Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
17. jan 2011

miliharmi, keby šlo dať I like, tak ti ho dám za príspevok...

zdienka
17. jan 2011

ja tak odveci k tym kliestom. my vytahujeme klieste specialnym "podberakom" ktory je urceny pre psov povodne. maju v hocakom petshope. je to taka mini dvojvidlicka, vsunies mu ju pod telicko a len zvrtnes medzi prstami rucku a je vonku. žiadne zložité vytáčanie. odporúčam.

martinba
17. jan 2011

Nechem sa rozpisovat o kliestoch, aby nas nevymazali, ale ja som sa s touto temou zaoberal dlhych 12 rokov, precital som tony materialu, hlavne zahranicneho a najlepsia je pinzeta alebo ako pise zdienka mini dvojvidlicka ktora funguje na rovnakom principe. Samozrejme ak sa opytate lekara, ktory sa tym nikdy nezaoberal, tak vam povie vytact, ale nie pretoze ho to ucili na medicine, ale tak mu to robila jeho mama v 70tych rokoch.

boddez
17. jan 2011

🙂 🙂 🙂 Minister Zdravotníctva... 🙂 🙂 🙂 kdežee to nieje klientelizmus....už len preto to nieje klientelizmus pretože tam pracoval on dlhe roky vo firme Pfizer a momentalne tam pracuje jeho brat..preto bolo to rokovanie dnešne s našou smiešnou premierkou..za zatvorenými dverami...hanba 😖 😝 😝 😝

manof
17. jan 2011

@miliharmi
Pravda, pravdúca. Napíš na stepan@kotrba.cz
Nech to zverejní ako reakciu čitateľky v Britských listoch

manof
17. jan 2011

Tak som sa dozvedel z dobre informovaného zdroja, že Big Pharma chce pritvrdiť:

Čerstvé správy z Tatier z dobre informovaného zdroja:
======================
"... rozprával som sa s jednou pani doktorkou o tom,
že bola teraz na víkend na školení s firmou Pfizer v Tatrách. Ona má
na očkovanie svoj názor asi taký istý ako aj my 🙂 ale hovorila, že
riadne zbroja a majú dokonca písomne vypracované argumenty na otázky
(témy), ktoré sa budú rozoberať na šnúre besied. Bolo ich tam
okolo 400 pediatrov z celého Slovenska a riadne ich masírovali a
apelovali na nich aby sa zúčastnili na týchto besedách a aby riadne
týchto "fanatických aktivistov" zotreli. Prišla odtiaľ celá zmätená,
zhrozená aké zákony (sankcie) sa pripravujú a čo všetko sa chystá štát
podniknúť proti ľuďom, ktorí neočkujú a aj proti lekárom... Stavia ich
do pozície, že nemá na výber ani lekár a samozrejme ani občan. Vraj za
každú vakcínu osobitne a za každého rodiča osobitne (čiže 2x) hrozí
sankcia 331EUR, čo je pre mňa novinka, ale vy to asi viete. No, ale
my sa len tak ľahko nedáme 🙂
Tak len chcem dodať pevné nervy lebo sa môžu na besede
objaviť práve títo "naočkovaní" lekári s práve čerstvými info práve
absolvovaného "odborného školenia" a budú určite dosť nepríjemní.
...
no ona hovorila, že ich tam teda riadne masírovali
a že sa chystajú riadne proti neočkovačom zasahovať
lekári sa boja lebo ich tam plašia, že ak sa niečo stane tak sú v prvom rade oni zodpovední
....
tak sú z toho dosť vyplašení
boja sa o prácu..
čo chápem
aj táto naša lekárka je z toho riadne zmätená lebo svedomie jej hovorí niečo iné
...
ona je tá, ktorá nepresviedča že rodičia musia dať očkovať ani nevzhadzuje z ambulancie
...
len to, že aj lekári sa dosť boja
nejde to len cez strach ľudí ale aj lekárov
také podmienky im dávajú čo všetko musia urobiť ale výsledkom toho je len to, že v konečnom dôsledku je krytá jedine tak firma
ak bude na prednáške tá doktorka a možno bude mať chuť sa rozprávať o tom,
a na argument, že či tie farmaceutické firmy spasí to malé percento ľudí, ktoré očkovať nechcú je odpoveďou len to, že dnes je to percento malé ale postupne...
v tom sú obrovské obrovské prachy
...
a firma ti povie, že aj na základe Ústavy ty musíš dať zaočkovať"

maxii
17. jan 2011

@manof
to nie su dobre spravy...
dnes nam prisla odpoved z RUVZ na nase odvolanie, len zajtra idem az prevziat na postu, takze som zvedava, ale prisla nejak rychlo (10dni) tipujem ze to nebudu dobre spravy.....

