Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zuzkatt
5. sep 2010

Dospelý človek- matka, ani nevie, kedy príde do kontaktu s čiernym kašľom, a vďaka jej očkovaniu prejde ochorením s oveľa ľahším priebehom, takže to na základe priebehu a vyliečenia ani nevyzerá na prekonaný čierny kašeľ. A v prípade že vaše dieťa " neumiera" na infekčnej klinike na čierny kašeľ tak vám ani nikto protilátky nevyšetrí v krvi. A ak si niekto myslíte, že čierny kašeľ nie je pre dieťa ani v roku nebezpečný, tak ste nikdy nevideli dieťa na čierny kašel choré. Nepočuli ste matky modliť sa za každú minútu dýchania dieťatka bez záchvatu kašľa......Ja nenútim nikoho k očkovaniu, ale na určité veci sú pre uhol pohľadu dôležité prežité zážitky.
Myslím si , žE preto je táto diskusia tak obsažná, lebo aktivity tých ktorý sú za zrušenie očkovania ovplyvnia aj nás, čo chceme chrániť deti očkovaním, lebo prečo by som mala svojmu dieťaťu domov z roboty doniesť TBC alebo pneumokoka alebo čierny kašeľ, LEBO som sa musela starať o choré dieťa, ktoré nebolo očkované?Najhoršie na tom je, že ak dôjde k dobrovoľnosti očkovania, tak tí ktorí budú chcieť očkovať si to budú musieť platiť, tak ako to je v tom Rakúsku. Až na to, že oni majú na to aby si vakcíny mohli s platu kúpiť.....
A mimochodom , tie protilátky sú prenesené s krvi matky a nemajú nič s kojením. Pri kojení ide o protilátky na choroby ktoré prekoná matka počas kojenia

tean
5. sep 2010

@zuzkatt
uz tu bolo zopar ludi s takymito teoriami a velakrat sa to tu riesilo. Zalistuj si o 140 stran naspat, nieco si precitaj a ked zistis, ze predsa len mas nejaku studiu, ktora potvrdzuje tvoje teorie, tak ju prosim ta zverejni.
Rad by som si precital o co sa opieraju tvoje tvrdenia.
Ja som nenasiel nic, co by potvrdzovalo tvoje slova.
S pneumokokom si uplne vedla (zisti si pocet typov a ockovaciu vakcinu), s prenosom protilatok proti ciernemu kaslu si tiez uplne vedla, neviem, co sa prenesie od matky, ktora nema ziadne protilatky z ockovania proti ciernemu kaslu, kolektivna imunita tiez nefunguje, .......
Ja som pocul o matkach, ktore zostali so svojimi detmi na OCR, pretoze ich nakazili ockovane deti, ktorych imunitny system nezvladol ockovaciu latku. Mam znamych, ktori sa nechali ockovat proti chripke a potom sa 3 tyzdne neukazali v praci.
V mojom okoli zije autisticke dieta po ockovani vo veku 3 rokov. Syn znameho, ktory ma znicenu imunitu po ockovani, kolegynin syn, ktory zrazu dostal cukrovku po preockovani v 13. roku.

tean
5. sep 2010

@manof
to vyzera, ze Ti to robia naschval 🙂
Zrejme pocituju stratu oveciek v tvojom rajone 😀
Nuz, pritvrdzuju.

manof
5. sep 2010

@zuzkatt
No neviem, myslím že väčšina tu prítomných nie je tak striktná, že by chcela akékoľvek očkovanie vyslovene zakázať (čo by bolo protipólom pro-očkovacích fanatikov), ale len chce mať slobodu odmietnuť.

Dobrovoľnosť s preplácaním nemá nič do činenia. Je to na štáte, čo zadefinuje ako hodné preplácania a čo nie. S dobrovoľnosťou to vôbec nesúvisí. V Nemecku sú všetky očkovania dobrovoľné (pokiaľ viem, aj v Rakúsku), a tie, ktoré sú odporúčané, sú poisťovňami preplácané.

Nechápem inak, prečo práve očkovanie by malo byť povinné, ale už nie hygiena, zdravá strava, dostatočný prísun vitamínov C a D, pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu a ďalšie opatrenia, ktoré prispievajú k predchádzaniu infekčným chorobám? Žeby to bolo preto, lebo zo všetkých menovaných opatrení sa na očkovaní dá najviac zarobiť???

Inak dospelý človek neprekoná čierny kašeľ ľahko pre to, že je očkovaný, ale pre to, lebo je dospelý. V dospelom veku je čierny kašeľ banálnym ochorením a s očkovaním to nemá vôbec nič do činenia.

