Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
9. sep 2010

@zuzanada
Špatná správa je, že Tvoj drobec sa stal ďalším živým príkladom očkovaním spôsobeného autizmu, teda ďalším dôkazom súvislosti, ktorú (nielen) naši najMÚDr.ejší notoricky popierajú.

Tá lepšia správa je, že pri určitej diéte a detoxikácii sa tomu dá pomôcť. Netvrdím, že sa všetko vráti do normálu, ale aspoň sa to zlepší. Prinajmenšom niekoľko tisíc rodičov to tvrdí.

Neviem, či si videla toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=IHgkf8280vg
zuzanada
9. sep 2010

@manof, áno toto video som už videla a na tej diéte sa už pracuje. Aj keď som mu ešte nijakú nesadila, lebo čakám na výsledky z vyšetrení. Na základe nich by som sa hádam vedela pohnúť, lebo toto je strašne individuálne. On zatiaľ nevykazuje nijaké vonkajšie znaky, že je na niečo alergický.

S tou detoxikáciou to bude horšie. To by sa mali urobiť ďalšie vyšetrenia hlavne na ťažké kovy a je pravdepodobnosť, že to bude tá nešťastná ortuť a tam je detoxikácia dosť náročná. Niečo som si o tom prečítala a mám z toho strach.

maggie2
9. sep 2010

@zuzanada je mi to ľúto, čo sa Vám prihodilo. Ale oficiálne Ti to žiaden lekár na SK nepotvrdí že je to z toho. A múdry štátny úradník povie k tomu ešte, že to ani tak nemôže byť, lebo také riziko na príbalovom letáku ani nie je. Ja byť farmafirmou s čistým svedomím, zažalujem rodičov že mi svojimi obvineniami kazia "dobré meno". Ale zdá sa, že farmafirmy také čisté svedomie nemajú, lebo čušia a nechajú hovoriť za seba len zaplatené lekárske kapacity ktoré si prilepšujú k platu zo štátneho sektoru.

zuzanada
9. sep 2010

@maggie2, máš pravdu že žiadny lekár mi nedá za pravdu a je aj pravda to, že toto je len moja domienka a nemám to ako "lapidárne" dokázať.
Už mi minule jedna pani Dr. povedala, aby som nehľadala kde sa stala chyba, že mu tým aj tak nepomôžem. Ja viem, že Maťovi tým nepomôžem, ale možno pomôžem iným. Mám dcéru, od ktorej čakám v budúcnosti, že ma poteší vnúčatami a určite nechcem, aby neboli zdravé. Ak je autizmus dedičný, potom sa tomu možno nevyhneme........... lenže ja som osobne presiedila rodokmeň môj aj manželov, ale nič také som neobjavila!!! Možno trochu introvertných jedincov, ktorí boli inak absolútne v poriadku.

maggie2
9. sep 2010

@zuzanada áno-obľúbený výrok kapacít: ČASOVÁ ZHODA 😒

miliharmi
9. sep 2010

@zuzanada Také je mi moc líto tvého chlapečka, snad se podaří jeho stav zlepšit. To že lékaři nejsou schopni najít a vysvětlit příčinnou souvislost neznamená, že tam není a to, že ignorují naše smutné zkušenosti a klidně si dovolí tvrdit, že to určitě nesouvisí, je docela trestuhodné. Mě by docela zajímalo, kolik je onemocnělých, postižených či mrtvých dětí v časové následnosti po očkování, byť příčinnou souvislost lékaři nenajdou, nedokážou najít nebo nechtějí najít. Taková statistika se nejspíš nevede.

@maggie2
Trochu tě ocituji:
Potvrdzuje to doterajšie hypotézy že očkovaním (odhliadnuc od rizík) síce MôŽE (nemusí) byť do URčITEJ miery zabránené nakazeniu sa konkrétnym vírusom proti ktorému sa očkuje, ale tým že ostane "voľné" pole "bez boja" v organizme dostávajú širší priestor iné, nové a snáď i nebezpečnejšie choroboplodné mikroorganizmy a sú schopné ĽAHšIE nabúrať imunitu organizmu očkovaného než prirodzene ponechaného.
Au, au, au ☹ ☹ ☹

maggie2
9. sep 2010

@miliharmi je to neustály boj choroboplodných zárodkov o prežitie. Aj oni sú súšasťou tohto sveta, a chcú takisto prežiť ako každý živočíšny druh. Myslela som tým to, že ak na jednej strane bojujeme proti istým chorobám, tento boj nie je vyhraný ani v prípade úspechu, lebo "pole" neostane nikdy prázdne. Okamžite to využijú iné mikroorganizmy, ktoré by sa za iných okolností možno do popredia ani nedostali.