manof
17. jan 2011

@maxii
Ak to je z RÚVZ a nie ÚVZ SR, tak to bude pravdepodobne len oznámenie, že Tvoje odvolanie posunuli z RÚVZ na ÚVZ SR. Nič viac. Môžem sa mýliť, ale som si skoro istý, že to bude takto.

Rozhodne by som sa toho nebál, keď to príšlo tak bleskurýchlo. Oni sú zvyčajne hrozní slimáci. Porušujú jednu lehotu za druhou. Ale nakoniec je to v náš prospech, lebo čím viac to oni naťahujú, tým vyššia pravdepodobnosť, že to nestihnú vyriešiť do 2 rokov od priestupku a potom to bude premlčané.

To je inak zaujímavá stratégia - zahltiť ich čo najobsiahlejšou právnickou, etickou i zdravotníckou argumentáciou, keďže sú povinní sa so všetkými námietkami obvineného vysporiadať, a ak tak neurobia, je to procesná chyba a ÚVZ SR im to vráti späť na nové prejednanie, čím sa to ešte viac natiahne.
🙂

mitinka
17. jan 2011

Ahojte chcem sa spýtať,malého teraz štepili ako ročného a teraz mi kázala ako 15mesačného a že to sa už štepí do ramienka.... Ja tomu nerozumiem,tak chcem vedieť či to je povinné,alebo naša milá dr si zasa robí čo chce a chce našeho syna zaštepiť,pretože vakcíína je zadarmo!? 😠 Spominala niečo ako osýpky tušim 😒 PRosím Poradte 😔 Ďakujem

manof
17. jan 2011

@mitinka
No je to MMR-vakcína (osýpky, príušnice, ružienka), ktorá je v tzv. povinnom očkovacom kalendári, ale skôr než tam pôjdeš, si v záujme svojho dieťaťa najprv, prosím, prečítaj, čo všetko toto očkovanie môže spôsobiť, viď tabuľka tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-zataju...

manof
17. jan 2011

Slovenské úrady zrejme vôbec netušia, aké ekonomické škody spôsobuje očkovanie proti tuberkulóze, keďže to vôbec nesledujú:
http://www.slobodavockovani.sk/news/slovenske-u...

Príbeh: Nečakané vážne problémy po očkovaní proti kliešťovej encefalitíde
http://www.slobodavockovani.sk/news/necakane-va...

maxii
17. jan 2011

@manof

vdaka 🙂 mna to tiez napadlo ci to nebude len oznamenie, ale na mojom zltom listku je RUVZ a na muzovom (posielaju nam to obom🙂)) je UVZ takze teta postarka ma tiez chaos 🙂)) no ved zajtra uvidim co nam napisali

petot
17. jan 2011

@renatkas Keď čítam Tvoje skúsenosti, som smutný, pretože je to navlas podobné môjmu prvorodenému po druhej dávke. 6 hodín neutíšiteľný plač, 13 hodín nepretržitý komatózny spánok, a dieťa úplne stratilo rečové prejavy na ďalšieho takmer 3/4 roka. 😢 Tieto súvislosti som si žiaľ dal dokopy až podstatne neskôr, vtedy som o tom ešte nemal tušenia, lebo som k tomu pristupoval automaticky ako väčšina neinformovaných rodičov.