Pokiaľ sú Tvoje deti očkované, tak čoho sa bojíš? Alebo v účinnosť očkovania až tak celkom neveríš? Potom ale nestačí ani to, že budú všetci zaočkovaní, lebo keď môže zlyhať očkovanie u Tvojho dieťaťa, môže zlyhať aj u kohokoľvek iného. Niečo na tom Tvojom postoji nie je v súlade s logikou.

Inak je jedno, či sa prenášajú tie protilátky krvou alebo cez placentu, keď ich matka nemá (lebo bola očkovaná a účinok očkovania už pominul, čo je prípad drvivej väčšiny mamičiek), tak sa nemajú aké preniesť. Jedine že by čierny kašeľ už prekonala. Ale tomu práve očkovanie bráni, takže ak chceme, aby viac matiek malo protilátky proti čiernemu kašľu, ktoré by mohli preniesť na bábätká, logicky by sme mali okamžite prestať s akýmkoľvek očkovaním proti čiernemu kašľu.

Viď: http://www.slobodavockovani.sk/news/epidemie-ci...

manof
5. sep 2010

@tean
Dúfam, že mi dovolia zúčastniť sa.

tean
5. sep 2010

@manof
ako poznam slovenskych arogantnych lekarov, tak podla mna, ak ta niekto spozna, tak budu robit problemy.
A vobec by ma to neprekvapilo, pretoze oni nechcu argumentovat a diskutovat, ale len vymyvat mozgy.
Ved potom napis, ako to dopadlo 😉

petot
5. sep 2010

@zuzkatt: V tejto diskusii to už opakujem asi tridsiatykrát: BCG vakcína nechráni pred tuberkulózou. Je dokázané, že očkovaní dokonca ochorejú častejšie než neočkovaní. Iba sa verí, že zmenšuje počet najvážnejších prípadov (ktoré sú relatívne málo nákazlivé). Takže z tohto pohľadu je argument o "kolektívnej imunite" úplne vedľa (a je vedľa aj v ostatných prípadoch, pretože hypotézu kolektívnej imunity nikto nikdy vedecky nepreukázal, zato však sú známe prípady totálneho zlyhania).

Ale nemusíš sa báť, aj napriek vakcíne nie je až také pravdepodobné, že by si domov priniesla tuberkulózu. Nakazenie vyžaduje opakovanú dlhodobú (niekoľkohodinovú) expozíciu v spolupráci s oslabenou imunitou.

Nemusíš sa báť, že by dobrovoľnosť v očkovaní znamenala úhradu zo strany pacienta. Farmaceutická lobby je dosť silná na to, aby sa z verejných zdrojov hradili stále nové vakcíny (bez ohľadu na efektívnosť a náklady), takže sa nebojím, že by nedokázala ustriehnuť tie doteraz zavedené.

maggie2
5. sep 2010

@zuzkatt nie je pravdou Tvoje tvrdenie, že v Rakúsku si rodičia musia vakcíny odporučené tamojším očkovacím kalendárom platiť. Platí sa iba poplatok za recept (ak vôbec, nie som si istá, či aj tu nie je výnimka), ktorý je ale inak minimálny. Tak nezavádzaj. To, že niečo je dobrovoľné, neznamená, že sa za to musí automaticky platiť.

Pokiaľ ide o čierny kašeľ, tak na Slovensku viem, minimálne o jednom prípade, kde ochorelo BÁBäTKO na čierny kašeľ práve Z VAKCÍNY ! A ten priebeh nebol skutočne mierny, ale akútny. O tom prípade tu isto vedia viacerí, i toho koho sa týka.

Prečo si myslíš, že aktivity ľudí, ktorí chcú pre SEBA a SVOJE deti slobodu v rozhodovaní, by mali ovplyvniť aj Teba, ktorá o ňu nestojíš? O čo si myslíš že ide štátu a úradom? Ďalej sprístupňovať vakcíny ľuďom ktorí o to stoja alebo všetkých trestať poplatkami za to, že pár ľudí ich ponuky odmieta? Uvažuj predsa triezvo. Uveď jediný logický dôvod alebo príčinu pre ktorú by sa v budúcnosti mali vakcíny zdravotnou poisťovňou nehradiť? Je užívanie antibiotík povinné? Alebo iných liekov v prípade chorôb detí? Nie je. A predsa tie lieky poisťovne preplácajú.