miliharmi
9. sep 2010

@maggie2 Já jsem tě pochopila. Třeba po naočkování MMR vakcínou dojde k oslabení imunity, organismus je zatížen vytvářením protilátek proti MMR a tak jinak celkem neškodný a pro většinu lidí snadno zvládnutelný HPV využije příležitosti, rozšíří se do mozku a způsobí závažnou formu encefalitidy, která skončí smrtí. K tomu je imunitní systém po očkování natolik narušený, že vůbec nedokáže správně reagovat na vzniklé nebezpečí, encefalitida probíhá velmi subakutně a tak ani lékaři nejsou schopni nebezpečí rozpoznat a nasadit včas potřebnou léčbu. Proto ☹

manof
9. sep 2010

@zuzanada
Závisí od toho, čím detoxikuješ. Taká chlorella by mala byť úplne bez problémov, ale zober pokiaľ možno v BIO kvalite a bez akýchkoľvek prísad. U nás tomu zrejme zodpovedá jedine GreenWays. Ak sa mýlim, tak ma opravte.

Wakefield tvrdil, že autistické deti, o ktoré sa staral a ktoré mali bezmliečnu (myslí sa tým v prvom rade kravské mlieko) a bezlepkovú diétu, vykazovali podstatne lepšie výsledky, než tie, čo jedli ďalej po starom. Takže toto by mohlo byť vodítkom. To, či má alebo nemá na lepok a mlieko alergiu, pritom nehrá nijakú úlohu. Viď:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/dr-andrew...

K tej MMR-ke - hlásila si na ŠÚKL nežiadúci účinok? Ak nie, treba čo najskôr, nech si nemyslia, že MMR je bez problémov. Viď:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/co-robit-...

To, že autizmus ani zďaleka nie je iba záležitosťou dedičnosti, je už verejne známa vec, a nijaký seriózny vedec si o tom nedovolí pochybovať. Druhá vec je, koľko je na Slovensku serióznych vedcov v oblasti očkovania. Obávam sa, že ich spočítam na prstoch, ak teda vôbec niekto. Takže súčasná vedecká debata už nie je o tom, či je autizmus len dedičný, alebo sa na ňom podpisujú vplyvy prostredia. Je jasné, že vplyvy prostredia hrajú významnú úlohu. Hádky sa teraz vedú skôr o to, či medzi ne očkovanie patrí alebo nepatrí. Viď:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/epidemia-...

miliharmi
9. sep 2010

@manof Nevím, jak je to na Slovensku, ale u nás můžeš sice hlasit nežádoucí účinek i jako pacient, ale potřebuješ k tomu uvést lékaře, který nežádoucí účinek potvrdí. Také jsem chtěla hlásit, ale kvůli tomuhle jsem nemohla.

manof
9. sep 2010

@miliharmi
No tak tú diagnózu autizmu, ktorá nastala v časovej následnosti po očkovaní, snáď na papieri má, nie?

Časová súvislosť je preukázateľná. Či je alebo nie je preukázateľná príčinná súvislosť, je úplne jedno. ŠÚKL by mal zaznamenávať všetko - aj podozrenia, u ktorých príčinná súvislosť zatiaľ preukázaná nebola.

Lenže tie poškodenia mozgu sú jasne uvedené v príbalovom letáku, tak neviem, aké výhovorky by kto chcel použiť, keď to tam je jasne čierne na bielom.

miliharmi
9. sep 2010

@manof Jasně Zuzanada to snad nahlásit takhle může, musela by nejspíš uvést jméno lékaře, který u chlaoce autismus diagnostikoval, kromě toho jeho případ se bude dále řešit, u nás to bylo jiné, především po Milenčině smrti nám nikdo nedokázal říct, co se vlastně stalo, ani po několika měsících se nám nikdo neozval, nikdo nic nevysvětlil, nakonec jsem až sama zajela do Motola a požádala o náhlédnutí do dokumentace, tak mi konečně sdělili, že diagnoza byla virová meningoencefalitida. Jenže když jsem pak chtěla vyplnit ten formulář pro SUKL, tak jsem byla nezradná, jakého lékaře tam mám vlastně napsat, kdo by mohl potvrdit ten nežádoucí účinek. Náš pediatr určitě ne, ten nevěděl vůbec nic a nikdo mu také nic neoznámil, pak byla ještě v Plzni a v Motole na dvou odděleních, možná jsem měla napsat toho primáře z ARO v Motole, ale to mě nějak tenkrát nenapadlo 😒 Bylo to celé takové divné, malá byla mrtvá a nikdo nic dál už neřešil, nezkoumal, nic nám jako rodičům neřekl, když jsem se vyptávali, tak říkali podobně jako Zuzanadě, že jí to už stejně nepomůže.

