Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

princeznicka.
3. máj 2008

senja,ale to takto nemozes brat..v pravach dietata je uzakonene,ze dieta ma pravo na ockovanie..nie kazdy rodic je lekar,a len za to,ze sa niekde docital na internete o nejakej postvakcinacnej reakcii,ktora sa mozno vyskytla 1:100 000-nemyslim tym teba,ale vo vseobecnosti-nema pravo ockovanie odmietnut.Je to v tom pripade zanedbanie starostlivosti o dieta.A to s tym pisomnym prehlasenim,ze dr.prebera plnu zodpovednost to je uplne scestne..Ved lekar nie je nejaky saman a jasnovidec,nikdy ti nezaruci,ze sa na 100 percent nic nestane.To by sa potom vobec nemohlo liecit,lebo do toho ti ziadny lekar so zdravym rozumom nepojde.Toto je problem,ze to riesia taki ludia,ktori nevedia aku zodpovednost nesu lekari.Pozri si to z opacnej stranky..keby tebe dal niekto podpisat papier,ze nemusis dat zaockovat svoje dieta,ked si preberies plnu zodpovednost za to,ze sa mu nic nestane,a bude uplne zdrave,a ak to nesplnis-co je uplne absurdne,tak to bude znamenat,ze si porusila zakon.
A reakcie vacsinou vznikaju nahle a neocakavane,to sa predpokladat u zdravych ludi,ani deti neda,to nejde ze sa urobia dopredu nejake testy,ci nahodou to ockovanie znesie.
Je mi luto ak si mala nejaku zlu skusenost,alebo s nejakym lekarom ktory by nieco zanedbal,ale nemozes to takto pausalizovat.Castejsie ako reakcia na ockovanie,ktora je velmi zriedkava,su prave ochorenia kvoli tomu,ze dieta ockovane nebolo.

okta
4. máj 2008

Ahojte, pridávame sa do "klubu tých ojedinelých prípadov". Tiež sme mali reakciu na prvé očkovanie Hexavakcínou. Malý odpadol do bezvedomia, prestal dýchať a začal modrieť, to všetko po ôsmych hodinách od očkovania. Boli sme v nemocnici niekoľko dní, kde vyšetrenia - hlavne neurologické, potvrdili, že je všetko v poriadku, ale nevylúčili následky, ktoré mohol tento kolaps spôsobiť. Všetky ďalšie očkovania prebiehajú v nemocnici, pod prísnou kontrolou, ale každé jedno očkovanie je pre nás neskutočný stres a tak, ako písala Barunka, neustále ho sledujeme, kontrolujeme a čakáme... napriek tomu sme si nedovolili ho nedať zaočkovať, aj keď nám o tejto možnosti jedna pediatrička hovorila. A konzultovali sme to s množstvom ludí, s odborníkmi a najviac asi s vlastným svedomím. Je to na každom z nás ako sa rozhodne... povinné očkovanie absolvujeme a nepovinné sme "pre istotu" odmietli.

lenkabu
5. máj 2008

Znám možné nežádoucí účinky očkování, dost jsem si o tom načetla,ale svoje dítě rozhodně očkovat dám, pozitiva hooodně převažují.Jen očkování vděčíme za to že je spousta nemocí vymýcených nebo na ústupu. 😉 Pořád se zvyšuje migrace z východních zemí (upozorňuju že tam se očkuje minimálně a někde vůbec), já jsem měla možnost v nemocnici vidět co si přistěhovalci "donesou" s sebou a svoje dítě rozhodně naočkovat nechám i když tím riskuju, že budeme "ojedinělý případ".Neočkovat je podle mne dost nezodpovědné...teď myslím povinné očkování.

