Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jerrymona
8. feb 2011

@resuada teda neviem ako ty, ale ja som uz bola pri troch lekaroch a nikto mi take nieco nepovedal, ze rodicom zoberu pridavky a dieta bude sledovane alebo co. a povinne ockovanie v rakusku urcite nie je. takze ta lekarka chcela asi nastrasit. neviem. 😒 v skolke robim sama, ale zatial nemozem potvrdit, zeby dieta nezobrali, ked nie je ockovane. aspon som to nepocula. no ale tu aj tak dava skoro kazdy ockovat, tak mozno preto nepoznam ziadne taketo pripady.

jerrymona
8. feb 2011

@manof "Záškrt nepotrebuješ, nebol tu už 30 rokov. A čierny kašeľ už nehrozí úmrtím, keď má dieťa vyše roka. Tak len tetanus dáva aký-taký zmysel."
to si pisal jednej babe. teraz neviem, ci som ta dobre pochopila. myslis, ze ockovanie proti tetanu ma zmysel? 😕 inak, vies ako je to v dnesnej dobe, ked niekto na tetanus ochorie, ako sa to lieci? ci sa to vobec da a ak, tak bez ockovania? poznas pripady na slovensku? a ak ano, kolko ich bolo?

zulok
9. feb 2011

chcela by som sa spytat ohladom cierneho kasla, ako sa mu chranit, kym dieta nema ten rok???? 😒 nechodit do obchodov , na verejnost?? Nerypem, fakt ma to zaujima..Cierny kasel ze je taky insi, hlboky, zachvaty hlavne v noci... To dospely clovek moze chodit aj do prace, ved kasle len v noci, netusi, co ma..a ze k nakaze staci, ak chory hlasno hovori.. Tak ked si vezmem, ze v obchode je takto chory clovek, vojdem dnu, zbadam ho, zdesim sa a idem prec, uz moze byt neskoro.. 😒
A ked dam zaockovat , tak kedy je vlastne to ockovanie ucinne, aby ten cierny kasel nechytil.. 😒 toolko veci, co ma zaujima a u dr. sa clovek nedozvie..
no, skusim sa spytat na tu ucinost, ze co mi povie..
je mi jasne, ze nema len tak hocikto ciernny kasel, ale predsa boli nejake pripady, Kosice (nie Lunik...), Senec...tak len tak pre info ma to zaujima..

a ozaj, brat manzelovej starkej zomrel na ciery kasel v 6 rokoch.. divne, preco uz tak velky :( zeby mal nejaky iny problem v telicku, ze to nezvladol, ktovie..

kaja73
9. feb 2011

@zulok najrizikovejši je prvy pol rok babatka a to očkovanie vtedy ešte určite nezabera.Potom jeho zavažnost už klesa.Inak najlepšia prevencia-žial ktoru prave očkovanie zničilo-je, že mamička ktora koji,ma prirodzene prekonany čierny kasel-vtedy odovzdava mat.mliekom babatku protilatky a ono je chranene.takže si treba niekde ten kasel zohnat,prekonat a až potom mat deti a kojit ich. 😉

oscarka3
9. feb 2011

@denduska 😀

ikarkulka
9. feb 2011

na čt24 právě běží hydepark na téma očkování, jestli máte někdo možnost sledovat.

tean
9. feb 2011
jerrymona
9. feb 2011

@tean precitala som si to. perfektne zhrnute... 😉 nie je k tomu co dodat.

jonas17
9. feb 2011

@tean súhlasím...super, idem v piatok odniesť dr. odmietnutie, že by som jej to vytlačila a dala do taštičky ako valentínsky darček? 😀

tean
9. feb 2011

@miliharmi
to co je za relaciu ?? 😨
Ved tam nema ziadneho oponenta. Pozeram to uz 10 minut a ten tam trieska typicke proockovacie bludy.

jonas17
9. feb 2011

@miliharmi fuj, ale tie výrazy toho telefonistu,že: Neočkovanec, Pořádny rodič, ktorý nechá díte očkovať, ostatní sú neporiadni, asi.Akoby neočkované deti boli zločinci... 😠

petot
9. feb 2011

@zulok Pozri http://ockovanie.org/cierny-kasel-pertussis.html

Zomrel asi preto, lebo v tých časoch bola pomerne monotónna strava, dalo by sa povedať podvýživa, a obdobie vojny/tesne po vojne.