Pokiaĺ ide o Rakúsko, ktoré si si vzala do úst, s narážkou že tam majú iné platy atď. OK, nebudeme o tom polemizovať, ale ten kto Rakúsku žije, pracuje a odvádza dane a platby za zdravotné poistenie, tak napríklad v pôrodnici neplatí ani korunu za pôrod, ani za hospitalizáciu počas pôrodu (je to oslobodené od poplatkov) ani za cisársky rez na želanie, ani za prítomnosť partnera, ani za všetky tie výmysly ktoré v slovenských pôrodniciach účtujú rodičkám a dobre ich vicicajú (resp. ich manželov) z peňazí. A ešte raz opakujem, vakcíny ktoré sú súčasťou očkovacieho kalendára, hradia rakúske zdravotné poisťovne. Takže tak je to.

Odkiaĺ chceš doniesť TBC? Pracuješ v liečebni, v nemocnici, bývaš v rómskej osade? Nemáte tečúcu vodu a nemáte dostatok potravín? Nemáte splachovacie WC, ste chudobní? Bývate v chatrči s plesnivými stenami?? Ok, daj sa zaočkovať, ak nie si, resp. svoje deti.. Ale prečo chceš nútiť všetkých ľudí aby svoje 4 dňové deti dali očkovať bcg vakcínou pri tých rizikách vedľajších účinkov, keď výskyt tbc je cca na SK 9 ľudí na 100 000 obyvateľov ročne, pričom je to charakteristika len určitých regiónov, vekových a sociálnych skupín? Bola si niekedy vôbec v Londýne? Vo Viedni? Vieš ako to tam vyzerá? Aká zmeska národov? Keď ideš napríklad metrom... a nik alebo minimum ľudí je očkovaných proti tbc a ŽIADNE epidémie sa nekonajú. Ja som sa kedysi tiež úzkostlivo bála takýchto chorôb, ale bolo to len dôsledkom tej informačnej propagandy bububu, v tomto svete je oveľa viac nebezpečenstiev ktoré ohrozujú naše zdravie s rizikom väčšej pravdepodobnosti a tých sa treba reálne obávať a vystríhať. A nie strachu z tbc... Panebože !

maggie2
5. sep 2010

@petot Fantazmagória, že v prípade dobrovoľnosti očkovania zdravotné poisťovne nebudú vakciny preplácať - práve toto je účinný (hoci úplne bezdôvodný a nelogický) argument na manipulovanie verejnej mienky aby hecovali väčšinu verejnosti proti menšine.

newyorkgirl
5. sep 2010

@manof a ides na ten ockovaci zrazik? ja by som ich tam vsetkych zaockovala doradu na vsetko a naraz 😀 😀 😀 😀 ale inak aj nas to caka v najblizsej dobe s krpcom 3mesacnym, ale nebudem sa asi ani pozerat asi, chuda male, sajrajty mi do neho daju ☹

manof
5. sep 2010

@newyorkgirl
No chcem tam ísť, ale nie som si istý, či ma tam pustia. Moje meno je už vcelku "profláklé" a napr. taký MUDr. Peter Lipták mi už na jednej vymývárni mozgov robil reklamu... Možno keby sa na to podujal niekto mediálne neznámy, tak by mohlo byť úspešnejšie.

Každopádne, na tú adresu, kam sa majú posielať prihlášky, som už poslal otázku, či sa môže zúčastniť aj laik. Tak som zvedavý, čo mi odpovedia.

manof
5. sep 2010

Ďalšie právne argumenty proti povinnému očkovaniu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dalsie-prav...

manof
5. sep 2010

Inak som si všimol, že na Zzz.sk všetky moje komentáre pomazali bez upozornenia. Že by ma vyhodnotili za až tak veľmi nebezpečného? 🙂

blovitc120
6. sep 2010

@manof no demokracia a sloboda prejavu 😉

nina88
6. sep 2010

Ahojte, prosim poradte mi, urcite je v tejto teme vela scitanych ludi, ktory nehodnotia ockovanie na zaklade jedneho clanku... Bol by niekto z vas taky dobry a napisal mi strucnu spravu co a ako s ockovanim, ci nedat dieta vobec zaockovat, co z toho plynie alebo popride, ktore veci zaockovat a kedy?
Ja som svojho dvojmesacneho syna zatial nedala ockovat a planovala som do roka ani nedat, ale rada si vypocujem nazory ludi, co o tom co to prestudovali...
Dakujem

pifina
6. sep 2010

@nina88 skus pohladat napr. tu: http://www.slobodavockovani.sk/zdravie/ je tam toho viac, pekne napisane 🙂

