Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

miskulkaa
8. mar 2011

@sisi08 , aj mojej kamarátky dcéra dostala diabeter M1 po očkovaní MMR. Je to nežiadúci účinok očkovania. Preto si myslím, že aj toto dievčatko, ktoré bolo doteraz zdravé ju dostalo po vakcinácii... Po zavedení MMR vakcíny stúpol počet chorých detí na cukrovku o 100 percent.. Náhoda????

kaja73
8. mar 2011

@miskulkaa nie nahoda,ale časova zhoda 😝 😕

miskulkaa
8. mar 2011

Taká zhoda je u veľa detičiek u nás... Moja mala po tomto očkovaní 4 mesačnú nádchu.. a tá sa opakkovala po každom očkovaní.. Doteraz banujem, že som ju zaočkovať dala... Preočkovanie už nebude...

kaja73
8. mar 2011

Večer v spravach na JOJ by malo niečo odozniet o TBC vakcine.Sledujte.

blovitc120
8. mar 2011

@miskulkaa pre naše očkovacie celebrity zhoda náhod, inde následok MMR 😒

ju11i
8. mar 2011

@sisinka76 viem, že sa vzorka vlasu dá poslať na rozbor, ale už si nespomeniem kam, hlava moja deravá 😖 Zaoberala som sa tým asi pred rokom. Neviem ale či sa malým bábätkám hneď kovy ukladajú do vláskov. Z moču sa to dá asi skôr zistiť.

natty53
8. mar 2011

Ahojte,
tak sme tiez odmietli vcera tretiu davku prevenar a hexa a to boli "dumy" od Dr. Ze z Ukrajiny sa k nam hocco dostane, ze v 2. svetovej vojne sa umieralo na ani neviem co,lebo som to nemohla pocuvat, som si radsej balila veci do tasky 😀 . A ked som povedala, ze ma nemusi nikam hlasit, tak jasne,ze musi, no co.. 🙂 . A ze v Amerike dokonca ockuju na meningitidu,ze sa na to zomiera a neviem co..Ale tak som si stala za svojim..

@manof ja som bola na tej besede v KE...ja sa taaak necitim na to RUVZ, a urcite nas nahlasi, stacilo mi len ,ze ked sme lezali s malou na infekcnom, tak prisla hygiena a otazky typu, kde chodime a kde pracujeme a ako vysluch odkial ma mala hnacky 🙂 . Myslis, ze to by si bol ochotny mi tu s tym trosku pomoct keby ze nahodou? Ako spominala @jonas17, tiez sa tam velmi netesim..

ju11i
8. mar 2011

@kaja73 naozaj? Takže večer sledujem JOJ správy🙂

@miskulkaa jeden chlapec tu v okolí začal po očkovaní postupne slepnúť 😢 Až ma zamrazilo, keď som to počula...

natty53
8. mar 2011

Ozaj, a este som Dr. povedala, ze asi bude mala alergicka, cakaju nas testy, tak ze nedam jej ine latky do tela a uz vobec nie MMR zive, tak na to nic nepovedala , a to uz preco? 😀

bubinko83
8. mar 2011

inak davali na markize v spravach aj o Prevenare a v joj o tej TBC vakcine.Mohli by to zrušit že? 😉

teri3
8. mar 2011

@bubinko83 veru, mohli by to zrušiť. V Š E T K O !!! 😉

petot
8. mar 2011

@ju11i Vieš nejaké podrobnosti? Je to nejaká neuropatia?

bubinko83
8. mar 2011

@teri3 suhalsim s tebou.Pre mna je len velmi smutne to ,že jeden den niečo uvadzaju ako super a nenahraditelne a na druhy den ako strašne zdraviu škodlive 😒

dulkagabulka
8. mar 2011

dnes ta reportaz o očkovani proti tbc bola super..lady sa hybu

tean
8. mar 2011

reportaz na JOJ:
mne nejde do palice ako je mozne, ze bolo hlasenych cca 50 neziaducich ucinkov po TBC vakcine, ale na druhu stranu mali plne cakarne deti po 365 dni v roku na tom plucnom, ci kde to bolo.
Ved to odporuje matematike. Kto na tych chodbach cakal, ked ich bolo spolu cca 50 za cely rok ???
keby sa nad tym niekto zamyslel, tak im musi byt jasne, ze to museli byt stovky deti.

