Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

desszi
4. mar 2011

@miliharmi no pekne 😝

bambi2
4. mar 2011

@miliharmi vrazdila by som!!!!!! 😠 😠 😠

denduska
4. mar 2011

a tito nasi ? http://www.nahlasopneumokokoch.sk/ 😅 to logo vyzera podobne ako ako sprievodca ockovanim.. 😕

bambi2
4. mar 2011

@denduska radsej to ani citat nebudem zase sa iba rozculim nad tymi bludami... 😒

pia22
4. mar 2011

@manof musela som zistit o akom kostoliku si pisal, som sa pytala manzela a ten sa na mna cudne pozrel, ze uz tam par mesiacov nie je😀 Prestahovali ho niekam. To forum je akesi komplikovane, ja sa väcsinou pripajam z mobilu a tam mi pusti len zakladne operacie.

manof
4. mar 2011

@pia22
Aké fórum? Myslíš Google Groups?

blovitc120
4. mar 2011

@miliharmi preboha, to je teda desive 😝 😖

manof
4. mar 2011

@pia22
A nevieš zistiť, kam ho presťahovali?

sisinka76
4. mar 2011

@manof ten kostolik prestahovali niekam na vychod, neviem konkretne miesto, idu ho tam opravovat, lebo bol v dost zlom stave. a dufam, ze nevadi, ze odpovedam za @pia22 😀

pia22
4. mar 2011

@manof ano, presne to. Niekam na vychod.

jerrymona
4. mar 2011

my sme dnes boli s carolinkou na prehladku a lekarka sa pyta ze: v pocitaci som videla, ze nechcete ockovat. a my, ze nie. a ona ze: a boli ste oboznameni a bolo vam to uz najmenej 100x povedane a nechcete to uz pocuvat ze? a my, ze nie. ok. a dala pokoj. super lekarka. 🙂 my sme uz boli pripraveni na to, ze zas nas tam budu spovedat a ze sme nezodpovedni a tak a potom taky skvely pristup. to sa mi rata. 🙂

ivona2010
4. mar 2011

@jerrymona to máte Dr. na Slovensku? al. Rakúsku ?

jerrymona
4. mar 2011

@ivona2010 v rakusku. ale aj tu su niekedy lekari neprijemni, ked vedia, ze nechces dat ockovat. aj ked ockovanie povinne nie je. 😖

sofhia
4. mar 2011

@zuzana26 ahoj ty uz ides na to konanie s RUZV?

zuzana26
4. mar 2011

@sofhia nie, zatial nie 😅

ivona2010
4. mar 2011

@jerrymona ja som myslela povinné očkovanie....je toho veľa počas 1. roku života, možno by to mohlo byť na zvážení rodičov...a už ani nehovorím o novodobých očkovacích látkach, za pár rokov bude očkovacia látka snád proti všetkému...čo sa týka povinného očkovania, tak patríme už len medzi pár takých postkomunistických krajín (Rumunsko, Bielorusko...a pod.), v ktorých je toto očkovanie v takom množstve...V Nemecku, Francúzsku...sú povinné myslím 3 očkovania a ostatné zálezí ako sa rozhodnú rodičia...u nás pri odmietnutí pokuta!

andreajakubska
4. mar 2011

Ahojte, narazila som na tento link : http://hotfile.com/dl/108541615/312cd1b/Neziadu...
Kto nečítal, alebo nechce dávať 15 eur za knihu nech sťiahne.

desszi
4. mar 2011

@andreajakubska prave ju citam, no som zhrozena´ 😕 ktovie co vsetko dnes v Prahe na jeho prednaske vyjde najavo o ockovacich latkach 😒 😔

jerrymona
4. mar 2011

@ivona2010 ale nechapem preco je na SK vlastne este stale ockovacia povinnost, ked sme v EU. 🙄

bambi2
4. mar 2011

@jerrymona lebo na sk su ludia, ktori so sebou nechaju manipulovat... a to im vyhovuje, preco by to mali rusit??? proste nevidia dovod nieco menit ked vidia, ze nieco co je "akoze" povinne, funguje tak ako si to oni predstavuju... 😖

bambi2
4. mar 2011

keby to bolo odporucane, tak neviem kolko deti by mamicky dali ockovat. to by uz nemali taky zisk ako ked je povinne...