Ani moje, ani Tvoje dieťa nemalo už dostať tretiu dávku, pretože toto sú vážne neurologické nežiaduce účinky, ktoré sa majú považovať za kontraindikáciu (a podľa niektorých odborných publikácií sa aj považujú).

petot
17. jan 2011

@manof Pokuta 331€ za každú vakcínu nie je možná za súčasného právneho stavu. Táto suma je súhrnná za všetky očkovania dokopy. Museli by novelizovať zákon č. 355/2007.

manof
17. jan 2011

@petot
Ja si to tiež myslím. Ale Dr. Mikas to presne takto vykladal ako 26.IX.2010 v Žiline tak zrejme aj teraz v Tatrách.
Takže je veľmi dobre možné, že pripravujú novelu zákona. Novelu vyhlášky pripraviť musia tak-či-tak kvôli Synflorixu.

petot
17. jan 2011

@manof Samozrejme, novelizovať ho môžu. Len upresňujem súčasný stav, aby sa čitatelia tohto fóra hneď neplašili. Dokonca podľa §29 zákona č. 372/1990 môžu naraz (v rámci jedného konania) udeliť pokutu max. do 165€.

manof
17. jan 2011

@petot
Ale pravdou je, že Dr. Mikas to s odvolávkou na právnika ÚVZ SR vysvetlil tak, že už teraz to tak je.
Podľa mňa sú vedľa, ale oni sú vedľa v mnohých otázkach, a nie a nie si to dať vysvetliť.

manof
17. jan 2011

Zase nám naša pro-vakcinačná autorita exceluje:
http://www.sprievodcaockovanim.sk/myty-a-famy-o...

* * * * * * *

Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc. 12.01.2011 15:36:31
Nemyslím si, že by na svete bola oficiálnymi orgánmi zaregistrovaná akákoľvek vakcína, ktorá by niektorou z jej zložiek ohrozovala vývoj a zdravie detí - s platením Vašich daní to nemá skutočne nič spoločné. Netreba zložité prepočty, ktoré uvádza antivakcinačná stránka, ktorou argumentujete. Stačí niekoľko faktov, ktoré si môžete vygooglovať, napríklad na hesle: Aluminium toxicity. Dozviete sa, že hliník je tretím najčastejším kovom v zložení Zeme a vyskytuje sa tu odjakživa a všade. Že ho prijímame vo všetkých formách výskytu. Že jeho biologické mechanizmy účinku (v tele) sú podobné železu, a možný toxický účinok bol spoznaný len u pacientov s chronickým zlyhaním obličiek na prístrojovej dialýze zastaralými technikami. Deti bežne prijímajú dávku cca 2 miligramy za deň, dospelí až 5 mg. Hladina zinku v krvi sa pohybuje okolo 1-4 mikrogramy na liter krvi a za toxickú hodnotu možno považovať až jej stonásobné prekročenie (100 mikrogramov na liter). Miligram je tisícnásobne viac ako mikrogram. Pritom sa toxicita u zmienených dialyzovaných pacientov prejaví zmenami funkcie prištítnych teliesok a vápnika - podobne ako nedostatok D vitamínu a je ľahko zvládnuteľná. Ani vnútrožilové podanie vysokých dávok zinku pokusným zvieratám neviedlo k žiadnym zdravie či život ohrozujúcim situáciám. "Holé fakty" strašiace zinkom na Vami uvedenej stránke sú skutočne "holé". Nehovoria nič o toxicite zinkových adjuvancií vo vakcínach. Prekrútené fakty.

* * * * * * *

Navyše nevie rozoznať zinok od hliníka. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Už by mal naozaj odísť na zaslúžený odpočinok.

petot
17. jan 2011

@manof To vidno aj na právnom prístupe jednotlivých regionálnych úradov - každý je unikát.

manof
17. jan 2011

Schválne som dal do Googlu "Aluminium toxicity", klikol som na prvý odkaz a čítam:

"All metals can cause disease through excess. In addition, essential metals can affect the human body in the case of deficiency or imbalance. Malabsorption through diarrheal states can result in essential metal and trace element deficiencies. Toxic effects are dependent upon the amount of metal ingested, entry rate, tissue distribution, concentration achieved, and excretion rate. Mechanisms of toxicity include inhibition of enzyme activity and protein synthesis, alterations in nucleic acid function, and changes in cell membrane permeability.
No known physiologic need exists for aluminum; however, because of its atomic size and electric charge (0.051 nm and 3+, respectively), it is sometimes a competitive inhibitor of several essential elements of similar characteristics, such as magnesium (0.066 nm, 2+), calcium (0.099 nm, 2+), and iron (0.064 nm, 3+). At physiological pH, aluminum forms a barely soluble Al(OH)3 that can be easily dissolved by minor changes in the acidity of the media.2

Approximately 95% of an aluminum load becomes bound to transferrin and albumin intravascularly and is then eliminated renally. In healthy subjects, only 0.3% of orally administered aluminum is absorbed via the GI tract and the kidneys effectively eliminate aluminum from the human body. It is only when the GI barrier is bypassed, such as intravenous infusion or in the presence of advanced renal dysfunction, that aluminum has the potential to accumulate. As an example, with intravenously infused aluminum, 40% is retained in adults and up to 75% is retained in neonates."

