Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
11. máj 2011

Priznajte sa, kto ste včera boli v NR na besede ešte okrem @estterka

nady
11. máj 2011

@manof Ahojka Petráš má tyto stránky -pokud to víš tak se omlouvám 😉 www.vakciny.net
Já si nejsem jistá tou obrnou právě proto že u té polio -nevím kde všude s jetě takhle podává? U nás možná ještě taky někde? je a byl zjištěn výskyt postvakcinačních virů ve vodě.Tuším to bylo v nějaké severské zemi ,i se tak nakazili obrnou lidé.Pokud víš prosím upřesni ,děkuji 🙂

nady
11. máj 2011

manof-obrna -což samozřejmě vyvrací teorii o úspěšném možném vymýcení obrny celosvětově ,pokud se používá ještě někde polio , a vylučují se postvakcinační viry..pokud se mýlím taktéž upřesni,děkuji 😉

maggie2
11. máj 2011

@nady no neviem, ale marí sa mi že to nebolo v severskej zemi ale práve na Slovensku, chlapci tu, Ti povedia presne

nady
11. máj 2011

@maggie2 Tím hůř ☹ ,takže tak nějak všude asi 😒

tin007
11. máj 2011

@nady bolo to na slovensku (v skalici a este niekde inde), ako pises; postvakcinacny virus sa dostal do kanalizacie

kryska5
11. máj 2011

@manof prosím ťa chcem sa opýtať, či náhodou nevieš, môže byť diagnostikovaná reuma u 6ročného nežiadúci účinok po očkovaní? Syn kolegyne bol očkovaný, potom bol chorý, mal hnačky (hrozila hospitalizácia), nakoniec skončil v nemocnici, s opúchajúcimi rukami a nohami na striedačku, čo mu vraj koloval vírus v tele (kým zistili čo to je), robili mu aj odber kostnej drene či nemá leukémi :(. Chúďa dieťa si vytrpelo :( (okrem toho je dyslektik, dyslalik a dysgrafik, to tuším tiež môže byť nežiadúci účinok očkovanie, nie?) Dík za info

maggie2
11. máj 2011

@kryska5 reumu uvádzajú príbalové letáky ako možné nežiaduce účinky, teda odpoveď znie áno. Druhá vec je, či lekári priznajú príčinnú súvislosť v tom ktorom prípade, a zvlášť na SK ...

manof
11. máj 2011

@nady
U nás to hygienici zistili niekde v splaškoch ešte pred vyše 5 rokmi, že bol aktívny vakcinačný vírus detskej obrny, ale navyše pekne zmutovaný, ale od roku 2005 sa už živou vakcínou neočkuje, tak snáď tak dlho už tie vírusy v čističkách odpadov neprežili.

Živú vakcínu proti detskej obrne doposiaľ používajú v Poľsku, a v krajinách tretieho sveta taktiež. Mám taký pocit, že je výrazne lacnejšia tá živá orálna než tá neživá injekčná vakcína, čo je asi hlavným dôvodom. A možno je aj v účinnosti podstatný rozdiel, ale to si nie som istý.

Viem, že Dr. Petráš je autorom stránok http://vakciny.net , ale je to ojedinelý zjav, lebo na jednej strane síce je za očkovanie, ale na druhej strane nie je totálny fanatik ako drvivá väčšina pro-očkovacích odborníkov. Viď napr. jeho článok:
http://vakciny.net/AKTUALITY/akt_2011_02.htm

@kryska5
Na všetky menované diagnózy môžem na základe teoretických vedomostí i praktických prípadov zo Slovenska povedať, že jednoznačne mohli byť a pravdepodobne aj sú spôsobené očkovaním.

kryska5
11. máj 2011

@maggie2 @manof ďakujem Vám za info

manof
11. máj 2011

Ľudkovia, mám k dispozícii 2 voľné lístky na prednášku Dr. Johna Virapena v Košiciach.
http://www.slobodavockovani.sk/news/prednaska-d...

Môžem vám ich poskytnúť, ale len pod podmienkou, že mi napíšete z tej prednášky reportáž a ešte to prípadne okoreníte pár fotkami (stačia aj z lepšieho mobilu, nemusia byť zrovna z 10 Mpix zrkadlovky 🙂).

Tak sa hláste, kto máte záujem. 😉

mihic30
12. máj 2011

Čaute, chcem sa spýtat, kamoška ma pozvala k sebe nech zoznámime našich synov(3,5m) a nech sa trošku pobatolia...🙂 Len jej synátor bol v pondelok očkovaný prvou hexou a môj syn očkovaný nikdy nebude. Je možnosť že by jej syn nakazil môjho malého keď budú pri sebe???
Ďakujem.

manof
12. máj 2011

@mihic30 možnosť nákazy je v zásade vždy, ale hexa je neživá, takže vakcinačnými vírusmi a baktériami nákaza nehrozí

evca35
12. máj 2011

dnes večer pôjde na ČT1 program o očkovaní:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-...

ktr
12. máj 2011

Ahoj,chtěla bych ze zeptat,pokud se dítě nechá očkovat monovakcínami,nedostane nakonec víc škodlivin v podobě přídatných látek než když dostane 4 dávky Hexa vakcíny?Díky.

scrabble
12. máj 2011

@mihic30 Tak to snad nemyslis vazne 😝 To co je za otazka? Vyzera to tak, ze si pekne vydesena uz teraz, ze tvoj maly doplati na to ze nie je ockovany. Tak ti drzim palce aby si sa nervovo nezrutila, ked ti dieta nastupi do skolky plnej deti, ockovanych a aj neockovanych.. Doteraz som si myslela ze neockuju svoje deti ludia, z presvedcenia ze robia pre svoje deti to najlepsie, ale u teba nechapem.....

manof
12. máj 2011

@ktr
Závisí od toho, ktoré vakcíny vyberieš a v akých časových rozostupoch ich budeš očkovať.

