Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bubinko83
4. mar 2011

ahojte,
mam jednu otazočku.Jedna znama nechce dat synčeka očkovat ale bohužial maly ma 3 mesiace a už ma zasebou TBC očkovanie a aj prvu davku Hexa vakciny.Myslite že by mala v tej Hexe pokračovat alebo nevaci ked zruši tie dalšie dve preočkovania?

bambi2
4. mar 2011

@bubinko83 podla mna, moze prestat kedy chce... viem, ze mudr. by radil aspon to dotiahnut do konca... ale ja v tom nevidim ziadny problem... podla mna, cim menej tym lepsie. je to ako keby dala ockovat tretiu davku a telo si nevytvori protilatky... asi tak... uvidis, co ti poradia este ostatne...

manof
4. mar 2011

Riadne ostrý komentár diváka Reflexu z 22.II.2011:
"Ad: MUDr. Peter Lipták o relácii Reflex na TV Markíza z 22.II.2011":
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-mudr-pet...

manof
4. mar 2011

@sofhia
http://www.slobodavockovani.sk/zdravie/newscbm_...
Odtiaľ klikaj postupne od 1 do 10 na všetky časti seriálu "Očkovanie – pomocné informácie pre Vaše slobodné rozhodnutie"

tin007
4. mar 2011

@bubinko83 nas pediater sa pred par dnami vyjadril, ze podla poslednych studii (netusim akych) vraj stacia aj dve davky hexy na vytvorenie dostatocneho mnozstva protilatok

tean
4. mar 2011

@manof
"Riadne ostrý komentár diváka Reflexu z 22.II.2011: "
pekne mu to tam nalozil.
Ale ako poznam Liptaka, tak pride s peknou kravinou v odpovedi, ak teda vobec.

kveetiinka
4. mar 2011

ahojte,
mozem sa opytat ake riziko je pri ockovani MMR? viem ze sposobuje autizmus... mali sme byt ockovany v 15 mesiaci ale dala som odklad aj to len zo strachu povedat doktorke natvrdo, ze ho uplne odmietam... neviete aka sankcia ma caka ked ho odmietnem uplne? d

marcaradko
4. mar 2011

chcela by som sa opytat mamiciek ktorych deticky maju problemi po ockovani,ci im nahdou nevysli vysoke eozinofilie-biele krvinky ktore reaguju na neaky alergen v tele.
za odpoved vopred dakujem

resuada
4. mar 2011

@manof Tiez ti chcem podakovat za vybornu besedu - je skvele, ze sa tomu takto venujes. Rada som ta spoznala🙂 A vobec, obdivujem vsetkych, ktori dokazete o ockovani verejne hlasat - zasluzite si velke DAKUJEME!!

karkulka1
5. mar 2011

@marcaradko
nam vysli ☹ , len nasa pediatricka s tym nic nerobi /maly nema v podstate ziadne ine prejavy alergie/- asi sa budem musiet pytat otvorene na alergologiu sama.

desszi
5. mar 2011

@bubinko83 nech to ta znama stopne a nedava uz dalsie hexy. ja som tiez dala aj dalsie, v domneni, ze nech to ma akoze ukoncene, nech to teda malo nejaky vyznam, ale neviedlo to k nicomu, len k neustalemu a stale vyraznejsiemu zhorsovaniu ekzemu a potravinovej alergie ☹ a navyse mal vsetky imunoparametre znizene, takze ani neviem, ci to ockovanie vyvolalo ziaducu imunitnu odpoved, podla vsetkeho nie. len mu to cely imunitny system rozhadzalo.

desszi
5. mar 2011

@karkulka1 ja mam od svojej puberty zvysene eozinofily, nemam ziadne prejavy alergie, tiez sa ma lekarka pytala, ci mam tazkosti a ked som povedala ze nie, tak tiez nezacala liecit a nic mi nie je a to je uz viac ako 20 rokov 😉

manof
5. mar 2011

@resuada
Ďakujem za uznanie

manof
5. mar 2011

@kveetiinka
Prehľadnú tabuľku nežiaducich účinkov MMR vakcín nájdeš tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-zataju...

bambi2
5. mar 2011

@manof nechces tam pripojit ten mail co mi liptak poslal o tom biznise??? 😉

bambi2
5. mar 2011

@manof nech ho natahne ked bude citat... 😀

denduska
5. mar 2011

@marcaradko zvysene eozinofily byvaju aj pri parazitoch 😉

Inac my nemame zvysene ani znizene nic...dokonca aj vsetky Ig v norme...na diete a ekzem odchadza...tak som zvedava kedy nas zacnu honit 😕

ju11i
5. mar 2011

Práve som dočítala knihu od Johna Virapena - Nežiadúci účinok SMRŤ a som zhrozená čo sa deje vo svete!!! 😕 A aj vďaka tejto knihe som teraz na 200 % presvedčená, že očkovať nebudeme

manof
5. mar 2011

Dr. John Virapen včera v Českej televízii:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani-jako-driv...

manof
5. mar 2011

@ju11i
Blahoželám k prebudeniu sa z Matrixu.
To je tá dobrá správa. Tá zlá správa je, že Matrix je zatiaľ v presile. Ale spoločnými silami sa nám snáď podarí raz zvíťaziť.

marcaradko
5. mar 2011

@denduska
myslis pri crevnych parazitoch?bo v krvy mu nezistili nic,akurat vyter z konecnika mu nerobili

marcaradko
5. mar 2011

@desszi
vies aj cislo.moj syn ma 2,998..

marcaradko
5. mar 2011

@karkulka1
a o kolko ich mate zvysene.moj syn ma 8 mesiacov a ma 2,998.... neviem coho.a mate aj neake problemi?pripisujes to ockovaniu,ja ano.zacinaju postupne komlikacie po druhom ockovani hexa+prevenar...

olifcek
5. mar 2011

@marcaradko na zaklade coho robili tie testy? 😕

olifcek
5. mar 2011

my sme nemali krvicku branu pediatrickov uz asi i 2 mesiacov... hmmmm.... mam dat cosi kontrolovat teda? krvny obraz? i ked sme chodili do hemato poradne, kvoli anemii... a od zaciatku decembra uz mame pokoj..

kryska5
5. mar 2011

@andreajakubska kým sa človek rozhýbe ku kúpe už má aj knížku doma, vďaka za link 😀

kryska5
5. mar 2011

chcela som sa opýtať mamičiek/oteckov ktorí odmietajú očkovanie a sú z BA a okolia, či by nemali záujem z času na čas sa stretnúť, podebatovať, poradiť si ako na RUVZ a podobne 😵

kryska5
5. mar 2011

@manof Prosím ťa, chcela som sa opýtať či nemáš informáciu či už niekto odmietol zaplatiť pokutu a riešil vec súdnou cestou? Teda, po odvolaní sa a následnom zamietnutí ..... 😒