sofhia
4. mar 2011

@bambi2 podla mna by vela mamiciek dalo deticky ockovat. ludia su strasne konzervativni a alibisti, a daju strasne na lekarov ako na neviem ake autority.. .verim tomu, ze stale by to percento ludi, kt. by nedali dieta ockovat bolo nizke, do 1 perc.

kaja73
4. mar 2011

@bambi2 ja si praveže nemyslim, že by im vyrazne klesli tržby.Ved preventivky s detmi by zostali povinne aj nadalej a tam by už lekar vedel obhajit očkovanie a nahovorit nan.A tiež to vidim pri diskusiach,ako mamičky uznavaju očkovanie.Možno by ubudlo dakych 5 percent,alebo ani tolko nie a to by bolo všetko.Slovaci by aj nadalej šli s davom a dav by bol za očkovanie aj po zdobrovolneni.

bambi2
4. mar 2011

@sofhia ja som nad tym tak rozmyslala dnes... stale pocuvam otazku typu: a ty sa nebojis, ze tvoje dieta dostane chorobu na ktoru neni ockovane?? a moja odpoved je vzdy, ja sa nebojim. a viem preco, lebo mam toho dost precitane o chorobach, len tak lahko ma nejaka choroba proste nevyvedie z miery ak viem co mam robit... som pripravena... ale nikdy si nekladem otazku "co ked"... a tieto "pohodlne" mamicky nemaju cas alebo si nechcu nic nastudovat sak naco aj, ked na kazdu blbost je tu "mudr."c... 😉

sofhia
4. mar 2011

@bambi2 presne to, u nas muz teraz studuje cierny kasel...atd...a je to velmi smutne, ze ludia vazne sa viac zaoberaju bulvarom, co je modne, alebo TV... ci neviem cim este akoby mali trosku nieco studovat. a sme pohodlni. je to najpohodlnejsie dat si tabletku ked nas boli hlava, alebo rovno supnut ATB ako rozmyslat nad zmenou ziv. stylu, ci nebodaj ist nieco kloktat...
si dobra, ze toho mas dost nastudovaneho. ja to beriem tak,ze budem riesit ked pride. mozno by som si mala tiez nastudovat. ale verim,ze bude drobec zdravy.
ma mrzi, ze som sa nedostala k tejto diskusii skor, a zaraza ma, ze mamicka, kt. ma - teda nielen mna upozornila na ten reflex v TV, tak ona a xy dalsich dali deticky v pohode zaockovat... jedna aj rozmyslala, ale mudr ju rychlo presvedcila, vraj ani nemala cas ssa nadychnut a sestricka uz pichala malu 😒 😒 smutne. ja uz malu nikde z oci nepustim.

andreajakubska
4. mar 2011

@bambi2 Ja som dostala rovnaku otázku, že či sa nebojím ,že malinká ochorie na chorobu proti ktorej je očkovaná, chcela som vysvetlovať tak som sa spýtala nech uvedie niektorú z tých chorôb ....no odpoveď neprišla, asi som dala ťažkú otázku.
je smutné , že niektoré mamičky chodia ku pediatrom ako k bohom pritom si neuvedomujú , že čo pediater to iný názor a na fotoblokoch to pekne vidno ako rôzne maminky chytračia čo im povedal pediater. Ja som presvedčená , že mamička by si mala spraviť hlavne podľa seba.

sofhia
4. mar 2011

@andreajakubska
@bambi2
a milujem argument, ze vsetci ich znami, vysokopostaveni, fundovani a neviem aki lekari davaju deti ockovat..ked oni davaju, tak to musi byt OK... ze sa s nimi bavili... 😀

ju11i
4. mar 2011

@andreajakubska ďakujem za link na knihu. Už dávno som ju chcela prečítať🙂

bambi2
4. mar 2011

@andreajakubska to ani nie ze podla seba urobit, musis najprv vediet co robit a potom mozes robit... ked to nevedia tak nemozu konat podla seba...
😖

@sofhia ti "vysokopostaveni"... 😀 😀 😀 a to su ktori, lebo aj ja poznam vysokopostavenych a ti neockuju svoje deti ani ked co bude... 😉

sofhia
4. mar 2011

@bambi2 haha, ja neviem presne, to som len citala v jednom fore 🙂 prosim ta, keby si bola taka dobra, a odporucila by si mi dake dobre linky kde sa viac precitam o detskych chorobach a ako na ne? prosim....