá tak naočkovat.
Já jsem nikdy netvrdila, že očkování je stoprocentně bezpečné...jen že je rozumnější volbou než riziko nákazy smrtelnou chorobou.
Tímto reaguji na všechny poznámky ohledně chřipky...to s tímto snad opravdu nesouvisí. Navíc pokud vím dá se proti chřepce očkovat jen sezónně vzhledem k velké variaci kmenů a jejich mutaci.
Dále už jsem několikrát připustila, že očkování můž být společně s jinými faktory spouštěčem onemocnění...např. autismu. Můžete tedy vy alespoň připustit, že právě za autismus nemůže výhradně očkování...ale, že jen rozjelo něco co už bylo v jedinci zakódováno i předtím....jen možná čekalo na impuls zvenčí, kterým naneštěstí bylo právě očkování?

erikasadek
26. jún 2010

@lin18 co povazujes za strasnu smrtelnu chorobu 😕

lin18
26. jún 2010

@erikasadek
tetanus, záškrt, dětskou obrnu .....samozřejmě úmrtnost není 100%, ale i těch 30-50% je dle mého dost
pravé neštovice....vím, že se už v současnosti neočkují, protože byly právě díky eradikaci vymýceny.....

resp. jde víceméně o hexavakcínu...tam bych o povinnosti vůbec nepolemizovala

erikasadek
26. jún 2010

@lin18 tak to suhlasim ale s moznostou odialenia nie hned v 3 mesiaci a nie hexu!!!!!
su aj ine vakciny bez zltacky 😉

lubii
26. jún 2010

Lin, ja už túto diskusiu čítam už dosť dlho, ale tu nikto netvrdil, že za autizmus môže výhradne očkovanie. Ale očkovanie môže byť jednou z príčin tohoto ochorenia. Bolo tu aj povedané viackrát, že očkovanie môže byť aj spúšťačom tohoto ochorenia. Možno si tu vtedy ešte nechodila, keď sa tu o tom rozprávalo. Ale to je práve dôvod, prečo by sa malo k očkovaniu pristupovať individuálne. Človek môže prežiť v zdraví celý život aj s predispozíciou na nejaké ochorenie, ak sa vyhýba rôznym spúšťačom a snaží sa žiť zdravo.

molka
26. jún 2010

V Amerike je teraz aféra, ktorú rozpútala americká herečka Jenny McCarthy, keď verejne vyhlásila, že u jej syna bezpochyby spustilo autizmus práve očkovanie. Americká pediatrická spoločnosť ju okamžite obvinila z toho, že je zodpovedná za všetkých rodičov, ktorí teraz zo strachu nedajú svoje deti očkovať.

https://www.youtube.com/watch?v=IHgkf8280vg


Rozprávala som sa s pani, ktorá dlhé roky žije v Amerike o povinnom očkovaní a tam to tiež nie je až také ideálne. Je pravda, že očkovanie nie je povinné, ale do štátnej školy neprijmú neočkované dieťa. Ak by ho aj prijali, škola riskuje to, že rodičia podajú na školu žalobu, pretože neočkované dieťa je vraj hrozba.
Ale na druhej strane majú podstatne viac možností - môžu dať monovakcínu a sami sa rozhodnú, ktoré očkovania dajú.

daducha
26. jún 2010

@lin18 - tak moment lin, ja som sice pisala ze verim v osud, no nie v slepej viere ze za mna vsetko zariadi, ale ze viem ovplyvnit vlastnou vôlou to co sa deje.Ja nie som blazon, aby som si sadla a cakala na vsetko co sa stane a uz tobôz nie k tomu povedat ze ak moje dieta prestalo po ockovani rozpravat tak to bol osud,zalozit si ruky a nechat to tak.
Si uplne mimo ak si myslis,ze by som svoje deti liecila cajom ked su vazne chore a nedala im predpisat ATB a pod.Ak su potrebne, tak prosim, aj ked zapal priedusiek v pohode za 4 dni vyliecim prave cinskou medicinou.Ono jej podstata je o niecom inom ako o cajikoch 😉 .Chcela som tym napisat,ze kym choroba prenika do tela prirodzenym spôsobom,ockovanie obchadza vela sucasti imunitneho systemu a jeho skody je ovela tazsie napravat ako liecit chorobu .
No a pri tom pieskovisku si si odpovedala sama.Neviem preco sa tak bojis zrusenia povinnosti ockovat,ked tvoje dieta bude ockovane bude chranene, tak predsa nic od neockovancov nemôze chytit.
A len tak na okraj - jedna realna detska lekarka mala minuly rok 12 pripadov cierneho kasla u deti, z toho 11 bolo zaockovanych.Tak skus mi toto vysvetlit 😉 .Tu to velmi v prospech ockovania nehra, ze ?
A skoda ze si nereagovala na ovela podla mna podstatnejsie a zaujimavejsie veci ako som pisala.
A este na upresnenie, z hexy ak by sa dalo, co sa na sk neda by som ockovala jedine zaskrt a detsku obrnu,choroby z MMR-ky nepovazujem za nic vaznejsie ako ovcie kiahne.A ked sme tie u strasieho syna prezili a mal to naozaj zle, skoro sme skoncili v nemocnici, bez nasledkov tak myslim ze by sme zvladli aj tie ostatne z MMR-ky.Plakala som po veceroch a mysela, ze uz nikdy nebude vyzerat normalne a cuduj sa svete nema ani jediny fliacik.A za to môzem podakovat homeopatii ...

manof
27. jún 2010

@susisus
http://avn.org.au/nocompulsoryvaccination/
co tam pisu?