zulok
10. feb 2011

@petot dakujem

nellina
10. feb 2011

Medzinarodny lekarsky koncil pre vakcinaciu (www.VaccinationCouncil.org) v tychto dnoch exkluzivne cez NaturalNews.com uvolnil zlomujuci dokument podpisany s viac ako 80-timi lekarmi, mozgovymi chururgami, profesormi patologie, chemie a imunologie, ktori sa zhodli v tom, ze vakciny predstavuju vazne riziko poskodenia zdravia deti a taktiez ze za vakcinacnou mytologiou nie je ziadna skutocna veda.

zdroj- Zdroj: http://www.naturalnews.com

viac na http://www.naturalnews.com/031173_vaccines_scie...

Cela sprava v AJ: http://naturalnews.com/Vaccines_Get_the_Full_St...

nellina
10. feb 2011

@tean teraz som si vsimla, ze uz si to tu dal 😉

sonica
10. feb 2011

http://www.changenet.sk/?section=spr&x=520318
toto dnes prislo me na FB 😉

anelisa
10. feb 2011

Ahojte, mozete mi dat tipy na dobre knihy o ockovani/neockovani? Chystam sa precitat aj celu tuto diskusiu, ale rada by som mala k dispozicii aj nejaku zrozumitelnu knihu, podla moznosti s nazormi a argumentami aj odporcov aj privrzencov ockovania. ............aj ked ja sa citim zatial ako odporca 😀 Dakujem

erikasadek
10. feb 2011

@manof ten clanok si pisal ty??
alebo niekto iny tak ci tak velmi dobre napisane; 🙂

inak este ti dlhujem tu lekarsku spravu .. neboj pokusim sa este dnes;. 😉
Francúzske pokračovanie kauzy Pfizer - Prevenar 13
2.2.2011 | | Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania

V januári médiá informovali o kauze vakcíny Prevenar 13, ktorú minister zdravotníctva Ivan Uhliarik schválil v rekordne krátkom čase. Táto kauza našla v ostatných dňoch mimoriadne nepríjemnú medzinárodnú súvislosť.

Na verejnosť sa dostali nadštandardné vzťahy ministra, jeho brata, ako aj niektorých členov Pracovnej skupiny pre imunizáciu (PSI) pri ministerstve zdravotníctva (MZSR), k firme Pfizer, výrobcovi vakcíny. Minister tvrdí, že postupoval v záujme zabezpečenia lepšej vakcíny pre deti, a MZSR tvrdí, že prípadné príjmy niektorých členov PSI za činnosť pre firmu Pfizer nie sú konfliktom záujmov pri vykonávaní funkcie.

Francúzsky minister zdravotníctva Xavier Bertrand oznámil, že 76 liekov sa dostalo pod osobité sledovanie nežiaducich účinkov (tzv. plán riadenia rizík). Dohľad vykonávajú laboratóriá výrobcov, ktoré odovzdávajú výsledky agentúre pre bezpečnosť liekov (AFSSAPS), podľa šéfredaktora žurnálu Prescrire by však bolo lepšie, keby dozor spočíval na nezávislých odborníkoch, a balenia týchto liekov by mali byť označené jasným varovaním. Krok ministra je jednou z reakcií na škandál lieku Mediator, ktorý prednedávnom otriasol Francúzskom.

Medzi 59 doposiaľ zverejnenými "ostro sledovanými" liekmi je aj nám už dobre známy Prevenar 13. Táto vakcína z francúzskej "listiny podozrivých" je pritom od júla 2010 na Slovensku súčasťou plošného očkovania proti pneumokokom, povinného ako v jedinej krajine Európskej Únie. Francúzsky zoznam obsahuje aj ďalšie dve vakcíny silno propagované na Slovensku: Cervarix (GSK) a Gardasil/Silgard (Sanofi Pasteur Merck Sharp & Dohme). Ide o vakcíny proti ľudskému papillomavírusu (HPV), ktoré MZSR pretlačilo, napriek námietkam zdravotných poisťovní, do novely vyhlášky 273/2010 ako plne hradené poisťovňou, čo je podľa doterajších skúseností bežným medzikrokom pred zaradením medzi povinné očkovania.

