Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jarka007
28. jan 2009

erika mate povinne ? tetanus, diphterie, polio, Hib, Pertussis ?

jarka007
28. jan 2009

Erika a predpokladam, ze existuje moznost odlozenia, ak malo dieta negativnu reakciu ?

denduska
28. jan 2009

ja by som to tiez tak formulovala "nenasilne" ako moznost odlozit ockovanie po prvom alebo druhom roku dietata....

erikasadek
28. jan 2009

ano jarka je povinne, ale toto jedine je povinne... samozrejem da sa odlozit, normalne prides povies ze teraz nie, ale neskor, lekar napise a da ti neskor..

moja suseda to takto spravila, jej lekar povedal aby neockovala, proste aby pockala nez maly bude mat 3 roky a potom pomlaly zacnu a tak spravila... ona pouziva len homeo... a jej syn este nai nepoznal ani atb...!!
zo vsetkeho ho pekne aj ked niekedy pomaly dostala.. vdaka jej lekarovy, oni su taky trochu podla mna extremisti, ale vyskledky ma, ja vsetko bio, doma len ekologicke , postriedky, a ani prasok na pranie...
ale to nie je o tom teraz jej syn ma ist do skolky tak zacina ockovat urcite ockovania take zakladne kvoli skolke, kedze kolektivita si to ziada treba mat zakladne ockovanie.... ako je tetanus, kedze je povinne, a niektore chcu aj tbc; ale nien je to podmienka;.. 😉

erikasadek
28. jan 2009

http://ec.europa.eu/health/ph_information/disse...

tu som bnasl apercentaz ockovania v europe, hladam co by ste chceli nie je to lahke, tak ako vitaz ide slovensko bez pochuybne 99% to je sila...

erikasadek
28. jan 2009

http://www.gsk.fr/gsk/votresante/vaccination/pd...

toto je nas vakcinacny kalendar. ak si ho jarka prelozis a, aj vy ostatne ja nemozem...
tak pod tabulkou je napisane presne, ak dieta je ockovane neskor tak sa ockuje inak teda nemusi postupovat ako dieta ockovanie al eje to inak... no treba si to precitat
proste sa stoho nerobi velky problem...
okrem tych prvych hore od 2 mesiaca, su 3 davky tak ostane su len odporucane, len su zaradene do kalndara aby sme vedeli kedy ockovat..

