Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
19. apr 2011

@abbey1
jaj, ok. V čase písania príspevku som sa ešte nepozrel na nové správy na adrese sloboda.v.ockovani@gmail.com .
Tak som to teda zverejnil tuto:

"Ministerstvo zdravotníctva SR odmieta zverejniť analýzu, na základe ktorej zaviedlo povinné očkovanie proti pneumokokom"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ministerstv...

Diskutujte, prosím, hlavne v diskusii pod článkom.

maroli
19. apr 2011

Ja nasho krpca nechavam ozuzlat vsetko co nieje vyslovene spinave.Nech sa zoznamuje 🙂 Zatial nebol nejak chory,len dvakrat sople,ale to ich tiez chytil odo mna.
Raz sme boli na navsteve a vypadol mu cumel na zem,(mali tam uplne cisto)hostitelka,ze ci nechceme vysterilizovat,ze oni to vzdy ked sa da tak robia,alebo,tak previnilo povedala,ze aspon oplachne v horucej vode...hmm ja oplachujem v studenej niekedy oblizem ked sme vonku,no a co.Maly nikdy nemal zabu. 🙂
No a este taky zazitok z detstva,niekedy ked velmi prsalo,pred domom nam vyvierala mocka z kanala,kym to nemalo kam odtekat sa to tam drzalo a spolu s dazdovou vodou sa tam vytvoril "bazen"a my sme sa v tom cvachtali beee...A bez ujmy na zdravy 😀

aliza
19. apr 2011

@blovitc120 ja si dovolim nesuhlasit s tym, ze su deti chore prave preto, ze sa doma nepreliecia a chodia chore do skolky. Tak, ako to funguje na Sk, tak to nie je nikde inde vo svete, ze dieta je par dni v skolke a potom lezi doma 2-3 tyzdne. Ja zijem v UK, tu chodia deti chore do skolky/skoly, je uplne bezne, ze cela trieda kasle ako tuberaci, alebo grcaju a vsetci chodia dalej do skoly. vraj aby si organizmus zvykol, posilnila sa imunita. Mozem povedat, ze ma to najprv sokovalo, kedze som prisla z inych zvykov, ale musela som sa prisposobit a naozaj, dcera za tie 3 roky, co tu chodi do skoly/skolky, bola len raz vaznejsie chora-angina. Mava sople a kasel, ale to tu nikto neriesi, ATB sa nepredpisuju vobec. A to si myslim, ze je dalsi dovod, preco su slovenske deti take chore, ze od narodenia do nich matky pchaju ATB, napr. do nosa striekaju pamycon pri kazdom sopliku a neviem co este, citam tu tie temy pravidelne a som zhrozena, co vsetko do babatiek pchaju....Takze problem na Sk je podla mna ten, ze s kazdym soplom je dieta zavrete doma a berie ATB. A dalsia vec je spominane obliekanie, to je tiez fenomen. Moj maly syn pancusky vobec nepozna a to sa narodil v septembri, cize celu zimu prelezal v kociku a to sme mali rekordne minusove teploty, naozaj brutal zima. Takisto ciapky velmi nenosil a v zimnej bunde sa strasne jedoval a potil. Kupavam ho v 33 stupnovej vode, bezne chodime do verejneho bazena, kde nie je ani tych 33 stupnov a doteraz nebol vobec chory, pritom mame skolacku doma a parkrat sme mali vsetci doma chripku a on jediny to nechytil. A nie je ani kojeny. Ja som uplne zasla, ked mamicky riesili pancuchy v auguste, ked sa 'ochladilo' na 17 stupnov! ked je u nas 17 stupnov, tak mame leto a chodime v letnom obleceni, v 20 stupnoch sa kupeme v bazene na zahrade.

blovitc120
19. apr 2011

@aliza ja som nepovedala, ze deti maju brat atb, som presne proti tomu, co pises, sama ich nedavam, ani ziadne ine lieky proti teplote a pod., ani neuzivam, ale chore dieta s teplotou podla mna do skolky nepatri, viem, ako sa citim s teplotou ja sama. Mne nepride normalne, ked v skolke vsetci kaslu ako tuberaci. A osobne pancusky davam, ked chodime v mraze von.

