Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tin007
19. aug 2010

@manof dobra praca, podla reakcii na ruvz az prilis dobra, kedze p. pravnicka ju mozno ani nema v umysle citat a nerozumne to aj vyhlasila
tak jej treba 😀 len na nu pekne podaj staznost, potom budu dufam slusnejsi k inym predvolanym rodicom a budu si davat pozor na to, co hovoria!

manof
19. aug 2010

@roo
No tak ja som hlavne mimoriadne drzý prípad, keďže som bol svedkom toho, ako je hlavný hygienik i so sekretárkou preč z práce niekoľko minút pred koncom úradných hodín v piatok, a keď som sa na to pýtal vrátničky, tak mi povedala, že oni bežne chodia v piatok z práce skôr. A to majú úradné hodiny tuším len do 15:30. Vtipné bolo, že kancelária bola otvorená a ktokoľvek (v rámci otváracích hodín) tam mohol prísť a čokoľvek z tých písomností, čo tam boli, si mohol zobrať. Keďže som už predtým bol napálený na miestneho hygienika, lebo úplne drzo zrušil moju sťažnosť na tie dve demagogičky, čo sa ma pokúšali zlomiť v prvom kole, tak som si to rozhodne nenechal pre seba a poslal som to všetkým nadriadeným orgánom až po predsedu vlády a prezidenta. Navrhol som tiež preskúmanie činnosti žilinského RÚVZ, lebo takéto veci (vrátane zamietnutia mojej sťažnosti) sú podľa mňa nad akúkoľvek hranicu únosnosti. Navyše som v jednom z papierov, čo som adresoval RÚVZ, napísal, že na miestneho hygienika podám trestné oznámenie - podozrenie z korupcie, lebo inak si jeho odpoveď na moju sťažnosť neviem vysvetliť. Ešte som ho nepodal, ale som rozhodnutý tak urobiť, lebo mi už lezú poriadne na nervy.

Takže v tomto prípade ide na pozadí zrejme aj o určitý osobný súboj. I keď miestneho hygienika som osobne nikdy nevidel, ale býva podpísaný pod dokumentami, čo mi z RÚVZ chodia.

manof
19. aug 2010

@maggie2

OK. Tak to skúsim. Ale má to byť sťažnosť na zaujatosť, alebo žiadosť o výmenu osoby, čo má ten prípad pridelený, alebo čo? To je, myslím, dosť dôležité, lebo je nejaký zákon o sťažnostiach a žiadosť je niečo iné... Alebo to je nejaká pasáž zákona o priestupkoch resp. o správnom konaní? Máš s tým nejaké skúsenosti?

Čo povieš na to vyššie spomínané trestné oznámenie na miestneho hygienika?
Alebo mám najprv skúsiť radšej sťažnosť hlavnému hygienikovi (ÚVZ) na miestneho hygienika (RÚVZ)? Mohol by som do toho zahrnúť aj to napadnutie zo zaujatosti. Samozrejme, hlavný hygienik Ivan Rovný nebude mať najmenšiu vôľu mi vyhovieť, keď že je to kráľ slovenských proočkovačov. Ale keď nevyhovie, posuniem sťažnosť na MZ SR. Samozrejme, minister Pfizer tiež asi nebude mať veľkú vôľu mi vyhovieť. Takže potom príde na rad Radičová 🙂

Otázkou je, či je strategické rozbiehať takúto paralelnú akciu. Čo povieš?

tina_
19. aug 2010

@manof
tiež mi chvíľu dochádzalo, kto je za tvojím nickom 😉

Ešte to dočítavam do konca, ale nedá mi nezareagovať - je to fakt skvelé, a ako píšeš, asi to nemôžu len tak zmiesť z 😉 stola - hoci na SK je všetko možné, čisté Kocúrkovo, ... musia sa vyjadriť k jednotlivým bodom?