lurosa
28. jan 2009

barborka08: hlasovat budu poslanci... my mozme akurat lobovat, v demokracii je bezne ze poslanci hlasuju podla zaujmov obcanov, u nas bohuzial mame skusenost so zakonom o socialnych sluzbach, kedy na poslednu chvilu zatratili vsetky navrhy neziskovych organizacii s ktorymi rokovali, a odhlasovali nieco uplne protichodne...☹
vynimka zo zakona? na diskusii v rizikaockovania sme myslim uz preberali aj toto, ale - katolici mozu skusit odmietnut mmr-neviem rpesne ci ide o tuto vakcinu- kvoli pestovaniu na ludskych embryach, a potom existuju kontraindikaci epre ockovanie, problem je ich dosiahnut! u nas sa neda dokazat ze autizmus u dietata je kontraindikaciou na dalsie ockvoanie mmr!! pretoze sa nepriznava suvislost...podobne je to s ostatnymi ochoreniami, vratane diabettes mellitus, ine automimunne ochorenia a pod. ja som bola predvolavana na uvz, a jednou z ciest bolo dokazovat ze maly je zahlieneny od ockvoania proti tbc, ze mava exem na krku a puse, a dozvedela som sa ze to nie je kontraindikaciou. ani to ze starsi mal zrejme reakciou na ockovanie neprimeranu a dlhodobu. to by som ani nedokazala, pretoze nma v karte napisane ze islo o reakciu na ockovanie - to nema u nas asi ziadne dieta ☹.
lucia123 - uz nie je mozne dohodnut sa s lekarom, ak budu posilat spravy na uvz, tiez sa moze stat ze dieta budu liecit ako ockvoane, ak dostane osypky alebo mumps, a to by mu mohli aj poskodit. osobne sa tejto ceste vyhybam. stale je tu moznost ze moje deti detske choroby prekonaju a rada by som im poskytla jednoduchu co najmenej zatazujucu liecbu, teda vydrzat a zasahovat iba v pripade komplikacii, co u ockovanych asi nepojde tak lahko...
zaplatit pokutu neviem ci postaci - ono sa moze stat ze sa to napocita pri kazdom dietati a kazdom ockovani rokmi na nemale sumy. tiez nam na uvz povedali ze tym to nekonci, po pokute budu dalej robit vsetko rpeto aby sme museli ockovat. stale je tu hrozba socialky! ak prejde ta novelizacia urcite, bala by som sa talianskeho vzoru - kolizny opatrovanik ktory vezme dieta zaockovat hoci aj za asistencie policie ☹... pokial ide o moje deti som radsej paranoidna a pripravena na vsetko 🙂.
ale cez najvyssi sud by to preslo, az na medzinarodnom nie, teda ked sme to my riesili s pravnikom to takto vyzeralo. ale v cechach sa to vzdy zastavilo na nejakej procesnej chybe, stat nechce ist az na eu sud!
ockovanie v zahranici je super tema - ak by ste sa na to niekto vedeli vrhnut, prosim poslali by ste to, pripadne skusili spolupracu s rizikaockovania.sk? zbierame tam info a davame na stranku, aby to bolo na kope a ludia nasli co potrebuju.
jarka007: tiez su tam svedectva, zhanaju sa tazko. urcite cim viac ich bude a na viacerych strankach, aj info nech su vsade, tym mame vacsiu sancu nieco dosiahnut. vdaka za informacie! kde ste cerpali? rada by som vedela aj o ostatnych statoch, na uvz napr nam tvrdili ze v amerike je ockvoanie povinne a viac ako u nas ☹... dalo by sa to dat aj na stranku rizikaockovania, nevadilo by vam to?
prepacte dlhe prispevky...nedalo mi nereagovat, pride mi to zivotne dolezita tema pre moje deti a ich zdravie... ak sa v niecom mylim prosim upozornite ma!!!

erikasadek
28. jan 2009

http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination...

kocky nasla som toto, staci si kliknut na dany stata a mate tam ockovaci kalendarar s povinnymi ockovaniami v danej krajine, v celej eu....

lurosa
28. jan 2009

este som zabudla, pre nas napriklad odlozenie ockovania nie je riesenim, ak raz niekto ma predispozicie napr na autizmus, autoimunne ochorenia, zlu rodinnu anamnezu, ak viem ze ockvoanie moze mojim detom poskodit aj neskor, co potom, v starsom veku?
nechapem co ma ockovanie prti tetanu spolocne s kolektivom, nie je prenosny. ak by sme vsak boli krajina s rizikom vyskytu osypok, brala by som moznost volby - ci zaockujem a pojdeme do skolky alebo nezaockujem a budeme doma, pripadne najdeme skolku kde su neockujuci rodicia ktorym to vyhovuje... v skolskom veku nie je sanca dostat detske prenosne ochorenia proti ktorym ockujeme vacsia ako ze ich dostaneme my, ockovani
dospeli. ale uplne berem postoj neockovat napr mumps, radsej prekonat, a ak sa nedostavi do 6 rokov zaockovat. menej vakcina potom skoda a mumps v detskom veku byva bez komplikacii, vacsina tychto ochoreni ak sa prekona v detstve sposobuje akurt dozuvotnu imunitu, niekedy aj prenesenu na dalsie dieta (narodene v dospelosti dievcatku ktore to rpekonalo). ta ale trva len par mesiacov.
kolektivna imunita nebola dokazana, sa odporuca nepocitat s nou, bol to mylny predpoklad. muselo by byt ockovanie omnoho ucinnejsie, ak su epidemie ochoreju rovnako aj ockovani...
takze odklad ockovania nevidim ako riesenie. poruchy ucenia sposobene hyperimunizaciou napr vznikaju aj v neskorsom veku, a reakcie na ockovania vratane trvalych nasledkov a umrti su aj u dospelych dost bezne, nielen u deti. povinne ockvoanie tehotnych a starych proti chripke, ake sa u ans chcelo zaviest, alebo nastrocnych proti hpv, to je preda neludske! ak si najdete co obsahuje vakcina proti chripke a predstavite si ze ju dostanete pocas tehotenstva, cele zdrave stravovanie mozme zahodit, mozme fetovat, fajcit, a aj tak neziskame tak lahko tolko jedov. mna teda tato alternativa vystrasila, uz som sa videla ako nechodim radsej ani do poradne 🙂...

