Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
11. jún 2011

@denisocka
Jasné, u očkovaných detí sú to potničky, u neočkovaných by to boli osýpky.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

manof
11. jún 2011

Divoká novela skrývá miliardový obchod s očkováním dětí:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku...

Podotýkam, že na Slovensku už dávno dodávajú vakcíny súkromné firmy. Takže miliardový biznis.

tin007
11. jún 2011

@manof osypky nie, ved tie su predsa vyhubene vdaka ockovaniu! a ak sa nahodou u nas aj vyskytnu, tak ich urcite "dovliekli" cudzinci (nezodpovedni, ktori sa nedali ockovat) - napr. taki imigranti, ci turisti 😠 a aj tak su to potnicky 😀 ale pre istotu bude potom preockovana cela trieda, ci mestske stvrt! ☹

zuzana26
11. jún 2011

@koala11 seriózne Ti radia manof a petot, ostatní si uťahujú, no nie z Teba, ale z očkovacej politiky... prajem skoré a bezproblémové uzdravenie 😔
prepáčte, ak to vyznieva hlúpo, ale mala som potrebu to napísať 🙂

maja22
11. jún 2011

@zuzana26 vôbec to nevyznelo hlúpo 😉

tin007
11. jún 2011

@koala11 ano, baby maju pravdy, utahujeme si... ide totiz o to, ze lekari maju tak "vymyte" mozgy, ze ked im na seminaroch povedia, ze ockovanie chrani 100%, tak ani len neakceptuju informacie z pribaloveho letaku, kde je uvedene, ze ockovanie nechrani v takom rozsahu a dokonca je tam varovanie, ze ockovanie moze vyvolat uz uvedene choroby (osypky, rubeolu), resp. info, aby sa ockovany vyhybal tehotnym zenam! takze rada v tomto pripade je taka; ze dieta ma mat klud (nemusi byt nevyhnutne v posteli), dostatok vitaminov, vela tekutin a nezrazat teplotu. ak chces, mozes ist k dr., ale urcite neurci diagnozu ako niektore z uvedenych infekcnych ochoreni a este sa moze stat, ze zacne dieta liecit zbytocne atb, kortikoidmi a pod., pripadne chytite nieco (kedze imunita je oslabena) od ostatnych pacientov

miliharmi
11. jún 2011

@manof Přesně, po očko potničky a tytéž příznaky bez očko spalničky.
Tvoje slova dokládá tato diskuse: http://www.rodina.cz/nazor15293408.htm
Stojí za to přečíst i reakce, že je to časté.

"Můj dvouletý syn nyní dostal první dávku Priorixu a 8. den se po celém těle osypal, další den odpoledne už měl horečku 39, která začala ustupovat až včera ráno - 12. den (ráno 38, v poledne 37.8). Dneska je to 13. den po očkování, vyrážku má ještě patrnou, teplotu měl ráno již jen 37.5, chtěla bych se zeptat, jestli už může jít odpoledne na chvíli ven?"

Když si uvědomím, že některé od lékařů nepoučené maminky vodí děti ven mezi jiné děti. Také jsem byla zcela nepoučená, bylo mi řečeno, že může být mírná reakce, ale nic o tom, že ji musím šetřit a dostatečně zásobit vitamíny, hlavně C a A. ☹
@koala11k vitamínu C bych přidala ještě aspoň krátce A, snižuje při spalničkách (osýpkach) výskyt komplikací a dítě bych nenamáhala a šetřila, dokud nebude zcela fit.

tean
11. jún 2011

@manof
mal som taku potrebu podelit sa o tento dokument aj ked to s ockovanim nesuvisi 😀

lubkakrukova
11. jún 2011

vcera sme boli na povinnom ockovani,malicka ma 4,5mesiaca, dostali sme druhu davku, dokonca som jej aj priplatila 13eur za tu 13-zlozkovu lebo stat vraj hradi len desat....Natalka mala teplotu,tak ako pri prvej, strasne plakala a place este aj dnes,aj ked som jej dala na obe nozicky obklady aj tak ju to asi boli..... mali sme teplotu kolo 38 a dala som jej do dupky paralen cipku a teraz citam ze by sa to nemalo? nieco som tym pokazila? a mata skusenost aj s ockovanim proti rotavirusom (na lyzicku)? mame ist o dva tyzdne

tin007
11. jún 2011

ahojte, snazila som sa googlit tie spravy vyrobcov k jednotlivym ockovacim latkam, ktore boli na stranke emea (ja som si asi pred rokom a pol stiahla iba hexu) a neviem ich najst. pritom som nasla aj link na vakcinou proti rotavirusom a urcite bola sprava o mmr. mate ich niekto v pdf? mozete mi ich poslat? vdaka

samiana
11. jún 2011

@lubkakrukova
čo to znamená, že strašne plakala?
Popíš to, ako plakala, plače aj dnes a ako?
Je to iný plač, ako zvyčajne?