Btw. pár strán dozadu sme sa bavili o rodičoch - laikoch-lekároch, teraz by ma zaujímal postoj nejakého právnika, čo by povedal na rodičov-laikov-právnikov? Ale právnici asi nie sú až takí božskí a ješitní ako lekári ... 😉

Krásny príklad toho, ako dokáže milujúci rodič spraviť pre svoje dieťa všetko, prelúskať sa zákonmi, tráviť noci-dni nad paragrafmi, prekladmi, štúdiami zo zahraničia ... toto fakt nepochopí nikto, kto vidí za svojimi pacientami len peniaze alebo nejaký zanietený idealista...

tina_
19. aug 2010

Inak tá štatistika detských úmrtí po Infanrixe je sila...

maggie2
19. aug 2010

Predpokladám, že dnes si sa dozvedel, priamo od dotyčnej právničky, že je voči Tebe zaujatá - podľa §73 odsek zákona o priestupkoch mala na Teba hľadieť ako na nevinného, kým Tvoja/Vaša vina nebola vyslovená právoplatným rozhodnutím. Toto rozhodnutie predpokladám bolo zrušené, nakoľko im vec bola vrátená na nové prejednanie. Čiže teraz platí status pre Teba prezumpcie neviny a právnička zastupujúca správny orgán tento zákon porušila, keď sa vopred vyjadrila (čo vravíš, že môžeš dokázať - máš to zaznamenané) že Vám udelí pokutu tak či tak (v plnej výške) pričom nešlo dnes ešte vôbec o pojednávanie - obišla odsek 2 toho istého paragrafu.

Normálne daj SŤAŽNOSŤ na konkrétnu osobu pre jej zaujatosť (popíš stručne čo , kedy sa stalo -čo povedala - a hlavne vecne (vystríhaj sa pri formulácii emócii-ja viem je to ťažké, a vysvetli v čom spočíva jej zaujatosť) so ŽIADOSŤOU aby bola z konania odvolaná a pridelená iná nezaujatá osoba.

Zároveň požiadaj že chceš byť písomne informovaný ako bola vybavená táto Tvoja sťažnosť a s akými dôsledkami pre dotyčnú osobu (ako ju potrestali).

maggie2
19. aug 2010

@manof s trestným oznámením na konkrétne osoby by som bola obozretná, nakoľko ak sa dokáže že nedošlo k trestnému činu, mohlo by sa to otočiť proti Tebe v podobe krivého obvinenia. Preto ak dávaš trestné oznámenie, treba ho formulovať ako podanie na neznámeho páchateľa pričom môžeš uviesť zdroje, to, čo sa stalo, kto čo urobil, resp. neurobil a prípadne Tvoje dôvody prečo sa nazdávaš že došlo/dochádza k trestnému činu a akému. Popisuj skutky čo ktoré osoby ako zástupcovia štátneho orgánu robili/nerobili ale dávaj si pozor na formulácie.

lucula73
19. aug 2010

@manof prosím ťa a to na RUVZ sa rieši prostredníctvom miestneho hygienika alebo odboru epidemiologie?možeš mi napísať prosím,za kým si vlastne bol?nie menovite,len z hľadiska funkcie...

adriana7
19. aug 2010

@manof ,
veď túto myšlinku som mala stále, keď som čítala vaše odvolanie, že si väčší odborník ako tí pseudoodborníci na ruvz...
a ešte ma pri tom napadli slová pesničky čím to je... od no name, taká riadna analógia a smutná pravda...

manof
19. aug 2010

@lucula73
Na niektorých papieroch je podpísaná vedúca odboru epidemiológie, na iných miestny hygienik, na ďalších právnička a zapisovateľka a na posledných dvoch len zapisovateľka. Reálne som sa videl
1. s dvomi demagogičkami, ktoré som už viac nestretol, na ktoré som podal sťažnosť
2. s právničkou (ale je len Mgr. tak neviem, či je na mieste nazvať ju právničkou), vedúcou odboru epidemiológie a zapisovateľkou
3. trikrát s právničkou a zapisovateľkou

Miestneho hygienika som ani raz nevidel, ale videl som dvakrát jeho sekretárku - raz, keď som podával sťažnosť na tie dve demagogičky a druhý krát, keď som podával odvolanie sa voči Rozhodnutiu.