denduska
28. jan 2009

no baby, ja som sa dnes dost sklamala v jednej kamaratke..ona robi na detskej jiske, teraz je na MD...ze ci by nieco take podporila...a povedala ze este nevie, ze nechape preco sa v tom ma vymyslat, a citujem:
viac by sa uskodilo detickam ,matky su nezodpovedne, furt mudruju, myslia si ze sa do toho rozumeju....povedz mi dajaka sekretarka jak na to pride ...

tak toto am normalne vyhukalo, a to je taka stara ako ja....normalne sa z toho neviem spamatat ☹

tina_
28. jan 2009

co sa tyka vytvorenia tej stranky s pribehmi, myslim si tiez, ze je to dobry napad, ak sa mi podari konecne "vrhnut" na joomlu, tak by som to mohla spravit...
Inak vrchol je, ze v Taliansku sa kvoli tomu precedensu s odvlecenim deti za asistencie policie povinne ockovanie zrusilo, tak u nas ideme opacne, nielen ze povinne ockovanie, ale este aj policiu a socialku...
Dnes som si vystala rad na Soc. poistovni, kvoli potvrdeniu pre rodicovsky,...co sa "ludia" tam robia...no comment...
Kvoli jednej takej pracovnicke, som skoro pred polrokom prisla o matersku z DNP, lebo si "nevsimla", ze tam mam preplatok...Bola by som prisla o 24 tis.!!! Ale uz som off..

Myslim si, ze nestaci len diskutovat, treba cosi podniknut...I ked v nasej praxi, ak sa zacnu tlaky zdola, tak to ma uplne opacny efekt... ☹ 😒

Tiez skusim pohladat ockovacie kalendare v Nem. a Rak., a mam aj niekde stranky z nemeckych inciativ, takze mozem pripadne prelozit pribehy, ktore su tam...

denduska
28. jan 2009

teda ja si nemyslim ze sekretarka je nejaka blbsia nez ja, sedliacky rozum je castokrat lepsi ako prespekulovany doktor....no som vyvalena...

erikasadek
28. jan 2009

kocky vsili ste si moj link dala som vam tam vsetku krajiny EU, a ich ockovanie... ao ste chceli..

denduska
28. jan 2009

erika diky...napr svedsky kalendar okolko je tam menej 😕

johanda
28. jan 2009

ahoj holky, jen nakukuju, držím palce s realizací těch stránek 🙂

denduska - ta nadřazenost je bohužel mnohým lékařům téměř vrozená a ne každý je umi vyfuckovat,s prominutím - a že si to mnohdy zaslouží 🙂

jarka007
28. jan 2009

erika poznam ten link. Nie je tam pisane, ci ide o povinne alebo odporucane ockovanie. Pisu sa iba odporucane schemy.

denduska
28. jan 2009

jarka, v belgickom je napisane ze polio je jedine povinne...neviem ostatne som len prebehla.

jarka007
28. jan 2009

lurosa svedectva na stranke tiez poznam, ale stranka s neg. reakciami na ockovanie je nieco uplne ine. Ak totiz kompetentni tvrdia, ze neg. reakcie neexistuju, bolo by super dokazat opak, napr. takouto strankou. Niekto by samozrejme musel zacat a tiez by tam museli byt mena. Islo by v podstate o iniciativu mamiciek na dokaz neg. ucinkov ockovania. Kym na SR toto stat, lekari a verejnost neuzna, nikdy sa nedosiahne zrusenie povinnosti ockovania.

