Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ercika
16. mar 2011

@blovitc120 aj mm je na tom presne tak+ astma + žiadne teploty 😒

ercika
16. mar 2011

@skolara myslíš potencovanú vakcínu na bcg vakcínu? kde si ju zohnala?

blovitc120
16. mar 2011

@ercika presne tak, ziadne teploty nemavam a asi preto sa mi kazda choroba vlecie vecnost...

ercika
16. mar 2011

@lulkax5 už si dačo podpísala u doktorke?Ak nie ,tak začni podľa tohto postupu, nájdeš tu aj vzor tlačiva odmietnutia k dr. ... http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

skolara
17. mar 2011

@ercika objednala som ju lekarni vola sa V.A.B
A tu hexa vakcinu mi objednala homeopatka z rakuska.
Ale este sme ich nepodali.
Ked nezozenies tak ti gulicky mozem poslat. Mam ich 100 v kazdej tube. A urcite budem potrebovat max.4 z kazdej.

skolara
17. mar 2011

takze vlastne homeopatka jej chce podat informaciu vakciny tbc aby telo vedelo presne proti comu bojovat a potom informaciu hexi nech sa toho sajrajtu pozbavuje.

kryska5
17. mar 2011

http://ona.idnes.cz/sveho-syna-nenechavam-ockov...

tú tuberkulózu a záškrt až tak nechápem, ale inak veľmi zaujímavý názor 🙂

samiana
17. mar 2011

@skolara

@ercika

žienky, veľmi veľmi opatrne pri podávaní potencovaných vakcín!

Ak Tebe, skolara, navrhla homeopatka, predpokladám riadne vyškolená tento postup, je to v poriadku. Ale neodporúčam podať len tak bez konzultácie s homeopatom podávať potencované vakcíny!

Sú to veľmi účinné preparáty a bez náležitého dôvodu to podať dieťaťu, bez vedenia homeopata, ktorý je pripravený na možné sprievodné symptómy liečby a ich zvládnutie, je to veľké riziko.

barborka08
17. mar 2011

@manof Dakujem za odpoved. Myslim, ze by bola skoda odklonit diskusiu mimo stranky slobodavockovani.sk, ak by sa tato diskusia v pripade zalohovania neukladala spolu s uvodnym clankom. Stranka je celkovo uspesna (a nielen v CR casto navstevovana), velke plus ma neustala aktualizacia a nove clanky. Pokial nie je moznost upozornovania na nove prispevky v diskusii, nevadi 🙂

barborka08
17. mar 2011

@manof Ta navrhovana Novela zákona 577/2004 Z. z. sa da pozriet (vo forme prezentacie) aj na tejto wwstranke http://www.health.gov.sk/?tlacove-spravy&sprava... (dole pod textom). Zda sa mi, ze je to opat len "rychlo" zlatana novela...

manof
17. mar 2011

@barborka08
Možno ani nie tak rýchlo ako účelovo.

skolara
17. mar 2011

@samiana jasne kamoska uz robi homeopatiu viac ako 12 rokov 😉 😉 chodi na vsetky skolenia ktore homeopati maju ved hej je velmi velmi velmi opatrna pri podani kazdej jednej gulky. Nedava dva na tri. Proste aj pred homeopatiou ma aj ona dlhorocna homeopatka velky respekt.

manof
17. mar 2011

@skolara
V ktorej vakcíne je veľa ortuti?

skolara
17. mar 2011

thimerosal is a compound that is 49.6% mercury by weight. Although it is not used in all vaccines (for example, it is not used in measles-mumps-rubella or chickenpox vaccines), it has been part of the manufacture of many vaccines since the 1930s. Thimerosal has been used:

to kill the bacteria that make the vaccine itself (e.g., whole cell pertussis vaccine)
to kill bacteria that might enter the vaccine during the production process (e.g., influenza vaccine)
as a preservative to prevent bacterial and fungal contamination of vaccines during their clinical use. In this case, thimerosal is added at the end of the production process either to the liquid vaccine itself or — in the case of dry powder vaccines — to the liquid used to dilute the vaccine

@manof ja som myslela ten thimerosal ktory je zlozeny zo skoro 50 % ortuti. Tak som to ja pochopila aaaaale mame stastie ze MMR ho neobsahuje ze ano 😝 😝 😝 😝 tolke "stastie".
ale niekde som citala ze obsahuju aj ortut vakciny ale asi niekde na americkych strankach.

ercika
17. mar 2011

@skolara Dakujem pekne, ale zatial som to nekonzult. s homeopatkou. ak dačo ozvem sa.dík

manof
17. mar 2011

@skolara
To sa ale týkalo vakcín, čo sa u nás používali pred r. 2007. Od r. 2007 sa u detí používajú len vakcíny bez ortuti. Resp. môže sa vyskytnúť ako neúmyselné (a nepriznané) znečistenie vo veľmi malom množstve, ale nie je tam plánovane.