Nechce sa mi to celé prekladať, aspoň základné fakty:
1. telo nemá absolútne nijakú fyziologickú potrebu hliníka (čo by bola ľuďom známa)
2. z potravy zostane v tele len 0,3% zjedeného hliníka
3. len pri preskočení prekážky v podobe tráviacej sústavy (alebo pri dysfunkcii obličiek) sa hliník akumuluje, napr. pri vnútrožilovo podanom hliníku 40% u dospelých a až 75% u novorodencov!!!
4. mechanizmy otravy: zastavenie činnosti enzýmov, zastavenie syntézy bielkovín, zmeny vo fungovaní nukleových kyselín (to sú napr. RNA a DNA - nosičky dedičných infomácií!!!), zmeny v priepustnosti bunkových membrán

Toto je podľa pána profesora úplne v pohode???

Vie on vôbec čo len trošku po anglicky, alebo to len predstiera?

manof
17. jan 2011

@petot
tak tak

čo vravíš na Dluholuckého bonmoty o hliníku?

somjezibaba
18. jan 2011

sme len hrackami v rukach farmaceutickeho priemyslu...pozrite si prednasku anity petekovej,nie je to lekarka ale uz dvadsat rokov sa venuje tejto teme,neviem vam to lepsie sprostredkovat... upozornila nas na to znama... google: blip.tv-durino je to strasne,po tomto my uz nase dieta zaockovat nedame,verim ze nic nie je nahoda,chudatko male uz dva krat sa tomu uspesne vyhol-zakazdym par dni pred tym dostal teploty,a do tretice uz s nami lekarka nepochodi,len skoda ze som to nevedela skor....

manof
18. jan 2011

@somjezibaba
Áno, áno, Anita Petek-Dimmer, pokoj buď jej duši:
http://www.slobodavockovani.sk/news/anita-petek...

bambi2
18. jan 2011

@manof to je fakt sila!! ja uz neviem co na to povedat... 😖

pifina
18. jan 2011

@manof ten sprievodca ockovanim kontroluje vsetky prispevky pred uverejnenim? nieco som tomu panovi odpisala a nezobrazilo to na stranke 😝

kaja73
18. jan 2011

@pifina Ani moje prispevky -2 sa nezobrazili ani na moj dotaz prečo sa nezobrazili, vobec nereagovali.Mam pocit,že kritiku-ja som kritizovala si asi vyberaju podla toho čo im vyhovuje a na čo vedia reagovat. 😕

pifina
18. jan 2011

@kaja73 to je uzasny pristup 😠 naco tam je forum, ked vyberaju lepsie a horsie reakcie? 😝

kaja73
18. jan 2011

@pifina Ved je jasne na čo je-na propagaciu ich nazorov.Všetko, čo to ohrozuje, jednoducho nepusia von.Co ine sa da čakat,ked su financovany frma firmou.A smutne je,že poznam par ludi,čo tuto stranku považuju sa "posvatnu".

pifina
18. jan 2011

@kaja73 no ved toto, clovek, kym tam nenapise, tak ho ani nenapadne moznost, ze by tam neboli uverejnovane vsetky otazky a komentare 😖

blovitc120
18. jan 2011

@pifina ano, kontroluju vsetky prispevky, moje tiez nezobrazuje, co som sa pytala. Asi boli nevhodne na ich stranku
Inak neviem, ale myslim si, ze by sme nemali vsetko pisat sem do verejnej diskusie, mam pocit, ze aj tie zavery antivakcinacnych konferencii a strasenie lekarov by bolo trochu ine, keby to tu necitali. Ale to je len taky moj paranoidny nazor.