jarka007
28. jan 2009

denduska poznam aj anglicku verziu tohto pribehu, kde sa pise (sl. media to pre istotu neuvadzaju), ze ju dokonca mozes odlozit, ak mas na to dokaz, ze moze sposobit neg. ucinky.

erikasadek
28. jan 2009

jarka , aj mnesa zdalo ze je tam napisane povinne a odporucane.....;;

jarka007
28. jan 2009

erika jedine belgicko to ma uvedene. Pozrela som si napr. Rakusko alebo Nemecko, vsetko to su odporucane tabulky. Nie je uvedene, ze ockovanie je povinne, alebo nepovinne.

erikasadek
28. jan 2009

jarka mas pravdu, len pozrela som si zle krajiny....; mea culpa 😉

danae
28. jan 2009

Máte někdo zkušenosti, zda jde v porodnici odmítnout očkování proti tuberkulóze? Mně se nelíbí., že se kvůli tomu potom odkládá ta hexavakcína až na třetí měsíc - a někdy i déle, když se ta tuberkulóza déle hojí. Přijde mi, že je ten černý kašel teď poměrně dost rozšířený a že by bylo lepší dát tu hexavakcínu dříve. Máte s tím někdo zkušenost? Moc díky!

vanish1
28. jan 2009

čím neskôr, tým lepšie
účinnosť vakcíny proti čiernemu kašľu je pochybná

www.rizikaockovania.sk

denduska
28. jan 2009

danae, neviem ci sa da odmietnut..hm...ale mozes to skusit, lebo by ma to zaujimalo 😉
ale co sa tyka cierneho kasla, myslim ze ak ho zaockuju neskor, je to v pohode..snad nebudes s takym malym mimi chodit do nejakych brutalnych spolocenstiev kde by ho mohlo chytit...

jarka007
28. jan 2009

Skus www.rozalio.cz, predsa len to Cechom blizsia stranka. A myslim, ze som to aj niekde citala, ze sa da. Treba sa len dohodnut s porodnicou.
Cierny kasel je u Vas rozsireny vraj kvoli nepreockovanosti starsej generacie. Takze sa im skus vyhybat. Ziadne starsie pribuzenstvo a zakryvat maleho v kociku poriadne. Bakteria sa moze "vykaslat" az do 10m.

erikasadek
28. jan 2009

http://www.infovaccin.fr/actu_nouvelles.html#al...
kocky nasla som toto ale prelozte si to, tyka sa to vakciny dt polio, a jeho stiahnutie s trhu, tu, kvoli reklamaciam , na alergicke reakcie;; necitala som to cele este tak si precitajte..

erikasadek
28. jan 2009

http://www3.onf.ca/webextension/silence-on-vacc...
prave som sa dozvedela ze tento film isiel tu v telke pred 5 dnami skoda budu ho opakovat ale neskor..

vola sa ticho, vakcinujeme, cele pozadie a neziaduce ucinky... urcite by stal zato vidiet..

danae
28. jan 2009

Já si nemyslím, že ten černý kašel se vyskytuje jen mezi "pochybnýma existencema". Ona ta vakcína, co se dává v dětství chrání snad nějak jen 10 let. Zrovna moje kamarádka teď měla černý kašel - to pracuje z domova a prakticky chodí jen ráno a odpoledne pro děti do školy a školky. Slyšela jsem i o dalších případech, jak někoho kamarádi a známí měli černý kašel. Docela se toho teda obávám, protože černý kašel je pro neočkované miminko hodně špatný (i když samozřejmě očkování není nikdy 100% ochrana).

johanda
28. jan 2009

danae - v porodnici můžeš podepsat reverz a vzít si dítě domů nenaočkované. Dobré je se domluvit s pediatrem, který dítě bude očkovat na termínu a v porodnici to nahlásit. Většinou se ale očkovat tbc nedá posunout dále než na konec šestinedělí, pokud je samozřejmě zdravé.
Vzhledem k tomu, že v ČR jsou povoleny ambulantní porody, nemusí být novorozenec očkovaný 3. den po porodu. Zkus napsat Kyri, ta teď porodila a odešla domů bez naočkovaného prcka (nerodila ambulantně)