Očkovanie proti rotavírusom nie je povinné, ako to, že "máte ísť o dva týždne", kto to rozhodol, že dieťa dostane to očkovanie?

Paralen , či už ako čípok, tableta, sirup je lekármi bežne doporučovaný na teplotu po očkovaní. Ak sa budeš teda pýtať svojej lekárky, povie Ti, že si urobila správne, ba priam výborne. Ak chceš vedieť, čo paralen v skutočnosti robí, tak to sa nesmieš spoliehať na lekárov, čo ho odporúčajú akoby to boli cukríky. Hľadaj nezávislé informácie a také, čo hovoria o celom účinku paralenu na organizmus, nielen o tom, že znižuje teplotu.

Pred dvoma dňami tu písala mamka o tom istom: dieťa dostalo hexu a očkovnie proti pneumokokom a malo horúčku, veľmi plakalo. Nakoniec mu dala paralen, dieťa sa upokojilo.

Záleží na tom, čo vlastne chceš vedieť o účinkoch vakcín a liekov. A čo chceš urobiť, keď to budeš vedieť.

prevenar
11. jún 2011

ked sa clovek pozrie lepsie do zakonov zisti,ze de facto ziadne ockovanie nie je povinne, ba dokonca nutit niekoho do ockovania je protizakonne. takuto povinnost by musel niekomu nariadit sud , co je dost nerealne .. takto nejak som to pochopil ja , dufam,ze spravne 🙂

prevenar
11. jún 2011

@zuzana26 no dovol.. co je zle na rade aby sa poradila so svojou pediatrickou . ved komu inemu sa da uz len dovevorovat , snad nie nejakym nahodnym ludom z interentu . 😎

denisocka
11. jún 2011

dakujem že ste pochopili moj "vtip" o potničkách 😉

manof
11. jún 2011

@prevenar
V zásade si to pochopil správne, problém je však v tom, že RÚVZ to nijak neodradí od toho, aby Ti vyrubili pokutu a hádať sa môžeš leda tak na súde. Ak nemáš problém súdiť sa, tak to pravdepodobne (za niekoľko rokov) vyhádaš, ale drvivá väčšina občanov súdom jednak neverí, jednak na to nemá peniaze (právnik niečo stojí), a tak si RÚVZ veselo praktizuje protizákonnú činnosť, ako ostatne veľká časť väčšina slovenských organizácií, zariadení, lekárov a firiem z oblasti zdravotníctva. RÚVZ v tomto ohľade nie je žiadnou výnimkou.

denisocka
11. jún 2011

no už si nerobme prdel,bo sa to môže nepochopiť

manof
11. jún 2011

Sprievodca očkovaním sa opája zdanlivým úspechom:
http://www.webnoviny.sk/zdravie/na-webstranku-v...

a tuu je moja odpoveď na tú propagandu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/navstevnost...

prevenar
11. jún 2011

prosim vas , vedeli by ste mi poradit. viem ,ze vsetky odpovede a postupi mate podrobne vypracovane na strankach a stacilo by si ich precitat, ale ja nemam cas . ani manzel nema cas. ani nikto z rodiny nema cas. maleho som dala zaockovat lebo sa to musi plus aj ked som vedela o moznych rizikach nemala som cas som sa tomu venovat ani hodinu. malemu sa po ockovani zmenilo spravanie a po nejakom case mu diagnostikovali autizmus , lekarka ma ubezpecila zo to nemoze byt z ockovania . musel to uz mat v sebe preddym. davam prave ockovat aj druhe dieta , ked sa to uz musi a zaroven nie je iste ,ze to bolo z ockovania , aj moja lekarka to vylucuje. stale nemam cas si o tom nic precitat. prosim vas tak poradte co mam robit s tym autizmom . dakujem za rady . (ok ok soryyyy , fakt som si nevedel pomoct 😝 , ale kto che kam ... )

samiana
11. jún 2011

@prevenar
no veru, stáva sa, že si človek nevie pomôcť 😉

ale opustiť ten očkovací "matrix" naozaj nie je jednoduché

piacere
11. jún 2011

@lubkakrukova tiež ma zarazilo to "máme ísť o dva týždne"... mne pediatrička na rotavírus "pichla" len leták do ruky a snažila sa ma presvedčiť, že všetky matky sveta si bijú hlavu do steny, ktoré nedali očkovať, keď ich dieťa skončí na infúziách dehydrované.... Tým letákom to aj skončilo... syn žiadnu nepovinnú a momentálne už aj "povinnú" vakcínu nedostane .....