aliza
19. apr 2011

@blovitc120 ja som tie atb myslela vseobecne, nie konkretne na teba. jasne, s teplotou nedavam ani ja, ale vacsinou len kasle a ma sople a nema teplotu, vtedy chodi do skoly. Ale co viem, tak na Sk musia deti zostat doma aj so soplikom, aj ked ine problemy nemaju. Tak prisne, ake je to na Sk, to nie je nikde inde, ze by dieta nezobrali rano do skolky lebo kasle atd. a aj tak je ta chorobnost skolkarov na Sk astronomicka, aj ked 90% matiek poctivo preliecuje doma. Tu doma nepreliecuje nikto a nepoznam nikoho, kto by doma lezal chory. Maximalne ide zo skoly domov lebo sa neciti dobre, ale na druhy den je spat v skole.

neu.sona
19. apr 2011

Ahojte všem. Je to opravdu rozsáhlá diskuze a tak jaksi nemám čas to prolistovat celé. Ale chtěla bych vědět, jestli je tu někdo, kdo odmítl až druhé očkování Priorixem?
Je to asi tak, že mi přijde, že Matýskův organismus je hodně rozhozený a já už ho prostě očkovat nechat nechci.
A taky je fakt, že než jsem se o to začala zajímat, tak jsem ho nechala normálně očkovat. Dostal i synflorix.
Tentokrát mám ale strach. Je pořád nachlazený, tečemu z nosu.
V únoru měl angínu (dva dny po očkování!), hned na to laryngitidu a po té se mu objevila v puse vyráška, kterou v podstatě léčíme do teď. Mě se to nezdá. Naše mudr. tvrdí, že to je imunita. Už bere druhé balení Ribomunylu.
Já z toho prostě dobrý pocit nemám a fakt se mi teď do dalšího očkování nechce :(

blovitc120
19. apr 2011

@aliza no moja bola chora zatial raz, mala sople, ale preslo jej to do horucky a kasla, liecila som ju doma. Ja osobne z nadchy VZDY ochoriem, ak to zanedbam, ale tak, ze kaslem potom 6 tyzdnov, takze pre mna sople nie su bezna vec, lebo okrem ineho sa mi nadcha vzdy zastavi, hrozi mi prepichovanie dutin a ostava mi to tam, nech robim cokolvek, ide mi hlavu roztrhat, to skor zapalene hrdlo mam za 3 dni OK, ale sople su pre mna katastrofa. Tiez poznam mamicky, ktore davaju atb "pre istotu", ked dieta len zakasle alebo zasopli, ide ma porazit, ked to pocuvam, ze pre istotu 😠 🙄

nady
19. apr 2011

@neu.sona Tak jestlin jste na tom tak jak píšeš tak bych do toho nešla ani náhodou.Kromě toho neriskuješ vůbec nic ,protože u nás zákon neurčuje-tedy v ČR horní hranici pro oočkování ,a zatím to dokonce upravuje jen vyhláška -není to zákon -a ta jasně říká -druhá dávka nejdříve za 6 měsíců od první ,v odůvodněných případech lze i později.A to kdy -později záleží jen na tobě a tvém rozhodnutí.A co vím Slovensko má druhou až někdy 10-12 let,ted nevím z hlavy přesně..Jestli budeš chtít napiš mi do IP,Ahojka

nady
19. apr 2011

@blovitc120 přesně ,a kromě toho nikdo neví co se s teploty dál vyklube ,při teplotě tělo naznačuje ,že se v organismu něco děje ,tělo se začíná bránit a člověk má být pokud možno v klidu.Což děcko ve školce s ostatními nebude.

kryska5
19. apr 2011

to som zas mala kedy pustiť televízor 😒 na STV práve hrkútali o očkovaní 😀 nevidela som to od začiatku, ale záver bol nebezpečnou naďalej ostáva tuberkulóza 😒 ruší sa to očko u novorodencov, či nie? Ale páči sa mi ako často je teraz správ v TV a článkov o tom aké prospešné je očkovanie a aké nebezpečné je neočkovať ... pekne neočkovaním mútime vodu 😀

sirinka
19. apr 2011

@kryska5 no bol to desny prispevok, riadne tym zase postrasili vsetkych, co nemaju info aj z ineho zdroja 😒

denduska
19. apr 2011

bolo to otrasne, neviem co tym chcel basnik povedat.... 🙄 🙄 🙄 zasa si niekto kupil par minut vysielacieho casu

maggie2
19. apr 2011

@aliza Tvoj príspevok dnes o 11:34 : absolútne súhlasím

manof
19. apr 2011

@kryska5
@sirinka
@denduska

Ktorá relácia konkrétne to bola?