mywiel
5. máj 2008

pd900bo ja tiez nie som zastanca ockovania, mam o tom super knihu, tie ockovania ako napr. proti tuberkoloze su virusy z krav a vobec nechrania na 100% iba znizia trochu dopad, je tam viac rizik dat dieta ockovat akoby dostalo samotnu tuberkulozu, tiez rizika su hrozne a verejnost o tom nie je vobec oboznamena lebo firmy co ockovacie latky vyrabaju maju z toho velke peniaze, ja zijem vo Svajciarsku a tu ockovanie mozes odmietnut, je mozno podat davku homeopatie ktora posobi ako ockovacia latka ale bez rizik, lenze vela ludi o tom nevie, ja som sa dozvedela o tom tiez len od mojho doktora, ze vacsina ockovani sa da nahradit homeopatiou. Bohuzial niektore ockovania su este povinne, ked ma ist dieta napr. do skoly ak nie je ockovane tak ho nechcu prijat iba ak do sukromnej skoly co mi pripada ako nonsens. Kym si svoje dieta dam ockovat tak si to najprv premyslim a poradim sa s doktorom ci nie je ina moznost. Tie ockovania sa stali automatikou a to tiez nie je dobre lebo niektore latky este nevedia ich vsetky vedlajsie ucinky a ako hovorim vela ockovacich latok je robenych zo zivych virusov a zvierat, lenze clovek nereaguje vzdy na chorobu ako zviera. Co ma sokuje, ze niekedy ockuju uz malicke novorodena a to sa uz musi branit proti virusovej latke.

rinuska
5. máj 2008

Som rada , že sú medzi matkami eštye triezvo uvažujúce osoby a nedávajú bezhlavo očkovať na všetko , na čo existuje vakcína , absolutne neprijímajú argumenty z druhej strany , čo im odporučí doktor , to je pre nich sväté,spomente si ako začazli vyvádzť lekári a farmaceutické firmy , ked si jeden lekár dovolil predostrieť dopady očkovania a spochybnil vôbec význam očkovania.L Ja určite nespochybňujem význam očkovania a svoje dieťa som dala očkovať , ale napr. z propagácie vakcíny na pneumokoky je mi už na grc 😝 - je to obyčajná sprostrá psychologická manipulácia matiek dojímavými tragickými príbehmi a teraz je to už aj v TV. To , že je to terzaz bezplatné neznamená , že na tom farm. firmy neryžujú - len už presvedčili štát o nuuuutnosti očkovania touto vakcínou a ten to zacáluje , ale v konečnom dôsledku to zas len zaplatíme my .Od očkovania vakcínou na pneumokoky neklesol výskyt ochorenia a mnoho detí napriek očkovaniu ochoreli.
Nečakám, že so mnou budete súhlasiť 😉

elise
5. máj 2008

ja malého okrem zo zákona povinného očkovania na nič iné očkovať nebudem, načo dávať dalšie choroboplodné zárodky vo forme vakcíny, nech si telo prirodzene vybuduje imunitu, stále malého kojím tak verím že mu dávam dobrý základ na ľahšie prekonanie prípadných chorôb 😉 a mám super detskú lekárku tiež nie je za niektoré očkovania ktoré teraz bežia v kampani🙂

bibula
5. máj 2008

elise-suhlasim s tebou ,akoby som to ja pisala 😉

elise
5. máj 2008

bibula 😉

s.arik
5. máj 2008

přidávám se k těm, které nejsou proti očkování, ale jsou proti plošnému očkování dle očkovacího kalendáře.

sory že budu urážet, ale dneska se mi prostě chce 😉 vy, co tu píšete jak je neočkování nezodpovědné a že povinná očkování jsou důležitá proto, že jsou povinná, jste zkrátka nesoudné a nezodpovědné osoby.
je to jako tvrdit, že nejlepší psí žrádlo je Chappi a po všem jiném vám pes umře o tři roky dříve. anebo že každé těhulce, která denně nežere Mamavit (nebo jak se to jmenuje) se musí narodit nemocné ne-li rovnou mrtvé dítě.

očkování je výsledek záslužného vědeckého bádání a snahy zlepšit zdravotní situaci obyvatelstva. potud jsem pro očkování. dnes ale vakcíny vyrábí a distribuují firmy pro zisk - jejich prvotní snahou je prodat vakcín co nejvíce. Proto masírují veřejnost hysterickými výzvami "očkujte se proti rakovině, proti encefalitidě, proti chřipce, proti žloutence...", zjistí-li se náhodou, že vakcíny obsahují toxické pomocné látky nebo že po nich čas od času někdo umře, rozhodně nemají potřebu to zveřejňovat, klesly by zisky.