študujem túto tému, študujem milión stránok, odkazov, pozrela som si prednášku Anet Petek.... mám hlavu ako balón z toho množstva informácií, ale jasné a pevné odhodlanie... môj syn nedostane viac žiadnu vakcínu 😠 😎

sanym
11. jún 2011

@lubkakrukova môj starší syn skončil s rotavírusom v nemocnici na infúziách a napriek tomu som mladšieho syna očkovať nedala. Bolo to síce nepríjemné ochorenie, ale dalo sa to zvládnuť a hlavne nespôsobuje žiadne trvalé následky.

piacere
11. jún 2011

@prevenar 😉 🙂

prevenar
11. jún 2011

@piacere hej , je to urcite matuce, clovek ide do "neistoty" cely zivot niecomu veril a zrazu je to presne opacne. tym si presiel hadam kazdy kto ma o tuto temu skutocny zaujem. treba si uvedomit jednu zasadnu vec, to ze "povinne" ockokovanie je "samozrejmost" o ktorej sa nediskutuje, rovnako ako naprilkad o dychani. ved kazdy dycha a musi dychat tak na co o tom rozpravat . lenze tato "povinnost" a samozrejzmost konci za bratislavou , v rakusku, nemecku , anglicku ..viem ,ze nieco maju vo francuzku , ale co si pamatam tak to nie je v takom obrovskom rozsahu ako u nas. v japonsku sa ockuje od dvoch rokov ? ..co viem v rakusku je proti TBC zaockovanych 6% obyvatelstva.. takze zrazu sa karta obracia len kusok za hranicami a keby si zila v rakusku a dobrovolne sa dala zaockovat na TBC bola by si za exota ty 🙂 mala si niekedy strach v rakusku,ze ta ti prasivi tuberacki rakusania nakazia ? 🙂 asi tazko .. "povinne" ockovanie ako u nas je typicke pre post komunisticke staty. je to obrovsky biznis , isty prijem a taky sa nepusta za ziadnu cenu. za totalne ziadnu cenu. myslim,ze si sa rozhodla velmi spravne 🙂

prsky
11. jún 2011

@prevenar mari sa mi, ze to s japonskom je uz minulost ☹

manof
11. jún 2011

@prsky
Marí sa ti správne. To platilo od tuším roku 1975 do druhej polovice 80. rokov (neviem z hlavy presný rok) a to len dokým nevymysleli DTaP miesto starej DTP (teda DTwP).

Takže kým bola zložka proti čiernemu kašľu celobunková, dávali Japonci DTP až po 2. narodeninách, ale keď prišla na trh acelulárna (s tromi antigénmi miesto 3.000), tak už očkujú ako u nás - od 3. mesiaca života.

@prevenar
Ohľadne TBC treba dodať, že v Rakúsku je oveľa viac tuberákov než na Slovensku, takže strach z kontaktu s tuberákom je vlastne v Rakúsku oveľa oprávnenejší než na Slovensku.

koala11
11. jún 2011

ahojte, dakujem za naozaj seriozne odpovede, ostatne som akosi odignorovala 😀

@manof aj ostatni, ktori ste sa snazili poradit, je mi jasne, ze su to osypky, ako reakcia na ockovanie, precitala som si o tom dost informacii. no ja nemam zlu pediatricku, musim sa jej zastat, a urcite by mi rada poradila, ale bol piatok popoludni a uz tazko by som sa jej dovolala do ambulancie, napokon sme si tu cestu rozmysleli. avsak udrzat moje dieta v pokoji, to akoby si chcel dostat certa do neba 😀 😀 boli sme aj vonku, ale moje dieta nebolo absolutne v kontakte s inymi detmi, ani dospelymi, takze nakaza nezaockovanych naozaj nehrozi.

este by som sa rada opytala, co moze tymto vyraztickam - osypkam pomoct zmiznut, pripadne co moze pripadne uskodit? je dobre to niecim natriet, alebo absolutne? dik vopred za seriozne odpovede 🙂
v com najdem vitaminy, ktore odporucate? nachadzaju sa aj v nejakych osvedcenych probiotikach? budem ozaj vdacna za dobre rady. pekny vecer!

prsky
11. jún 2011

@koala11 vitamin C najdes v praskovej forme v DM drogerie, treba dat vyssie davky rozlozit na viackrat denne, kedze vit C sa rychlo z tela vylucuje ... viac ti asi moze poradit @petot

prevenar
11. jún 2011

@prsky nebol som si isty, niekde som o take nieco skrkol ..

prevenar
11. jún 2011

@manof to je mozne, lenze kto su ti tuberaci ? kde ziju ? a ako vyzeraju ? ..ci nahodou nevyzeraju ako turci , cecenci , cigani, armeni ci indovia. zaroven netusim ako v rakusku funguje zdravotny system , zdravotne poistenie a ich vzajomny vztah. za hole cisla sa da skryt kade co , len ked si to clovek rozmeni na drobne zisti,ze problem vlastne nie je v neockovani , ale v niecom uplne inom . mozno.. neviem , len sa tak zamyslam 🙂

denduska
11. jún 2011

vazeni keby ste nahodou este stale mali pochybnosti po reakciach vasich deti na ockovanie - tu je odpoved za vsetky drobne
http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

🙄

cim dalej tym viac mam pocit ze na tejto strane frontu je boj zbytocny.... 😔