maggie2
9. sep 2010

@miliharmi áno ide o to, že vôbec nie sú dostatočne preskúmané mechanizmy účinkov vakcín v širších súvislostiach nehovoriac o tom že každý organizmus je individuálny. preto stále hovoríme o vystavovaní sa riziku, lebo medicína nie je exaktná veda. A keď už ide o to riziko, je rozdiel podstupovať vedome riziko súvisiace s vakcináciou, kde máme jasne dané čísla v akej percentuálnej frekvencii sa NUTNE vyskytnú nežiaduce reakcie, než podstupovať riziko (z prirodzeného ochorenia) vyplývajúce čisto z náhody kde hrajú od začiatku rolu aj tieto faktory: stretnutie sa s mikroorganizmom stále nemusí znamenať že dieťa naň ochorie (jednak závisí od intenzity - množstva mikroorganizmov a časovej expozície ktorej je dieťa im vystavené a jednak záleží i od jeho momentálneho zdravotného stavu-stavu imunity v danej chvíli atď), a ak ochorie, takisto choroba môže mať rôzny priebeh. Tým chcem povedať, že treba porovnávať riziko vakcinácie nie z pohľadu porovnávania tohoto so štatistickými číslami ako choroba prebieha ale so štatistickými číslami aká je vôbec pravdepodobnosť, že dieťa na tú chorobu ochorie a až na druhom mieste brať v úvahu ostatné percentuálne čísla týkajúce sa priebehu ochorenia. Z tohoto vyplýva, že zďaleka neznamená, že ak by v tom istom čase dieťa, ktoré postihne riziko vedľajších účinkov z vakcinácie, naopak nebolo očkované a ochorelo by nejakou chorobou, že by u neho mala nutne takisto fatálny priebeh (s argumentom že by išlo o tie isté dispozície ako pri vzniku reakcie na očkovanie). To sa takto povedať a bagatelizovať nedá. Jednoducho očkovaním sa spúšťa úplne iné načasovanie všetkých tých mechanizmov, než by bolo (ak by vôbec bolo) v prípadoch neočkovania.

maggie2
9. sep 2010

@miliharmi pokiaĺ som písala jednu správu, Ty si napísala ďalšiu (18:25), k tomu by som len chcela dodať, že možno keď toho budeš v budúcnosti schopná, bolo by dobre aby si stále na to upozorňovala, aby sa nezabudlo a riešilo sa to. Potom by takisto nemohli byť na Wikipedii ohľadne MMR tabuľky že počet smrteĺných prípadov z vedľajších účinkov tejto vakcíny je 0 (Nula).

miliharmi
9. sep 2010

@maggie2 Nyní při tom psaní mě trklo, že bych do toho formuláře pro SUKL mohla vlastně napsat to ARO v Motole, už si nepamatuji jméno primáře, ale to by se dalo najít na jejich stránkách, takže bych to hlášení ještě mohla napsat, jenže už to budou 4 roky, tak nevím, jestli už to není nějak promlčené. 😒 Jdu se podívat na stránky SUKL, co vlastně všechno v tom formuláři chtějí uvést.

maggie2
9. sep 2010

@miliharmi nechcem jatriť rany, ale smrť miliharmi, smrť je nepremlčateľná

maggie2
9. sep 2010

@miliharmi z právneho hľadiska na SK je myslím pri trestných činoch ublíženia na zdraví z nedbanlivosti kde je následkom smrť - premlčacia lehota trestnosti činu (čiže trestná stíhateľnosť vinníka) 5 rokov, ale my hovoríme teraz o nahlasovaní SUKL a tam lehota je neobmedzená

vodicka75
9. sep 2010

@zuzanada, dufam, ze tieto linky nevymazu, tykaju sa autizmu a ockovania a aj co pomohlo:
http://www.generationrescue.org/
http://www.autismyesterday.com/trailer.html
http://current.com/1lloc4c
http://www.gfcf.unas.cz/home.html
http://robin.mokranovci.net/Default.aspx?PageID...
- to je len taka teoria (nepoznam, ci to pomohlo), ale ked pomahaju delfiny (zevraj kvoli ich liecebnej sile - elektromagneticke pole so spravnymi frekvenciami), tak teoreticky...nepomozu aj tie biorezonancne pristroje?
Prajem stastnu cestu 🙂

klara_klara
9. sep 2010

@zuzanada to je mi velmi luto...je to naozaj hrozne...my tiez ideme bojovat proti tomuto ockovaniu...je to tusim vakcina Priorix proti mumpsu, rubeole a osypkam...teraz hladam vsetky dostupne informacie, aby som sa vedela branit ☹

manof
9. sep 2010

@zuzanada
články k MMR na našej stránke nájdeš v tomto prehľade:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/tags/MMR/