začátkem 20. století doktoři rádi dělali rentgeny těhotným a holedbali se, že to nemá rizika....dneska víte jak, RTG je špatné, zato UTZ nemá rizika....za dvacet let se už o nich bude veřejně mluvit, o tom jsem přesvědčena. tolik mimo téma jen k dokreslení faktu, že když někdo tvrdí "očko je nezbytné, důležité, povinné a rizika jsou zanedbatelná",nemusí mít nutně pravdu (čas mu tu pravdu určitě vyvrátí)

takže, já jsem PRO očkování, ale také PRO diskuzi, veřejné informování, povinnost výrobců vakcín zveřejňovat přesné složení, účinky a případná rizika očkování, svobodu občanů se rozhodnout očkovat nebo neočkovat, jsem pro ZÁKAZ očkování dětí v šestinedělí, samozřejmě s výjimkou lékařem doporučených situací.

svou dceru jsem z porodnice odvezla po 27h po porodu. očkovat TBC jsem nechala až v 7 týdnu (zákonná lhůta je 6t, ale vymluvila jsem se na rýmu dcery a nikdo potíže nedělal), hexavakcínu jsem první dávku nechala dát v 6 měsících, na druhou půjdeme brzy.... po tbc ni hexě nebyly žádné negativní reakce, přesto si nemyslím, že jsem udělala zbytečný humbuk a jsem ráda, že dcerka má imunologických zásahů méně příp. později.

příští dítě nechám očkovat opět TBC až po šestinedělí, hexu až po roce, případně pozvažuju, zda by nešla nahradit jinými vakcínami.

jako nezodpovědná si nepřipadám, sháním informace, zvažuji rizika, nevěřím slepě doktorům, jsou to jenom lidi, také masírovaní reklamou a medicínskými stereotypy svých předchůdců...

s.arik
5. máj 2008

fuj to je teda dlouhé 😀
až mě mrzí, že se vám to možná nebude chtít číst 😀

lubii
5. máj 2008

s.arik, súhlasím 😉

ukana
5. máj 2008

rinuska, s.arik. dakujem za nazory. momentalne sa v okoli dost stretavam s nazorom, ze je nezodpovedne aj to, ze somdieta nedala zaockovat proti pneumokokom. osobne si myslim, ze pneumokoky tu vzdy boli abudu, a ze farmaceuti zasa vymysleli nieco, co sa im dobre predava, tak len strasia mamicky. dost ma zarazila moja pediatricka, ked som sa jej pred troma rokmi pytala na toto ockovanie ( vtedy este nezname a plne hradene), na rovinu mi povedala, ze je to zbytocne a pneumokokove ochorenia su velmi ojedinele. Dnes ma na to ockovanie priam nahovarala. 😖 Mysllim si, ze je to len o zisku a nie uz o zdravi nasich deti. Kedy vam vas pediater poradi, aky caj z byliniek, teple obklady, naparovanie, alternativne sposoby liecby? takmer vzdy mi nasadi ATB, lieky proti teplote, kvapky do nosa, Martankov a lekarnici sa raduju 😠
sorry, dnes mam blby den a som trochu nahnevana na pristup pediatrov 😠

danielahamar
5. máj 2008

Ja som malého, teda obidvoch dala zaočkovať prevenarom, sama od seba, nikto ma na to nenahováral a ani to nemajú v karte, že to potrebovali /nemali žiadneho mneumokoka/, proste som sa tak rozhodla a hotovo. a tie akože "povinné očkovania" nie sú povinné, rraz som to počula od jednej doktorky, proste je to tak zaužívané a hotovo.
🙂

ukana
5. máj 2008

danielahamar, obavam sa ze nemas pravdu. povinne je povinne a pravdepodobne by si bola za jeho odmietnutie stihana socialkou za zanedbanie starostlivosti. Argument: Raz som to pocula od jednej doktorky, je u mna ako Jedna babka povedala 😒

