Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tina_
13. feb 2009

jarka, to by bolo super, ale tu asi nikto nema zaujem take nieco robit a kto by to financoval?

inak, co sa deje, sestra mi volala, ze na Markize ide daco o tom v spravach, ze odmietnutie ockovania bude trestny cin???
To sme sa dopracovali...

este nieco, chystam sa pisat staznost verejnemu ochrancovi ludskych prav s odvolavkou na Ustavu, takze ak sa chcete pod to niekto podpisat spolu so mnou, poslite mi meno na IP, ja vam skopirujem predtym, co sa chystam napisat...

lalitagopi
13. feb 2009

Tina...da sa to kuknuť cez internet v archíve... prave sme si to pozreli....no super 🙄 🙄 🙄
ten list mi môžeš preposlať....

jarka007
13. feb 2009

jemine ... neockovat si mozu dovolit iba bohati. Podpisat nemam ako ☹ , ale ak chces mozem ti cez IP poslat adresu, ak by bolo treba.

tina_
13. feb 2009

netreba to podpisat, je to takyto formular:
http://www.vop.gov.sk/formular-na-podanie-podnetu

len mi povedzte este, co tam zaskrtnut, ze staznost sa podava voci konaniu....
dat tam MINISTERSTVA?

a mam tam dat aj zverejnenie v mediach?
Asi hej, nie?

tina_
13. feb 2009

a este vas poprosim, dava sa tam priloha, tak ak mate linky na nejake dokumenty, tam kde je to spominane, ze ockovanie nie je povinne inde v EU, viem, ze to dakde tu bolo, tak mi to poslite tiez na IP...

jarka007
13. feb 2009

hmm, tina a ked im napise viac ludi ? ci takto si to myslela ? mame vyplnit ten dotaznik ? s radostou 😉

Inak normalne rozmyslam, ze si poziadam o nemecke obcianstvo. To ma potom nemozu donutit, alebo to suvisi s trvalym bydliskom? Dalo by sa to nejakym trikom obist ?

tina_
13. feb 2009

tak to netusim, a ako sa da poziadat o ine obcianstvo? Musim byvat v tej krajine?

jarka007
13. feb 2009

asi ☹ , netusim zatial ani ja. Musim v pondelok zavolat, ci by som vobec mala narok. Verim, ze existuju nejake triky. Vzdy sa nejake vychodisko najde 😉 .

vanish1
13. feb 2009

erika vďaka, to už bolo dávno...
tina, myslím, že ministerstvo a zverejniť v médiách by som asi dala, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí

tina_
13. feb 2009

pozerala som to video v archive TN na Markize, je mi z toho zle.
Kaslat na prachy, ale trestne stihanie? To aj ked moje dieta ochorie na ruzienku?
A ked na buduci rok schvalia aj povinne ocko proti chripke, a este proti tomu a proti tomu, to im bude raj...v tejto svetovej krize. Na SK si farmaceuticke spolocnosti a poslanci zabezpecili svoj zisk zakonom. Fuj.
Kde je moje pravo slobobne sa rozhodnut?
Nabuduce schvalia, ze si mozu vyberat koho chcu na laboratorne pokusy, ci co?

nebolo by dobre napisat zase do markizy, nech si pozru zlozenie vakcin a ucinky ortute na neurony v mozgu dietata...Nech je zase "vzrušo" z druhej strany...

petot
14. feb 2009

3, Schválený zákon je otras v tejto našej gubernii. Ale neverte bez rozmyslu všetkému, čo povie nejaká televízia. Nepopieram, aj mňa to nahnevalo, aj preto tu v tejto hodine sedím a píšem. Najhoršie je, že právo je kľukaté a nikto nevie dopredu predvídať vývoj. Ale tá redaktorka to dosť prehnala. Čomu sa diviť, ľudia chcú škandál a šok, tak nám ho aj servírujú.

4, Vidím, že sa tu rozbiehajú aktivity. Som rád. Ale možnože by bolo lepšie ich rozbiehať organizovane. Napríklad sa prihlásiť do Iniciatívy pre Uvedomenie si Rizík Očkovania, dať návrhy, ponúknuť spoluprácu, vypočuť si pripomienky a/alebo kritiku... Viac hláv viac vie. 🙂

petot
14. feb 2009

Aha, a prvý príspevok nikde.