Prehľad má dve strany. Na konci stránky nájdeš ovládacie prvky na posun stránok.

manof
9. sep 2010

Dať svoje dieťa zaočkovať... či nie?
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/dat-svoje...

zuzanada
10. sep 2010

Ako vidím, spustila som so svojím vyhlásením lavínu odpovedí. Za všetky Vám ďakujem a články idem všetky poprečítavať a urobiť si s tým v hlave poriadok. Bola by som rada, ak je viacero mamičiek na koníkovi, ktoré majú podozrenie na autizmus (príp. autistické črty) u svojich detí, ktoré sa objavili až po podaní vakcíny, aby sa tiež prihlásili.
Ďakujem.

Myslím, že je to dosť dôležité!!!

klara_klara
10. sep 2010

chalani a baby...chcem sa spytat, lebo v mnohych diskusiach pohorim na tomto...u nas sa pouziva Priorix, ale v USA ina vakcina...vraj ta nasa je setrna a neda sa to porovnavat 😝 potom vsetky poskodenia co boli vysudene alebo sa o nich pise v ratane autizmu boli sposobene vakcinou pouzivanou pred 10-15 rokmi...atd...neviem sa branit 😉

klara_klara
10. sep 2010

@zuzanada drzim ti palce aby ste nad vsetkym zlym zvitazili...neboj a ver ze sa to podari a malinky bude v pohode, este nema taky vek,ze by sa to nemohlo dat do poriadku 😉
inak su tu aj take temy, kde pisu maminky o spomalenom vyvoji aj o autistickych detoch, tak mozno v sledovani a porovnavani by ti aj oni pomohli...
drzim palce a nevzdavaj to, verim s tebou, ze to bude nakoniec v poriadku 😉

ani3012
10. sep 2010

@zuzanada tak už rozumiem tvojmu statusu 😵 😵 😵 😵 držím päste 😉

samiana
10. sep 2010

@zuzanada
v júni t. r. som sa zúčastnila stretnutia rodičov detí s poruchou autistického spektra a ľudí, ktorí sú s týmito deťmi v nejakom vzťahu, pedagógovia, sociálni pracovníci a pod., ktoré organizovala myslím SPOSA . Po skončení programu som sa osobne rozprávala s niekoľkými matkami postihnutých detí, ktoré stav svojich detí spájajú jednoznačne s očkovaním. Nebola to len MMR, ale aj živá BCG (tuerkulóza) so zlou reakciou a úpadok nasledoval po podaní vtedy ešte živej polio vakcíny (det. obrna), alebo aj DTP spôsobovala zlé reakcie a kŕče a úpadok prišiel postupne.

Môj syn mal veľké problémy tiež po DTP očkovaní v dojčenskom veku, hoci nie až život ohrozujúce, ale skutočne si pamätám, že po preočkovaní MMR v 11. rokoch začal mať okrem niektorých dovtedajších príznakov spektra aj problémy s imunitou a trávením, konkrétne s črevami a pečeňou a jeho stav sa zhoršil. Bolo to veľmi záludné, pretože na rozdiel od kŕčov po DTP som nevedela, že takéto zhoršenie môže nastať po očkovaní a už vôbec som nevedela, že komplikácie v prípade MMR prichádzajú oneskorene, aj po dvoch týždňoch môže prísť napr. horúčka. S takýmito pozdnými následkami som nebola oboznámená nielen ja, ale asi ani očkujúci lekár, alebo mi to zatajil, keď som k nemu prišla so synom a jeho bolesťami, bežne ho vyšetril na príznaky zápalu slepého čreva a keď sa to nepotvrdilo, poslal nás domov s tým, že to prejde.
Na to, akého charakteru sú synove pre mňa dovtedy nepochopiteľné ťažkosti, som prišla až po oboznámení sa s prácou Dr. Wakefielda. Syna nijaký lekár nikdy správne nediagnostikoval a neliečil, ono práve Aspergerov syndróm je u niektorých detí ťažšie diagnostikovateľný, a vo veku 20 rokov ho už na nijaké hókusy pokusy neposielam. Momentálne ho lieči homeopatka (a ja), a máme vynikajúce výsledky hneď po nasadení prvého lieku, ktorý ho detoxikuje od prvého ťažkého kovu. Želám aj Tebe a Tvojmu dieťaťu, aby ste aj vy našli tú pre vás správnu cestu k zlepšeniu jeho zdravia.
Posielam Ti link na internetovú stránku, denné noviny, ktorých redaktormi sú rodičia autizmom postihnutých detí v USA. Postihnutie svojich detí spájajú jednoznačne s očkovaním:

www.ageofautism.com

alebo napríklad výborný článok:

http://www.slobodavockovani.sk/news/informovany...