Ved mne je jasne, ze vela mamiciek dava dieta ockovat prevenarom, mozno to mnohym aj pomoze, ale ja ho nedam. kamoska sa na mna divala, ze preco nie, ved uz sa za to neplati, tak preco mu to nedam? 😕 lebo si myslim, ze to nepotrebuje 😉

gerena
5. máj 2008

dovolte aby som sa ako farmaceut pridala. povinne ockovanie je proti -tbc, detskej obrne, pravym kiachniam, ciernemu kaslu,difterii, zltacke typu B,haemophilus infulenzae, a tetanu, dievcata sa ockuju proti rubeole a chlapci proti mumpsu. vdaka ockovaniu v detstve sa u nas nezomiera na tieto ochorenia.
na druhej strane nikto vas nemoze nutit do nepovinnych ockovani napr. chripka, pneumokoky-mimochodom v KE prave zuri pneumokokova epidemia. ja si myslim ze organizmus musi mat sancu trosku aj sam zabojovat proti chripke, aby sa vyvijal imunitny system. lenze pre dieta s oslabenym imunitnym systemom chripka moze znymenyt aj vazne komplikacie a smrt
ukana mas vtom pravdu, ze unas sa na kazdu hovadinu predpisuju atb, casto nespravne

je mi luto, tych deticiek ktore maly neprimerane reakcie na ockovanie, ale taka ista reakcia sa moze u niektorych vyskytnut aj na paralen, celaskon, mlieko alebio muku. tu sa musi uvazit co je risk a co je zisk a nemyslim tym zisk farmaceutickych spolocnosti

princeznicka.
15. máj 2008

suhlasim s gerenou..

bellana
20. máj 2008

Dievčatá, ktoré ste z Bratislavy, neviete mi prosím doporučiť dákeho "dobrého" pediatra, t.j. lekára, ktorý aj rozmýšľa? Chcem vymeniť toho, ktorého máme teraz, pretože mi chce malé 3 mesačné bábatko zaočkovať aj napriek tomu, že je choré. Teda má kašeľ a je zahlienené čo je uňho stav "zdravý" a teda spôsobilý k zaočkovaniu. Kedže som si o zaočkovaní zohnala už veľa informácií patrím k tým čo budú radi keď bude dieťa zaočkované ALE keď sa zminimalizujú nežiadúce účinky, t.j. keď bude úplne zdravé a to min. 2 týždne pred očkovaním, keď budú zdraví aj ostatní členovia rodiny a keď si moment očkovania ešte homeopaticky ošetrím.

Avšak môj pediater je asi farmaceutmi vyvážený zlatom, alebo čo, pretože ma iba zastrašuje a chce mi ho zaočkovať pomaly aj cez moju mrtvolu. Takže hľadám v BA nového, ale čo sa pýtam kamarátiek tak všetky buď povedia, že toho svojho by mi neodporučili, prípadne sú za očkovania bez rozmýšľania, takže nevedia ako ich pediater na prípadne otázky ohľadom toho reaguje a tak podobne.

Takže prosím nepoznáte niekto v Bratislave rozumného pediatra, ktorý bude brať aj ohľad na mňa ako matku a moje obavy a intuíciu, že dieťa nie je 100 percent zdravé a teda by sa očkovanie mohlo odložiť?

jejke
21. máj 2008

Iba info 😉
v US sú niektoré vakcíny vyrábané neetickým spôsobom, použitím materialu z potratov
ak je tu niekto od fachu, mrknite 😉
sem:http://www.cogforlife.org/fetalvaccines.htm
Je niečo z toho aj u nás?/červeným sú označené etické alternatívy/

gerena
21. máj 2008

u nas su registrovane: havrix, twinrix, infanrix hexa, priorix, imovax
enbrel-mimochodom toto ani nie je ockovacia latka

jejke
22. máj 2008

Gerena,to vážne?Nie je to sila??? 😲 Trepeme do našich detí vakcíny vyrábané z usmrtených detičiek.
Aký sme to demokratický štát, keď je toto ešte "zo zákona". 😠 Je mi na vracanie, neviem ako Vy,ale ja svoje deti zaočkovať nedám bez toho aby mi bolo oznámené aký pôvod tá vakcína má 😠

gerena
22. máj 2008

embraonalne bunky sa davaju aj napr. do vsetkych kozmetickych kremov, a toto nikomu nevadi?
vacsina tej etickej alternativy ani neexistuje, nemame na vyber.........