Očkovanie týmito vakcínami sa pritom vykonáva v podstate "naslepo" - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) nemá presnú evidenciu, ktoré z vyše 90 známych kmeňov pneumokokov spôsobujú na Slovensku vážne ochorenia. Nedá sa preto vylúčiť, že ide o iné kmene, než sú obsiahnuté vo vakcíne Prevenar 13. Podľa MZSR neexistuje analýza závažnosti ochorení spôsobených pneumokokmi. Zo správy Eurosurveillance z roku 2006 je však zrejmé, že výskyt bol už pred zavedením očkovania jeden z najnižších v Európe. Efektívnosť plošného očkovania za 10 miliónov EUR ročne je teda pochybná.

Pokiaľ ide o vakcíny proti HPV, tieto zahŕňajú len 2 z tých 15 kmeňov HPV, ktoré sa podieľajú na vzniku rakoviny krčka maternice, a ani v tomto prípade ÚVZ nemá presné údaje o pôsobení jednotlivých kmeňov HPV na Slovensku, napriek tomu MZSR už v roku 2007 navrhovalo plošné očkovanie, a tohto plánu sa zrejme stále drží.

Zavedenie povinného očkovania proti pneumokokom sprevádzali nevýrazné výsledky v oblasti infekčných ochorení, avšak v tejto časovej súvislosti sa takmer zdvojnásobil výskyt tzv. detskej cukrovky - zo 128 prípadov v roku 2008 na 228 v roku 2009. Príčinná súvislosť cukrovky s očkovaním je aj v zahraničí kontroverznou témou, ale slovenskí odborníci v tom majú úplne jasno - kategoricky ju odmietajú, dokonca v roku 2010 Štátny ústav pre kontrolu liečiv odporúčal lekárom, aby diabetes mellitus ani nehlásili ako nežiaduci účinok očkovania. Existuje pritom omnoho viacej chronických zdravotných problémov, ktoré časť lekárskych výskumníkov spája s očkovaním, preto je nutné ku každej vakcíne pristupovať veľmi obozretne.

Vznikajú veľmi vážne otázky. Súčasné hlasy za vyvodenie zodpovednosti vo forme odvolania ministra Uhliarika sú síce očakávaným politickým dôsledkom kauzy Pfizer/Prevenar 13, avšak samé osebe nepredstavujú žiadne zlepšenie absurdnej legislatívno-organizačnej situácie v slovenskom zdravotníctve. Ani prípadné odvolanie ministra nedáva žiadnu záruku, že sa podobná situácia nezopakuje, a nepredstavuje ani ochranu detí pred očkovaním potenciálne zbytočnými vakcínami, alebo dokonca vakcínami s otáznou dlhodobou bezpečnosťou.

Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania dlhodobo upozorňuje na potrebu zásadnej reformy systému, podobnej, aká sa pod vplyvom liekového škandálu pripravuje vo Francúzsku:

Nie je prípustné, aby sa osoby s finančnými či inými väzbami na farmaceutické firmy zúčastňovali procesu rozhodovania alebo dohľadu nad liekmi. Mali by byť zavedené povinné každoročné systematické previerky so zverejnenými výsledkami.

Súčasný model rozhodovania o povinnom očkovaní z pozície centralizovanej uzavretej inštitúcie (MZSR) bez účinných mechanizmov kontroly verejnosťou je neúnosný, totalitný a vytvára podmienky pre korupciu.

Slovensko potrebuje opustiť protiústavnú legislatívu o povinnom očkovaní a uplatniť demokratický model bežný vo vyspelých európskych krajinách - odporúčané, štátom plne hradené očkovanie, pri zabezpečení kvalitného vzdelávania lekárov, úplného informovania pacientov o výhodách i rizikách, a dôsledného evidovania nežiaducich účinkov, vrátane systému odškodňovania obetí očkovania.