maggie2
10. sep 2010

@klara_klara Ty nie si povinná sa brániť argumentmi medicínskymi kauzami, Tebe stačí prehlásiť že odmietaš zákrok podľa zákona 576/2004 § 11 odsek 8 písmeno d, v náväznosti a v súlade s § 6 odsek 8 písmeno a,b, c 1. a 2. Tento Zákon je základný zdravotnícky zákon, ktorý& je povinný dodržiavať ktorýkoľvek zdravotnícky pracovník a Ti umožňuje odmietnuť akýkoľvek zákrok (ktorý nie je taxatívne vymenovaný v § 6) , s tým, že ak odmietneš s odvolaním sa na tento zákon 576/2004 nemôžeš byť prenasledovaná a sankcionovaná za to, že sa držíš tohto zákona. Je to dosť zrozumiteľné? 😉

Ako dôvody (ak sú také) možeš uviesť strach a obavy o zdravie dieťaťa vyplývajúce z možných reálnych rizík vedľajších účinkov vakcín, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku, alebo ktoré by mohli nastať a zatiaľ v príbalovom letáku uvedené nie sú.

Môžeš aj skúsiť položiť otázku, či Ti je lekár schopný dať písomné potvrdenie, že Tvoje dieťa nepostihnú vážne vedľajšie účinky vakcín, a či Ti je schopný prevziať osobnú zodpovednosť za stav dieťaťa ak sa vedľajšie (akékoľvek vážne) účinky prejavia. Takúto otázku možno položiť i inému pracovníkovi orgánu v zdravotníctve.

Nezabudni zdôrazniť, že pohnútka k nevakcinácii nie je spôsobená nevedomosťou, či ľahostajnosťou, ale naopak, vysokou informovanosťou, láskou k dieťaťu a snaha uchrániť ho pred vystavovaním zbytočnému riziku. To, že riziko po vakcinácii môže nastať je faktom a je to reálne, naopak to že sa dieťa môže nakaziť je vecou náhody, nemusí sa to stať (je to málo pravdepodobné-keď už hovoríme o štatistickom stupni pravdepodobnosti) a nie Tvojej nestarostlivosti.

molka
10. sep 2010

@klara_klara ale veď práve Priorix je agresívna "živá" vakcína. Práveže v zahraničí sa donedávna dali zohnať "neživé" monovakcíny, ktoré boli bezpečnejšie.
Tu je časť z príbalového letáka, kde je veľmi nezrozumiteľne a odborne napísané, že je táto vakcína vyrovená na živých kuracích a živých ľudských bunkách:

Charakteristika
PRIORIX™ je zmiešaný lyofilizovaný preparát obsahujúci atenuované kmene vírusu osýpok Schwarz, príušníc RIT 4385 (odvodené od kmeňa Jeryl Lynn) a rubeoly Wistar RA 27/3, ktoré sa oddelene získali propagáciou na tkanivových kultúrach z kuracích embryí (príušnice a osýpky) alebo na humánnych diploidných bunkách MRC5 (rubeola).

zuzanada
10. sep 2010

@samiana ďakujem, za tvoj príspevok. Do SPOSY sa chcem pridať aj ja nakoľko väčšina rodičov centra, do ktorého vodím syna ve v ňom registrovaných. Ja nechcem byť samozrejme mimo diania. 🙂

Články si rada prečítam.

vanish1
10. sep 2010

neviem, či je to pravda...

Anita po statocne znasanom utrpeni od nas dnes odisla
>svoj zivot venovala sluzbe objasnenia ockovania
>Do poslednych dni pracovala na tomto poslani
>Svoj postoj si udrzala do poslednych dni v nemocnici
>Vsetci, co ju zazili a o nej poculi su hlboko dotknuti
>Tato sprava nas naplna velkou bolestou
>Zaroven jej ale doprajeme mier, ktory si svojou oddanostou zasluzila
>Vsetci vieme, ze od nas odisla velka zena nasich cias
>
>S hlbokou vdakou za jej priklad a lasku
http://blog.viciente.at/2010/09/anita-petek-dim...