dulkagabulka
8. mar 2011

@tean ved to aj jasne z reportaze bolo

maggie2
8. mar 2011

@tean možeš dať link na tú reportáž? Neviem to nájsť

desszi
8. mar 2011

ahojte, hlasim sa z LV, uz som spat z besedy, ucast bola slusna a aj atmoska celkom dobra, ale to musi posudit manof 🙂 konecne som ho spoznala live 😀
uf, usli mi reportaze, musim si ich pozriet na nete

desszi
8. mar 2011

@tean no lebo nic z toho nehlasia, to je to, aj nasmu malemu riesili ockovanie po TBC a nikde to nikto nezapisal - detska nas poslala na chirurgiu, my sme vsak sli na plucne, ja som ho rezat nenechala, dvakrat mu cistili miesto ockovania, kontrolovali lymfaticke uzliny, ale ziadny zaznam sa nekonal - v ambulancii nam to vycistili, sestricka si umyla ruky a mohli sme ist domov

tean
8. mar 2011

@maggie2
v archive sa to objavi zvycajne o 2-3 dni. Treba pockat.

tean
8. mar 2011

@desszi
ved prave, je to jasny dokaz, ze to ich hlasenie vobec nefunguje. Ved lekari potvrdili, ze bolo mnoho vedlajsich ucinkov, ale UVZ tvrdi, ze ich bolo iba zopar. Tu je vidno ako tento bordel funguje.

samiana
8. mar 2011

@manof

no veru, Trnava....

pamätáte si niekto film "Posledná bosorka" ?

Dej bol situovaný do Trnavy 18. storočia.

Mali tam aj "pekný" inkvizičný proces (s poslednou bosorkou), a miestni študenti sa cítili byť pokorení takým nezmyslom ako inkvizícia a hon na čarodejnice v "osvietenom" storočí.

Dodnes som nezistila, či to bolo podľa skutočnej udalosti či iba umelecká fantázia zasadila dej do tohto mesta, ale taký mám pocit, že sa "história" opakuje a trnavský RUVZ je posledným pozostatkom inkvizičného súdu, len tie "bosorky" budú pribúdať.

desszi
8. mar 2011

@tean tak tak, bordel je to spravne slovo, aj ked na toto by sa dalo pouzit aj silnejsie oznacenie, ale take uz asi ani nie je v slovniku 😠

desszi
8. mar 2011

@tean ale vies, keby aspon netvrdili ze nie su, ale povedali, ze nam neboli nahlasene

jitinka1
8. mar 2011

ahojte, som tiu po prvy krat a som zufala,..nenajde sa tu niekto z NR, kto odmietol ockovanie? vdaka, dnes som sa posnazila konzultovat s dr, a skoncila som v totalnej depresii,.....

cucovia
8. mar 2011

@natty53 tak to sme mali vcera podobny program 😉 akurat, ze u nas nie ukrajina, ale v afrike deti umieraju na kadeco... reku hej viem, mam to takmer z prvej ruky, kedze tam mama pracuje a sama ma na ockovanie podobny nazor...