Kým skupina úradníkov rozhoduje o vakcínach, ktoré "musíme" dostať my a naše deti, a to dokonca aj bez nespochybniteľného zdôvodnenia tejto "povinnosti", a kým Slovenská republika týmto spôsobom porušuje medzinárodný Dohovor o ľudských právach a biomedicíne, nedá sa do budúcnosti vylúčiť, že si z nás a našich detí niekto urobí zlatú baňu a pokusných králikov.

Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania je prvým a zatiaľ jediným občianskym združením, ktoré zastupuje občanov zvažujúcich možné prínosy a riziká očkovania, ako aj občanov poškodených očkovaním. Dlhodobo pozorne sledujeme celosvetové medicínske, ekonomické i praktické novinky v oblasti očkovania. Najnovšie zistenia a skúsenosti v prospech našich detí sa snažíme presadiť i do slovenskej legislatívy - napríklad sme sa zasadili za zrušenie zbytočnej BCG vakcinácie v 11. roku života.

Viac na: http://www.changenet.sk/?section=spr&x=520318#i...

blovitc120
10. feb 2011

@anelisa ak chceš za a proti, prečítaj si M. Hirte - Očkování za a proti, v elektronickej podobe tu http://truthbooks.blogspot.com/?spref=fb úplne dole hľadaj, je ich tam viac

jerrymona
10. feb 2011

@anelisa ja mam doma dve knihy...jednu od rakuskeho lekara, vola sa loibner, kniha je ale cisto po nemecky. druhu mam od viery scheibner, nemky, kniha je prekladana aj do anglictiny, len sa ja zas na tej stranke nevyznam. 😅 davam na to link.
http://www.vierascheibner.org/
v tej knihe sa zaobera hlavne ockovanim proti pneumokokom a zaroven pozorovala zvysene percento SIDS.

jerrymona
10. feb 2011

@anelisa to co ti poslala blovitc120, tam je aj prednaska od toho doktora loibnera, kde spochybnuje ockovanie. pozri si, ma to slovenske titulky. 😉

anelisa
10. feb 2011

@jerrymona
@blovitc120
dakujem 🙂 poprezeram si to

bubinko83
10. feb 2011

baby možem sa vas spytat ako reagovali vaše pediatričky ked ste očkovanie odmietli? Aky dovod ste im povedali? Dakujem

tean
10. feb 2011

@jerrymona
len opravim, ze Viera Scheibner je slovenska, ktora okolo roku 1968 emigrovala do Australie.
Tym som si isty, pretoze sme si spolu pisali - po slovensky 🙂

maroli
10. feb 2011

@bubinko83 No tak ako vacsina pediatrov,bola zhrozena,zacala strasit napr.ze jej zomrelo dieta na osypky.Potom si aj vymyslala,ako sa nase dieta nedostane nikde do zahranicia a bla,bla,blaa..Potom ked sme jej povedali ze ockovanie odkladame kym bude mat maly rok,tak sa ukludnila.Si mysli,ze potom ho dame...nech si mysli. 😎

hanca82
10. feb 2011

Ahojte, dostala som sa k tejto teme po prvej davke povinneho ockovania, kt. moj syn podstupil bez akejkolvek predpripravy z mojej strany, takze mea culpa... V Tal. je povinne ockovanie zaskrt, tetan, detska obrna a hepatitida B, ostatne su fakoltativne, ale vdaka mojej neinformovanosti sme automaticky zaockovani Infarixom a Prevenarom.
Chem sa opytat ci pri buducom zaockovani mozem poziadat o samostatnu vakcinu pre kazdu iba povinnu chorobu zvlast, je to vyhodnejsie? samozrejme PRevenar odmietnem...

jerrymona
10. feb 2011

@tean no aha, co sa clovek vsetko nedozvie. 😀

jonas17
10. feb 2011

@bubinko83 pravdu, že chcem, aby bolo moje dieťa zdravé 😉 .Reagovala celkom dobre, ale vraj si musí naštudovať, ako má postupovať, pretože som prvá, ktorá s niečim takým vyšla. 🙂 Zajtra nesiem Odmietnutie, tak som zvedavá, čo si naštudovala a s čím na mňa vyjde. 🙂