Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

latvia
19. júl 2010

@maggie2 musim ta poopravit, lekari maju prave takyto slovnik (a podla specializacie este horsi 😅 ).samozrejme sandra tento slovnik ako aj ini lekari nepouzivaju v praci pred pacientami 😉

denisocka
19. júl 2010

no mne prejav sandry nejak nevadi,aspon sa tu nehraje na boha lekára , tiež je len človek,rodič 🙂

pekny večer

maggie2
19. júl 2010

@latvia so smútkom musím konštatovať že nie je tomu vždy tak.

sandra826
19. júl 2010

@maggie2 dokazem pisat aj vzletne a kvetnato 🙂 ale ako pisem..nebudem si o tebe mysliet, aka si uzasna a vzdelana len na zaklade toho co tu pises..rovnako ako si o tebe nemozem mysliet nic zle..si maggie2 a to je vsetko 🙂 Pri osobnom kontakte si svoj nazor na ludi spravim a ako som sa uz velakrat poucila, nikdy cloveka neskatulkujem po prvom stretnuti 🙂 No a o diskusnom fore uz ani nehovorim 🙂

sandra826
19. júl 2010

@denisocka dakujem Ti!! 🙂

latvia
19. júl 2010

@maggie2 viem, ale sandra nieje ten typ, ja sama mam rovnaky,obcas horsi slovnik ked sa o podobnych veciach bavim s ludmi mimo pracu, kde je to neoficialne....

suzik77
19. júl 2010

@maggie2 nuz, ja poznam osobne lekara, ktory sa dokonca aj pred pacientmi vyjadruje "od pi.. do pi.." a to doslova a dopismena, ma skratka taky zlozvyk. ako odbornik je fantasticky a v malom meste si uz ludia zvykli aj na tie jeho nadavky. dnes sa tomu len zasmeju a su radi, ze chodia k nemu - chirurg.

podla mna inteligencia sa nemeria podla titulu a ani podla toho, ake slovo ti sem-tam uleti.... ale to by si mala vediet, kedze si tak velmi inteligentna 😉

teodorka
19. júl 2010

sandra aj ja som rada ze si sem nakukla 🙂 aj ja sa vyjadrujem obcas odveci ale to neznamena ze v hlave nic nemam 🙂

suzik77
19. júl 2010

@teodorka moja rec 🙂

maggie2
19. júl 2010

@sandra826 ja som zažila za mojich 40 rokov konkrétnych situácii až až. Pištolí za opaskom takisto. A to boli pre mňa tie najmenšie kovbojky ver mi. Možno je môj pohľad iný (nepracujem v kancelárii) pretože sa na to všetko už pozerám niekoľko rokov očami zahraničnej Slovenky 😔 a chcela by som presadzovať ideály, ktoré reálne pomáhali v západnej spoločnosti aby bola tam kde je dnes, (nič nie je ideálne ale Slovensko je veľmi pozadu, sorry) v oblasti ľudských práv, vymožiteľnosti práv, tolerancie, občianskej guráže, akceptovania individuality a ľudskej solidarity.

bambusko
19. júl 2010

@sandra826 aj na mna posobis sympaticky, urcite viac ako ludia, co aj rozmyslaju spisovne 😉

sandra826
19. júl 2010

@latvia Dakujem Latvia aj tebe velmi pekne..tak ako pises, mozem pisat po latinsky a pouzivat archaicke slovne zvraty aby som ohurila a posobila dojmom cloveka patriaceho do najvyssej soc.vrstvy...ale naco mi je slovny prejav, ktoremu pacient nema sancu rozumiet..len aby som posobila dojmom nedotknutelnosti? 😒
Ked lekar prestane vysvetlovat pacientovi veci pre neho zrozumitelnou recou a zacne sa uchylovat k latinskym vyrazom ...tak len udrziava studeny odstup od pacienta a nejde mu o jeho doveru.
Mna moj ocko naucil pre mna dolezitu vec..pokial ti pacient nezacne doverovat pri prvom rozhovore, tak ho radsej ani neliec..a velakrat to dosiahnem hlavne vdaka "po lopate" vyjadrovaniu, za ktore ma meggie odsudila...

njonja
19. júl 2010

@maggie2 nehnevaj sa na mna, ale status zahranicnej Slovenky ti este nadava rozum do hlavy automaticky. A ani pobyt v zahranici. Sama zijem mimo Slovenska, viem o com hovorim.
@sandra826 - jej vyjadrovanie je uplne normale a cudujem sa, ze je az prilis mila na niektore rakcie tu z fora. Ma uplnu pravdu a casto by som nechcela byt v kozi lekarov - moji obaja rodicia su lekari, mama dokonca detska. A nie je to vzdy med lizat , hlavne nie s rodicmi, co si "vsetko nastuduju na internete" a chcu ucit lekara bez rizika preberania zodpovednosti...

maggie2
19. júl 2010

@latvia nuž proti gustu žiaden dišputát. Ja na vulgarizmy nie som. A nepripadá mi to ani vtipné, ani odľahčujúce. Nehovorím že sa nezasmejem a že nevtipkujem, ale nikdy tak, a nikdy pred ľuďmi, ktorých nepoznám pretože beriem ohľad na to, že by som mohla zraniť ich city, a hlavne v debate kde ide o zdravie. Nikdy. A majte ma za snoba.

