Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
28. apr 2011

Dear friends,

In 3 days, a new EU directive will ban much of herbal medicine, denying us safe remedies and feeding the profits of big pharma. Let's raise a massive outcry to push the Commission to fix the Directive, and our national governments to refuse to implement it. Let's get to 1 million voices to save herbal medicine:

Sign the petition!
In 3 days, the EU will ban much of herbal medicine, pressing more of us to take pharmaceutical drugs that drive the profits of big Pharma.

The EU Directive erects high barriers to any herbal remedy that hasn't been on the market for 30 years -- including virtually all Chinese, Ayurvedic, and African traditional medicine. It's a draconian move that helps drug companies and ignores thousands of years of medical knowledge.

We need a massive outcry against this. Together, our voices can press the EU Commission to fix the directive, push our national governments to refuse to implement it, and give legitimacy to a legal case before the courts. Sign below, forward this email to everyone, and let's get to 1 million voices to save herbal medicine:

http://www.avaaz.org/en/eu_herbal_medicine_ban/?vl

It's hard to believe, but if a child is sick, and there is a safe and natural herbal remedy for that illness, it may be impossible to find that remedy.

On May 1st the Directive will create major barriers to manufactured herbal remedies, requiring enormous costs, years of effort, and endless expert processes to get each and every product approved. Pharmaceutical companies have the resources to jump through these hoops but hundreds of small- and medium-sized herbal medicine businesses, across Europe and worldwide, will go bust.

We can stop this. The directive has been passed in the shadows of the bureaucracy, and it cannot stand under the light of democratic scrutiny. The EU Commission can withdraw or amend it, and a court case is currently challenging it to do so. If European citizens everywhere come together now, it will give legitimacy to the legal case, and add to growing pressure on the Commission. Sign below, and forward this email to everyone:

http://www.avaaz.org/en/eu_herbal_medicine_ban/?vl

There are arguments for better regulation of natural medicine, but this draconian directive harms the ability of Europeans to make safe and healthy choices. Let's stand up for our health, and our right to choose safe herbal medicine.

With hope and determination,

Ricken, Iain, Giulia, Benjamin, Alex, Alice, Pascal, Luis and the rest of the Avaaz team.

SOURCES:

EU herbal medicines law set for legal challenge:
http://www.euractiv.com/en/health/eu-herbal-med...

European Union directive to ban natural remedies in favor of pharmaceuticals:
http://www.allvoices.com/contributed-news/88263...

Traditional Chinese medicine firms may face delisting in EU market:
http://english.peopledaily.com.cn/90001/90776/9...

EU crackdown on herbal 'remedies':
http://www.independent.ie/national-news/eu-crac...

Support the Avaaz community! We're entirely funded by donations and receive no money from governments or corporations. Our dedicated team ensures even the smallest contributions go a long way -- donate here.

Avaaz.org is an 8-million-person global campaign network that works to ensure that the views and values of the world's people shape global decision-making. ("Avaaz" means "voice" or "song" in many languages.) Avaaz members live in every nation of the world; our team is spread across 13 countries on 4 continents and operates in 14 languages. Learn about some of Avaaz's biggest campaigns here, or follow us on Facebook or Twitter.

This message was sent to mfillo@gmail.com. To change your email address, language, or other information, contact us via this form. To unsubscribe, send an email to unsubscribe@avaaz.org or click here.

To contact Avaaz, please do not reply to this email. Instead, write to us at www.avaaz.org/en/contact or call us at +1-888-922-8229 (US).

tean
28. apr 2011

tak toto je iny pries*r
pritvrdzuju 😠

manof
28. apr 2011

@tean
Už si to podpísal?

manof
28. apr 2011

Moje vyjadrenie pre Rádio Regina včera nájdete v texte tuto:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vyjadrenie-...

K tej vyššie uvedenej petícii som napísal krátky pokec tuto:
http://www.slobodavockovani.sk/news/europska-pe...

denduska
29. apr 2011

@manof sorry ja uz som takmer spala ked som to pisala a po sebe som to neskontrolovala...hadam ma neukrizujete 😅 😀

blovitc120
29. apr 2011

@denduska my (teda aspon ja) vieme presne, ako si to myslela 😉

sorciera24
29. apr 2011

@blovitc120
@denduska caute uz ste hore? 😀

denduska
29. apr 2011

@blovitc120 uz sa mi rozjasnuje, daco ine som tam mala napisane predtym a potom ma cosi vyrusilo 😀 asi mm 😀 😀
@sorciera24 no to vies, rano este v pyzame hned kukam co je nove 😀

blovitc120
29. apr 2011

@sorciera24 no dieťa sa práve budí, ale mňa vyhnal hlad z postele skôr 🙂.