manof
6. sep 2010

@nina88
Neočkovať do roka je veľmi rozumný krok. Prípadne aj do dvoch. Alebo aj vôbec. 🙂
No je to každopádne na rodičoch a treba to dôkladne zvážiť. Rozhodne to nejde len tak všetko vysvetliť v pár riadkoch. Takže treba si o tom prečítať viac. @pifina Ti dobre poradila. 🙂

petot
6. sep 2010

@nina88: Ako hovorí @manof, toto je strašne rozsiahla téma, nedá sa zhrnúť 3 vetami. Keď robíš takéto rozhodnutie, musíš si za ním vedieť stáť, to nemôže byť založené na tom, že nejaký anonym na internetovom fóre Ti niečo napíše 😉 To Ti ľahko spochybní lekárka, kamoška, rodina apod.

Pre štart si môžeš prečítať napríklad nasledovné dokumenty, ale získaš tým iba základný prehľad:
http://www.rizikaockovania.sk/dok/ias/IAS-infor...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Anafylak...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Hep-B_ha...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/DPT_pent...

Stručné a zrozumiteľné články k jednotlivým vakcínam nájdeš aj na stránke ockovanie.org
Prípadne ďalšie články na http://www.rizikaockovania.sk/dok.html

manof
6. sep 2010

Epidémia autizmu u detí je pevne zviazaná s vplyvmi prostredia (nielen s genetikou):
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/epidemia-...

Včera bola naša stránka pridaná na prehľadový portál http://inespravy.sk
Nijak som sa o to aktívne nepričinil, tak ak je medzi Vami "vinník" nech sa ozve, aby som mu poďakoval.

viliatko
6. sep 2010

Dnes v nocnej pyramide na slov. rozhlase budu hovorit o detskej cukrovke. Zaujimalo by ma, ci spomenu aj ockovanie. Zvykne niekto ponocovat? my uz budeme vtedy spat.

manof
6. sep 2010

@viliatko
Netreba ponocovať. Prehráš si to potom z archívu.

josefa
6. sep 2010

ahoj po delsi dobe sem jdu s prosbou, zda nevite od vstricnem detskem revmatologovi Praze, se kterym by slo na rovinu probrat predispozice k onemocneni verzus mozny spoustec - ocko. Kdybyste nahodou kdo vedel, nebo mel radu kde hledat, piste prosim do IP, nejsem tu casto

manof
6. sep 2010

S.A.N.E. Vax sa pýta: Gardasil® - ďalší nekontrolovaný lekársky experiment?
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/s-a-n-e-v...

tean
6. sep 2010

tak Nocna pyramida skoncila.
Ockovanie spomenuli iba 2x. Lekar povedal, ze zatial sa nepotvrdila suvislost ockovania s cukrovkou, ale ani to nezavrhol. Povedal, ze su v stadiu zistovania priciny.
Inak statisticke udaje cukrovky z nasej krajiny a USA su katastrofalne.
Vo vseobecnosti som mal z tohto lekara velmi dobry pocit, zrejme ho jeho praca bavi a bolo to citit.
Takychto lekarov by som rad stretaval.

magdal1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magdal1
7. sep 2010

@roo preposlala som dalej, no vidim,ze uz info mate 😀

helulicek
7. sep 2010

ahojky,
sice tu řešíte teď trošku něco jiného než MMR, ale.....volala jsem MUDr, že nejsme úplně zdravotně v pořádku (což je pravda 😉 ) a že chci odložit MMR až k druhému roku věku. Tak mi řekla, že to nejde bla bla bla a že je kontrolována hygienou, takže odklad nepřipadá v úvahu...a že by to musela hlásit....což mi připadá jako blbost ne?? když není daná horní hranice očkování??? Zatím to tedy zůstalo na mrtvém bodě, po tel jsem to už nechtěla řešit, ale až k ní půjdeme, tak určitě budu opět žádat odklad...
MUDr přece nemůže nic proti mému požadavku nic dělat ne?? zvlášť když nám bylo 15měsíců až teď....

nessaf
7. sep 2010

ahojte,
sharujem info:
Dovoľujemsi všetkým oznámiť, že 11.9. na STV2 o 14,00 hod bude uvedená relácia Cesty nádeje o rizikách očkovania. Nakrúcala ju s nami v júli šikovná redaktorka Patrícia Jariabková a mala by byť výborná, vystupujú tam aj viaceré mamičky s deťmi postihnutými očkovaním. Prosím, šírte túto informáciu ďalej.
Ďakujem Iva Vranská