Takže zdravím. Po hodinách čítania prispejem svojou troškou. Moje poznámky 1 a 2:

1, Kedysi v dávnejšej rozhlasovej relácii imunologička povedala, že predčasne narodené deti môžu mať vývoj imunity omeškaný až o 2 roky. Podrobnosti nemám. Každopádne je des, že "dieťa už má 2 kilá 200 gramov, hurá do očkovania". Ľudia majú individuálne potreby a malo by sa to tak brať!

2, Osýpky (aj iné vírusové ochorenia) SÚ liečiteľné. Metodika bola v odbornej literatúre publikovaná už pred 55 rokmi. Nikto však dodnes nebol ochotný financovať rozsiahlejšie štúdie. Čím to asi bude, hmm, vitamín C nie je patentovateľný... Radšej všetkých zaočkujme, to je istejší biznis.

Takže liečba je dodnes "experimentálna" a lekári ju nepoznajú. Keby aj, kto by si to vzal na triko, "experimentálnu" liečbu.

Ale aj keď liečbu dáme bokom, sú indície, že komplikácie osýpok (ale aj iných) môžu byť jednoducho prejavom vyčerpania vitamínu C, nastáva akútny vyvolaný skorbut. Skrehnú kapiláry, spustí sa krvácanie z nosa, v horšom prípade krvácanie do pľúc. Alebo cez oslabené kapilárne steny vírus prenikne do mozgu a nastane encefalitída. Rázna injekčná dávka askorbátu sodného 1-4 gramy (podľa hmotnosti) vraj zastaví osýpkové krvácanie do hodín. Príliš jednoduché, aby to bola pravda? Príliš jednoduché vopred zavrhnúť...

Ponaučenie: Každá infekcia vyžaduje poriadne dávky céčka, rovnomerne rozdelené počas dňa. Počas celého trvania choroby, alebo radšej aj preventívne. A nemyslí sa tým 100 alebo 200 mg denne. Hoci aj to je lepšie ako nič.

petot
14. feb 2009

caira:
Ohľadom MMR a autizmu, odporúčam Ti do pozornosti článok, ktorý napísal jeden milý pediater, Dr. Yazbak, mimochodom zástanca ROZUMNÉHO očkovania (moja poznámka: ak také existuje). Nájdeš tam históriu ochorenia, históriu podozrenia o súvislosti s MMR, a rozbor niektorých štúdií, ktoré mali následne očistiť MMR od podozrenia v očiach verejnosti.

http://rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regresiv...
http://rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regresiv...

Pozrel som si zbežne štúdie, ktoré si sem dala. Dve z nich sú tie isté. Ďalšiu spolutvoril Farrington a Taylor, ktorí majú na svedomí viacero zmätočných štúdií, niektoré sú rozobraté aj v uvedenom článku. Jeden odkaz mi nefungoval.

Chcel by som zareagovať na prvú a najnovšiu štúdiu, ktorá tvrdí, že nakoľko v čase zníženia očkovania MMR vakcínou autizmus neklesol, tak MMR za to nemôže. Chybou štúdií o vakcínach a autizme býva jednostrannosť -problém sa neskúma v širších súvislostiach.

Autizmus sa diagnostikuje vo veku 3-5 rokov, a väčšina vakcín sa podá do 1 roku, takže pohodlným spôsobom, ako štúdie "nepreukážu" súvislosť, je nebrať tento časový odstup do úvahy.

Treba tiež povedať, že štúdie pristupujú k problému jednostranne. Autizmus ako následok očkovania má mnoho mechanizmov vzniku, od MMR enterokolitídy, cez autoimunitu, neurotoxické prísady, vakcinačnú encefalopatiu, až po excitotoxické poškodenia. Nikto nemôže čakať, že v situácii, keď počet povinných očkovaní stúpa rovnako rýchlo ako nepovinných, zníženie jediného faktora spôsobí v krátkom čase zníženie autizmu.

vroni
14. feb 2009

Jarka, s ockovanim nepomozem, ale na nemecke obcianstvo mas narok po 4 rokoch pobytu. Slovenske obcianstvo si mozes ponechat, dvojite je v tomto pripade povolene (mame vynimku zo zakona!) Od toho okamihu ti mozu nase urady fukat praskovy cukor...., lebo ides podla nemeckeho ockovacieho kalendara (teda mozes to tvrdit). Aj ked to nie je riesenie, asi nemoze cela krajina poziadat o obcianstvo ineho statu..... Hoci, ak by to skutocne bol trestny cin - neockovat, mozes poziadat o politicky azyl ako osoba prenasledovana pre svoje presvedcenie 😀 😀 😀 (a to teda technicky mozne je. To by bol iny gol!!!!)