manof
19. aug 2010

@maggie2
OK, tak s trestným oznámením počkám. Ale čo tá sťažnosť na miestneho hygienika? Rozohrať aj tento front?

manof
19. aug 2010

@tina_
A na tej štatistike úmrtnosti na Infanrix Hexa je najlepšie to, že všetky údaje pochádzajú z oficiálnych zdrojov. Aj ten odhad hlásení nežiadúcich účinkov - to je z de facto pro-očkovacieho časopisu, neviem či nie dokonca štátneho.

manof
19. aug 2010

Tak a máme tu jedny z prvých výsledkov plošného očkovania proti pneumokokom:
http://ockovanie.webnode.sk/news/analyza-vakcin...

Pôvodný článok je už síce pár mesiacov starý, ale to mu na aktuálnosti nijak neuberá. V slovenčine som zatiaľ o tom nič nenašiel. Myslím, že ten článok by si mal prečítať každý, kto rozmýšľa o očkovaní proti pneumokokom.

Ďakujem za preklad jednej z tu (prevažne ticho a prinajmenšom občas) prítomných dám, ale nepoviem ktorej - keď tak nech sa sama prezradí. 🙂

lucula73
19. aug 2010

@manof ďakujem ti za odpoveď 😉

maggie2
19. aug 2010

@manof zaujímavý link: http://www.melhorn.de/Impfen/
Inak zaujímavé sú i tieto FAKTY, ktoré normálne oficiálne sú ZDOKUMENTOVANÉ (aby niekto si nemyslel že ide len o domnienky). V roku 1976 sa očakávala pandémia chrípky v USA, ktorá sa nakoniec ani nekonala, ale podstatné je to, že sa vtedy dalo zaočkovať do 50 miliónov obyvateľov pričom 500 (päťsto) z nich po vakcínácii ochrnulo G.Barré-Syndrom (GBS). Bol to škandál a očkovanie sa muselo zrušiť. Odvtedy nadšenie za vakcíny chrípky v USA opadli ale čas maže i pamäť. Preto to treba stále pripomínať. Na Slovensku toto mnoho ľudí ani nevie čo sa udialo pred vyše 30 rokmi v USA ale napriek tomu ľudia akoby mali "zdravý inštinkt" a očkovaniu sa radšej vyhnú, napriek masírovaniu mozgov reklamami a bububu.

Táto Amerika je v istom slova zmysle veľmi dobrá na štatistiky (nie je to myslené nijak cynicky-naozaj, ide len o reálie) na rozdiel od Slovenska, pretože štatistická presnosť zakladá na množstve "vzorky". Na Slovensku ak sa zaočkovalo proti chrípke 100 000 ľudí a jedného z nich postihol v dôsledku vakćinácie G.Barré-Syndróm nikto tomu nebude chcieť nielen veriť ale ani tomu venovať pozornosť. Preto sa na MALOM SLOVENSKU tak ťažko dokazujú príčinné súvislosti vedľajších účinkov vakcín. Lebo v slovenských reáliách ide skutočne o ojedinelé prípady, ale tieto naozaj sa vyskytujú a zasluhujú si seriózny prístup a nie tutlanie.

tina_
19. aug 2010

prebehla som tak narýchlo toho Melhorna, čo si dal link, uff.... to je zase čítania na pár bezsenných nocí...

Akurát, keď vidím krížik pri mene malého dieťaťa, ako "prípad očkovania", tak ani radšej neklikám ☹

sabiatko
20. aug 2010

@lucula73 no my sme stale v stadiu hladania lekarky. mam uz 3 tipy, tak sa pojdem buduci tyzden popytat, ci ma zoberu. zatial som cakala, lebo si davam v hlave dohromady, co lekarke poviem, co dam ockovat, co nie, ci vobec dam... tak aby som jej to na rovinu povedala. v utorok som bola zas u tej nasej starej lekarky, uz bola o poznanie milsia, sa ma pytala, ci som si to nerozmyslela, ale ja som jej povedala, ze este nie som rozhodnuta. zmenit ju ale urcite zmenim, lebo prevenar nedavam na 100 percent, mmr na 80 percent a o hexe rozmyslam, ze by som ju rozdelila na menejzlozkove vakciny, ale este neviem, ako sa rozhodnem. tak ju nechcem drazdit, lebo ona toto tazko znasa 😀