denisocka
19. júl 2010

@sandra826 😀 nedakuj,ja som sestrička a ked ma niekto čita v nejakej inej teme,ta len zalame rukami 😀 , ale tak ozdaj sa tak nespravam pred pacientom 😀 ale tiež niesom Pater Ralf že tu budem písať ako svatica

latvia
19. júl 2010

@maggie2 ja tiez niesom za vulgarizmy 😉 ale sandra sa nevyjadruje vulgarne, ona len vysvetlovala svoju pracu "polopate " 😉 nemyslim ze si snob, mozno ti viac vyhovuje ked sa na tieto veci hovori vazne, niekomu zas vaznost vadi a radsej privita taketo "odlahcenie"...kazdy sme ini, ale niesme preto zli 😉

sandra826
19. júl 2010

Dakujem Vam vsetkym velmi pekne 🙂 ..a maggie..ja som tiez toho nazoru, ze sme pozadu..aj co sa tyka ockovania..rozumiem vsetkym maminkam, ktore po konkretnych skusenostiach nechcu o ockovani ani pocut a nikdy by som si nedovolila presviedcat ich o uzasnosti ockovania ..
ja som len svojim uplne prvym prispevkom chcela poukazat na to, ze nic sa neda robit mantinelovo..bud ano alebo nie..vsetko je to o diskusii..ja nevidim svet cierno-bielo, ale farebne..a myslim, ze vacsina maminiek tu na fore tiez..

maggie2
19. júl 2010

@njonja pozri sa, ja sa nad nikoho nevyvyšujem, ja som len povedala, že čo mi vadí. Výrazy, ktoré by tu, kde žijem žiadny lekár predo mnou ani v práci ani v súkromí nepovedal.

njonja
19. júl 2010

@maggie2 to je mozno pravda, ale to z nich nerobi lepsich odbornikov ani ludi. Mojho muza jeden velmi mily a slusny lekar takmer zabil, pretoze nebol odbornikom..

denisocka
19. júl 2010

@sandra826 mala som taku dokynu, ktora bola ako moja dobra znama,žiadne latinske nazvy a diagnozy,narovinu - denisa , tak sa veci maju .... a doteraz mi srdce trha,že odišla z obvodu do nemocnice 😔 ,alwe tu si jej zručnosti pri starých babkách a kopou cigánov nik nevážil a ona tu len stagnovala

desszi
19. júl 2010

ahojte, citam vas, aj ked nie vsetko, lebo nestiham a s mnohymi zdielam rovnaky nazor.
na margo studii - ja mam vystudovanu hygienu a epidemiologiu, ale poviem vam, ze kapitola ockovania nebola prebrana, tak ako by mala. vsade sa ockovanie len chvali, ziadne neziaduce ucinky, kontraindikacie sme neriesili, len tak zbezne boli spomenute mierne neziaduce ucinky. cize sa tomu nepripisuje dolezitost. nehovorim ze ockovanie je vzdy zle, ale clovek by mal vediet s cim pocitat a co ocakavat. a tieto info som este v ziadnej detskej ambulancii nepocula.
uz nerobim v obore, robila som tam len chvilu, osud ma zavial niekde uplne inde, ale chcem podakovat za tuto diskusiu a za linky, ktore tu uvadzate, pomohli mi rozsirit obzor v tomto smere. vzdy som bola otvorena alternativam a takisto siaham najprv po alernativnom rieseni ako po klasickej medicine. asi je to tym, ze mam osobnu skusenost a dakujem neprosim.
ja som tiez rozhodnuta odmietnut niektore ockovania, takze pojdem vlastne proti vlastnym (RUVZ) - tak som zvedava.

maggie2
19. júl 2010

Na týchto stránkach sú svedectvá o porušovaní práv pacientov, porušovaní ľudských práv a slobôd, o šikanovaní úradmi a kriminalizovaní rodičov, kvôli (ne)očkovaniu. Ja sa rada porozprávam odľahčene na iné témy a veselo. Ale nie na tomto mieste. Je to také ťažké pochopiť?

denisocka
19. júl 2010

no ženy ,odbočili sme od temy,toto nieje jazykove okienko ani hodina slušneho spravania, takto tu uniká poctata len preto,že nieko vadi slovo prdel či čo 😅

maggie2
19. júl 2010

@njonja a to by ma zaujímalo ako to dopadlo, domáhal sa manžel svojich práv, alebo sa to pánu odborníkovi prepieklo?

sandra826
19. júl 2010

@maggie2 Ale ved ja s tebou nerozpravam ako s pacientom ani ako s kamaratom..ja si tiez ludi najprv odhadujem, ako sa mam s nimi rozpravat a nikdy nejdem za pacientom s tym, ze ho dourazam..a ked sme uz pri tom..na tvoju adresu som nepovedala jedno krive slovo..zato ty na mna ano..ja som stale reagovala vseobecne do plena...tak mi prosim prepac, ak som ta svojimi prispevkami urazila.. ☹

maggie2
19. júl 2010

@denisocka hm hm, prepáč nedá mi. Vieš čo povedala moja 93 ročná stará matka, keď jej jedna zdravotná sestra povedala : no tak ideme babka...? Nechci vedieť. Začalo to iba vetou: Vážená, ja nie som pre Vás žiadna babka...

denisocka
19. júl 2010

@maggie2 vy to máte v krvi 😀 😀 😀 😀 😀

denisocka
19. júl 2010

no nič, jsia byť aj take jak je meggi,aj take jak sme my - šak ludia su rôzny,nevyhovieš každemu.

denisocka
19. júl 2010

* musia, oprava,nie jsia

maggie2
19. júl 2010

@sandra826 trochu sa ma to vnútorne dotklo, a bolo mi smutno, lebo som si pri tom na niečo spomenula, keď si napísala že žiadne dieťa ani rodič Ti nestojí za vláčenie sa po súdoch. Inak beriem, aj ty prepáč ak som sa ťa dotkla.