denduska
14. feb 2009

pocujte kde je to video z markizy? ja som nejaka blba ale neviem to najst 😅 prosim povedzte mi ako presne sa na to dostanem...diky

denduska
14. feb 2009

uz som to nasla 😀
horor..nemam slov.... co treba podpisat? aku peticiu? ja podpisem vsetko na svete len nech uz s tym prestanu, to nie je mozne, vzdy som bola hrda ze som Slovenka ale ked vidim tie metody tu, zacinam sa za to hanbit 🙄

pokial sa nestane nejaka katastrofa, nic sa nezmeni.. 🙄

co sa tyka studii, ja som prisla o vsetky iluzie...aj na tu najsamlepsiu a najpoctivejsiu studiu treba peniaze...a vsetky velke studie preto financuju firmy..tak co mozeme cakat 🙄

erikasadek
14. feb 2009

petot s tym vitaminom C to som citala, ako to ponukaju , ako liecbu , aj dokazane, je to skoro 50 rokov a caka to.. a nic.. kazdy chce radsej ockovat a ko liecit..

tini mozem ti hodit list ktory napisali pre , senat tu v fr. aby sa zrusilo ockovanie s pro a proti.. ak by ta zaujimalo... 😉 len bude treba program n aprelozenie.. 😉

lubii
14. feb 2009

Už som to tu raz dávno písala, ale teraz ma to zmova napadlo pri tom vitamíne C. Naša homeopatka nám radila, že keď sa už nemôžete alebo nechcete vyhnúť očkovaniu, tak treba dávať bábatku týždeň pred a týždeň po očkovaní vyššie dávky vitamínu C.

jarka007
14. feb 2009

vroni diky, viem, ze je to nie pre vsetkych mozne ☹ , ale ak sa to tak da, tak o neho urcite poziadam. A teda nech si fukaju 😉 . A myslim, ze redaktorka bola v straseni uspesna, ja som z toho prispevku ostala tiez vykulena... Ale ked sa nad tym viac zamyslim, tak proste neverim, ze to bude klasifikovane ako trestny cin. A trestat aj dospelych ? Tak to by sme mali plne vaznice. Ale ten prvy moment, uuf tak to bola sila.

Erika mozes mi to tiez hodit do IP ?

erikasadek
14. feb 2009

jarka ten list.. co pisali pre senat a potom zrusili povinne ockovanie...? 😉 myslis ten..

jarka007
14. feb 2009

erika presne tak, posuniem to potom na Iniciativu a na Bezemka, nech to prelozia, ak vedia. To by mohlo tiez pomoct.

erikasadek
14. feb 2009

http://fr.wikipedia.org/wiki/Vaccin#En_Europe
tu je odpoved co ste s apytali davnejsie , kde je povinne, ockovanie, bod 3 ale nechajte si vo FR, ak prepnete na slovencinu alebo cestinu , vsetko zmizne....

teda aucun.. znamena ziadne.. povinne tie co su vypisane, tie pochopite, vela toho nie je.. idem na ten list..

erikasadek
14. feb 2009

http://www.assemblee-nationale.fr/11/propositio...
tu je tento oficialny dokument.. trebalo by neak s toho povytahovat podstatne... 😉

erikasadek
14. feb 2009

teda snazim sa to prelozit ale mne ponuka lken 8 jazykov a ani slovencina a ni cestina tam nie je... 😠

erikasadek
14. feb 2009

http://74.125.39.100/translate_c?hl=fr&sl=fr&tl...

jezisi mne sa to podarilo , len neviem ako... 😀 tak dufam ze to bude fungovat..

erikasadek
14. feb 2009

funguje , tak mozno vaml to pomoze pri tom oficialnom liste..

erikasadek
14. feb 2009

http://translate.google.fr/translate?prev=_t&hl...

este som nasla jedno , len neprelozilo vsetko, , ten clanok v novinach.....
napisane je tam ze v roku 2008 stiahli strhu narychlo DTP pplio, kvoli vaznym problem, to aby ste vedeli tu vo francuzsku... to to potvora neprelozilo...

jarka007
14. feb 2009

dik erika, si zlata 🙂 . ako na potvoru teraz neviem najst tu temu na ockovanie v EU a nejde mi google. skusim neskor.

erikasadek
14. feb 2009

jark ato je vzdy tak ... 😀 ako na potvoru...

erikasadek
14. feb 2009

http://translate.google.fr/translate?prev=_t&hl...

tini tu mas aj prelozene, a hladam dalej.. pokial ma trocha casu..