molka
29. apr 2011

@manof odkiaľ máš tú informáciu, že bude zakázaný dovoz liečivých bylín z krajín mimo EU? Ja anglicky neovládam dosť dobre, takže som si ten článok nevedela preložiť, ale mne to príde až príliš neuveriteľné. Nemôže to byť len nejaký falošný poplach? To by sme si potom nemohli kúpiť ani napr. čaj Lapacho alebo Maté? To je určite omyl, také niečo by nemohlo nikdy prejsť.

pifina
29. apr 2011

@manof niekde bol o tom clanok, ze sa nejedna o zakaz dovozu bylin ako takych, ale ze sa nesmu oznacovat ako lieciva, ak nie su testovane a zaregistrovane ... takze by to malo byt ok, ak to budu len potravinove doplnky (kedze oficialne testovanie a registracia by ich strasne predrazila ...) ... aspon tak nejak som to pochopila, ked som o tom davnejsie citala ...

martinba
29. apr 2011

@denduska jasné už chapem, dakujem za info, ale v takom pripade su na tom ovela lepsie ako my, pretoze mnoho rodicov odmieta iba ockovanie novorodencov, tak do dvoch - troch rokov a ja si tiez myslim ze IS 6 rocneho dietata sa s vakcinou urcite lepsie vyrovna ako 3 mes. novorodenec. Cize ked si to takto posunu, nikto ich nenahana a nemaju ziadne pokuty...

denduska
29. apr 2011

@martinba no takto nie, lenze tam vela matiek po 6 tyzdnoch ide do prace a dieta ide do "kolektivu" 😖 a tri roky uz takmer nikto doma nie je. takze preto je to blbe...tie co maju moznost ostat doma a /alebo maju bohatych manzelov tak maju vybavene. cize zasa je to len o peniazoch 🙄

manof
29. apr 2011

MUDr. Ludmila Eleková:
Očkování, poruchy vývoje a imunity u dětí - 1. časť
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

manof
29. apr 2011

@pifina môžu sa doviezť na iné než liečebné účely, napr. dekorácia alebo voňavý bylinkový vankúšik. Nie však na liečbu. Nesmú byť dávané pacientom ako liek, ani tak predávané v obchode a nikde na obale nesmie byť zmienka o tom, že to pomáha pri akejkoľvek chorobe. Dá sa to teda doviezť akože na iný účel, ale všetci čínski či iní neeurópski lekári môžu byť pod paľbou debilných zdravotníckych úradov, ktoré sú predĺženými rukami big pharmy, čo už dávno vieme, takže zrejme prejdú do ilegality.

tean
29. apr 2011

@manof
podpisal som to

bambi2
29. apr 2011

@manof velmi pekne napisany clanok od mudr. Elenkovej... ale vidis, az vlastna skusenost donuti mysliet inak alebo zaujimat sa o tento problem... a to je smutne... preco az vtedy ked uz byva neskoro... ale radsej neskoro ako nikdy... 😉

bambi2
29. apr 2011

@molka v nemecku sa podpisovala peticia, podpisovala som ju tiez... mne to pride uz chore fakt zakazat predavat liecive rastliny... neviem ako to dopadlo ci to preslo alebo nie ale pozrem vecer... mozno najdem nejake nove spravy... a hlavne dobre spravy... 😉

usiko
29. apr 2011

@manof chcela bysom sa opytat, mozno aj hlupa otazka, co sa stane,ak sa na predvolanie na RUVZ nepripravim nijako?Iba dostanem pokutu a tym to hasne a daju mi pokoj?

Pretoze ako vas citam, tak sa tu vela lusi pripravuje na RUVZ, ako na nich, ako argumentovat a podobne a ja ked som s jednou panou na RUVZ volala, asi pred 3 mesiacmi,tak mi uz vtedy bolo jasne, ze akekolvek argumenty budu zbytocne, zbytocne sa iba clovek rozculi nad svojou bezmocnostou......

Ak sa na nich nijako nepripravim, mozem sa dostat do problemov? Do akych,okrem pokuty?

dik.....

usiko
29. apr 2011

Inak, vazeni diskutujuci,neviem,ci mate podobne skusenosti, ale podelim sa ja so svojimi:

Muz mi hovori,ze ak chceme nieco zmenit, tak mame byt agresivnejsi, aby sme sa dostali do povedomia viacerych ludi...ok, beriem.....ale ja som si v poslednom obdobi vsimla,ze ked pred kymkolvek nastolim temu ockovanie a rizika /nie sama od seba, ale potom, co sa opytaju na dcerku, je po operacii kvoli ockovaniu/, tak ludia,aj kamosky sa spravaju cudne.....proste ked s nimi chatujem, tak zrazu musia ist, ze ahoj..... ak sa s nimi rozpravam, tak zmenia temu a na nic z toho,co rozpravam nereaguju......alebo len cudne pozeraju na mna, akoby som bola z ineho sveta......proste mam pocit, ze tymto stratim par priatelov, pretoze pre ludi je jednoducho neprijemne pocuvat neprijemne veci.........drviva vacsina ludi je taka: 'viem,ze ockovanie ma vela rizik, ale ja nechcem nic pocut, dieta zaockovat dam, ved co ine robit mozem, a nebudem to radsej pocuvat/citat a budem sa modlit aby sa mojmu dietku nic z nich nestalo.../...ja si myslim, ze je to chore......ci? ako sa ma sirit osveta, ked ludia maju klapky na ociach a pvazuju nas za mimozemstanov??????