Je tam toho strašne veľa ale tá najzásadnejšia myšlienka, kvôli ktorej to zrejme Korina poslala, je:
Štatistiky ukazujú, že neočkované deti sú v priemere oveľa (niekoľko-násobne) zdravšie, než deti očkované.
Je tam vymenovaných x štúdií z y krajín, ale preložiť to by bolo na veľmi dlho...

manof
27. jún 2010

@lin18
Nakoľko viem, zaočkovanosť ako v Nemecku, tak i vo Veľkej Británii je nižšia než u nás. Ťažko však hovoriť o konkrétnom čísle, pretože okrem rodičov, ktorí dávajú deti zaočkovať proti všetkému, a tých, ktorí nedávajú deti zaočkovať proti ničomu, sú aj mnohí takí, ktorí dávajú deti zaočkovať len proti niektorým chorobám (napr. len tetanus a záškrt), takže zaočkovanosť dosť kolíše v závislosti od konkrétnej choroby.

Len nechápem, načo je podľa Teba potrebné to "uhlídat". Vyznávaš snáď filosofiu Veľkého Brata (Big Brother) z románu "1984" Georgea Orwella? Tam tiež chcel štát mať úplne všetko pod kontrolou a ako tak pozerám, napriek deklarovanej demokracii a právnemu štátu to celkom úspešne speje k diktatúre nie nepodobnej tej z Orwellovho románu, a úspešné je to práve kvôli tomu, že väčšina ľudí (zatiaľ) zaujíma taký postoj, aký tu prezentuješ Ty. Povinné očkovanie je len jedným z obmedzení slobody jednotlivca na ceste k technokratickej diktatúre á la "1984".

Podľa mňa sa tomu treba postaviť na rázny odpor ešte kým je čas, lebo za pár (desiatok) rokov už môže byť neskoro.

manof
27. jún 2010

@lin18
"Můžete tedy vy alespoň připustit, že právě za autismus nemůže výhradně očkování..."

Ale určite, môžeš mu napomôcť akoukoľvek ortuťou, ktorú dostaneš do tela akýmkoľvek spôsobom. Jedným z tých spôsobov je očkovanie, iným môže byť napr. hra s rozbitým starým teplomerom. 😉

manof
27. jún 2010

http://rizikaockovania.sk/spravy/antivakcne_201...

Celkom podarený ohlas na anti-vakcinátoro-bijeckú propagandu MUDr. Oleára a MUDr. Avdičovej, len mám jednu faktickú pripomienku: keby odkaz na tú prezentáciu nebol verejný, Google by ju nenašiel. Takže niekde byť zverejnený musel. Otázkou je: kde?

vodicka75
27. jún 2010

Pre lin, prip. ostatnych, koho to zaujima, link na Velku Britaniu, % ockovanych (1980 - 2008):
http://www.who.int/immunization_monitoring/data...
BCG nesleduju, pretoze to nemaju v ocko. scheme vobec, DTP 92% (podla government official estimate), Pol 92%, MCV 86%, Hib 92%.

alebo aj na tejto stranke je mozne si pozriet % zaockovanych podla jednotlivych krajin, link na UK:
http://www.unicef.org/infobycountry/uk_statisti...
cat Health, Immunization







vodicka75
27. jún 2010

Pre lin, ako a cim je ohrozene tvoje dieta od neockovanych, ak je ockovane? Ak sa bojis ochoreni do tych 3 mesiacov, kedy je prve ocko., tak dovtedy prijmi preventivne opatrenia, napr. nepohybuj sa s dietatom v blizkosti bezdomovcov, starsich ludi, ktori choroby (napr. cierny kasel) veselo siria dalej,...nerob z deti, ktore nie su ockovane nebezpecny zdroj ochoreni a nesir paniku. Tieto tvoje "vypady" na mna posobia, ze sama tomu ockovaniu neveris, ak by si verila, tak ta nevyvedie z miery to, ze cast deti nie je ockovana, pretoze tvoje dieta JE a mozes spokojne spat. Ci ako to je?
V krajinach, kde je ocko. dobrovolne, rodicia deti davaju ockovat cca 90% a ta mensia cast neockovanych su aj deti, ktore maju kontraindikacie.
Ak by system zdravotnictva fungoval, ako ma a robilo sa vsetko hlavne preventivne, tak ziaden lekar nemoze dovolit ockovat napr. MMR dietatu s poruchou imunity (je to kontraindikacia, to iste pri zivej BCG vakcine, ktora sa ockuje na 4. den po narodeni a pritom imuno. testy sa robia az od 1/2 roka). V praxi je to tak, ze to vacsina lekarov neskuma a ked vyskoci problem po ockovani, je uz neskoro. Zda sa ti nenormalne, ze rodicia tychto deti reaguju ako reaguju? Ked chces byt taka spolocensky aktivna, tak sa skor opytaj kompetentnych, preco tieto fakty neberu do uvahy a dovolia riskovat zivoty deti a drz sa hesla "zi a nechaj zit". Dakujem.