manof
20. aug 2010

@maggie2
Huh, fest neprehľadná stránka. Všetko na jednej kope...
No ak tam bude niečo zaujímavé, a niekto to preloží, tak to kľudne zverejním.
Ale ak tomu dobre rozumiem, tak autor nie je Dr.med., čiže lekár ale má diplom z politickej vedy? To ma trochu zarazilo. Samozrejme, diplom nijak nevypovedá o tom, či je dobrý alebo nie.

maggie2
20. aug 2010

@manof neručím nijak zaňho, je to len z toho hľadiska zaujímavé, že sú tam uverejnené listy od rodičov tých detí, kde podrobne opisujú ako sa tie deti prejavovali.

maggie2
20. aug 2010

@manof @tean @tin007 a ostatní... toto by mal byť taký základný link: http://www.impfschaden.info/ pre tých ktorí hovoria po nemecky, , dá sa to nastaviť aj na angličtinu, je tam fakt snáď všetko

ani3012
20. aug 2010

a ak máte Google Chrome ,tak vám ho ako tak preloží sám behom pár sekúnd 😉

manof
20. aug 2010

no tie Google preklady do slovenčiny za veľa nestoja. Niekedy to úplne prekrúti zmysel, niekedy veta ako taká vôbec nedáva zmysel. Ale ani sa nedivím. Náš jazyk je od anglického či nemeckého tak odlišný, že počítačový preklad na rozumnej úrovni je asi vec nemožná.

manof
20. aug 2010

Kebyže neviete, čo dať deťom pod stromček, mám tu pre vás skvelý tip:
"Firma Walgreens uvádza darčekovú poukážku na očkovanie proti chrípke - darujte vakcínu":
http://www.slobodavockovani.sk/news/firma-walgr...

blovitc120
20. aug 2010

@manof súhlasím, ja google prekladač presne kvôli tomu nepoužívam, lebo mi to nedáva moc zmysel. Ale zase ak niekto nevie ani ťuk po anglicky a chce si niečo napr. o očkovaní (aby tu to slovo bolo a nevymazali ma) prečítať, verím, že je vďačný aspoň za to.

petot
20. aug 2010

@manof: Trestné oznámenie je vlastne to, že (obrazne) poťaháš policajta za rukáv a povieš "ten a ten spravil to a to, neporušil niekto zákon?" - ak tam nenapíšeš, že "ten a ten porušil zákon" (priame obvinenie), ale len popíšeš presne, čo sa stalo, a že nech preskúmajú, či náhodou niekto (nemenuješ) neporušil zákon ten alebo onen, tak ťažko Ťa môže niekto následne napadnúť. Nič predsa netvrdíš, len si upozornil políciu na nejaké dianie a je na nich, aby posúdili, či je tam podozrenie zo spáchania priestupku. Ak majú podozrenie, tak už oni podajú obvinenie a začnú stíhanie.

adriana7
20. aug 2010

@manof ,
tak dík za tip, už len dokúpim cigarety, fľašu vodky, dve dávky heráku a deti mám vybavené 😀

manof
21. aug 2010

@adriana7
No tak ja som to zas tak vážne nemyslel... 🙂

manof
21. aug 2010

Niektorí sa pýtate, že čo sa deje s Jane Burgermeister. Tu je jeden z jej článkov zverejnených po súde, čo sa konal 12.VIII.2010:

"Jane Burgermeister si pripravuje návrh pre Európsky Parlament ohľadom jej prípadu":
http://www.slobodavockovani.sk/news/jane-burger...

sabiatko
21. aug 2010

@manof 😀 to s tym vianocnym darcekom bolo dobre 😀

adriana7
21. aug 2010

@manof ,
no veď ani ja (dúfam, že tá irónia zrejmá bola) 🙂