tin007
8. mar 2011

@cucovia Ja uz zacinam byt "drza" a ked mi niekto rozprava o tom, ze na ukrajine je epidemia tamtoho a v afrike onoho, tak oznamujem, ze tam neplanujem cestovat, ze riesim slovensko a europu.
@jitinka1 na informaciu, ze kolko desiatok osypok rocne sa vyskytne na vychode slovenska som pediatrovi povedala, ze tak to ma hlasit UVZ, pretoze podla epidemiologickeho informacneho systemu www.epis.sk bol tusim minuly rok 1 pripad a r. 2007 tiez 1 (alebo to bola kombinacia 2008 a 2010, uz sa mi to nechce hladat).
Uz ma stvu tie dezinformacie a manipulacie; add1 ked chce niekto hovorit o epidemiologickej situacii na slovensku, tak nech si nastuduje cisla a nestriela "od brucha", add2 azia, afrika, ci latinska amerika ma nezaujimaju (z hladiska epidemiologickej situacie), kedze sa tam neplanujem prestahovat, ani ist dovolenkovat a ich obyvatelia asi nepridu hufne byvat na slovensko.

idris
8. mar 2011

Ahojte mamky, budúce mamky a ockovia ja sa Vás chcem spýtať ako je to potom s nástupom do škôlky alebo školy?? Keďže očkovania sú povinné a bez nich nechcú zobrať do škôlky ... 😠 😠 😠 keď nie je dieťa zaočkované. My máme zatiaľ len tú prvú 3 dávku a teraz by sme mali ísť na 15 m ale s mm sme sa zhodli že to odložíme na neskôr, a keďže v našom okolí počujem a vidím len zlé skúsenosti po tomto očkovaní, mám strach lebo ja sama nemôžem žiadne očkovanie hneď na to ochoriem ale 5násobne silnejšie...

Dopredu ďakujem za odpoveď

ela2710
8. mar 2011

@idris v reflexe v archive 22. februara sa mi zda, vravia, ze nezaockovane dieta nesmie ist do skolky...,

bodkaanjelik
8. mar 2011

Zdravím vás všetkých, prečítala som si skoro všetky stránky a som rada, že ste.
S problematikou očkovania so sa prvýkrát stretla asi pred dvoma rokmi v časopise Vitalita, no musím povedať, že som bola šokovaná.
Vtedy sa nás táto problematika ešte priamo netýkala, až keď sa nám mala narodiť Sofinka, to je moja vnučka, začali sme so synom o tejto problematike zháňať všetky dostupné informácie. Sofinka nie je očkovaná a ako vám to tu už niekoľokokrát napísal syn, ani nebude. Ja som preto šťastná.
Až vďaka vášmu fóru som si uvedomila, že aj ja a môj nebohý syn sme tiež podstúpili očkovaciu tortúru na konci ktorej bola smrť môjho syna. Je to už veľa rokov, syn zomrel v roku 1993 ako štrnásťročný. Ako bábätko mal atopický exém, každé dva týždne zápal priedušiek, kde mu boli predpisované samé antibiotiká, zápaly stredného ucha, s laryngitídou vtedy skončil spolu s bratom v nemocnici, kiahne, osýpky a nakoniec epipepsia, ktorá ho stála život.
Ja som bola vtedy mladá a hlúpa mamička, ktorá sa vôbec nič nepýtala. Lekári to boli bohovia, ktorí mali vždy pravdu.
Možno preto ma rozčulujú mamičky, ktoré slepo veria autoritám - lekárom.
Pôvodne som neuvažovala o tom že sa zapojím do debaty, ale cítim, že dnes nastal nejaký zlom.
Veľa vašich článkov dávam na FB a budem v tom pokračovať.
A pre vás mamičky, ktoré ešte váhate a bojíte sa rozhodnúť odmietnuť očkovanie - nebojte sa, bojujte ako levice za svoje detičky, aby ste nedopadli ako ja, ktorá som sa zobudila až teraz. A keď sa postavíte pred pediatričku a nedovolíte jej zaočkovať vaše dieťa, uľaví sa vám a už sa nebudete ničoho báť, žiadnej konisie, ani súdu.....
Veď čo vám môžu urobiť, dať pokutu, zavrieť vás do basy, no....nech si to skúsia, za zdravie a život vášho dieťaťa to všetko stojí, nie?