Keďže Tvoje dieťa má 3 roky (predpokladám teda rok narodenia 2008), tak by v zásade nemalo mať v sebe ortuť z vakcín. Preto som sa divil.

manof
17. mar 2011

Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania žiada o bezodkladné zastavenie povinného očkovania dojčiat proti pneumokokom a tuberkulóze:
http://www.slobodavockovani.sk/news/iniciativa-...

skolara
17. mar 2011

@manof diky 😉 😉

skolara
17. mar 2011

prestavte si ze jednej mamicke zaockovali dieta proti tbc aj napriek tomu ze nesuhlasila. Ale asi im to iba povedala a nemala to pisomne.
Stalo sa to Michalovciach ☹ ☹ ☹

skolara
17. mar 2011

@manof ale homeopatka dala Vione mercurium 30 Ch podla priznakov (trhanie nechtikov, zvacsene mandle,opuchnute uzliny, ze je ako zive striebro, saskovanie a ine priznaky ktore spadaju pod mercurius) a nie podla ortute vo vakcine nastastie 😖 😖 A pomohlo to. Aj ked este to treba dotiahnut do konca. 😉

prsky
17. mar 2011

@skolara @abnka to mala tusim aj pisomne a zaockovali

manof
17. mar 2011

@skolara
OK, však ortuť možno aj zjesť (napr. v morských rybách), takže môže byť, že skutočne šlo o priotrávenie sa ortuťou, ale nie z vakcín.

manof
17. mar 2011

@skolara
To vôbec nie je prvý krát, čo sa také niečo stalo.
Treba rodiť doma alebo zdrhať z nemocnice čo najskôr po pôrode (kľudne aj v deň pôrodu).

skolara
17. mar 2011

@manof pana jana ved toho sa ja najviac bojim ze mi babo poockuju bez dovolenia. 😅 😅 😅
Mam z toho fobiu 😖

anicka1981
17. mar 2011

ahojte, ja nechcem dat svoje malicke ockovat na tie pneumokoky ci co to sa ockuje v 2 mesiaci, videla som o tom reportaz a to ockovanie chcu zrusit od roku 2012, lebo ze ma vela neziaducich ucinkov, tak chcem vediet, ako to ockovanie mam odmietnut, alebo hrozi mi neaky postih za to ze male zaockovat nedam,,,,???, alebo ako postupovat?

zuzana26
17. mar 2011

@anicka1981 očkovali Tvoje maličké v pôrodnici do ramienka?

kinsi
17. mar 2011

Kedže predpokladám, že tu budú ľudia s prehľadom o nežiadúcich účinkoch očkovaní prosím o radu. Malú včera očkovali hexavakcínou (pneumokoka sme odmietli).Má už vyše 8 mesiacov, doteraz sa s očkovaním čakalo vzhľadom k lymfadenopatii po očkovaní proti tbc. No a v noci sa stále budila, mrnčala (nikdy doteraz sa to nestalo, vždy spávala s cca 2 prestávkami na kojenie zhruba 10-12hodín), to by ale až tak nevadilo, ale dnes je mrzutá, čo by sa asi tiež dalo čakať, ale teraz mala asi 20min. záchvat plaču, ktorý fakt nešiel nijako ovplyvniť, celá sa spotila a nakoniec zaspala vyčerpaním priamo z plaču. Nechápem to, teplotu nemá. Ešte podotknem, že malá je fakt zlatíčko, neplače skoro vobec, niekedy i celý deň ani nemrnkne. Toto som ešte u nej nezažila. Može to byť tým očkovaním? Stalo sa Vám to? Ako dlho to bude trvať?

tin007
17. mar 2011

@anicka1981 obavam sa, ze si mylis ockovanie proti tbc s ockovanim proti pneumokokom. ockovanie proti tbc ma byt zrusene od 2012

denduska
17. mar 2011

@kinsi mne mala revala, teda vrestala takmer 4 hodiny v kuse ☹ nicim sa nedala utisit. tiez nemala teplotu. na druhy den uz bola "v pohode"..teda povedzme ten zachvat sa uz nezopakoval.