usiko
29. apr 2011

@manof ...este k predchadzajucemu prispevku ohladom RUVZ......proste sa mi nechce pripravovat pracne na rozhovor s ludmi, ktorymi pohrdam a su pre mna nikto a aj tak to k nicomu viest nebude...ci?.........neviem,ci ma chapes...... ☹

denduska
29. apr 2011

@manof @pifina @molka neviem ci si spominate, uz raz takyto poplach bol, a malo to zacat platit od 1.januara 2011 nezaregistrovala som ze by nieco take zacalo platit. Ludia netreba zas verit kazdej apokalyptickej sprave 😅
Sorry ja urcite nieco take podpisovat nebudem, ktovie kde sa dostanu moje udaje a raz mi dakto vybieli mail alebo konto, dakujem neprosim 😀

jarka72
29. apr 2011

@usiko Ja mám pri rozhovoroch o očkovaní podobnú skúsenosť. Ak sa len zmienim, že som dcérku nedala očkovať, hneď otázky - A čo ak ochorie na tie choroby? Očkovanie predsa nie je nebezpečné. - No potom počas ďalšieho rozhovoru prídeme na to, že aj oni poznajú niekoho, kto mal zlú reakciu po očkovaní.
Ale väčšina ľudí je aj tak zaslepená a napriek tomu dávajú svoje deti očkovať aj nepovinne! Potom len nariekajú, že deti sú v škôlke stále choré / týždeň škôlka - dva doma / - ale to je vraj normálne, lebo musia prejsť chorobami.
Naša 3 ročná zatiaľ chorá nebola, aj keď synovia tu smrkali, kašľali - ona nič. Uvidíme, ako dopadne v septembri, keď nastúpi do škôlky.

tin007
29. apr 2011

@jarka27 asi mam "stastie", lebo ked sa v debate dostanem na temu ockovania so znamymi, tak su aj taki, ktori povedia ("priznaju sa"), ze ani oni neockuju, resp. taki, ze citaju a zvazuju. no a potom ti, ktori veria, ze ockovanie je bezpecne a divia sa, ale nestretla som sa s nikym,kto by ma urazal, alebo znevazoval

manof
29. apr 2011

@usiko
Otázka to nie je hlúpa, ale celkom dobrá.
Rozdiel je v tom, že buď odídeš z RÚVZ ako morálny víťaz (aj keď finančne stratíš), alebo zdeptaná, domotaná či rozhodená ich demagogickými lživými propagandistickými kecmi.

To sú z duševného hľadiska dva podstatne odlišné stavy, hoci finančný výsledok môže byť rovnaký.

manof
29. apr 2011

@usiko
No však si vystúpila zo sekty (rád sv. Vakcíny), tak čo sa čuduješ tým reakciám, ľudí, čo sú naďalej radovými veriacimi tejto sekty?
😀 😀 😀

usiko
29. apr 2011

@manof jasne, chapem, tak si daco predsa len nastudujem..... 🙂 dik 🙂

cora73
29. apr 2011

Prosim podpiste peticiu proti zakazu byliniek a bylinnych preparatov, EU to ma schvalit uz za 2 dni.
Vyuzijte poslednu sancu zachranit buducnost liecivych byliniek 🙂

http://www.avaaz.org/en/eu_herbal_medicine_ban/?vl
Staci kliknut na tento odkaz a v pravo v dolnom rohu napisat meno, email, krajinu a PSC a kliknut na send

Dakujem

manof
29. apr 2011

@denduska
číslo VISA karty sa nikam nezadáva.
Dokonca ani poštová adresa domov tam nie je.
Iba e-mail a meno a štát a PSČ. To PSČ je tuším aj tak nepovinné (treba vyskúšať).

Avaaz.org je inak rokmi overený aktivistický server, takže u toho by som sa ozaj nebál.

denduska
29. apr 2011

@manof tak potom to ako moze platit..? ved to tam mozem tisickrat podpisat a nikto to nezisti. Mne chodia super spamy a neviem odkial dokonca z nejakych "pfizer" stranok a teda naozaj s nikym takym nespolupracujem 😕 😅 takze uz nicomu co nemam overene nedoverujem 😅