Totiž na niektoré veci (napr. hliník) má organizmus samočistiacu schopnosť, ale len do určitej medze. V Hexe dostaneš povedzme 820 mikrogramov hliníka, v tetanovke je to o poznanie menej. V súčte by to síce asi dalo viac hliníka, ale na jednu šupu to bude hliníka menej (nehovoriac o iných gebuzinách a o 1 antigéne miesto 10), a keď necháš dosť dlhý časový rozostup, tak potom by sa malo telo vysporiadať s tými škodlivými látkami lepšie (v priemere). Ale závisí dosť od výberu vakcín. Napr. by som malému dieťaťu určite nedal vakcínu proti hepatitíde typu B (krvou a pohlavným stykom prenosnej chorobe). Takže vylúčením zbytočných zložiek hexy by nakoniec výsledok mohol dopadnúť o dosť lepšie.

Príklad:
a) vypiješ za jeden večer 2 l vodky a potom 200 dní nič
b) vypiješ 200 dní po sebe každý deň 2 cl = 0,02 l vodky. To je za 200 dní spolu 4 l, tzn. 2x viac.

Čo je pre človeka horšie? Vypiť na jednu šupu 2 l vodky, alebo 4 l vodky, nie však naraz, ale postupne počas 200 dní po 2 cl?

anelisa
12. máj 2011

@manof vcera som bola v NR na besede, ale musela som skor odist, tak som sa nestihla spytat, ci nevies o nejakom pediatrovi v NR a okoli, ktory by nenutil do ockovania. Postrehla som, ze aj Ty si sa na to pytal aj tu na str. 699 tusim, ale este som sa nedopatrala k odpovedi 😕

didi35
12. máj 2011

@manof Prosim Ta, Tvoje deti su uplne neockovane alebo ste "stihli" nejake ockovanie? Ak ano, riesil si "precistenie" organizmu po vakcinacii napr. nejakym homeopatikom? dik

nady
12. máj 2011

@scrabble Mě ta otázka nepřijde zas tak zbytečná,myslím že není ani vyděšená 😝 ,není třeba za takovou otázku nikoho shazovat. 🤐 Jde o to že bezprostředně po očkování ,-hlavně tedy živými vakcinami je možný i přenos takto.
A např.očkování na Rotaviry-virus je vylučovaný stolicí dítěte ,takže i takto by bylo možné přenést nákazu na druhého člověka . 😉

nady
12. máj 2011

@mihic30 Při očkování živou vakcinou by to bylo i možné ,tady se bát zřejmě nemusíš

😉

scrabble
12. máj 2011

@nady zda sa mi proste nevhodne, aby clovek, ktory nedal svoje dieta ockovat, mal o tom tak malo vedomosti. Mne osobne ta otazka prisla strasne hlupa.

nady
12. máj 2011

@scrabble Ale ta paní má mimi teprve 3,5 měs.staré takže teprve začínají,možná si názor postupně tvoří,možná už člověku jako matce krouží v hlavě kdejaké obavy a možná jen nevěděla ten rozdíl mezi živými a neživými vakcinami.A možná že nic není nemožné a vyloučené ani v případě hexavakciny 😉 I když přenos běžným stykem asi není rizikový 😉

manof
13. máj 2011

@anelisa
Tá pani, na ktorej podnet som sa to pýtal, nakoniec šla za pediatrom v BA.
Teda nenašli sme zatiaľ, čo samozrejme neznamená, že taký nie je.

manof
13. máj 2011

@didi35
No my sme v jednom časovom momente povedali "dosť, stačilo, koniec" a odvtedy naše deti nie sú očkované. To vo výsledku znamená, že najstarší (notoricky chorý) schytal všetko primerane svojmu veku, prostredná "len" BCG a dve Hexy a najmladšia nič.

manof
13. máj 2011

@scrabble
Myslím si, že naozaj nie je vhodné prejavovať voči odmietačom očkovania rovnaký druh arogancie, ako prejavujú pro-očkovací propagandisti - bez ohľadu na to, aká hlúpa Ti tá otázka pripadá byť.

manof
13. máj 2011

Ja neverím vlastným očiam:
NAOZAJ NIKTO NEMÁ ZÁUJEM O ZDARMA LÍSTOK NA VIRAPENA???
http://www.slobodavockovani.sk/news/prednaska-d...

Úspora 5-6 €.

viliatko
13. máj 2011

prave sa chystaju na slov. rozhlase hovorit o ocku proti pneumokokom

scrabble
13. máj 2011

@manof Este raz pisem ze ma to zaskocilo. Nemozem za to ze mi to prislo hlupe. Ked niekto odmietne ockovanie mal by to urobit na zaklade svojich vedomosti. A ta pani ani nevie co je hexa za vakcinu. Ja som tiez odmietla niektore ockovania. Ale nie vsetky. My sme taki kocovnici po celom svete, vratane krajin s nizsim hygienickym standardom, vdaka zamestnaniu mojho manzela 😉 Takze musim nad tym rozmyslat co je vacsi risk. Najmladsej som pneumokoky ockovat nedala 😉 a ani rotavirus. Prostredne dieta nema TBC, lebo sa narodil v krajine kde sa to neockuje a po navrate na SK by potreboval najprv test na protilatky lebo uz bol dost velky. V podstate kazde moje dieta ma ine ockovania. Ale viem co som odmietla a preco.