======

Inak včera na Markíze v Reflexe blok č. 3:
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

Neuroblastóm (to isté, čo mala Simonka: http://simonka.webnode.sk ) u dvoch detí tých istých rodičov (Edita Lukáčová, Kráľovský Chlmec)
Jeden chlapec podstúpil za 8 rokov 12 operácií (!!!), jeho brat už tiež má za sebou chemoterapiu... ☹ ☹ ☹
O očkovaní však vôbec nebola reč, hoci časová následnosť jak vyšitá...

sirinka
19. apr 2011

@manof normalne vo vecernych spravach na stv...

manof
19. apr 2011

Detské očkovanie proti TBC asi bude zrušené. JE OTÁZKA OČKOVANIA NEPOVOLENÁ? Čo je nebezpečnejšie? Očkovanie, či nemoc?

http://ved.sk/RC.tbc.htm

manof
19. apr 2011

@sirinka
Hmmm... zatiaľ tam je v archíve len 18:IV.2011.
STV je nejak pozadu...

denduska
20. apr 2011

@manof o nic si neprisiel, totalne nic tam nepovedali okrem toho ze ockovanie vykynozilo ochorenia a ze 1-2 dni teploty za to stoja. A ze kolko sme tym ockovanim usetrili na liecbe chorob. A ze lekar musi rozhodnutie neockovat respektovat ale zaroven nahlasit dieta na RUVZ. V hlavnej ulohe Spanikova - ze za 20 rokov praxe mala 4 deti s reakciami, potom Kristufkova, Liptak a Hudeckova.

dankakk
20. apr 2011

Ahojte 🙂 čo ma dnes zaujalo http://primar.sme.sk/c/5859469/cierneho-kaslu-p... ... Asi ozaj potrebuju strašit z každej strany .... A ešte otazocka na mamičky, za chvilocku rodim a chcem v porodnici "odložiť" ockovanie proti TBC. Mám ale strach, že by mi ho zaockovali bez môjho vedomia. Mám im dať niečo podpísať, že su oboznameni s odkladom? Ako reagovali lekári, ked ste odmietli vy?

sirinka
20. apr 2011

@dankakk u mna si to poznacili do karty...v ruzinove s tym nerobia vobec ziadny problem....

prsky
20. apr 2011

@dankakk na antolskej tiez stacilo povedat, nemali ziadny problem, ani nepresviedcali, ani sa netvarili (akurat moja spolubyvajuca sa informovala na vizite, ze ci jej bcg odporucaju a samozrejme, ze jej lekarka odporucala, lebo sice v BA toho vela nie je, ale su oblasti a pristahovalci a staci, ze ta niekto v buse okasle a uz mas tbc 🙄 ) ... maju to uz predtlacene dokonca v papieroch a staci im to podpisat. aktualne chodili ockovat na izbu (tak ako chodia merat sluch), takze pravdepodobnost, ze ti niekto horlivo zaockuje dieta bez tvojho vedomia nie je velmi vysoka

kryska5
20. apr 2011

@dankakk kramáre tak isto bez rizika zaočkovania bez tvojho vedomia, očkuje sa tam až pri odchode domov.

dankakk
20. apr 2011

@sirinka
@prsky
@kryska5 vďaka baby, nie som z ba, tu u nás mame veľa pocernych domorodcov, tak ma budú asi strašit, že to male môže chytiť od nich...

manof
20. apr 2011

@denduska no hotová fantastická štvorka (fantastic four - narážka na film)

manof
20. apr 2011

@dankakk a kde plánuješ rodiť? @abnka kde Ti to proti Tvojej vôli zaočkovali dieťa?

abnka
20. apr 2011

@manof Bratislava Ružinov

kbeata
20. apr 2011

@manof ahoj,poslala som pribeh,s oneskorenim,ale predsa,daj vediet prosim ta,ci to prislo 😒 ci som neklikala niekde inde 😀

manof
20. apr 2011

@sirinka
Zdá sa teda, že si mala celkom šťastie, že v Ružinove mali zrovna smenu rozumnejší ľudkovia, keď @abnka také šťastie nemala... ☹

manof
20. apr 2011

@kbeata
ďakujem za príbeh. Zverejnil som ho tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/problemy-s-...

Oravky i Oravci, pozor! Rovnako tak všetci ostatní, čo Vás zaujímajú pomery na RÚVZ Dolný Kubín:
"Niekoľko postrehov z návštevy na RÚVZ v Dolnom Kubíne - 1. časť":
http://www.slobodavockovani.sk/news/niekolko-po...

manof
21. apr 2011

"Pár vecí, ktoré ako lekárka viem o očkovaní":
http://www.slobodavockovani.sk/news/par-veci-kt...