vesi
22. máj 2008

bellana, poznám dobrú pediatričku v BA, nezaočkuje dieťa kým nie je zdravé. ak chceš viac info, napíš do IP

jejke
24. máj 2008

Gerena, no práve, nikto si do kolonky ingredience nedá"vyrobené z potratu" to by bola teda antireklama,

je to smutné že o tomto fakte nie je verejnosť informovaná. 😖 No povedzte, hovorí niekomu z Vás niečo MRC-5??
to je teda smutné...viď:http://www.viromed.com/services/product/mrc5.htm
/vyrobené z pľúc 14 týždňového normálneho chlapčenského plodu/ 😠

zuzkafuny
24. máj 2008

Ja som tiež len za povinné očkovania... A na otázku... Keby som ich odmietla? som dostala odpoveď... Boli by ste stíhaná... 🙂 Mám zdravé dieťa, občas nádcha a tak nad ostatnými (nepovinnými) zatial ani nerozmýšľam...
S.arik ja som si to prečítala celé 🙂 a súhlasím...

xsipm04
25. máj 2008

Bellana: Jestli ještě nemáš najitého jiného pediatra a budeš muset jít k tomu, co je za očkování za každou cenu, tak si doma připrav papír, na který si sepiš stav dítěte tj. co k určitému datu dokáže po psychomotorické stránce, co po psychycké a napiš na ten papír, že ten tvůj lékař ti potvrzuje, že je ten den, co chtěl zaočkovat dítě, ten jeho stav takový jaký jsi tam popsala a že přejímá zodpovědnost za případné negativní následky a změny v chování dítěte, ke kterým by došlo po očkování. A to chtěj, aby ti podepsal. On ti to samozřejmě nepodepíše, protože kdyby se pak něco stalo, tak bys ho mohla žalovat a tak tě třeba nebude už tím očkováním aspoň po nějakou dobu otravovat.

dahlia23
15. júl 2008

ahojte baby, neviem, či to tu už niekto pridával, ale pre tie, čo dorazili neskôr (ako ja) mám pár zaujímavých linkov.
Za moje názory som, samozrejme, "normálnymi" matkami odmietaná, veď každá dobrá matka dá svoje dieťa zaočkovať aj proti pneumokokom, rotavírusom, rakovine krčka maternice a neviem čomu ešte. Takže som zlá matka - lebo ja nedám. Aj keby mi okrem hradenia poisťovňou ponúkali niečo navyše.
Čo ma k tomu viedlo:

www.ockovanie.org
http://iuro.awardspace.com/dok.html
www.rozalio.cz
http://astro-tabu.sk/vitalita34.html

A napokon, moja 20ročná sestra dodnes trpí atopickým ekzémom, vraj niekto v rodine prekonal TBC a dedične sa dostalo až k nej a spôsobilo atopický ekzém. Kto chápe, tak vie, že ten ekzém má z niečoho úplne iného - presne z toho, z čoho ho môže dostať naše dieťatko, keď mu v pôrodnici pichnú BCG vaccine SSI (živý typ vakcíny proti TBC)

lenki33
16. júl 2008

a ako to chces riesit s povinnymi ockovaniami???

mywiel
16. júl 2008

Napr. u nas vo Svajciarsku nic nie je povinne, svagrina ma 3rocnu dcerku a ta nie je ockovana na nic. 😉

lenki33
16. júl 2008

vo viacerych statoch to nie je povinne, ale na SLovensku bohuzial ano, takze ma zaujima ako to ludia riesia tu

andreafa
16. júl 2008

moju dcerku v 1. roku preockovali hexa vakcinou a do toho som jej zaplatila aj prevenar (skoro 5000 za dve vakciny) teraz to preplacaju a poviem vam, ze LUTUJEM, ze som do nej napchala tu otrasnu vakcinu. par hodin po ockovani mi kolabovala a dostala febrilne krce, nemohla sa nadychnut, ked som ju drzala v naruci chvela sa a telicko mala vykrutene 😢 😢 😢 tych par minut bolo tych najdlhsich a najhorsich v mojom zivote. drzala som v ruke telefon a nevedela vytocit cislo na zachranku 😖
takze povinne ockovania respektujem, ale nepovinne nedam. aj tak mi byva casto chora, je alregicka a pravdepodobne aj astmaticka. ☹ nechcem jej malinky organizmus vystavovat rizikam spojenych s ockovanim.
takze mamicky, prevenar je teraz ozaj IN (dobry biznis), ale skuste porozmylsat, ci je az taky prepotrebny. 😝